15.04.20, 08:10Fot. Rafał Zambrzycki (SEJM RP) via Flickr, CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński: Obecna opozycja nie dorosła do demokracji

Mamy do czynienia z ułomnością polskiej demokracji, bo brakuje nam opozycji o normalnym charakterze” - powiedział w rozmowie z Gazetą Polską Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił prezes PiS:

[…] obecna opozycja nie dorosła do demokracji”.

Zdaniem prezesa partii rządzącej, obecnie mamy do czynienia z ciągłością jeśli chodzi o „przemysł pogardy” wobec jego brata, a dzisiejsza opozycja „nie akceptuje demokracji”. Podkreślił:

[…] opozycja w Polsce nie przyjmuje tego do wiadomości i nie jest w stanie zaakceptować konsekwencji rozstrzygnięć wyborczych. Mówi o tym, że nie mamy demokratycznego mandatu, że chcemy zniszczyć demokrację. Choć nie ma do tego najmniejszych przesłanek”.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że ocena sytuacji w kraju dokonywana przez Prawo i Sprawiedliwość nie zmienia się i dalej polityka partii nakierowana jest na to, aby zmienić postkomunistyczny porządek w Polsce. Dodał, że o swoje wpływy za to wciąż walczą profitenci tego systemu i dlatego od samego początku nie uznają PiS.

Prezes PiS mówił też o tym, jak istotna jest polityka historyczna. Wskazał tu na fundamentalną decyzję Lecha Kaczyńskiego w kwestii budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, która to decyzja „zmieniła bieg historii” przez to, że sprawiła iż „[…] pedagogika wstydu zaczęła być coraz mniej skuteczna”.

dam/"Gazeta Polska",Fronda.pl

Komentarze

feldkurat Katz2020.04.15 20:19
Nienawistny karzeł na kaczych łapach to nie dorósł nawet do wspólnoty pierwotnej, a co dopiero do demokracji...
Reytan2020.04.15 17:10
Wymozdzona komuna SMIERDZI I AZ SIE TRzESIE Z NIENAWISCI,BO CORAZ WIECEJ OSZUKANYCH pOLAKOW SIE OD NICH ODWRACA,CZEGO DOWODZA NIEZBICIE LICZBY !
Ryszard2020.04.15 16:15
Tak , Tak Panie Kaczynski. Opozycja nie dorasta do Demokracji.i. Pani Marszalek Seimu Pani Witek dorosla do miana D E M O K R A C J I.???. A z nia caly PIS!! Pan Bakiewicz do zreferowania obywatelskiego projektu Ustawy STOP 447 podpisanym przez ponad 200 tysiecy obywateli (200 tys Rodzin) dostal na to 5 MINUT z trybuny sejmowej .A mogla mu dac tylko 5 Sekund. Dziekujemy Pani Witek. . Byly wyborca na partie Pisu.
Olej2020.04.15 15:09
małość nienawidzi wielkości, Szubrawstwo ciągnie do szubrawstwa, głupota wychwala podobną sobie ,,wielkość'' Cynicy i obłuda podsycają durniów wodząc ich na manowce zatracenia, czyniąc to tak, że ci ostatni nawet nie wiedzą nic o przyczynie swojej zguby.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.15 14:45
Cześć! Nazywam się Lena, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej www.exslove.com.pl __________________________
ups2020.04.15 14:27
chodzi mu o taka wegierska "demokracje" czyli miekka dyktaturę
Olej2020.04.15 13:36
Czy ty cymbale jeden z drugim wiesz o czym gadasz, majacząc coś o dyktaturze ? Siedzisz przy klawiaturze wypisujesz brednie, żresz ciasteczka zapijając piwskiem i nadymasz swoje ego bezdenną głupotą. Gdybyś miał dyktaturę rzeczywistą, nie zdążył byś skończyć zdania a tajna policja łomotała by do twoich drzwi, obili by ci mordę, skuli w kajdany i wywieźli w nieznanym kierunku. Wtedy mógłbyś cokolwiek bredzić o dyktaturze. Zatem cymbale zanim zaczniesz pierniczyć o wodzu i jego zapędach trzaśnij się dynią o ścianę, może ci szajba zejdzie na właściwe miejsce i zaczniesz myśleć. I jeszcze jedno; dziękuj za obecny stan władzy, gdyż może się zdarzyć, że przyjdzie zmiana i wtedy zacznie się dopiero jazda, gdy zamiast rozmów, będą gumowe kule, pały na demonstracjach i wizyty nocne gości z kamiennymi .gębami. Nastąpi skala porównawcza, ale wówczas będzie zapóźno na bicie się w swój własny łeb.
