05.11.13, 07:50Małgorzata Marenin (fot.plus.google.com)

Jedna z wyznawców Palikota pozywa abp Józefa Michalika za ... mówienie prawdy!

Małgorzata Marenin to prezeska stowarzyszenia Stop Stereotypom oraz szefowa świętokrzyskiego oddziału antyklerykałów Palikota.

Pozew jaki wystosowała przeciwko abp Michalikowi opublikowała niezawodna Gazeta Wyborcza. Czytamy w nim m.in. "Oskarżam Józefa Michalika (...) o to, że (...) pomówił mnie, jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie, o takie postępowanie, które poniża mnie w opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego działalności społecznej".

Szczególnie chodzi o stwierdzenie arcybiskupa, że "nikt nie zwraca uwagi na przyczyny nadużyć dorosłych wobec dzieci". Jako przykłady wymienił "pornografię i pokazywaną w niej fałszywą miłość, brak miłości rozwodzących się rodziców i promocję ideologii gender".

Marenin odniosła się także do słów hierarchy dotyczących feministek. "(...) po raz pierwszy spotkałam się z zarzutem, że działalność ruchów kobiecych w obronie praw kobiet jest przyczyną przestępczości pedofilskiej. Wypowiedź ta (...) poniża mnie w opinii publicznej jako przedstawicielkę tychże ruchów i naraża na utratę zaufania".

Widać, że pani Marenin chce za wszelką cenę zamknąć usta ... Prawdzie. Bo w słowach arcybiskupa Michalika nie ma nic wymyślonego czy zmanipulowanego. Przypomniał on jedynie fundamenty i przyczyny pedofilii.

sm/Gazeta Wyborcza

Komentarze

anonim2013.11.5 8:07
Przyczyną pedofilii są pedofile...
anonim2013.11.5 8:11
Jak widać, ma Pani słabe kompetencje, by pełnić tego typu funkcję społeczną. Gdyby faktycznie działała Pani na rzecz kobiet i ich problemów, to pewnie orientowałaby się Pani, że najczęściej do nadużyć seksualnych wobec dzieci dochodzi właśnie w sytuacji, gdy to nowy konkubent rozwiedzionej wcześniej lub porzuconej kobiety molestuje jej dziecko. Ale dla ideologów z koziej d... zawsze symbolem pedofilii będzie sutanna.
anonim2013.11.5 8:13
P.s. abp. Michalik nie odnosił się wyłącznie do problemów pedofilii w kościele, ale także ogólnie.
anonim2013.11.5 8:19
O, la la, ale się objawiło palikociarni... Widać prawda boli skoro tak bronią głupoty...
anonim2013.11.5 8:22
Hehehhehe!! Tvn-owcom cóś z Ks.Gilem nie wychodzi to prowokują nawiedzone feministki- palikotówki żeby podtrzymać już nudzący normalnych ludzi temat' "Nie idźcie tą drogą "Tfu-v-enowcy!!.
anonim2013.11.5 8:23
@GenesisX: jak ślubny molestuje, to powinien iść siedzieć. Trzeba by zapytać, czy zatajona pedofilia jest podstawą do stwierdzenia nieważności zawarcia małżeństwa? Abp. wierzy zapewne w moc sakramentu, który umacnia rodzinę, także osoby owdowiałej. Ale mniejszy odsetek pedofilii jest tam, gdzie rodzice wychowują własne dzieci i jest to fakt, niezależnie od tego, czy komuś się zrobi przykro.
anonim2013.11.5 8:31
Wchodząc na poziom insynuacji co niektórych tu obecnych mógłbym napisać: Taka porzucona kobieta, gdy znajduje nowego mężczyznę, za wszelką cenę będzie go chciała zachować przy sobie, bo daje jej jakieś złudne wrażenie stateczności i ona woli przymykać oczy lub nie wierzyć w to, że jej dzieciom dzieje się krzywda (czy to przemoc, czy molestowanie), bo jej jest względnie dobrze. I co, popękały lewackie serduszka?
anonim2013.11.5 8:40
I za chwilę Małgorzata M. będzie celebrytką i pewnie o to tutaj chodzi.
