11.05.20, 19:30Fot. Maciek82301 via Wikipedia, CC 4.0

Jest nowy projekt ws. wyborów. Odbędą się w trybie mieszanym

Wicepremier Jadwiga Emilewicz ogłosiła na konferencji prasowej, że jest gotowy nowy projekt ustawy ws. wyborów prezydenckich. Projekt ten zakłada uchylenie ustawy z 6. kwietnia, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 roku miałyby się odbyć wyłącznie na drodze głosowania korespondencyjnego.

-„Jesteśmy odpowiedzialni za państwo i wiemy, że to co najważniejsze dziś, to przeprowadzenie w konstytucyjnym czasie i trybie wyborów prezydenckim. Wiemy już w jakim trybie, w jakim czasie, mogą się one odbyć. (…) Przygotowaliśmy projekt ustawy, który chcielibyśmy, aby jeszcze dzisiaj został opublikowany na stronach Sejmu” – powiedziała na konferencji prasowej wicepremier Jadwiga Emilewicz.

W treści nowego projektu zawarto zapisy, wedle których wyborca będzie mógł zdecydować o oddaniu swojego głosu w formie korespondencyjnej. O takim zamiarze będzie musiał powiadomić komisarza wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy:

-„Przedkładamy projekt z możliwością głosowania korespondencyjnego, będzie to powszechne głosowanie korespondencyjne na wniosek. Każdy wyborca, który będzie chciał głosować korespondencyjnie będzie mógł to zrobić na wniosek, na 12 dni przed terminem wyborów. O zamiarze głosowania trzeba powiadomić komisarza wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy. (…) Wybory prezydenckie będą się odbywały normalnie w lokalach wyborczych, z tym że każdy, kto nie będzie chciał przyjść do lokalu wyborczego będzie mógł oddać głos korespondencyjnie” – poinformował poseł Przemysław Czarnek.

Nowy projekt przywraca też rolę PKW w przeprowadzeniu wyborów:

-„Państwowa Komisja Wyborcza określi wzór karty do głosowania oraz wzór i rozmiar koperty na pakiet wyborczy; z ustawy z 16 kwietnia, tzw. tarczy 2.0, wykreśla się przepis dotyczący PKW” – przewiduje projekt.

Projekt ten zakłada też, że kandydaci zgłoszeni w wyborach prezydenckich, które zarządzone były na 10. maja, zostaną uznani za zarejestrowanych w kolejnych wyborach po ponownym zgłoszeniu.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.14 3:34
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie
stan2020.05.12 12:50
Dlaczego tak zależy opozycji na glosowaniu przy urnach? Mają większość w samorządach, powołują komisje wyborcze, więc może jest coś na rzeczy z tym fałszowaniem wyników. Teraz opozycja krzyczała, że korespondencyjnie można fałszować, czyli wiedzą jak to się robi, być może tak robili zawsze., bo czyż tylu byłoby Polaków głuptaków? Dlatego, głosujemy tylko korespondencyjnie. Zobaczymy jakie będą mieli wyniki w swoich komisjach.
f232020.05.12 12:05
wszystko dzięki Konfederacji
PiS to farbowane lisy2020.05.12 11:42
Masońskie rządy chca zniszczyć prywatne przedsiebiorstwa i podporządkować ludzi korporacjom i bankom! A taka Emilewicz to tylko głupiutka kobita, ktora byc może nie wie ,że słuzy Złu... Prymas Tysiąclecia mówił o takich "są gdzies umocowani, maja niepolskie interesy" https://www.youtube.com/watch?v=w3Q2IwziMXY
ABBA2020.05.12 11:18
Jak osoby na kwarantannie mają się udać do urzędu gminy? A osoby starsze i te szczególnie zagrożone? A rekomendacja prof. Szumowskiego, który uratował Polskę, nie znaczy już nic? Czy wyście oszaleli? Już naprawdę mam tego dosyć!!! Cierpliwośc wyborców też ma swoje granice. Zapłacicie za to w sondażach na pewno. I od kiedy to pani emilewicz jest główną twarzą Zjednoczonej Prawicy?
