27.01.22, 15:43fot. Cahaya Maulidian, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Jan Bodakowski: Czy muzułmanie wierzą w tego samego Boga co katolicy?

W ramach ekumenizmu hierarchowie organizują wspólne modlitwy z innowiercami (monoteistami i politeistami). Islam jest niewątpliwie monoteistycznym wyznaniem, jednak czy muzułmanie wierzą w tego samego Boga co my katolicy?

Na to pytanie negatywnie odpowiada francuski ksiądz katolicki Abbe Guy Pages w swojej (wydanej przez wydawnictwo AA) 536 stronicowej książki „Prawdziwe oblicze islamu”. Zdaniem autora pracy muzułmanie wierzą w innego Boga niż katolicy.

Bóg katolików objawia się jako logiczny, racjonalny i sensowny – daje się poznać ludziom w Jezusie, chcąc, by poznawano go rozumem. Bóg muzułmanów nie daje się poznać, jest tajemnicą, jego natura nie jest poznawalna dla ludzi. Islam zakazuje poznawanie Boga na drodze rozumowej, tylko nakazuje ślepe posłuszeństwo wobec Allaha.

Z pracy „Prawdziwe oblicze islamu” wynika, że Bóg katolików stworzył ludzi wolnymi. Allah stworzył ludzi swoimi niewolnikami. Z szacunku dla wolności ludzi katolicki Bóg zbawia tych, którzy dobrze czynili, a potępia tych, którzy grzeszyli i odrzucili miłosierdzie Boże. Allah zbawia lub potępia niezależnie od uczynków.

Islam odrzuca katolicką prawdę, że Jezus był Bogiem wcielonym w człowieka. Autor pracy „Prawdziwe oblicze islamu” uważa, że „Allah nie tworzy relacji osobistej z człowiekiem”, podczas gdy katoliki Bóg, tworząc człowieka inteligentnym i wolnym, na swój obraz i podobieństwo, tworzy z człowiekiem osobistą więź.

Wbrew faktom islam neguje to, że Jezus jest Bogiem, co ciekawe Koran zgodnie z faktami głosi niepokalane poczęcie Jezusa i jego narodziny z dziewicy (choć według Koranu Allah miał spłodzić Jezusa, podczas seksu z Maryją, przybrawszy postać mężczyzny, po stosunku Maryja pozostała dziewicą). Według fałszywej opinii muzułmanów Jezus był tylko prorokiem, który zapowiedział przyjście Mahometa, którego muzułmanie uważają za proroka. Koran zapowiada też, że na końcu świata Jezus zstąpi z nieba, by pokonać siły zła.

Święta księga muzułmanów ma głosić, że Jezus jako niemowlak miał już mówić i namawiać swoją matkę by kłamała. Jezus jako dziecko miał czynić cuda.

Koran neguje śmierć Jezusa na krzyżu i jego zmartwychwstanie, choć nawet poganie i Żydzi w swoich pismach z epoki potwierdzali fakt ukrzyżowania Jezusa. Koran podobnie jak manichejczycy i dokeryści głosi, że Jezus nie umarł na krzyżu. Według Koranu Jezus po swej śmierci miał być wzięty do nieba. Zdaniem autora pracy muzułmanie głoszą, że to nie Jezus a (będący tajnym agentem Rzymu) święty Paweł założył Kościół.

Kiedy prawdą wiary katolickiej jest to, że Trójca Święta, Koran wbrew faktom głosi, że chrześcijańska Trójca, to Bóg, Jezus i Maryja (w rzeczywistości Trzecią Osobą jest Duch Święty, a nie Matka Boska). Takie stwierdzenie w Koranie świadczy, że ma on związki z żydowską sektą Nazarejczyków – w języku aramejskim duch jest rodzaju żeńskiego, a Nazarejczycy, negując boskość, Jezusa wierzyli, że jego matką jest właśnie Duch Święty (przekonanie takie obecne jest też w apokryfie ''Ewangelia według hebrajczyków”'). Zdaniem muzułmanów chrześcijanie z powodu wiary w Trójcę będą potępieni.

Zdaniem autora pracy Matkę Boską Koran utożsamia z żyjącą 1200 lat wcześniej siostrą Mojżesza. Rodzice Maryi mieli być ze sobą spokrewnieni. W opisach Jezusa i Maryi widać, że autorzy Koranu inspirowali się takimi apokryfami obecnymi u Nazarejczyków jak: ''Protoewangelia Jakuba'', ''Ewangelia Hebrajczyków'', ''Ewangelia dzieciństwa Jezusa według Tomasza Apostoła''.