anonim2013.11.5 8:42
narodowieckatolik, a nie są skoro statystyki to pokazują ? NAUKOWE ? Wiesz, problem popaprańców słuchających niezależnych mediów jest taki, że wyłącza się Wam zdrowy rozsądek. W pełnych rodzinach jest mniej stresów, więcej bezpieczeństwa i odpowiedzialności za drugich, a więc ludzie spokojniej prowadzą auta i bardziej odpowiedzialnie. :)
anonim2013.11.5 8:46
@narodowieckatolik: Nie wiem, czy takie statystyki w ogóle istnieją. Jednakże, jeśli wziąć pod uwagę stres i roztargnienie związane z rozwodem, sprawą sądową i niepewnym jutrem, jeśli wziąć pod uwagę, że rozwiedzeni małżonkowie podróżują równocześnie i osobno, jeśli wziąć pod uwagę powstałe z tego powodu stany depresyjne, alkoholizm itd. to można by się zastanowić, czy faktycznie jest realny wpływ na kolizje drogowe. Ale tą pracę pozostawię już tobie, ufam że podołasz.
anonim2013.11.5 8:47
@Zanarkand- A czy ktoś jej tego prawa odmówił?
anonim2013.11.5 8:56
@ Timmon chętnie powłóczę cię po sądach , tak dla zabawy, bedzie ci przyjemnie ? o zmarnowanym czasie nie wspomnę ....
anonim2013.11.5 8:57
" W najmniejszym bowiem stopniu nie czuję się współodpowiedzialna za szerzenie się pedofilii w Kościele." nie czuje się ... ale czy NIE JEST???
anonim2013.11.5 9:00
" Co za pytania zadajesz, oczywiście, że trwać, rozwody są ciężkim grzechem! Trudno, niech cierpią, niech niosą swój krzyż, dzieci, ta kobieta, a nie hedonistycznie się rozwieść! Ot, logika pseudo-katolicka..." Wmówić komuś swoje chore poglądy i jazda ./.. debili nie sieją ... rozmnażają sie przez mainstream ... niewiele, mój drogi z nauki KK usłyszałeś ... a i to co usłyszałeś jeszcze pokręciłeś ....
anonim2013.11.5 9:02
Arcybiskup uderzył w stół i odezwali się rozwodnicy. Tak, dzieci potwornie cierpią rozdarcie rodziców. Doskonale wiedzą o tym ci wychowawcy, którym przypadło sprawować opiekę nad sierotami z rozbitych małżeństw. Widzieli, jak dzieci przed zaśnięciem kołyszą się (choroba sieroca), jakiej czułości potrzebują, chociażby drugiej osoby, jak wyciągają rączki, by je wziąć na ręce i przytulić. Rozwód jest ciężkim grzechem, wyjątkowym łajdactwem, podłością tak samo jak pedofilia, zostawia bolesną rysę w psychice dziecka - aż do śmierci.
anonim2013.11.5 9:04
@ narodowieckatolik ty tak na poważnie? czytanie ze zrozumieniem ,... i tyle ... na to PO PIERWSZE poświęć swój czas ... inaczej zostaniesz nadal niedoukiem, ....
anonim2013.11.5 9:07
" jak rozwód rodziców ofiary wpływa na uraz mózgu pedofila powstały kilkanaście lat wcześniej? " a co to ma do tematu? mówimy o OFIARACH pedofilii, więc po co zajawka o pedofilach? Ofiarami pedofiliii znaczne ( statystycznie istotnie) częściej są .... wynika to z ... a co do pedofili to "kamień do szyi i do jeziora" ....
anonim2013.11.5 9:12
@Zanarkand- A cóż to? Już nie wolno wyrazić opini o tym jej czynie?
anonim2013.11.5 9:13
....tej pani , c v jest nie ciekawe , jeśli jest prawdą to zacytowane z pozwu . To na w/w prezesa stowarzyszenia spełnia warunki , bez obaw o szwank reputacji w jej środowisku ! A jeśli reklamy swej mocnej strony nie chce , to nie nadaje się na prezesa żadnych anomalii .
anonim2013.11.5 9:13
@ szukaćż " a jednak mówię o czym innych: o przypadkach gdy taka kobieta mogła by sobie ułożyć życie z przyzwoitym mężczyzną, a KK jej tego nie pozwala przyczyniając siew ten sposób do braku miłości dla dzieci i pedofilii (rozumując za Michalikiem)." i znowu TWOJE bzdety nad którymi jako nad sądami tych przebrzydłych "Michalików" będziesz się rozczulał .... a tymczasem: 1. Stanąć w prawdzie 2. poddać się osądowi sądu biskupiego ( wszak świadomie i dobrowolnie - w obecności kapłana i świadków - chciało się złożyć przysięgę małżeńską) 3 potwierdzić urzędowo i ogłosić NIEWAŻNOŚĆ małżeństwa - zostać zwolnionym z PRZYSIĘGI złożonej nieważnie. 4 rozpocząć życie od nowa... proste???