Ziutek2020.05.12 10:17
To ja 73-letni emeryt będę musiał pojechać środkami komunikacji miejskiej do urzędu gminy, odstać kilometrową kolejkę, zapisać się na wybory, po czym wrócić komunikacją publiczną do domu. I to jest bardziej bezpieczne niż koperty wyborcze? Chyba pani Emilewicz z panem Czarnkiem zwariowali przy durnym Gowinie.
Walter2020.05.12 9:22
Jacek Sasin organizował lot do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 r., a potem winę za katastrofę zwolennicy i członkowie PiS-u zwalili na Tomasza Arabskiego. Teraz organizowaniem wyborów w dniu 10 maja 2020 r. zajął się Jacek Sasin. Wydrukowano o 3 mln zł kart do głosowania więcej, niż osób uprawnionych. Tak więc szykowano się do masowego fałszowania wyborów na rzecz Andrzeja Dudy. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest posłusznym wykonawcą poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Dla dobra Polski powinien przegrać wybory prezydenckie.
Sonia2020.05.12 9:27
Tomasz Arabski dostał zawiasy od sądu,wszyscy wiedzą za co.Nie pisz bzdur,nikt nie jest głupi.Duda wygra te wybory ,bo to jedyny poważny kandydat.
ABBA2020.05.12 11:20
Dla dobra Polski powinieneś przestać hejtować na portalach.
STANISLAW2020.05.12 8:45
Wybory w trybie mieszanym toogromne podwójne koszty!
ceramik2020.05.12 8:12
Niech PIS nie będzie taki dobry, o dywersja w ogóle nie bierze pod uwagę dobrej woli Prawicy. Ani kroku w tył!
Anna2020.05.12 3:02
Gdzie się pani minister strzyże? Też bym chciała wreszcie wyglądać elegancko a nie chodzić zarośnięta z odrostami na głowie.
Agnieszka2020.05.12 8:57
Wlazła jakiemuś fryzjerowi na głowę jak Kaczyńskiemu i zmusiła do robienia czego ona chce. Zakaz narażania fryzjerów, ich rodzin i reszty klientów ma dokładnie tam, gdzie rekomendacje Szumowskiego, żeby ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zrobić wybory korespondencyjne. Łajdaczka myśli, że pozwolę dla ich koryta ryzykować moim rodzicom i wychodzić z domu, żeby łazić po lokalach albo tym bardziej urzędach, gdzie z całego miasta najbardziej chorzy się zwleką?
leszczyna2020.05.12 9:27
Wolisz łazić do skrzynki pocztowej w liczbie jednej na całą gminę jak przykazał PiS? Najbardziej chorzy leżą w szpitalach i nigdzie nie chodzą, a ci chorzy w domach raczej też nie walą do urzędów drzwiami i oknami.
Sonia2020.05.12 9:29
Powtarzasz się jak zdarta stara płyta,daj se spokój, żenada.
SłowBrak2020.05.11 23:50
Emilka!!!! Jakaś ty piękna...a jaka mądra!!!!
Agnieszka2020.05.12 8:41
Mam nadzieję, że to kpina z tej durnej panienki, co udaje idiotkę, żeby z nas durniów zrobić i wykluczyć całą masę elektoratu Dudy, Gdzie logika, że żeby uniknąć wychodzenia z domu na wybory i mieć głosowanie korespondencyjne, to trzeba właśnie wyjść z domu ( i to w miastach dużo dalej ) w większe skupiska ludzi i to sobie załatwić?!!! Rozumiałabym, gdyby chęć głosowania tradycyjnego można były zadeklarować, ale coś takiego co ta załgana panienka gÓwiniasta wymyśliła w dobie epidemii, to WYKLUCZENIE SPOŁECZNE!!! Oby na ryj z polityki cwaniara jak najszybciej wyleciała!
anonim2020.05.11 23:32
Z domu wychodzę,ale na wybory już nie pójdę,ponieważ uważam,że bezczelne było stwierdzenie p Emilewicz,że wybory korespondencyjne na wniosek do samorządu wypełnia umowę o bezpiecznych wyborach.Panie Kaczyński,dałeś się ograć gowinowi i totalnym.Rządzi opozycja.