Według autora pracy islam głosi, że Allah stworzył zło i czyni zło, wyznaczył od początku każdemu jego los (na który ludzie nie mają wpływu), ludzie od początku przeznaczeni do zbawienia lub potępienia – zbawienie jest niezależne od grzechów, a liczy się tylko wiara w Allaha (podobny pogląd głosili niektórzy protestanci), piekło nie jest wieczne, ludzie i aniołowie nie będą żyli wiecznie, wskrzeszone zostaną zwierzęta. W opinii „Prawdziwe oblicze islamu” wśród 99 imion Allaha tworzących islamski różaniec są i te mówiące, że Allah zniewala i jest panem podstępu.

Zdaniem autora pracy islam jest fałszywą religią, przed którą przestrzegał Jezus. Muzułmanie nie mając żadnych dowodów i wbrew opinii biblistów głoszą, że chrześcijanie sfałszowali Biblię (w opinii autora pracy, w Koranie nie ma nic na ten temat, są tylko sierdzenia, że niektórzy z chrześcijan wypaczają sens Biblii).

Gdy Mahomet rozpoczynał swoją działalność cały region Morza Śródziemnego, to te reny, w tym i obszary Afryki i Bliskiego Wschodu, były chrześcijańskie. Likwidacje chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie poprzedziło, to, że chrześcijanie porzucili katolicyzm i popadli w herezje. Syria i Palestyna stały się nestoriańskie, Egipt monofizycki, Afryka Północna popadła w herezje donatyzmu, Hiszpania stała się ariańska. Herezje negowały boskość Jezusa i to, że Bóg stworzył ludzi wolnymi. Podobnie schizma wschodnia poprzedziła upadek Bizancjum.

