20.09.19, 09:10Screenshot Youtube - nie świruj Tomek Sikora

,,Jak większość Polaków, Prezydent jest oburzony tą akcją''

Prezydent Andrzej Duda nie kryje swojego oburzenia akcją „Nie świruj, idź na wybory”. Poinformował dziś o tym szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Jak większość Polaków prezydent jest tego typu akcją oburzony, dlatego, że nie można gardzić nikim, nie można nikogo w ten sposób używać - a zwłaszcza osób, które wymagają szczególnej pomocy, opieki i troski - jako broni politycznej i to jeszcze w tak perfidny sposób - to jest rzecz absolutnie niegodna”

- powiedział o reakcji prezydenta Szczerski w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki”.

Dalej zauważył:

Myślę, że ktoś, kto wpadł na ten pomysł, dał bardziej świadectwo temu kim jest sam, a nie dał świadectwa o tych osobach, które parodiuje”.

Jego zdaniem powinno to otrzeźwić wszystkich patrzących na tę akcję i sądzących, że tego typu „gierki” to treść demokracji. Jak dodał – treścią demokracji jest troska o każdego obywatela, co prezentuje prezydent Andrzej Duda.

Przyznał, że warto, aby osoby pokazujące się w spotach przeprosiły publicznie za wzięcie udziału w akcji. Zasugerował,że być może niektóre spośród nich zostały w to wmanipulowane czy namówione. „Nie mogą milczeć” - mówił Szczerski dodając, że w przeciwnym wypadku przyznają, że akceptują akcję.

dam/PAP,polskieradio24.pl

Komentarze

anonim2019.09.20 18:14
Przeciez to jest idiota , kretyn
Zephyr2019.09.20 17:49
Ten Pszoniak to prawdziwy świrus musi być. Wygląda jakby grał samego siebie. Czy w tej polskiej pseudo-elicie nie ma ani jednego sprawiedliwego?
zatroskany2019.09.22 18:19
Nie ma, same sprzedajne bęcwały
otto2019.09.20 15:55
W akcji wzięli udział ludzie kultury. Jakiej? Takiej jak widać..
nn2019.09.20 12:21
Rozumiem, że w ten sposób mogą się bawić 4 letnie dzieci, a nie przystoi to dorosłym ludziom, którzy w dodatku zaliczają się do inteligencji. Poza tym ta postać w tle jest owinięta w papier toaletowy, co wskazuje, że uważa się za gów.o. Temat fekaliów stał się ostatnio dla PO tematem przewodnim i ten papier toaletowy jest jak najbardziej na czasie. Niech zatem cała ta rozwydrzona gawiedź warz z tymi pożal się Boże cylybrytami spływa falami Wisły i niech im to co wypływa z Czajki towarzyszem będzie. Szerokiej drogi i wysokich fal życzę.
anonim2019.09.20 12:00
Jest dojrzałe aktorstwo na miarę: Swinarskiego,Łomnickiego,Benoit (ojca i syna) Szaflarskiej i odpustowa hucpa w wydaniu Pszoniaka,który zapomniał chyba o aktorskich środkach wyrazu i wcale nie wyraża obłędu ale głupotę w tym najbardziej przerysowanym obrazie.Adekwatność i umiar,przekonanie odbiorcy a nie zniesmaczenie.To poziom kupletów nie gry aktorskiej.Żenada i brzydota ale nie w wydaniu turpizmu,tylko odrazy.
Jアレk2019.09.20 10:53
Swoimi kłamstwami z kampanii powinien być zawstydzony. Robić z siebie idiotę to nie grzech, ale kłamać, to już tak. Moralizator się znalazł
obs.2019.09.20 9:41
Ci ludzie to pseudoaktorzy, myślą ze są awangarda, a prezentują to kim są, debilami, śmierdzą jak ciecz skunksa będąc kameleonami w ludzkiej postaci.
Anna2019.09.20 11:51
Chcę dołączyć moje słówko o tym "panu" na fotce - czegoś równie wstrętnego, odrażającego, ohydnego to ja w życiu nie widziałam oraz nie pojmuję jego głupoty !
JS2019.09.20 9:34
Wojciech Pszoniak, kiedyś lubiłem tego aktora z Kabaretu pod Egidą. Teraz zszedł na psy. Zrobił z siebie publicznie idiotę, kretyna, kpiarza. Widać już mu nie zależy na myślącej, wrażliwej, rozsądnej, inteligentnej widowni, bo odwołuje się do ... inteligentnych głupków ? Pozdr.
Magda2019.09.20 9:21
Akcja nie świruj -wybieraj ludzi z PO , służy temu aby ludzie w niej występujący ,głównie artyści i ludzie wpływowi tacy przy kasie, mieli jeszcze więcej forsy na swoje projekty, pseudo sztuki ,a dla reszty Polaków i ich dzieci figa z makiem