05.08.21, 14:41Fot. screenshot - YouTube (Monika Jaruzelska zaprasza, Radio ZET)

HIT! Wałęsa apeluje do Hołowni, aby zrobił miejsce Tuskowi

Lech Wałęsa postanowił wesprzeć wysiłki Donalda Tuska, który wracając niedawno do polskiej polityki przejął obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Były prezydent zaapelował w tym celu do Szymona Hołowni, aby „poczekał kilka lat dla dobra Polski” i zrobił miejsce Tuskowi.

Wałęsa udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym był pytany o ocenę powrotu Donalda Tuska na polską scenę polityczną. Przekonywał, że Tusk jest „wyjątkowo zdolnym politykiem” i zapewnił, że zawsze będzie go wspierał.

- „Wszyscy patrioci głosujcie na Tuska”

- apelował do Polaków były prezydent.

Postanowił też zaapelować do Szymona Hołowni.

- „Hołownia to też zdolny polityk, ale musi tym razem zaczekać trochę. Dobrze by było, żeby się jakoś wpiął w pomoc Tuskowi. Powinien na kilka lat odpuścić dla dobra Polski”

- mówił.

kak/rp.pl, wPolityce.pl

Komentarze

dama pik2021.08.6 15:47
POmódlmy się za bolka!!!.... i za jego ego.. żeby tylko bolkowi nie ''penkło''..bo smrodu większego narobi!!!....😁
szeryf2021.08.6 8:31
Jak dlugo Fronda bedzie sie ponizac i cytowac wypowiedzi ludzi chorych ! LITOSCI!
ubecka gnida zwana walesa2021.08.6 2:49
bolek...czerwony padalcu ..zrobie ci miejsce na cmetarzu...odsprzedam ci swoje !!!
B522021.08.5 21:23
od wyzwolenia postkomuniści zamieniali się miejscami na taboretach teraz siedzą po raz pierwszy na ławce dla rezerwowych i nerwy im puszczają bo chcą odzyskać władzę dechą
Glaudiusman2021.08.5 20:41
Dlaczego stary Bolek miesza się znowu do polityki, i daje "dobre" rady? Dobrze że prawie nikt nie słucha pseudo-elektryka Bolka.
JANOSIK2021.08.5 18:28
Bolek apeluje do Holowni aby zrobil miesce Tuskowi a ja apeluje co by dal zarobic ksiedzu i grabarzowi.Pozdro
B522021.08.5 21:24
to nie będzie takie proste sikał do kropielnicy
eRKa2021.08.5 18:11
Konfidenci z "Okrągłego Stołu" którzy w nocy obalili rząd Olszewskiego /Nocna Zmiana/ po to, by SB-cy i ich kapusie dobrze się ulokowali w nowym rządzie i uniknęli lustracji jaka miała nastąpić. Później dokonali grabieży majątku narodowego jakim była reprywatyzacja = kradzież mienia narodowego. Tamtej pamiętnej nocy był Wałęsa, Kwaśniewski - syn NKWD-zisty Stolzman, Michnik, Geremek, Tusk, Pawlak i wielu... wielu innych zdrajców. Teraz tworzą różne partie-dziwolągi za pomocą "wynajętych" sobie płatnych sprzedajnych ludzi, by z powrotem dojść do władzy i tylko po to, by dalej KRAŚĆ, bo to najlepiej umieją. Obiecują cuda nie widy - gruszki na wierzbie, aby ponownie dorwać się do władzy i dalej ogłupiać polskie społeczeństwo jak to poprzednio robili za sprawą sprzedanej Niemcom polskiej prasy-media. Trzeba wspomnieć, że mają za sobą duże zaplecze finansowe z rozkradzionej gospodarczo Polski przy złodziejskiej reprywatyzacji, w której pomógł im Balcerowicz, Lewandowski i inni złodzieje, o których mówił z sejmowej mównicy do nich śp. A. Lepper. "8 minut które go zabiło". Dlatego należy zapamiętać te wszystkie nazwiska zdrady i stale przypominać młodemu pokoleniu Polek i Polaków, że to byli oszuści i złodzieje ulokowani we władzy zwierzchniej RP z nadania mordercy i kata Stalina, aby nasz kraj - Polska nigdy się nie odrodziła. Lecz historia pokazała, że wiara narodu czyni cuda, wbrew tym bolszewickim sprzedajnym pomiotom, o których J. Piłsudski mówił i pisał, że ONI z pokolenia na pokolenie są przeżarci nienawiścią do wolnego narodu polskiego i dają swym zachowaniem na to dowody, gdyż Polska nigdy nie była i nie jest ICH krajem, a ZSSR /CCCP/, któremu usłużnie służyli i wykonywali wszystkie nakazy, łącznie z mordowaniem polskich patriotów walczących o wolną i niepodległą Polskę z ich stalinowską bolszewicką zarazą, aby suweren żył godnie w swoim kraju - w Polsce, a nie w kolonii niewolników na potrzeby kolonizatorów Europy. Nie w smak im, że Polacy się obudzili i nie chcą ani tęczowej zarazy, czy też czerwonych pająków, bo chcą mieć swój własny rząd wybrany z ludzi prawych, którzy będą i pracują dla dobra Polski i narodu polskiego. Dlatego zawsze należy takich ludzi wybierać, a nie pseudo-polaków, szmalcowników i hochsztaplerów, którzy dla własnych korzyści sprzedadzą matkę, własne dziecko, a nawet wyrzekną się polskich wartości narodowych dla mamony lub intratnego stołka w Brukseli. To jest najgorszy sort skorumpowanych ludzi i dla nich nie ma miejsca w polskim rządzie i mają niebyt na wieki.
Piotr Nowak2021.08.5 17:23
He, he, he, he, he, he, he, to przecież dom wariatów !!!
Nie boimy się Tuska!!!2021.08.5 16:08
To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska! To wina Tuska! Nie boimy się Tuska! To wina Tuska!
bolku2021.08.5 16:04