Mydło2020.04.15 14:41
Czy jesteś olej kujawski, czy uniwersalny ? Ale nie odpowiadaj, bo oleju mi nie trzeba. Ciekawe, czy to moje głupie pisanie przejdzie? Ludzie nie miejcie nadziei, że J.Kaczyński te komentarze czyta. Te Wasze nadzieje to szczyt optymizmu i naiwności.
ups2020.04.15 14:47
Dla dyktatorów charakterystyczne jest też to że władzę sprawują mniej lub bardziej nieoficjalnie. Dyktator niemal nigdy nie pełni żadnego urzędu który w świetle prawa dawałby mu nieograniczoną władzę, a na ogół formalnie jedynie obieralne, kadencyjne urzędy. Obecnie wszystkie państwa w których władzę sprawują dyktatury, określają się jako demokratyczne.
Olej2020.04.15 18:19
Czym jest dyktatura - .....Ksiądz Popiełuszko umierał w męczarniach 9 Bł. ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa 19 października 1984 roku. Zamordowali go trzej pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zanim to jednak zrobili, bestialsko torturowali swoją ofiarę. Zmasakrowali ks. Jerzemu twarz, odcinając mu nawet język. Za swoją „pracę” byli godziwe wynagradzani. Do niedawna otrzymywali emerytury w wysokości przynajmniej czterech tysięcy złoty....
Yesyes2020.04.15 12:38
JK mówi o sobie, że ani mu w głowie dyktatura. Ma rację: jest słońcem narodu, umiłowanym przywódcą, największym autorytetem w kazdej dziedzinie życia poddanych, wodzem - słońce. Prosze już NIGDY nie obrażać wizytatora zamkniętych nekropolii o zapędy autorytarne. To dobre dla przeciętniaków pokroju Aleksandra Ł., Władimira P., Wiktora O., R.T. Erdogana. Nasz prezes to zupełnie inna liga kosmologiczna, zasługuje na pełen szacun.
ZNIEMCZONE SLONECZKU PERU2020.04.15 14:20
SLONECZKO ICKU TO BYL NACZELNY OSZUST BRUKSELSKI KTORY OKRADL POLAKOW NA 500 MILIARDOW ZLOTYCH
ups2020.04.15 14:42
dobre dziekuje
BekaŚmiechu2020.04.15 12:26
20.Wirus utrzymuje się w powietrzu do kilku godzin, ale bezpieczna odległość to 1,5 albo 2 metry, albo 4, albo 8 albo rzut beretem. 21. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne ale nie wolno myć samochodów. 22. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale nie można wymienić kół na letnie. 23. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale nie Kaczyńskiego. 24. Zamknięte są lasy i parki narodowe bo tam niebezpiecznie, ale jak już musisz się przewietrzyć to idź na spacer w centrum miasta. 25. Po Świętach powoli będziemy uruchamiać gospodarkę, ale w maju rządzący planują ogłosić klęskę. 26. PKB w 2020 roku spadnie ok. 3%, ale w 2021 wzrośnie o ok. 5%. 27. Możesz wyjść na spacer z psem, ale jak nie masz psa to albo sobie kup albo siedź w domu. 28. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale w kościele o powierzchni x razy większej 5 osób i ksiądz. 29. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale jak nie jest przygotowany to napisze ustawę w 15 minut. 30. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale każdego może ukarać. 31. Od lat żyjemy wolni, w demokratycznym państwie prawa , ale musimy ukrywać się w domach jak Żydzi za czasów okupacji hitlerowskiej.32.Bezdomni nie są badani i nie podlegają kwarantamną z tego powodu, ze są bezdomni.Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś jeszcze nie rozumiecie?