anonim2013.11.5 9:20
" @Merak czyli jeśli seryjny morderca będzie zabijał rude osoby to są one winne bo się nie przefarbowały? " Poważnie?? związku nie widzę ... choć jeśli taka prawidłowość zostanie stwierdzona statystycznie ( duża grupa morderców i duża ofiar to BEZPIECZNIEJ będzie UNIKAĆ RUDYCH włosów ... GWAŁCICIEL również prędzej "zochoci się" kusą spódniczkę bez majteczek ... więc bezpieczniej będzie ... Jest taka nauka jak wiktymologia .. znamienne, że w tych dyskusjach ani razu nie padło jeszcze to słowo .... wpływ ofiary na zbrodnię ....
anonim2013.11.5 9:26
Ale głupia dyskusja. Niezrównoważona pani poczuła się dotknięta wypowiedzią nie do niej skierowaną ad personam. Typowe uderz w stół... więc z punktu widzenia prawa ten pozew jest śmieszny... i niepoważny. To tak jakby chciała zakazać wszystkim innym wypowiadania swoich poglądów.
anonim2013.11.5 9:26
@ szukacz Rozwody kościelne nie są WOGÓLE udzielane więc kulą w płot ... jeśli zaś potraktować " rozwody kościelne" jako przejęzyczenie to oczywiście, że stwierdza się nieważność małżeństwa i w takich przypadkach .... jednak w poważnym sądzie trzeba sprawę zbadać a nie odpowiadać na widzimisię takiego "pana", okazał się wprawdzie KRZYWOPRZYSĘŻCĄ ale dla lewaków jest autorytetem .... kto dotrzyma przysięgi dla siebie niekorzystnej ... ale to już cnota, niedostępna lewakom ...
anonim2013.11.5 9:30
" Widzę, że nikt nie jest w stanie skomentować mojego wywodu o rykoszecie uderzającym w KK. Oj, ciężko wam przychodzi przyznanie się do błędu, ciężko..." Uważam, że odpowiedziałem i skomentowałem, czekam na potwierdzenie ...
anonim2013.11.5 9:42
Biskup napisał prawdę a oskarżenie jest wymyśloną nadinterpretacją do oskarżenia. Taki tok myślenia przyczynia się do absurdalnych oskarżeń nie mających nic wspólnego z tematem oskarżenia. Aby komuś dołożyć wymyśla się o co się oskarża, mimo ze temat nie ma nic wspólnego z oskarżeniem. Takie podłe metody są nie do zaakceptowania.
anonim2013.11.5 9:42
@Szukacz Szukasz dziury w całym, w ten sposób, ze dobierasz nielogiczne argumenty do swoich fałszywych teorii. W ten sposób niedługo udowodnisz, że ziemia jest płaska. Więc naucz się dyskutować uczciwie, a nie pokrętnie, przypisując innym swoje widzimisię.
anonim2013.11.5 9:56
Ksiądz Arcybiskup tej pani nie pomówił. Może natomiast mnie oskarżyć, bo twierdzę, że kobieta ma problemy z logiką. Nie tą, jakiej uczą na studiach matematycznych, ale tą, jaką powinno się wykazać dziecko kończące szkołę podstawową.
anonim2013.11.5 9:59
" "Stwierdzenie, że małżeństwa nigdy nie było" w przypadku gdy kilka lat ze sobą współżyli, kochali się, spłodzili dzieci jest doprawdy zabawne." to do współżycia, płodzenia dzieci, kochania się potrzebne jest małżeństwo ? przezabawne .. przecież powyższe w tzw wolnych związkach podobno też występuje ??? a więc oco chodzi? spróbuję zgadnąć ... totalny brak zrozumienia CZYM jest MAŁŻEŃSTWO .... w szczególności to PRAWDZIWE ( dopisek potrzebny ze względu na niszczenie znaczenia słowa) ...
