24.10.20, 08:50

,,Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie''

PIERWSZE CZYTANIE

Jedność różnych członków Kościoła

Ef 4, 7-16

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. Dlatego mówi Pismo: «Wstąpiwszy na wysokości, wziął do niewoli jeńców, rozdał ludziom dary». Słowo zaś „wstąpił” cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi? Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie niebiosa, aby wszystko napełnić. On też ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami, aby przysposobili świętych do wykonywania posługi dla budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

Chodzi o to, abyśmy już nie byli dziećmi, którymi miotają fale i porusza każdy powiew nauki, na skutek oszustwa ze strony ludzi i przebiegłości w sprowadzaniu na manowce fałszu. Natomiast, żyjąc prawdziwie w miłości, sprawmy, by wszystko wzrastało ku Temu, który jest Głową – ku Chrystusowi. Od Niego poczynając, całe Ciało – zespalane i utrzymywane w łączności więzią umacniającą każdy z członków stosownie do jego miary – przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Wezwanie do nawrócenia

Łk 13, 1-9

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

W tym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.

Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie».

I opowiedział im następującą przypowieść: «Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

feldkuratkatz2020.10.24 11:58
Zarządzanie poprzez strach - jakoś słabo się komponuję z wizją Miłosiernego i Kochającego swoje dzieci...
Jezu ty gówno2020.10.24 11:32
Sam zdradził jedyne logiczne prawo (które było faktycznie wkładem kogoś innego) swojego absurdalnego zakonu żeby kamienować dziwki. CZYLI CHCIAŁ ŻEBY KOBIETA MOGŁA BYĆ PROSTYTUTKĄ.
Uwolnić Barabasza!2020.10.24 11:28
Ale gówno wciska, ale czcza paplanina; Jak się nie nawrócicie to wszyscy zginiecie. A co ja odpowiadam za to że wieczorami rynki wszystkich miast krajów pierwszego świata są pełne dziwek i bawidamków to czemu do mnie też mówi skoro jestem pijakiem i leniem z tego powodu. Czemu ten śmieć żydowski do mnie mówi?! To gówno brodate. Ta dziwka brodata!
Albert2020.10.24 10:45
A jeśli się nawrócicie, to was wasza bozia ukrzyżuje. No wybór że ja ͏p͏i͏e͏r͏d͏o͏lę.
ladychapel2020.10.24 9:33
Wiara jest z łaski.
Hahahaha katole to dno intelektualne2020.10.24 9:03
Banialuki, bzdury i skończone kretynizmu - tak można podsumować wasza religie pełna sprzeczności i absurdów. Trzeba być naprawdę niespełna rozumu, zeby wierzyć w jakies aniołki, piekło, szatana i w to, ze jakiś Bóg stworzył to wszystko ot tak Hahaha
Ja, Szatan2020.10.24 8:56
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu”, JPIII i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
AAAtomek2020.10.24 9:05
Dopisz mnie do swojej list, będzie mi milo, szatanie.
Matka Lucyfera2020.10.24 11:33
Lucek, zostaw wreszcie ten telefon i za lekcje się bier!