BekaŚmiechu2020.04.15 12:25
Co już wiadomo w związku z tzw. pandemią: 1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz. 2. Maski wcale nie pomagają, ale dokładnie od 16.04 należy nosić szaliki lub maski, bo wtedy zaczną pomagać. 3. Sklepy są zamknięte, ale sklepy budowlane są otwarte. 4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego. 5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne żeby wejść do sklepu. 6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków, ale jeszcze ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów. 7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w ogromnym niebezpieczeństwie. 8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo. 9. Istnieje wiele objawów, ale w ponad 90% przebieg jest bezobjawowy. 10. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów. 11. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie. 12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale mogą ci wlepić mandat 30 tys. 13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był. 14. Nie ma aesztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić. 15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14- dniową kwarantanną, ale nie kierowcy ciężarówek. 16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale ściągamy je do kraju samolotami. 17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej. 18. Wybory są tajne, ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych musisz podać swój pesel. 19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie godziny, albo cztery, albo sześć, nie, albo 28 dni.
Olej2020.04.15 12:21
Czy w ogóle można mówić o jakiejś opozycji ? Mamy do czynienia z warchołami i polityczną szarlatanerią, którą należałoby unieszkodliwiać działaniem służb specjalnych. Oni mają tyle brudu na sobie, że wystarczyłby za akt oskarżenia kilkakrotnie większej populacji osobników spod ciemnej gwiazdy. To jest swoisty pitawal pod ochroną wszelkiej maści immunitetów i zasłony instytucjonalnej, która powinna przestać działać i kryć przestępców.
leszczyna2020.04.15 12:20
Kaczyński stosuje do siebie zasadę "Róbta co chceta" i robi, co chce, a my niewolni musimy go słuchać, bo inaczej mandaty, komornik i paka.
adam2020.04.15 12:14
już niedługo, jeszcze tylko chwila, a PiS będzie w opozycji
Jan Kowalski2020.04.15 11:57
Słowo "KACZYŃSKI" jako stymulacja agresji u lemingów jest ciekawym przypadkiem dla każdego psychiatry. Współczuję lemingom karmionym TVNem, bo mają obsesje i kompulsje aby nagryzmolić jakiś nienawistny tekst albo inwektywy i przy tym oślinić swoje klawiatury, po czym są jeszcze bardziej wkurzeni.
klara2020.04.15 12:17
Kaczyński to będzie pierwszy polityk który pójdzie siedzieć za kierowanie organizacją przestępczą.
Walter2020.04.15 20:17
Pisomatołki mają obsesję na punkcie Donalda Tuska. Za wszystkie grzechy świata i za swoje własne obwiniają Donalda Tuska. Jarosław Kaczyński ma największą obsesję na jego punkcie. Kazał Beacie Szydło głosować przeciwko jego kandydaturze i przegrał 27:1. Pomawiał go w kraju i za granicą, o wszystko co się dało. Nawet wypomniano mu dziadka z Wermachtu.
Mirek2020.04.15 11:49
Panie Jarosławie Kaczyński . Obecnie w Polsce mamy najgłupszą opozycję nie tylko w Europie ale i na całym świecie . Nigdzie na całym świecie nie ma opozycji która szkodzi własnemu narodowi . To już nie jest nawet opozycja tylko ....zdrajcy którzy dla mamony są gotowi na każde upodlenie . Mają pełne zdradzieckie mordy frazesów o demokracji , konstytucji ale tak naprawdę są targowiczanami .......zdrajcami .