anonim2013.11.5 10:01
" No chyba, że ktoś ma zasobny portfel - to oczywiście wtedy każdego małżeństwa mogło "nigdy nie być". " no i znowu jakaś insynuacyjka i jedziemy dalej ... czy to dziwne, że skomplikowane sprawy długo sie rozwiązuje ... czy to tak łatwo nazwać kogoś krzywoprzysiężcą? ( jedna ze stron małżeństwa uznanego za nieważne .... )
anonim2013.11.5 10:03
" @Merak\ "czekam na potwierdzenie" - owszem, odpowiedziałeś i skomentowałeś, szkoda tylko, że pisząc nieprawdę zamiast po prostu przyznać rację." Doprecyzuj i zacytuj tą nieprawdę ... na razie czcze słowa ...
anonim2013.11.5 10:07
Ta pani "czuje się pomówiona" ... no cóż będzie z grubej rury ... pacjenci psychiatryka też " czują się pomówieni" gdy lekarz udowadnia, że psem nie są .... Jednak TO WINA tych co te sprawy z psychiatryka ku uciesze motłochu wyciągają ....
anonim2013.11.5 10:13
To ja poproszę o konkrety bo twoje oskarżenia są bezpodstawne i nielogiczne. Skoro się kochali i są dzieci... to nie ma unieważnienia małżeństwa, a te pieniądze i przekupstwo... ja napisałem delikatnie...nielogiczne ale powinienem oszczercze.
anonim2013.11.5 10:15
W tytule powinno być: "Jedna z wyznawczyń", a nie "Jedna z wyznawców" . Czasami odnoszę wrażenie, że na Frondzie piszą ludzie, którzy nie ukończyli podstawówki. Z Bogiem.
anonim2013.11.5 10:16
W 2002 r na Dworcu Głównym w W - wie działała szajka pedofili którzy "szczęśliwe dzieciaki" które uciekły z domu dostarczała "na telefon" do domów ludzi z pierwszych stron gazet - polityków, prawników, ludzi z telewizji, nauczycieli, artystów. Można to poczytać w artykułach z 2002 r nr 40, 41 Wprost ("Mordercy dzieci", "Pedofile w białych kołnierzykach".
anonim2013.11.5 10:20
Szczególnie chodzi o stwierdzenie arcybiskupa, że "nikt nie zwraca uwagi na przyczyny nadużyć dorosłych wobec dzieci". Jako przykłady wymienił "pornografię i pokazywaną w niej fałszywą miłość, brak miłości rozwodzących się rodziców i promocję ideologii gender". Dlaczego Pani Małgorzata Marenin nie oskarża promotorów pornografii w tym homoseksualnej z której pedofilia bierze korzenie. Jak wiemy największy procent pedofilów jest wśród homoseksualistów, których zwolennicy Palikota popierają. Oskarżam Panią że jest Pani nieuczciwa. Brak czułości ojca z powodu braku ojca z rozwiedzionej rodziny, przyczynia się do deficytu tego uczucia u dziecka. Dziecko spragnione czułości męskiej może wpaść w łapska pedofila. Przecież zjawisko tęsknoty okazywania i przyjmowania czułości jest znane. Występuje ono u dojrzałych kobiet, mężczyzn, dzieci, bez podtekstów erotycznych, Zwykłe przytulanie, głaskanie, okazywanie akceptacji czułości, jest to pozytywne naturalne zachowanie. Nie rozumiem jak można kogoś oskarżać za to, że podaje przyczyny cierpień dzieci. Uważa Pani, że dziecko nie cierpiało i nie cierpi z powodu rozwodów. Jest Pani hipokrytką, nie liczy się u Pani cierpienie dzieci a ideologia którą Pani wyznaje.
