14.06.19, 12:45fot. Itto Ogami, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Guz w piersi Wiktorii zniknął za przyczyną Jana Pawła II

Państwo Szechyńscy mają sześcioro dzieci. Ich córka Wiktoria urodziła się w Polsce w 1982 r. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej złośliwego guza w piersi. W grudniu 1982 r. cała rodzina Szechyńskich emigrowała do Toronto. Guz rakowy u Wiktorii nieustannie się rozrastał. Leczenie okazało się nieskuteczne. Lekarze dawali Wiktorii maksymalnie trzy lata życia.

 

W czasie pobytu Ojca Świętego w Toronto w 1984 r. rodzice dziewczynki za wszelką cenę chcieli, aby Jan Paweł II dotknął ich nieuleczalnie chorą córkę i pomodlił się za nią. Pragnęli w ten sposób całkowicie oddać swoje dziecko Bogu. Niestety, osobiste spotkanie z Papieżem okazało się niemożliwe.

Nie zrezygnowali jednak i napisali do Watykanu z prośbą o prywatną audiencję dla Wiktorii. Ku ich wielkiej radość odpowiedź była pozytywna. Audiencja została ustalona na marzec 1985 r. Do Rzymu poleciała tylko mama z chorą córką. Danuta Szechyńska wspomina ze łzami w oczach moment, jak w Watykanie Jan Paweł II pojawił się i szedł w ich kierunku. Ojciec Święty wziął Wiktorię i ucałował ją. Powiedział do matki: "módl się i całkowicie ufaj Panu Bogu. Jeżeli Bóg zadecyduje, że Wiktoria ma pójść do Niego, to ją do siebie zabierze. Jeżeli Jego wolą jest, aby pozostała u Ciebie ... to tak się też stanie. Traktuj Wiktorię tak samo, jak inne twoje dzieci. Będzie tak, jak Pan Bóg pragnie, aby się stało".

Następnego dnia po audiencji mama z córką wróciły do Toronto. Po powrocie do Kanady Wiktoria tak źle się poczuła, że musiano natychmiast odwieźć ją do szpitala. Lekarze byli pewni, ze to są ostatnie chwile jej życia. Po kilku dniach leczenia stwierdzili, że będzie lepiej, by Wiktoria wróciła do domu i zmarła w otoczeniu najbliższej rodziny. Po powrocie do domu, ku zaskoczeniu wszystkich, Wiktoria poczuła się bardzo dobrze. Późniejsze badania stwierdziły całkowite zniknięcie dużego guza nowotworu.

Teraz Wiktoria ma 22 lata, a regularne badania lekarskie wykazują całkowite uzdrowienie. Studiuje prawo, jest osobą głęboko wierzącą, dużo czasu poświęca na codzienną modlitwę, kocha sport, a szczególnie pływanie, jazdę na nartach, grę w piłkę nożną, uwielbia chodzenie po górach i wspinaczkę wysokogórską. Każdego poranka jej pierwszą czynnością jest modlitwa, dziękczynienie Bogu, że dał jej kolejny dzień życia, kolejną szansę.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 15 czasu kanadyjskiego, poczuła wewnętrzny impuls, aby pójść do swego pokoju, w którym wisi jej fotografia z Ojcem Świętym, aby się modlić w intencji ciężko chorego papieża. "Klęknęłam i modliłam się, dopiero później przyszła do nas wiadomość, że właśnie w tym samym czasie umierał Jan Paweł II. Modliłam się i płakałam. Wypełnił swą misję na ziemi... nauczył nas, jak mamy żyć, cierpieć i umierać. Nauczyłam się, jak ważne jest życie, jak kruche jest ono na ziemi, że całkowicie jesteśmy w rękach kochającego Boga oraz jak wielkim skarbem jest wiara. To jest chyba najważniejsze, co papież Jan Paweł II przekazywał całemu światu w czasie swojego pontyfikatu".


Przesłał z Kanady ks. Jacek Nowak TChr żródło www.adonai.pl za ""Miłujcie się"" nr 3-2005