Kuffi Siusiu2020.04.15 11:49
Czy prawdą jest ,że obowiązkiem ochroniarza pełniącego służbę jest podcierania tyłka prezesa Jarosława ?
prawdziwy katolik2020.04.15 11:39
Mówi to człowiek, który w trakcie epidemii łamie wszelkie zasady przyzwoitości i bez maseczki, bez zachowania odległości wjeżdża na cmentarz, żeby odwiedzić grób matki - podczas gdy POLACY jak zwierzęta są zamknięci w domach, bo epidemia.
zydzi kiedy staniecie w prawdzie2020.04.15 14:17
TY ICEK TAKI PRAWDZIWY POLAK JAK JA PRAWDZIWY ZYDEK
Realista2020.04.15 11:25
Doradcy medialni Kaczyńskiego ładnych kilka lat pracowali nad odbudową jego wizerunku. Oczywiście to dość sztuczna odbudowa, od kilku lat nie dopuścili do Kaczyńskiego żadnego dziennikarza, który mógłby mu zadać niewygodne pytania, pojawia się tylko w mediach rządowych. Lud ma dostęp tylko do propagandowych wrzutek kreujących oderwany od rzeczywistości obraz Kaczyńskiego. Standardy komunistycznej propagandy. Natomiast Kaczyński teraz w godny siebie sposób znowu rujnuje swój wizerunek, a raczej pokazuje swoją prawdziwą twarz. Betonowy elektorat PIS będzie szczęśliwy pewnie nawet jak PIS wyprowadzi Polskę z UE, ale do bardziej myślących wyborów już dociera ten prawdziwy wizerunek Kaczyńskiego. Genialna by była teraz kolejna debata Tuska z Kaczyńskim. Wystarczyłaby godzina i Kaczyńskiego by nie było.
AAAtomek2020.04.15 11:15
Hitler chyba też tak mówił o polskich żołnierzach, w październiku 1939?
Józwa Butryn 2020.04.15 11:04
Stary kawaler ! a fronda jak zwykle ! chce pokazać, że też jest urbanem pis'u. To nie są rozstrzygnięcia wyborcze, tylko papką i socjotechnika rodem z prl - pompowana w moherowe berety przez tvpic ! Nie ma skupiania się nad faktami ! tylko a oni kiedyś kradli, my kradniemy mniej, jesteśmy lepsi ! i tak pis zbudował swoją władzę ! ale ten gmach odstojników się burzy ! to jedna drużyna z po - ten sam pień aws'u !
PiS PO w sprawie 447 jedno zło2020.04.15 10:46
Wy pobożni towarzysze z PiSu tez nie dorosliście, bo na kolanach przed Izraelem https://www.youtube.com/watch?v=du-duFmDJgI
stfurca-ziemi2020.04.15 10:42
Juliusz Cezar, Napoleon Bonaparte, Aleksander Wielki, Perykles, Piotr Wielki i Nicolae Ceaușescu nie są razem tyle warci co jeden Jarosław Kaczyński!! Oddajcie mu hołd!
Kuntakinta2020.04.15 10:37
Ciekaw jestem do czego prezes dorósł : )
legrandbleu2020.04.15 11:11
Do 1,5 m - tak bym odpowiedział, gdybym był małostkowy...ale nie jestem.
feldkurat Katz2020.04.15 20:21
Do koryta na pewno...
Marcel2020.04.15 10:04
KACZYŃSKI MORDECRA DUDA MORDERCA
gnidy koszerne2020.04.15 14:40
A CO ICEK MORDUJA WASZA KOSZERNOUBECKA PRAWDE
ryszard2020.04.15 9:58
Nie może dorosnąć coś czego nie ma. Opozycja to kontrprogram a niczego takiego w Polsce, po prostu nie ma. Temu co się samo nazwało opozycją nie chodzi nawet o władzę, tylko o apanaże i zaszczyty bez pracy.