anonim2013.11.5 10:20
Blog Rolex | 9 października 2013 roku | źródło: Salon24 | czyta JaWa Ofiarami padają najczęściej dzieci nie z rodzin zdrowych, ale z rodzin chorych, patologicznych i biednych. Pedofil mając do wyboru skrzywdzenie dziecka znanego i szanowanego adwokata i klepiącej biedy szwaczki z mężem alkoholikiem wybierze to drugie, bo szanse na odwet mniejsze, zastraszyć w razie czego łatwiej, a jak nie zastraszyć, to przekupić. Szczególnie narażone są dzieci bezdomne, tak jak wykorzystane zostały dziesiątki ‘dzieci z Dworca Centralnego w Warszawie; dzieci z Katowic i Łodzi. To nie prawda, że kapłani różnych religii i wyznań są szczególnie podatni na różnego rodzaju dewiacje natury seksualnej, takie jak homoseksualizm czy bliska mu psychologicznie podofilia (motywy podporządkowania i bycia podporządkowanym, zaspokojenia ego, dominacji, chęci ciągłej zmiany, sprowadzania sensu życia do fizjologii). Ludzie, którzy tak twierdzą odsunęliby od pracy Janusza Korczaka i skazali prawomocnie zakonnice ukrywające dzieci przed niemiecką rampą. Podatni na tego rodzaju upadek są ludzie nie posiadający żadnego kompasu moralnego, a to za sprawą wyznawanego kodeksu braku wartości i uczuć wyższych (marksizm różnych odcieni) za to posiadający władzę.
anonim2013.11.5 10:32
i zaczyna się jazgot troli ;)))
anonim2013.11.5 10:42
@GenesisX piszesz- mówi się, że pornografia zmniejsza skłonność do uprawiania seksu między ludźmi, więc może też pedofilskiego ( choć mamy tutaj zabronione prawem uczestnictwo dzieci w takich sesjach )? Czyżbyś próbował usprawiedliwić pornografię i pedofilstwo.
anonim2013.11.5 10:45
W 1995 roku byłem na "osiemnastce" u mojego najlepszego kumpla. Na wsi, w której mieszkałem do 1990 roku. Naszym sąsiadem był chłopak, który przy okazji któregoś tam wznoszonego kielonka powiedział tak: Jacek, jak chcesz, daj 50 zł a pobiję ci każdego człowieka którego chcesz. Powiedziałem, że dzięki, nie skorzystam. Ale mimo, iż zmarł on we wrześniu 2001 roku (jak WTC), przypomina mi się on w takich sytuacjach. Ówczesne 50 zł to dzisiejsze pewnie 200, ale to chyba niewielka kwota, by wybić ze dwa zęby z czołówki reprezentantce czegoś takiego jak "Stop Stereotypom". Po cholerę sąd, i te całe zamieszanie?
anonim2013.11.5 10:46
@sanity.check W którym miejscu niby biskup ma przypisywać odpowiedzialność za pedofilię jakiejś ideologii.
anonim2013.11.5 10:46
ja akurat katoliczką nie jestem, ale stwierdzenie, że zaburzenia życia rodzinnego mają wpływ na psychikę dzieci, rozwód również - nie jest żadnym wymysłem abp Michalika. Wystarczy klikać w wyszukiwarkę internetową hasła typu jak uchronić dziecko przed pedofilią itp i poczytać sobie artykuły, całkowicie świeckie. Cyt. z artykułu ze strony dzieci.pl "Osoba o skłonnościach pedofilskich często stara się znaleźć pracę w instytucjach, w których jest dostęp do dzieci. Jednak faktem jest, że pedofile, to najczęściej osoby, które dziecko bardzo dobrze znają, którym ono ufa. Aż 80 procent dzieci molestowanych doświadcza przemocy seksualnej w rodzinie, na ogół ze strony ojca, brata, wujka, czy zaprzyjaźnionego sąsiada. Problem polega na tym, że pedofil jest często lubiany przez dzieci, kocha młodzież, pomaga jej, z drugiej strony, przekracza próg intymności. Wiele dzieci nie może poradzić sobie z taką sprzecznością." Niekoniecznie kościół musi generować pedofili, może być tak, ze pedofil wykorzystuje kościół aby stać się księdzem i mieć dostęp do dzieci. Nie jest to bynajmniej osoba prawdziwie wierząca, tylko wilk w owczej skórze. Zniesienie celibatu mogłoby częściowo, ale tylko częściowo - wykluczyć osoby o takich skłonnościach. Inne mogłyby się maskować i zakładać rodziny i tam molestować również woje dzieci. Bo jednak dzieci w 80 % są molestowane przez najbliższych, w przerażającej większości są to mężczyźni. Jeżeli dziecko ma silne oparcie w rodzicach, wtedy nie szuka akceptacji u innych dorosłych. Polecam książkę Judith S. Wallerstein w książce „Druga szansa. Mężczyźni, kobiety i dzieci dziesięć lat po rozwodzie”. Tam widać, jak dzieci potrzebują ojca, i jeśli ten nie jest już w ich matką, to szukają "ojca" w innym mężczyźnie. Jeśli wyłowi je pedofil, wtedy jest problem. Nie pomagają tzw. świąteczne wizyty tatusia, który kojarzy się tylko z przyjemnościami a nie życiem codziennym - jest przez to gorzej, bo takie nastolatki mają potem skłonności do ryzykownych zachowań seksualnych ze starszymi partnerami, bo podświadomie ojciec kojarzy im się z "randkami", czyli fajnym spędzaniem czasu i rozrywkami Najlepsze co mężczyzna może zrobić dla swojego dziecka – to kochać i szanować jego matkę a matka kochać i szanować ojca swojego dziecka. Wzajemna miłość rodziców daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i jest wzorem, jakiego partnera wybrać w przyszłości i jak go kochać – jest błogosławieństwem, które przekazywane jest przez pokolenia.
