10.07.18, 11:52Zdj. Youtube, Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Jaki: Samorządy jako prywatny folwark PO. Skandaliczna notatka do urzędników warszawskiego ratusza

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, wiceminister Patryk Jaki podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości poinformował, że jeden z portali opisał "notatkę" będącą instrukcją dla urzędników prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz. 

Owa "instrukcja" dotyczy postępowania wobec decyzji Komisji Weryfikacyjnej. Pod notatką podpisali się kierownicy kluczowych biur w stołecznym ratuszu, a z jej treści wynika, że od wszystkich decyzji Komisji należy składać sprzeciw, bez względu na ich treść. Patryk Jaki, który od zeszłego roku przewodniczy KW ocenia to jako "gigantyczny skandal". 

"Z tej notatki wynika, że nie ma znaczenia, czy w sprawę była zamieszana mafia, ludzie, którzy dzisiaj siedzą w aresztach, czy sprawa jest korzystna dla miasta czy nie, po prostu od wszystkiego składać sprzeciw. Wiecie państwo dlaczego? Dlatego, że w środku, w worku pieniędzy, który jest przeznaczony na wypłatę odszkodowań mieszkańców, są również pieniądze od rodziny HGW"-ocenił wiceminister sprawiedliwości. Zdaniem Jakiego, notatka pokazuje, że prezydent Warszawy dba "tylko i wyłącznie o własny budżet", o budżet swojego męża i rodziny, ale nie interesuje jej budżet miasta stołecznego, a co za tym idzie- również warszawiaków. 

"Nie miejmy dzisiaj żadnych złudzeń, tak jak PO w tej chwili rządzi Warszawą, dokładnie tak samo będzie rządził Rafał Trzaskowski, bo to jest dokładnie to samo zaplecze"-ocenił przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej. Jak dodał, treść notatki dobitnie pokazuje, że politycy Platformy traktują samorządy jako "prywatny folwark, prywatny biznes". 

"To po prostu podpis mówiący: samorząd to ja, moja kieszeń i mojego męża. Tak mówi była wiceprzewodnicząca PO, a nie mieszkańcy poszkodowani w wyniku reprywatyzacji. Gigantyczny skandal"-podsumował polityk Zjednoczonej Prawicy.

yenn/300Polityka, PAP, Fronda.pl