ladychapel2020.04.15 9:55
Ten bezdzietny dziadek bez żony, który sam nie robi sobia nawet zakupów a robi to za niego ochrona - nigdy nie dorósł sam. Nie zna języków, nie ma prawa jazdy - jest oderwanym od rzeczywistości starym człowiekiem
zydzi kiedy staniecie w prawdzie2020.04.15 14:16
icek wasza beszczelnosc i zaklamanie siega zenitu
anonim2020.04.15 9:55
“To nie koronawirus nas zabija… Za rok wprowadzą powszechne szczepionki!” Dr Shiva wRealu24 www.youtube.com/watch?v=IHgnZjGDV0E&t=334s "Oni nie wiedzą, >>który<< koronawirus nas atakuje? Izolacja niszczy naszą odporność"! Dr Shiva wRealu24 www.youtube.com/watch?v=VCZwvDyQoKs
anonim2020.04.15 9:45
o tym media nie mówią, Prezydent Trump kontra WHO i Bil Gates. www.youtube.com/watch?v=1C9BR922SIk
KaczyBreżniewZŻoliborzaCiągniePolskęDoGrobu2020.04.15 9:43
Zdziecinniały ze starości kaczy kryptopedał nie dorósł do: - samodzielnego zawiązania sobie obuwia - podołania trudom prowadzenia samochodu - obsługi konta bankowego i karty bankomatowej - nawiązania emocjonalnej więzi z przedstawicielem fauny powyżej kota - odbycia stosunku seksualnego z dowolnym przedstawicielem przyrody ożywionej - założenia rodziny będącej podstawą katolickiego społeczeństwa - prowadzenia działalności opozycyjnej poza pierzyną na własnym łóżku - utrzymania uzębienia w stanie innym, niż wypróchniałe pieńki
Tom Bombadil2020.04.15 9:36
Dywersanci a nie opozycja. Czy ktoś pracuje nad „Białą Księgą” antypaństwowych zachowań opozycji po 2015 roku? przydałaby się. .
UHty2020.04.15 9:29
Myślę że temu zdrajcy narodu już nawet stały elektorat pisu nie wierzy, kłamał na temat Wałęsy i kłamie niszcząc demokracje w Polsce
Michał Jan2020.04.15 9:27
Dlatego konieczny jest ostateczny rozpad PO. PSL ma całkiem rozsądne przebłyski, Konfederacja wiadomo - trzyma swoją linię, a SLD, to prawie sojusznik ZP (chociażby przy ustawie cukrowej). Cała konstrukcja Papcia Jarka stoi na dwóch filarach: kopsaniu socjalu w miarę wzrostu apetytu i bronieniu Polski przed PO. Jak tego drugiego filaru zabraknie, a na pierwszy forsę zabierze "tarcza", to słupki poparcia spadną do poziomu poparcia dla reelekcji śp. Lecha Kaczyńskiego z 9.04.2010. I dwie pieczenie upieczone na jednym rożnie!
ZYDZI OPAMIETAJCIE SIE W ZAKLAMANIU2020.04.15 14:14
ICEK PAPCIO GLABIE TJ TESC RABI SIKORSKIEGO.
aktyw partyjny krawężnik betonowy2020.04.15 9:20
ciężko być POplatfusem i w opozycji . Udałem się do psychiatry, nie zbadał tylko zpaytał się czy jestem w opozycji; odpowiedziałem Yes OŁkoza, Ja jawohl, Da da Wania - a on skierował mnie natychmiast do Tworek
feldkurat Katz2020.04.15 20:23
I co, amnestia była, psychiczni znowu na wolności?
obzezaj się,a czlonek zostanie oszczędzony2020.04.15 9:09
współczesny Mojżeszu, członku aktywu KODu i naczelny hejterze, fejknjusie, trollu; twórco przkazań Powyżej dziesięciu. Apeluję wstrętny ateisto, członku Antify,bolszewiku i marksisto - wróć do gminy i na łono Abrahama
feldkurat Katz2020.04.15 20:20
Co dziś było na obiad w stołówce na Łubiance?
jestem Szłapka i WUJ do tego2020.04.15 8:57
rozdział z je###ymi PO#bami , jako epizod w historii demokracji, należy skutecznie zamknąć w dole kloacznym historii
gracz2020.04.15 8:50
P.Kaczyński,dlaczego bandę zdrajców,złodziei i pospolitych przestępców,nazywa pan opozycją?.
klara2020.04.15 8:48
Jarosław Kaczyński: Obecna opozycja nie dorosła do demokracji i dla tego wprowadzam dyktaturę.