anonim2013.11.5 10:47
Gdy ktoś dostanie wpi..dol, jego optyka postrzegania rzeczywistości zwykle się zmienia:-)
anonim2013.11.5 10:56
@ Szukacz Ale o co Ci chodzi ? prezentujesz jakąś swoją doktrynę " nie ma unieważnienia małżeństwa" i próbujesz ją traktować jako katolicką ....jesteś po prostu w błędzie .. NIE ROZUMIESZ czym jest małżeństwo .... reszta jest tylko konsekwencją pierwszego .... " Nie ma możliwości zakończenia takiego małżeństwa" jeszcze raz NIC nie trzeba kończyć ... małżeństwa NIE BYŁO .... oni chcieli ( jak i te jednopłciowce) żyć w małżeństwie ... żyli w ułudzie która prysła jak "nawinęła się" jakaś pani ... poczytaj apologetyków chrześcijaństwa C.S. Levis np. ( anglikanin zresztą) a co do ułudy postudiuj buddyzm ... kończyć można np. rejestrację tzn. WYREJESTROWAĆ związek cywilny zwany przez niektórych "małżeństwem" pewnie dla splendoru tegoż .... owszem kościół zbyt lekko szafuje tym sakramentem ... jak się skończy " małżeństwo" Oli K. łatwo przewidzieć ...
anonim2013.11.5 11:04
" Niekoniecznie kościół musi generować pedofili, może być tak, ze pedofil wykorzystuje kościół aby stać się księdzem i mieć dostęp do dzieci. Nie jest to bynajmniej osoba prawdziwie wierząca, tylko wilk w owczej skórze. " Celne i precyzyjne , dzięki ... co ciekawe powyższe stwierdzone np. u nauczycieli ...
anonim2013.11.5 11:17
@ - łoj tam po prostu powspominałem stare czasy.
anonim2013.11.5 11:18
To było oczywiście do marwac, który jak widać wątpi w stare, sprawdzone metody.
anonim2013.11.5 11:19
@daszka Celibat ma na celu ukrzyżowanie namiętności w sobie, a nie jest przyczyną zachowań homoseksualnych czy pedofilskich. Zboczenie mieści się w chorym umyśle. Tyle miliardów mężczyzn ma w sobie namiętności, bo one są naturalne. Problem w tym, jak na początku przez nasze myślenie i naszą wolę podejmiemy decyzję odnośnie naszych żądz. Ludzie rożnie podejmują decyzję. Jedni w większości mężczyzn normalnie się ukierunkowują, inni eksperymentują z ciekawości, z zysku i tym podobne. Mózg przyzwyczaja się do tych przyjemnych zachowań. Taka osoba staje w sprzeczności do naturalnych prokreacyjnych zachowań.
anonim2013.11.5 11:25
@GenesisX Chłopie tu nie ma co wróżyć. Badania i świadectwa pedofilów, zboczeńców mówią, że od pornografii się zaczyna. Dalej usprawiedliwiasz pornografię, chyba ją lubisz.