Agnieszka2020.05.12 8:35
Dokładnie tak. Nie pójdę z tego samego powodu skoro durni nas robią, że jak ktoś chce korespondencyjnie głosować, bo nie chce podejmować ryzyka pójścia do lokalu, to ma podjąć ryzyko pójścia do urzędu, żeby to sobie załatwić. Za kogo oni nas mają? Za durni? Wykluczyli z wyborów moich rodziców, którzy z domu nie wychodzą, bo ja wzięłam na siebie zaspokajanie ich potrzeb na zewnątrz. Nie będę ich narażała i tłukła się z nimi po urzędach, żeby z ryzykiem dla siebie głosowali, dla zapewnienia komuś koryta, przy którym zdradzają Polskę choćby dla interesów żydowskiej gangsterki i każdego, kto da im więcej Ja też nie pójdę skoro ich i masę ludzi wykluczyli na chama z wyborów, udając że nie wiedzą dlaczego ludzie chcą i mogą tylko korespondencyjnie głosować. I co? Nagle rekomendacje Szumowskiego nieważne? Przecież będzie więcej zakażonych za jakiś czas nawet jak będą tendencje spadkowe przy dziennym przyroście.
Sonia2020.05.12 9:25
Nie idź na te wybory i nie pisz epistoł.Jak nie pójdziesz ,mała strata.Gdyby nawet nie było pandemii pewnie i tak byś nie poszła,opozycja nie ma szans w wyborach prezydenckich i dlatego takie wpisy.Złej tanecznicy przeszkadza i rąbek u spódnicy.Znasz to przysłowie ,ono jest odpowiedzią.
Agnieszka2020.05.11 21:45
Durni, popieprzeni gowiniści. Żeby to porąbane towarzycho w końcu przepadło na zawsze z polityki razem z tym i innym swoimi durnymi projektami! Jak można ludzi bojących się koronowirusa, z grupy ryzyka (np. po przeszczepach, na lekach obniżający odporność) i chcących z tego powodu głosować korespondencyjnie zmuszać do łażenia po urzędach? Czym to się różni od pójścia do lokalu wyborczego? Czy ci na kwarantannie i chorzy też mają pójść do urzędu, żeby zgłosić, że nie mogą pójść do lokalu wyborczego? To niech zgłoszenia od nich zbierze osobiście Gówinisko albo jego pusta panienka Emilewicz, To ja mam łazić do urzędu, żeby coś zgaszać i zawozić tam starszych, chorych rodziców? No to rezygnuje i nie idę na wybory a tym bardziej nie puszczę na nie starszych rodziców z grupy ryzyka! Zrobię wszystko, żeby im wytłumaczyć, że nie powinni tam iść! A chcieli głosować na Dudę a ja oddać głos nieważny, bo nie mam na kogo głosować po jego wielu zdradach Polski i elektoratu. Aż by się chciało życzyć, żeby to całe gówinostwo w tych urzędach czy lokalach koronowirusa dostało. Wielka to pokusa do zwalczenia. Może za woelka... Łajdaki! Za mało jeszcze dranie namieszały z Grodzkim, że nie mamy tego syfu wyborczego za sobą? Skoro taki projekt składają, to po co chcieli przesuwać wybory, bo na 100% nie dla naszego czy czyjegoś bezpieczeństwa! No to pewnie dla Tuska, żeby wrócił na białym koniu zamiast niewypału-Kidawy
Sonia2020.05.12 9:19
Tyle marudzisz a wystarczy telefonicznie zgłosić.Kiedy nie było wirusa także byli ludzie chorzy,w szpitalach itd.Mocno tragizujesz ,czy to twoja cecha.