Marek212020.04.15 9:00
... za którą odpowiedzialna będzie opozycja i to opozycję należy postawić przed Trybunałem Stanu za złamanie Konstytucji. I co nas dziwi?
Dam2020.04.15 15:48
Was to nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Dobrze was władza wytresowała.
ZYDZI OPAMIETAJCIE SIE W ZAKLAMANIU2020.04.15 14:12
ICEK JAKBY BYLA TERAZ W POLSCE DYKTATURA TO GINELI BY TERAZ LEPERY SZYFRANCI GEN PETYLICKI WIESZALI BY SIE WAZNI SWIADKOWIE W WIEZIENIACH BYLOBY STRZELANIE KOPACZOWYMI KULAMI DO GORNIKOW BYLYBY PROWADZONE AKCJE WIDELEC ZYDA SCHETYNOWKI.
Marian2020.04.15 8:45
Problemem opozycji jest to, ze zaden z ich liderów Kaczyńskiemu do pięt nie dorasta.
Piotr Nowak2020.04.15 9:04
Tak oczywiście. W opozycji nie ma takiego butnego sukkinsyna, który stawia sie ponad wszystkim i wszystkimi. To fakt. Ja rozumiem Maryjan że ty, gdybyś dostał ofertę zrobienia kaczynskiemu laski publicznie to oszalałbys z radości, ale nie wszyscy ludzie są tacy ograniczeni
Marian2020.04.15 9:24
Nie jestem "Piotrusiu"zboczencem wiec na pewno taka propozycje odrzucę ze wstrętem,ale skąd u Ciebie takie pomysly?Wlasciwie cala "opozycja" i jej zwolennicy to sukisyny innych tam nie ma.Ty, to taki super sukisyn,tacy rodzą sie sie tylko w rodzinach żydowsko-ubeckich.Moje imię pisze sie Marian.Przyda Ci sie ta wiedza jak bedziesz pisał swój ubecki protokół.
Piotr Nowak2020.04.15 9:39
Tak tak Maryjanku. Tylko się nie denerwuj :)
Misio2020.04.15 12:01
znów sie naćpałeś głupie leśny?
fc kolo kolo2020.04.15 8:44
oto PIS dorósł do demokracji... zobaczcie co robią z obywatelskimi projektami..
RYTAN2020.04.15 14:04
ICEK OBYWATELE TO POLACY WY NATOMIAST JESTESCIE UB WATELE
Lew Nikołajewicz2020.04.15 8:40
Oczywiście Jarosław Kaczyński nie przyznał się do złamania ustanowionych przez własną partię przepisów. W sprytny sposób odwraca kota ogonem - według niego przypomnienie władzy, że sama nie jest ponad prawem to atak na jego świętej pamięci brata. To nie jest paranoja, to jest świadoma manipulacja doświadczonego polityka (w polityce obraca się nie od dziś). Wypowiedź na temat wyborów to właściwie podkreślenie samodzierżawia panującego w Polsce. JK nie widzi problemu w tym, że prawo zmieniane jest tuz przed wyborami, ani w tym że przeprowadzanie wyborów korespondencyjnych wymaga dłuższego przygotowania. Czemu nie wprowadzono stanu zagrożenia epidemicznego? Co to za problem przesunąć wybory, zamiast próbować ominąć ustawę zasadniczą?