anonim2013.11.5 11:40
@bogdanusn jestem kobietą, więc trudno mi mówić za mężczyzn, ale stan małżeństwa był jak najbardziej dozwolony dla duchownych w biblii, a kazdy człowiek, jak pisałeś ma normalne, naturalne skłonności, który słuzy przetrwaniu naszego gatunku ;) Ap Paweł w 7 rozdziale listu do koryntian 2) Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. (3) Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. (4) żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. (5) Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. (6) To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (7) Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, lecz każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki. (8) Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. (9) Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. I poprzez ten płomień, nad którym ciężko komuś zapanowac, szkodliwe skłonności mogą wchodzić do serca człowieka krok po kroku... Wystarczy poczytać świadectwa osób uwolnionych od chorobliwych dewiacji seksulanych, jak to się u nich zaczynało. najczęściej niewinnie, potem szło wszystko krok po kroku coraz dalej. Słowa Ap. Pawła dotyczą KAŻDEGO człowieka. Celibat nie powinien być narzucony przez instytucję kościelną, powinien być dobrowolnym wyborem osoby duchownej, która służy Bogu. Kapłani w Izraelu też mieli żony i było to czyms naturalnym.
anonim2013.11.5 11:53
Zamykanie ust, cenzura jak kto woli ... Tego babona można kontrować wolnością myśli i słowa! Lewacka sucz.
anonim2013.11.5 12:45
@daszka Cytaty z NT mówią nam o namiętnościach. Płomień to są namiętności a nie koniecznie zboczenia, nie manipuluj. Nie wszyscy są powołani do małżeństwa. Dobrowolna bezżenność 10 Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić». 11 Lecz On im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. 12 Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!» Mt 19. 10-12 A są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!» To są kapłani KK.i bezżenni świeccy. Czy to rozumiesz czy nie. Celibat jest dobrowolnym wyborem. Jako kleryk ma czas na wybór. A że później jako kapłan zmieni zdanie i psioczy na KK, to jest już jego wina. ---- Nierozerwalność małżeństwa* 1 Gdy Jezus dokończył tych mów, opuścił Galileę i przeniósł się w granice Judei za Jordan. 2 Poszły za Nim wielkie tłumy, i tam ich uzdrowił. 3 Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» 4 * On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? 5 I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. 6 A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela»*. 7 Odparli Mu: «Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją?»* 8 Odpowiedział im: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu* - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo». Mt 19. 1-9
anonim2013.11.5 12:53
@Polipid3 A po co te określenie "lewacka sucz"? Po co zatruwać swojego ducha słowami nienawiści? Twoi wrogowie tylko się cieszą, bo to potwierdza, w mniemaniu ich samych że ludzie związani z chrześcijaństwem są gorsi niż oni :( Pan Jezus kazał miłować nieprzyjaciół i oddawać dobrem za zło, bo wtedy węgle rozżarzone wrzucasz na ich głowę. Potępiaj ich czyny, nie ich samych. Nie jestem katoliczką, ale atak na kościół katolicki i na wiarę w Boga po części uderza też w kościoły protestanckie. Nie powinno być żadnej „poprawności” politycznej, z żadnej strony, ani z lewa a ni z prawa – zasady powinny być takie same dla wszystkich. Niestety ostatnio tylko lewa strona ma w naszej rzeczywistości społeczno-prawnej monopol na prawdę. Jak pisałam wyżej – tezy postawione prze Michalika były wcześniej opisywane w różnych artykułach, a koszmarne skutki rozwodu dla całej rodziny opisywane w polityce i Neewsweeku. Niestety nie mogę wkleić linków, bo komentarz mi nie wchodzi. Ale takich artykułów jest wiele. Więc dlaczego akurat Michalik a nie autorzy tamtych artykułów? Odpowiedź jest prosta – jest nienawiść do kościoła, nie tylko katolickiego, ale ogólnie do norm chrześcijańskich bo ludzie chcą dać sobie samych prawo do grzechu i nie nazywać go grzechem, tylko odmiennością.
anonim2013.11.5 13:04
"Niech moc/z/ z niom bendzie"!
anonim2013.11.5 13:05
@bogdanusn ja nie manipuluję, przeczytaj uważnie: własnie przez ten płomień namietności, który nie mają mozliwości ujścia, mogą wchodzić złe, szkodliwe skłonności. Np homoseksualizm nie jest wrodzony, jak chcą niektórzy, on jest tworzony przez doświadczenia seksualne człowieka. Np w więzieniach heteroseksualni meężczyźni dopuszczeają sie aktów homoseksualnych i tworzą się w nich wypaczenia, bo nie mają dostepu do kobiet. Reżim seksualny w islamie prowadzi do współżycia ze zwierzętami. Dlatego każdy, kto ma namietności powinien miec męża lub zonę. Poza tym Apostoł Paweł też tak uważał, celibat to wymysł poźniego średniowiecza. W 1 Liście do Tymoteusza masz napisane: Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (6) Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. (7) Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie. (8) Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nienadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, (9) [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. (10) I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. (11) Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. (12) Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. (13) Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie. (14) Piszę ci to wszystko spodziewając się przybyć do ciebie możliwie szybko. (15) Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy. (16) A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności. Ten, który objawił się w ciele, usprawiedliwiony został w Duchu, ukazał się aniołom, ogłoszony został poganom, znalazł wiarę w świecie, wzięty został w chwale.