Agnieszka2020.05.13 8:57
Niby gdzie masz coś telefonicznego? Masz zgłosić w urzędzie. Czy wiesz ile i jakie przekręty będą jak takie sprawy wykreślania ludzi z list wyborczych w danym lokalu będzie się załatwiać na telefon? Rozumiem, gdyby dano możliwość tym, którzy chcą głosować tradycyjnie, żeby to zgłosili w urzędzie skoro i tak planują wyjście z domu, ale żeby ludzi choćby tylko przestraszonych czy tych, co szczególnie w domu siedzieć powinni z domu wyciągać?! I ocknij się, zejdź do realiów obecnej Polski i świata w czasie epidemii, bo chyba jesteś mocno oderwana od tragedii, którą ludzie przeżywają skoro wyskakujesz teraz z pomysłem, żeby obecną sytuację porównywać z tym, co było wcześniej. Nie masz nikogo bliskiego, zagrożonego, o kogo się bardzo martwisz czy egoizm, brak wyobraźni i empatii dla ludzkich tragedii to twoja cecha?
Agnieszka2020.05.13 8:59
Mam się nie denerwować, że władza olewa bezpieczeństwo ludzi? Mam być obojętna, że każą ryzykować życie moim rodzicom dla ich karier, bo nie dla Polski niestety? Mam się nie denerwować, że rodzice mogą umierać samotnie w szpitalu nawet bez słowa wsparcia ode mnie, bo mnie nie wpuszczą a przy ich schorzeniach dodatkowych i podejściu pielęgniarek, to przy ostatnich pobytach w szpitalu moja pomoc była potrzebna przy łóżko non stop? Śmiesz mi nerwy dziewuszko bezduszna wypominać? A pochowałaś ostatnio- jak ja bliską osobę z rodziny (leząca od lat staruszkę z rozwijającą się demencją) - która zawsze była przerażona eutanazją w szpitalach, oddawaniem starszych przez dzieci do domu opieki i ani my ani one nie mogły jej nawet słowem pocieszyć, wziąć za rękę i zapewnić, że jej nie porzuciły, nie porzucą i kochają. Umierała w osamotnieniu, przerażeniu śmiercią i każdym zbliżaniem się pielęgniarki czy lekarza (bo nawet oni to na monitorze widzieli) i nie wiadomo jak tłumaczyła sobie nasz brak, brak nawet słowa pociechy, bo zawsze podczas pobytu w szpitalu całe dnie przy jej łóżko szpitalnym się wymienialiśmy, uspakajając i spełniając potrzeby, bo tylko my rozumieliśmy, co mówi i czego chce. To bezduszna egoistko dla ciebie taka błahostka, że zwiększa się ryzyko i może wielu starszym, niepełnosprawnym ludziom i potencjalnie każdemu można śmierć w oderwaniu od bliskich zafundować? Obyś wcześniej była zdolna zrozumieć, co napisałaś do mnie a nie dopiero z koronowirusem osamotniona w szpitalu czy jak sama będziesz osamotnioną, bezsilnie leżącą staruszką uznaną za "bez kontaktu logicznego, bo nikomu nie będzie się chciało wsłuchiwać, co ty tam sobie mamroczesz.
Agnieszka2020.05.13 9:00
A może nigdy nic nie poświęciłaś dla Polski, żeby było lepiej? Ja mam w grobie znajomych (zabitych), co o lepszą Polskę od młodości nieustannie i jeszcze niedawno walczyli, gdy wielu z obecnego towarzycha u władzy po kątach się chowało i nos wystawiło jak do koryta już była szansa się dostać. Ja też mam życie własne zniszczone z tego powodu i widzę jak to co z takim poświęceniem wyawalczono rozwalają ci karierowicze, co na naszej krwi do władzy się dorwali, żeby niszczyć, co mieli budować i jeszcze uważają, że naszym obowiązkiem jest zdychać, by oni z kolesiami mieli możliwość Polskę i synkturki sobie rozszarpywać. Jak niewielu mam prawo od nich żądać kategorycznie służby Polsce i ludziom a nie sobie!!! I przez wzgląd na tcych zabitych, którym do pięt nie dorastają a których wykorzystali jak stopnie do swojej kariery mam prawo do najwyższych nerwów, gdy ich depczą zdradzają ich ideały, nie szanują poświęcenia i tylko o byciu u koryta myślą. Obrzydliwe młode pokolenie cwaniaków politycznych!!!