Reytan2020.04.15 17:05
Czerwony mutant
Marek212020.04.15 8:38
Ręce i nogi opadają. Dziś pojęcia opisujące rzeczywistość państw normalnych już nie mają w Polsce znaczenia. Czarne jest białe a białe czarne. Zamordysta jest demokratą a demokrata zamordystą, niszczyciel konstytucji jest jej obrońcą, wróg Europy jest bojownikiem o Europę. Mały, nienawistny karzeł jest wielkim chrześcijaninem pełnym miłości. A komunistom zarzucano że deprawują język. Byli w porównaniu z Kaczyńskim jak bezradne, pijane dzieci we mgle....
Misio2020.04.15 12:00
temu karłowi to mozesz buty lizać głupcze
RYTAN2020.04.15 14:02
ICEK TO WY JESTESCIE W POLSCE KARLY POLITYCZNE ALE WSZYSTKO MA SWOJ KOSZERNY KONIEC
Reytan2020.04.15 17:03
Jestes idiota genetycznym.
anonim2020.04.15 8:36
to już nie jest demokracja? to jest bolszewizm kabalistycznych pedofilskich elit? Ten ptak [POPIS] nie pofrunie - 14.04.2020. https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154555,ten-ptak-popis-nie-pofrunie-14-04-2020 oraz, FALL CABAL - UPADEK KABAŁY - NAPISY PL youtube.com/channel/UC-DmfbrGz12JXfiJJjeijqg/videos lub na, https://www.cda.pl/adi052024/folder/22095862
Marcel2020.04.15 8:34
KaGEJczyński
G.P2020.04.15 12:20
debil!!!trol???
Won z PiSem2020.04.15 8:25
Inną fundamentalna decyzją śp. Lecha K. było wstrzymanie prac ekshumacyjnych w Jedwabnem. Skapnął się chłop że wyjdzie na to że to nie Polacy grali pierwsze skrzypce w tym mordzie a że kumplował się z żydami to nie chciał psuć im geszeftu. PiS do dziś gra na żydów, o ustawie 447 cicho sza...
Lew Nikołajewicz2020.04.15 8:46
Ustawa 447 jest sprzeczna z prawem polskim i nie ma potrzeby, żeby mnożyć byty i wprowadzać do polskiego prawa ustawę, która de facto nic nie zmienia.
ZMIJOWE PLEMIE2020.04.15 14:00
ZYDKI JEDWABNE TO WASZE WIELKIE OSZUSTWO.
Bogo2020.04.15 8:24
Panie Kaczyński, jak POpaprańcy chcą stanu wyjątkowego to trzeba go wprowadzić i skończyć z tymi Popaprańcami raz na zawsze.
.2020.04.15 14:54
Hitlerek ci się marzy, co?
Reytan2020.04.15 17:01
Komune nareszcie trzeba wziasc za morde,a Konfederacje zdelegalizowac. Musimy bronic Wolnej Polski !
M.a2020.04.15 8:23
Opozycja w Polsce skupia wokół siebie same niemoty więc niczego sensownego nie można od nich oczekiwać.
zna sie jak kura na pieprzu2020.04.15 9:23
Pisia biomasa to wysoko wykształceni najwyższy wiedzą jest czeladnik piekarski
POLAK GLOSUJE NA PIS ANTYPOLAK NA TARGOWICE2020.04.15 13:57
OPOZYCJA UBECKOZYDOWSKA TO JEST DESTRUKCJA.
ups2020.04.15 14:33
przypomnij namnile wyborow z rzędu przegral kaczynski?
Marcel2020.04.15 8:23
Przemysł pogardy to on napędza wobec polaków, a w konsekwencji wobec siebie. Jedyną osobą, która wykorzystuje zmarłego kaczynskiego jest on sam. Chyba się zawiesił. Ale nic dzwnego, nie ma co robić to i o paranoję łatwo. Smutny niepogodzony z orientacją stary facet.
Misio2020.04.15 11:57
wiesz co kretynie? Kaczynski to ma ubaw z takich niedorozwinietych matołów jak ty
Marcel2020.04.15 12:58
Chyba z takich zaslepionych jak ty, bo srałby na ulicy a ty byś go chwalił. Zaślepiony bezmózgu.
