30.04.21, 08:32Fot. via: Pixabay

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

PIERWSZE CZYTANIE

Bóg wskrzesił Jezusa

Dz 13, 26-33

Czytanie z Dziejów Apostolskich

Gdy Paweł przybył do Antiochii Pizydyjskiej, przemówił w synagodze:

«Bracia, synowie rodu Abrahama, i ci spośród was, którzy się boją Boga! Nam została przekazana nauka o tym zbawieniu, bo mieszkańcy Jeruzalem i ich zwierzchnicy nie uznali Jezusa, a potępiając Go, wypełnili głosy Proroków, odczytywane co szabat. Chociaż nie znaleźli w Nim żadnej winy zasługującej na śmierć, zażądali od Piłata, aby Go stracił. Gdy wykonali wszystko, co było o Nim napisane, zdjęli Go z krzyża i złożyli w grobie.

Ale Bóg wskrzesił Go z martwych, a On ukazywał się przez wiele dni tym, którzy z Nim razem poszli z Galilei do Jeruzalem, a teraz dają świadectwo o Nim przed ludem.

My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom: że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: „Ty jesteś moim Synem, Ja Ciebie dziś zrodziłem”».

Oto słowo Boże.

 

 

EWANGELIA

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

J 14, 1-6

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Sławek2021.05.1 15:43
Katolicy, czyli Drugi Kościół wierzy, że w osobie Jezusa Chrystusa wypełniła się zapowiedź przyjścia Zbawiciela. Jezus umarł i zmartwychwstał i powróci. Wiara nie jest obowiązkowa, wybór jest kwestią każdej osoby.
"Anonimie"! Pomyśl co robiłeś dzieciom!?2021.04.30 20:46
Otóż znów Lechu piszesz wielkie bzdury!....CHCIAŁBYŚ, ABY P. JEZUS UMARŁ I NIE ŻYŁ! -- Jakim trzeba być tępym człowiekiem!??? -- WIEM, ŻE ---TWOICH RODAKÓW I CIEBIE--- TA PRAWDA BARDZO BOLI!... ALE JUŻ PONAD 2 TYS. LAT MINĘŁO, JAK UKRZYŻOWALICIE P.JEZUSA!--- CHCIELIŚCIE BYĆ PONAD BOGA!--- NIGDY SIĘ WAM NIE UDA--- JEZUS CHRYSTUS TRZECIEGO DNIA ZMARTWYCHWSTAŁ--- ALLELUJA!
Anonim2021.04.30 14:07
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, jest tylko pewien mały problem - już umarłem i nie istnieję.
"anonimie"!...Blużnisz..! Piszesz od rzeczy...!2021.04.30 20:54
Piszesz o sobie! Tak, jesteś starcem! Więc pewnie niedługo sam umrzesz! Weź się w garść! ---Pan Jezus żyje!---- Nie zdołaliście zabić! Zmartwychwstał! ...Będziesz u P.Jezusa na Sądzie Bożym po śmierci!.. Każdy człowiek będzie, czy jest wierzący czy nie! A wtedy będziesz się też śmiał z P.Jezusa??? Nie będzie ci do śmiechu!
Anonim2021.04.30 22:40
Co ty wiesz chłopie ? Co ty wiesz człowieku ? Słyszałeś o tym że marerii praktycznie nie ma ? Materia składa się z atomów o atom to tylko energia . Energia nie może się dematerializować ? Otóż może . Może też przybierać inne kształty ale to wciąż ta sama energia . Częściowo to już zbadali . By coś negować trzeba zdobyć odrobinę wiedzy i przedstawić jakieś kontrargumenty . A nie.......tego nie ma gdyż ja tak uważam .
Żelazna dziewica kapłan judasza2021.04.30 10:10
Skoro jesteście za szatanem czyli Jezusem musicie wykonywać wszystko na wzór jego sług -jego życie jest życiem bez godności - gdyż miłosierdziem zrównał kobiety z mężczyznami - Na naszej drodze tylko jedna strona - właściwy mężczyzna może być Got dla kobiety.
chłopka2021.04.30 12:11
Po naszymu , a właściwie po nimieckimu , ale u nos nikerzy używajom nie pisze sie " got " yno gut .
chłopka2021.04.30 12:23
A może i pisze sie " got " ? Niy wiym , ale jo pisza tak jak sie godo bo naszego pisanego jynzyka już ni ma . A co byda nad tym głowkować ?
................2021.04.30 13:00
oczywiście jak chcecie mniej cierpieć po tamtej stronie.
chłopka2021.04.30 10:09
I jeszcze coś musza szkryfnonć , ale to już tu..........na wiyrchu . Miłość zabija tylko KŁAMSTWO . Nic innego nie jest w stanie jej zabić , ani zdrada ani podłość . Nic . Bóg jest samą PRAWDĄ i tylko prawdą . A KK jest samym kłamstwem i tylko kłamstwem . A więc jak KK uczył Jezusowej miłości ? Kłamiąc ? I Bóg nadal kocha ludzi ? Nie ma już miłości bo jest tylko kłamstwo . Zabita .