Jan Bodakowski

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.02.6 12:33
Pan Bidakowski rozsmiesza zgodnie z faktami albo tez wbrew faktom .
Skrzypek na dachu2022.02.6 12:27
Psychoza tlumow nazywa sie faszyzm .
"to te reny"2022.01.29 1:04
Czy w pośredniaku byłeś jełopie?
Anonim2022.01.27 20:36
lubie takie młode inteligentne zaangażowane twarze jak na zdjęciu,jest pięknie
Gość2022.01.27 19:57
Ekumenizm to ruch dla zjednoczenia chrześcijan. Gdzie tu miejsce dla islamu?
Ateista, czyli Normalny2022.01.27 19:51
Owszem wierzą w tego samego - czyli nieistniejącego, wymyślonego przez ludzi.
Klapaucjusz2022.01.27 19:09
Przyznaję, że wolę greckich bogów – każdy z nich lubił się bawić, jeść, bić i chędożyć dziewice, nierzadko w bardzo wymyślny sposób. Skandynawscy bogowie też za kołnierz nie wylewali i żadnej chatkiej dziewce nie przepuścili. Fajtłapa Allah nie spłodził nawet jednego syna a Jahwe jak już spłodził tego jednego to mu go Rzymianie zabili. Taki na przykład Skrzetuski spłodził 12 synów i jestem przekonany, że nie oboszło się przy tym bez wielokrotnego pokalania Heleny za co była mu bardzo wdzięczna.
Do Bodakowski2022.01.27 18:20
Napisałeś: "Z pracy „Prawdziwe oblicze islamu” wynika, że Bóg katolików stworzył ludzi wolnymi. Allah stworzył ludzi swoimi niewolnikami. " Aleś mnie rozbawił. Chrystus nie potępił niewolnictwa, nie potępił tego również sam Bóg. Bóg nie stwarzał katolików, stworzył dwoje ludzi: Adama i Ewę, gdzie jest napisane w Biblii, że stworzył katolików. Już Ci kiedyś pisałem, weź się za uczciwą pracę, bo jak na razie, podobnie jak Kuźmiuk rzucasz g..nem w pracujący wentylator, a efekty widać.
Janek2022.01.27 17:47
Oj Bodakowski, Bodakowski, czytaj to może się czegoś więcej dowiesz, polecam: Nostra aetate - deklaracja Soboru Watykańskiego II, punkt 3, oraz Lumen Gentium - Konstytucja dogmatyczna Soboru Watykańskiego.
Anonim2022.01.27 18:15
czego oczekujesz od nieroba. Pracować się mu nie chce, permanentny bezrobotny (napisał to sam o sobie). Frondę nie stać na innych "ekspertów"
Anonim2022.01.27 17:02
Nikt z nas nie wie jak jest naprawdę. Wszystko co wiemy to tylko hipotezy, wobrażenia i opowieści, których dokładności nie znamy ani trochę. Prawdziwy świat - wg. nas zaświaty to ściśle pilnowana tajemnica bez możliwości wglądu za naszego życia. Kto umiera ten ma jakiś wgląd. Ale ci wiecznie żywi - wg. nas zmarli są bardzo oszczędni w opisach szczegółów i zasad tamtych światów. Wg. takich założeń. Wojna pomiędzy Najwyższym Bogiem w Trójcy Św. i szatanami przeniosła się z tamtego niewidzialnego świata na świat materialny w którym my chwilowo żyjemy. Nikt z nas nie wie dlaczego musi żyć określonym życiem w danym zakresie czasu i przestrzeni. Nie wiemy lub nie pamiętamy czy ktoś nas w ogóle pytał o zdanie w tej sprawie przed zaistnieniem. Szatani atakują nas całodobowo w każdej możliwej rzeczy i dziedzinie. Bóg i dobrzy aniołowie nas wspierają. Ale ani jednych ani drugich nie widzimy ani nie widzimy ich bezpośredniego działania. Żyjemy na Ziemi jak ślepi i głusi. Coś rejestrują nasze zmysły, kłamiliwie sugerując nam że to co rejestrujemy to jest to wszystko wokół i w nas. A jeszcze mniej z tego jakoś rozumiemy. Religie to jedna z dziedzin wielkich walk o nasze dusze i ciała. O dusze walczą duchy, a o nasze ciała rządzący nami. O Bogu i bóstwach religii wiemy tyle co możemy przeczytać. Allah nie jest Bogiem Trójcy Św.. Raczej Allah raczej bliższy jest plemiennym baśniom tamtych ludzi, które sięgają czasów Sziwy i Zeusa. Pod Sziwę i Zeusa podszywają się szatani. Albo byli oni kiedyś na Ziemi rzeczywiście jako zbuntowani aniołowie . Każdy jednak człowiek kto intensywnie szuka Prawdziwego Boga znajdzie u Boga szansę znalezienia Go. Ale ilu z nas chrześcijan, muzułmanów, hidusów wszelkich odmian, i tysięcy innych plemion, Go szuka? Tylko nieliczna część. Z tego ci co szukają Boga Prawdziwego, narażeni są na ryzyko ogłupienia przez szatanów, co później skutkuje nieuleczalnym przekonaniem że właśnie znaleźli prawdziwego boga. Podkreślam, my ludzie żyjemy na tym świecie jak ślepi i głusi. Prawie nic nie wiemy. Tylko coś czujemy i wydaje nam się że widzimy. Osoba całkowicie niewidoma i głuchoniema też poczuje np. wiatr na skórze czy dotknięcie się czegoś. Ale jak niewielki procent tych doznań jest, w porównaniu do osoby w pełni sprawnej. Jedyne co naprawdę tylko nam w pełni wolno na Ziemi to wybierać dobre lub złe rzeczy. Reszta nie jest nasza i mamy bardzo mały wpływ na otoczenie. A jeśli to mamy to tylko jako skutek wyboru dobrego lub złego działania. Jeśli ktoś myśli że my ludzie dużo możemy, to już wyprowadzam z zadufanego błędu. Nawet gdybyśmy całkowicie zniszczyli Ziemię, to wielkość tej planety w porównaniu do kosmosu jest jak atom w porównaniu do Ziemi albo i mniej.
Anonim2022.01.27 16:55
Oczywiście, że w tego samego wymyślonego i nie istniejącego Panbucka. A ten prawdziwy wyższy byt, o ile istnieje, ma bekę i z jednych i z drugich. 😁😁😁
Jerzy2022.01.27 16:29
nazywanie pedofila i kozoj.bcy allaha "bogiem" to jakiś żydowski żart, szmonces znaczy....
mocno się pomyliłeś2022.01.27 17:02
Doucz się, pacanie.
Jerzy2022.01.27 17:44
znaczy co? kozę mam wydymać jak jakiś żydek czy ten ich allach???
aleś ty głupia trolinda2022.01.27 18:42
­
Nie jesteś katolikiem2022.01.27 18:52
C'nie?
Jerzy2022.01.27 20:50
jestem jestem - i wszystkie obrzezane pedofilskie sekty ma w d.pie...
Kabaret2022.01.27 16:28
Aktywność Bodakowskiego zdecydowanie powinna być ograniczona do weekendu. W tygodniu poziom beki nie pozwala pracować. PS. Najśmieszniejsze jest to ciągłe powtarzanie "wbrew faktom" :). Jakim faktom???
Who cares!2022.01.27 16:25
I don't!
Anonim2022.01.27 16:23
Prosta odpowiedź brzmi tak.
izydor2022.01.27 16:02
Spory zwolenników magicznych wafli ze zwolennikami czarnego kamienia.