aby oddać swój głos na tuska to trzeba być takim samym skur... jak on lub kompletnym debilem
Nie lajkuj własnych komentarzy hamburczyku2021.08.5 16:09
bo to straszny grzech, od którego rosną czarne kudły między paluchamy.
Anonim2021.08.5 16:11
jedyne co mógł oddać na tuska to mocz
:):):)2021.08.5 16:21
tobie już urosły?
Maciej2021.08.5 15:59
Lech Wałęsa = T.W. "BOLEK" !!!!!!!!! Lech Wałęsa = T.W. "BOLEK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lech Wałęsa = T.W. " BOLEK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2021.08.5 17:50
To nie ja, to un. Stszesz konstytucjem. Ja wam dam tera po 1000.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.5 15:50
bolek to bolek tamto... a wystarczy spojrzeć na żoliborską fleję! kaczyński to konfident ,gorszy od wałęsy! tzw tw.Balbina! za sprzedawanie kolegów z solidarności SB podczas stanu wojennego dało mu spokój a jego rodzinę otoczyło ochroną!
matis892021.08.5 15:09
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
to zupełnie proste2021.08.5 15:08
TW Bolek powinien zamilknąć dla dobra Polski .
Anonim2021.08.5 15:01
Wałęsa nigdy nie był politykiem a teraz zupełnie się w polityce pogubił . Jeżeli ciągle zależy mu na tej ziemi to powinien politycznie zamilknąć . Urazy biorą górę a nie tędy droga . Nie nadaje się do POLSKIEGO rządu ani Hołownia ani żaden inny obecny polityk . Już nie pamięta jak mówił w czasie nagonki Kaczyńskiego ? " Zaufałem Żydom a oni mnie zdradzili " . A PO to sami Żydzi . Nie wie tego , że sędzia kontaktowy to potwierdził w swojej książce : Przy Okrągłym Stole na 40 uczestników było 32 Żydów ( w/mnie 36 ) . Nie rozumiem po co się Wałęsa pcha w to polityczne bagno ? Tam trwa nie otwarta walka lecz walka spiskami , intrygami , ciosami poniżej pasa , zbrodniami . Po co to Wałęsie na stare lata . Swoje zrobił i za swego życia nie doczeka prawdy historycznej i rehabilitacji . Lepiej odpuścić i cieszyć się życiem zamiast truć tym politycznym jadem .
Anonim2021.08.5 16:02
Wałęsa w czasie nagonki Kaczyńskiego był w takim szoku , że niczego nie widział i nie rozumiał . Nie rozumiał jak naród mógł od niego się odwrócić pod wpływem jednej intrygi . I to takiej miernoty . Ale ja widziałam jak PO się wahało czy stanąć po stronie Wałęsy . Czy się jej to opłaci czy nie . Widziałam to na twarzach ich wszystkich , widziałam to wahanie się , widziałam rezerwę . Palikot ze swoim ruchem wręcz się odsunęli i wyczekiwali . Jedynie KOD zaangażował się w obronę . Garstka ludzi . A Kaczyński się śmiał . KK się odsunął . Żadnej wdzięczności za przywileje . I Wałęsa zadaje sobie trud angażowania się w cokolwiek ? Dla kogo ? Dla tego narodu który go opluł ? Popiera ludzi których on sam nic nie obchodzi ? Może jedynie być przydatny do ich celów . Godzi się na taką rolę a wręcz sam się angażuje ? Wałęsa ?
idiocie ad rem :2021.08.7 11:12
Mało wiesz o TW Bolku !
ala2021.08.25 15:47
Pytania Anny Walentynowicz do Lecha Wałęsy…na które Wałęsa nigdy nie odpowiedział: PREZYDENCIE, POLACY ŻĄDAJĄODPOWIEDZI !!! (17 pytań Anny Walentynowicz do LECHA WAŁĘSY) Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem. 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań? 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy nastrajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni? 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r? 4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi? 5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś? 6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo? 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą? 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu? 9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB? 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę? 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowieprzyznano Ci prawo polowania zKiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń? 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz? 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się? 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą? 16. Kiedy spelnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródla, bo „twoje” ksiązki przyniosly straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ? 17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu? Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz
Prawda2021.08.5 14:56
Bolek Wałęsa wie jak to Zrobić --bo wspierał Komune w 1993 roku Rozwiązał Polski rząd --Olszewskiego i dał władze spowrotem Cerwonej Zarazie i zniszczyli Polski Przemysł teraz znowu szyjuje powtórke --
Konstytucja to ja, Bolek OTUA to nie ja2021.08.5 17:54
To nie tak, ja chcial dobrze ale oni mniem oszukali. To ja dawalem miliony dla ludzi a oni zaczymali. Zanek sikał do kropielnicy a mniem oskarrzyli, to take podlom robotem robili te konusy kaczynskie.