anonim2013.11.5 13:11
@GenesisX A gdzie choćby 1-zdanie o pozwie pieniaczki Marenin ?. Aleś sie napocił/a/ o oczywistej oczywistości. Uffff!!!
anonim2013.11.5 13:40
a ilu pedofilów wśród homoseksualistów ?
anonim2013.11.5 13:45
@GenesisX Poprzednie nie do cię!! Przepraszam!!
anonim2013.11.5 13:46
@@daszka!!!. A gdzie choćby 1-zdanie o pozwie pieniaczki Marenin ?. Aleś sie napocił/a/ o oczywistej oczywistości. Uffff!!!
anonim2013.11.5 13:47
@szorka ja jako chrzescijanka podpieram się słowami Ap. Pawła - one najlepiej oddają, to co chciałabym napisać :) wiesz, nie każdy jest super elokwentny ;)
anonim2013.11.5 13:48
@daszka Środowisko może mieć wpływ na zachowania seksualne, to prawda, ale nie koniecznie. Wszystko zależy od naszej postawy. Codziennie w sobie podejmujemy setki a możne i tysiące decyzji. Zadajmy sobie pytanie, dlaczego jedni wybierają tak a drudzy inaczej. Nasze decyzje podyktowane są często naszym egoizmem odrzucając prawdę. W tym należny się doszukiwać, że jedni zostają homoseksualistami, pedofilami, zboczeńcami. Nie bierze się pod uwagę początkowych naszych decyzji, które mają swoje następstwa w naszym przyszłym życiu. Ludzie w rożny sposób dają sobie radę z napięciami seksualnymi. Powściągliwość z pomocą bożą jest jedną z nich. Masturbacja nie musi prowadzić do homo czy pedofilii, lecz osoba zostaje hetero. Jak powiedziałem wcześniej, wszystko zależy w naszym wyborze i wprowadzenia go w życie (działanie). Żony mają za duży wpływ na biskupów. Ponadto nie mogą poświęcić się ewangelii bo mają rodzinę i inne obowiązki. KK wybrał celibat zgodny z Ewangelią.
anonim2013.11.5 13:50
????????????? a kto to jest aby o niej tu pisać!!!!!!!!!!!! szkoda miejsca na pustogłowie!!!!
anonim2013.11.5 13:50
Witt; dziękuję za konkret!
anonim2013.11.5 15:50
@daszka, jak ładnie napisałaś... Trzeba chyba Twój pomysł na "najlepszy prezent dla dziecka" umieścić na pierwszym miejscu wszystkich list prezentów dla dzieci. Z podkreśleniem i wykrzyknikiem! Prezent prosty, najcenniejszy, a przy tym nic nie kosztuje!
anonim2013.11.5 16:03
"Najlepsze co mężczyzna może zrobić dla swojego dziecka – to kochać i szanować jego matkę a matka kochać i szanować ojca swojego dziecka. Wzajemna miłość rodziców daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i jest wzorem, jakiego partnera wybrać w przyszłości i jak go kochać – jest błogosławieństwem, które przekazywane jest przez pokolenia." Mój komentarz odnosi się, oczywiście, do tej wypowiedzi,
anonim2013.11.5 16:48
"pedofilia w KK" jest stanowczo przereklamowana :))) Zjawisko to w innych grupach społecznych jest znacznie częstsze ...ale co z tego?! Propaganda lewackich mętów ma swoje priorytety.
anonim2013.11.5 18:54
habukak, "Michalik to idiota czemu nie chcecie się do tego przyznać.I po sprawie." a czemu ty nie chcesz się przyznać, że jesteś ciemnym idiotą ? Też byłoby po sprawie. :)
anonim2013.11.5 19:14
@Habakuk- Kościół składa się z ludzi- grzeszników, więc twój wywód o tym, że KK nie pochodzi od Boga jest strzałem kulą w płot!