G.P2020.04.15 14:10
Marcelku debilku i co jeszcze napiszesz o Kaczynskim???
anonim2020.04.15 15:34
Marcelku na tym portalu siedza osoby z wysokim IQ idź ze swoimi wypocinami na łonet lub włupe tam się produkuj
jadwiga2020.04.15 12:40
smutny nie pogodzony to jesteś ty .
gnido koszerna juz nie bedzie jak bylo2020.04.15 13:55
icek polacy maja juz dosc waszej koszernoubeckiej prawdy
Reytan2020.04.15 16:57
Komuchy smierdza onucami.
WON z lasu - Gajowy Narodowy2020.04.15 8:21
u mnie na podwórku mówiło się, to "szczyle" z piaskownicy, sikające wszędzie w piasek; niszczące zamki i babki z piasku dziewczynkom i ciągnące małe damy za warkoczyki. Noszą z sobą otwarte scyzoryki i ranią się w łapska - często już wtedy palili hubę drzewną
anonim2020.04.15 13:34
Bracia Kaczyńscy?
jakim trzeba by\304\207 sk synem?2020.04.15 8:17
Z Kaczora taki demokrata jak z koziwj dooopy trąba !!!!!!!!!!!!!! Pisia biomasa może to kupi ale świat doskonale widzi że chcesz mam sk symu zamordyzm wprodzadzić
turkuć podjadek2020.04.15 8:28
jesteś kretynkiem .....zapewne awansujesz w niedługim czasie ....
zna sie jak kura na pieprzu2020.04.15 9:21
Pisia biomasa wydała pisk?
anonim2020.04.15 15:30
Ty masz swój portal łonet , włupe tam trenuj swoją grafomanię .
.2020.04.15 14:54
Póki co to awansują pisie doopowłazy.
Misio2020.04.15 11:54
nie wiem czy ty ćpasz czy jesteś od urodzenie debilem
gnido koszerna juz nie bedzie jak bylo2020.04.15 13:53
NAS POLAKOW ICEK WASZ ZAKLAMANY SWIAT ZYDOWSKI NIE INTERESUJE.
kot prezesa2020.04.15 15:47
TAK należy się wam zamordyzm POstkomunisto
Reytan2020.04.15 16:55
Komuchy,jak widac,smierdza putinem.
feldkurat Katz2020.04.15 20:25
tow. I sekretarz Jarozelski zwłaszcza
hihi :P2020.04.15 22:15
Lepiej być PiSią biomasą niż POkemonowatą cybermasą :P
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.04.15 8:16
UWAGA!!! Nie odpowiadajmy temu cynicznemu dywersantowi, Polakożercy, "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY". Jego komentarze świadczą o opętaniu, albo o chorobie psychicznej (albo i jedno, i drugie). W każdym razie o patologicznej nienawiści do Polski, Kościoła i PIS-u. Rozumiem, że każdy normalny odruchowo chce mu coś odpowiedzieć, ale to nie ma najmniejszego sensu: obelgi go cieszą, bo to masochista; ponadto zawsze ma pretekst, by wybrzydzać na "chrześcijańską miłość bliźniego". Logika na niego nie działa, bo potrafi, po żydowsku, zawsze odwrócić kota ogonem. Niech, pod różnymi pseudonimami, dyskutuje sam ze sobą. Miejmy swą godność, nie zniżajmy się do jego kloacznego poziomu. Można - i trzeba - modlić się za jego nieszczęsną duszę, która jest na prostej drodze do potępienia wiecznego, i to na własne życzenie.
pis to polska 2020.04.15 13:50
icek do kogo bedziesz sie modlil chyba do szatana
Reytan2020.04.15 16:52
Jestes prowokatorem komunistycznym. Namawiasz nas do milczenia i niezwracania uwagi,podczas niereagowanie oznacza zawsze KAPITULACJE,ty durniu !
feldkurat Katz2020.04.15 20:17
Halo, pogotowie psychiatryczne? Poproszę o ambulans i czterech silnych pielęgniarzy...