07.04.16, 08:00

Grecja: Islamscy imigranci palą ikony z cerkwi, by się ogrzać

Muzułmańscy imigranci przebywający w Grecji zabierają malowane na drewnie ikony z niestrzeżonych cerkwi i palą nimi ogniska, żeby się rozgrzać.

W Pireusie z kolei muzułmanie żądali, żeby z jednej z cerkwi zdjęto krzyż, a na północy. Grecji zdjęli dzwon cerkiewny, domagając się, żeby świątynia przestała go używać. W innej miejscowości imigranci rozdawali ulotki, w których nawoływali Greków do wiary w Mahometa i zapowiadali wojnę.

Ostro na temat migrantów wypowiedział się Metropolita Ambroży z Greckiego Kościoła Prawosławnego: „Nie! Nie mamy możliwości przyjęcia w naszym kraju wielkiej ilości muzułmanów, na siłę wysyłanych do naszego kraju, aby go zająć i zmienić jego tożsamość! Nie zamierzamy spuścić głowy i poddać się planom panów tego świata, którzy chcą zniszczyć nasz kraj. Nie będziemy przyjmować imigrantów na Peloponezie! Zachowamy w niezmienionym stanie i w czystości naszą narodowość. Obronimy naszą Prawosławną Wiarę i naszą Tradycję. Obronimy nasz język i kulturę. (…) Słyszeliście, co stało się wczoraj? Uchodźcy odmówili przyjęcia racji żywnościowych dostarczonych przez Czerwony Krzyż, tylko dlatego że na pudełkach był znak krzyża! Nie tylko nie przyjmowali pomocy, lecz także w szale wołali ‚Not halal!’, tak więc że to nieczyste! Nieczyste tylko dlatego, że na pudełku był narysowany krzyż”.

(p)

za: euroislam.pl

Komentarze

anonim2016.04.7 8:42
Arogancja i zdziczenie tych ludzi nie ma granic. Nie chcę ani jednego takiego w Polsce!
anonim2016.04.7 9:34
Mam tylko nadzieję, że nie dożyję tego, ab mi jakiś ..... przyjezdny zdejmował Krzyż z mojego kościoła. Ale: "Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza, Odbiera naprzód rozum od obywateli." P. Tad.
anonim2016.04.7 10:28
Ani jednego uchodźcy muzułmanina w Polsce! Niech sami muzułmanie zrobią u siebie porządek. Niech przelewają krew za pokój u siebie walcząc z ISIS. I niech im się imperia nie wtrącają. A jeśli kochają na równi pokój i islam, niech wybierają pomiędzy jednym a drugim. My bierzmy tylko chrześcijan.
anonim2016.04.7 14:39
Wyraźnie idzie do zamieszek, samosądów. Tzw. niepokoju w Grecji. Państwa arabskie i pewnie UE podniosą larum... Zobaczymy.
anonim2016.04.11 21:11
Zazwyczaj ci co niszczą symbole Marji kończą dokładnie jak te symbole :D
anonim2016.04.15 12:33
Mnie nie muszą nawracać, ja wierzę że Mahomet był posłusznym sługą Szatana...
anonim2016.04.16 18:08
Bezczelność, arogancja i roszczeniowość tych typków przekracza wszelkie granice.