chłopka2021.04.30 10:15
To co nazywocie miłościom macierzyńskom to yno Instynkt macierzyński . To co nazywocie miłościom miyndzy dwojgym ludzi to yno zauroczyni , zakochani , pożondani , przyzwyczajyni itp . Miłość widać w ludzkich oczach a ji niy widać . Widziała żech jom może z 5 razy w życiu .
chłopka2021.04.30 12:20
Chciałach prawie to napisać a ta psychpatka zaś wlazła mi w słowo . Jakby ktoś se pomyśloł żech jest ideał to wcale niy . Niyjedyn grzech mom na sumiyniu . Jakech jeszcze była Katoliczka to sie spowiadała pora razy z tych samych grzychow . Aż żech sie popłakała przi spowiedzi . I nic . Dali mie gryzom i tak już bydzie aż do śmierci . Może i Bog mi wybaczoł ale jo se nie umia darować bo sie ich nie do już naprawić .
chłopka2021.04.30 13:30
I to ni ma tak że WĄTPIĘ w Boże Miłosierdzie . To ni ma tak . Jo yno nie wierza w interpretacja KK czymu dowo przikład . A zinterpretowoł tak a niy inaczyj yno we własnym zgoła niy bożym interesie : robcie co chcecie , grzeszcie , my was trocha pogromiymy choć robiymy tak samo . Potym wyklepcie sie w konfesjonale , odklepcie zdrowaśka i bydzie wszystko cacy . Pon Boczek odpuści bo ksiondz zrobioł krziżyk . To ni ma tak . To jest cołkym inaczy . W/g KK to jest zjazd sonkami z gorki . W/g to jest wspinaczka na stromo gora kaj som na drodze rozpadliny i może sie spaść . Oni niby to wiedzom , bo cały czas o tym godajom . Ale nie powiedzom wom jak wlyźć na ta gora . Bo ni mieli by z czego żyć . A jeszcze tak dobrze ? A co wom majom godać jak sami niy wiedzom jak sie na ta gora włazi . Stek bzdurnych napuszonych sloganów wypowiadanych autorytatywnym tonem ( teraz już mniej bo wierni uciekają z KK ).
chłopka2021.04.30 13:33
Zaś żech zjadła jedno słowo " W/g mie to jest wspinaczka".
Pietro2021.04.30 9:44
Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kręgu szyderców (Ps1)
Rafaelo2021.04.30 9:43
Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga
Pietro2021.04.30 9:41
Jezu ufam Tobie
chłopka2021.04.30 9:03
Zgodzo sie . " Ja jestem drogą " i jo niom szła choć czasym żech błondziła . " ja jestem prawdą " . Zgodzo sie i jo niy umia cyganić bo zaroz po mie poznać że żech coś ocyganiła .Zaczna sie jonkać , oczy mi lotajom bo niy wiym jak mom sie zaglondać , niy umia zaglądać tymu drugimu w oczy . Kiedyś na jakiś gościnie ktoś poddoł moi słowa a młody wtedy syn stanoł i powiedzioł " moja mama nie kłamie " . W szkole jak żech była dzieckym szczaskała żech niechconcy obroz i jak rechtor sie spytoł kto to zrobioł to zaroz że stanyła i powiedziała że jo choć to było na pauzie i żodyn mie niy widzioł . Nie umia . " Ja jestem życiem " . Zgodzom sie . Kochom życi w każdej jego postaci . Czy to bydzie kamiyń ( kamiynie tyż żyjom yno inaczyj ) , roślina , zwierze czy człowiek ( człowieka już niy kochom ) . Kochom życi ale bardzi nad to wszystko kochom BOGA . Ludzie sie mie pytali czamu cały czas sie uśmiychom a jo im godała że mom taki wyraz twarzy . A Pon Boczek mie krziżowoł zdrowo . Starka godała " kogo Pon Boczek miłuje tego krziżuje " . Niy skarżyła żech sie jak mie tłok . I przez to wiym to ci wiym . Ale jak sie niy wiy to człowiek je szczynśliwszy . Jak wiy to jest taki spełniony i szczynśliwszy inaczy, ale samotny wśród ludzi co niczego niy rozumiom . Skończyła żech . Bardzo to jest osobiste , ale co mi tam ? Żodyn mie tu niy zno . Nie pokazujcie mi konsek żołtego auta że to jest taksowka . Inne auta tyż som żołte .
chłopka2021.04.30 9:08
" ktoś poddoł moi słowa w wontpliwość " . Zaś żech niy przeczytała przed wysłaniym .
chłopka2021.04.30 9:13
Zaś musza coś dodać co zech zapomniała . Jo wierza w Boga a niy w religio . Jo Boga kochom bardzi niż cokolwiek na świecie .
chłopka2021.04.30 9:47
Przipomniała żech se tako pieśniczka : Jak żech chodioł do szkoły uczyły mie rechtory . Piwo pić , w karty grać i z dziołchami tańcować .
Anonim2021.04.30 8:41
Nie, nie jesteś...