Komentarze

andrzejhahn32019.06.15 17:01
wojtyla to SZMATA
Współczujący 2019.06.20 22:29
Jezu Maryjo kocham Was ratujcie tą biedną zagubioną duszę .
biszop2019.06.14 18:35
Byłem zszkowany gdy ogłoszono JP2 świętym gdy był największym europejskim politykiem.Polityka zajmowała go tak bardzo że wygrał z KOMUNIZMEM w pewnym sensie ale pod jego skrzydłami Watykańska mafia i światowa PEDOFILIA i królestwo gejowskie w WATYKANIE kwitło tak jak dzisiaj.Jego otoczenie czyli Staszek rzeźnik co sprzedaje kawałki ciała Karola miał zupełnie inną misję i plan.Dlatego teraz jak KAROL chce do nieba to musi odklepać swoje i znam wiele przykładów że właśnie dzieci za jego wstawiennictwem stają się zdrowe czyli chłop aktywnie odkupuje swoje zaniedbania i zaniechania i bezczynność wobec swoich podwaładnych zboczenców i co najważniejsze MORDERCÓW.Ci nietykalni szatani z Watykanu mają upodobania o jakich świat nie śnił bezkarność pozwala im na wymyslne zbrodnie.Jak powiedziała jedna zakonnica Polska umieszczona we Włoszech ....Auschwitz to był raj co oni mi zrobili ....później zniknęła na zawsze nigdy więcej jej nie widziałem a były to lata 80 te...Karol Wojtyła zasłużył na POKOJOWĄ NAGRODĘ NOBLA a BOLEK na kulę w tył czaszki.Niestety Papież ma inna rolę on się pomylił.
kINGA2019.06.15 3:06
biszop! Co bawisz się w następną szczujnię? Nie da się z jednej ,to może z drugiej strony. co? Konkrety, chłopie proszę! Takie bajki, to każdy może sobie ułożyć! Jeżeli coś wiesz, to nie zatajaj! Zgłoś do Prokuratury, bo możesz być współwinny, zatajając przestępstwo! Zrozumiano!
Marek2019.06.14 16:46
A na ziemiach polskich było powstanie w obronie wiary ojców , no tyle ,że trochę dawno - 8 wieków '
andrzejhahn32019.06.14 16:30
kolejne idiotyzmy poganskiej sekty katolickiej ......kazdy kto wierzy w podobne brednie powinien sie leczyc psychiatrycznie....dla was nieuki frondowskie nie ma juz nadzieji na wyleczenie z idiotyzmu
Irena2019.06.15 2:58
andrzejuhahnie ! TYLE RAZY CIĘ PROSIMY, DAJ NAM SPOKÓJ ! NIE PCHAJ SIĘ, GDZIE CIĘ NIE CHCĄ! Głupcze, napisz, czy ktoś z nas prosił cię o porady? NIE! I PROSIĆ NIE BĘDZIE! My mamy gdzie iśc jak będzie trzeba, a ty nie ! W TYM JEST CAŁY SĘK, ŻE TO TY TYM NIEUKIEM JESTEŚ ! STARUSZKU / 70+"/! RĘCE OPADAJĄ! ILE MIESIĘCY MOŻNA WSTAWIAĆ TE SAME TEKSTY! I ON SIĘ MA ZA MĄDREGO !!!!! TO JUŻ OBRZYDLIWE ! Z KTÓREJ STRONY ON MĄDRY! ?? MOŻE OD TYŁU?? BO NIE OD GŁOWY !
andrzejhahn32019.06.15 11:45
szanowna Pani..................ciemnota,zacofanie jak i nieuctwo powinny byc pietnowane......................a wstawiam te same teksty albowiem do ciemnej zacofanej masy trzeba wpierw dotrzec bowiem kiedy rozum jest zablokowany nalezy go skutecznie wprowadzic na drogi racjonalnego jak i logicznego myslenia
Współczujący 2019.06.20 22:20
Ale drogi Andrzeju jesteś mało skuteczny na drodze wyprowadzania do racjonalnego i logicznego myślenia twoje komentarze są po prostu chamskie i nie wiem kogo chcesz tym zachęcić do swoich przekonań ,może jakbyś miał jakieś konkretne argumenty ,podał konkretne sprawdzone fakty ,potrafił to udowodnić ,ale ty nie masz nic do przekazania oprócz wulgaryzmów,
Max Fiend2019.06.14 15:24
Skąd wiadomo, że "za przyczyną"? Może przyczyną było leczenie lub zupełnie coś innego?
Irena2019.06.15 2:43
Max Znów nie czytasz ! Przecież oddali ją ze szpitala do domu, aby spokojnie umarła! Za przyczyną, czyli za wstawiennictwem modlitewnym ! Dlaczego we wszystkim widzisz drzazgę ! Przecież tu są fakty !
Max Fiend2019.06.15 10:23
Jakie fakty? Już to pisałem: jeżeli podobne uzdrowienia zdarzają się w islamie po pielgrzymkach, to wtedy idą na konto Allaha? A co z terapią? Nie da się wykluczyć a nawet najbardziej prawdopodobnym jest , że wyzdrowienie było jej skutkiem. No to jak z "tymi" faktami i pewnością przyczyny uzdrowienia? Nie jest to przypadkiem wyłącznie kwestia wiary?
JPIII2019.06.14 13:04
Ten Nowak to pedophil. Pewnie to on dotknął to dziecko.
Janek2019.06.14 12:50
Bóg i wiara uzdrawia, a nie święci.
Maciek Arczyński2019.06.14 13:04
A umiesz czytać? "Za przyczyną" a z samego tekstu jasno wynika, że sprawcą cudu jest Bóg a nie człowiek nawet gdy tym człowiekiem jest św. Jan Paweł II. Wszelkiej maści wynalazcy religijni co chwilę kwestionują katolicką naukę o pośrednictwie a u nich co rusz to "prorok, przez którego Bóg przemówił". I to taki najprawdziwszy z prawdziwych... Po czym za chwilę jest następny "prorok", jeszcze bardziej "prawdziwy".
Janek2019.06.15 7:10
A ty rozumiesz co czytasz, a może klapki na oczach? Słowo "za przyczyną" równie dobrze można interpretować, jako nadanie boskiej mocy JP2. A co do samych pośredników to: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus”. 1. List do Tymoteusza 2:5