anonim2020.05.11 21:16
OK MOŻE BYĆ - ALEEE - PILNOWAĆ WYBORÓW BO RUSKIE SERWERY MOGĄ POliczyć PO rosyjsku
Urszula2020.05.11 21:25
Raczej te ruskie serwery doPiSzą głosy po stronie Dudacza. Tego jestem pewna.
Agnieszka2020.05.11 22:45
Jasne. Już lecę - jak kiedyś - być mężem zaufania i chorym rodzicom zarazę do domu przywlec, żeby ktoś do koryta się dostał i Polskę rozgrabiał oddając jak tanią dziwkę temu, kto jemu i jego układowi da więcej zysku...
Foster2020.05.11 21:15
Powszechne wybory korespondenyjne dawały przewagę Dudzie, Wybory korespondencyjne na wniosek nie są powszechnymi, bo ludzie i starzy i młodzi stronią od dodatkowych czynności dokonanych jeszcze z dużym wyprzedzeniem (a takie wymusza ten projekt). Tylko najbardziej zdecydowani zwolennicy wyborów (spośród tych którzy deklarowali udzial w wyborach korespondencyjnych) wezmą w nich udzial. Wybory powszechne to zwłaszcza te, gdzie nie wymaga się dodatkowych uprzedzających czynności, czyli wrzucenie listy do urny w lokalu wyborczym.
Agnieszka2020.05.11 23:18
Jest wielu, co nie stroni od dodatkowych czynności, ale ich wykonać nie może, bo siedzą w domu na na kwarantannie z podejrzeniem koronowirusa, zakażeniem nim czy chorobą albo są niepełnosprawni, niezdolni do samodzielnego dotarcia do urzędu czy lokalu wyborczego czy z takiej grupy ryzyka, że siedzą ostrożni i przerażeni w domu, więc po to chcą głosować korespondencyjnie, żeby wyjścia do pobliskiego lokalu nie ryzykować a do dalekiego urzędu tym bardziej. To jest perfidne ich WYKLUCZENIE z wyborów i faktycznie też myślę, że oni to przede wszystkim elektorat Dudy zachwycony, że to taki "miły, grzeczny chłopczyk, co tak ładnie wygląda, ładnie mówi i da się lubić"
waclaw2020.05.11 20:57
Prawica zrobiła tak jak chcieli oszuści z totalnych,jak zamieszaja w urnach i wygrają wybory to uznają,a jak im nie wyjdzie to nie uznaja wyborow bedą dalej wojowac.
www2020.05.11 20:47
Dobry pomysł. Zawsze znajdą się osoby, które będą chciały skorzystać z głosowania korespondencyjnego, na przykład osoby starsze, chore, czy obawiające się wirusa.
Agnieszka2020.05.11 23:09
Oprzytomniej! Właśnie teraz to podły i najgorszy pomysł na siłę wyciągać ludzi, co do sklepu i nawet kościoła nie chodzą, żeby jak nie do lokalu to do urzędu poszli! Czy te osoby, co nie mogą czy boją się, nie chcą pójść do pobliskiego lokalu, to polecą szukać po mieście odpowiedniego urzędu, żeby zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego, gdy są chore, starsze, słabe, niepełnosprawne, zakażone koronowirusem czyli na kwarantannie i z największych grup ryzyka, najbardziej przerażone? Przecież po to miało być korespondencyjnie, żeby ludzi zwłaszcza takich nie narażać i z domu nie wyciągać! A teraz mają wyjść z domu, żeby zgłosić w urzędzie chęć pozostania w domu? To chore i podłe. Wykluczyli całą masę osób najbardziej zagrożonych, co im najbardziej uwierzyli i ich zarządzenia wzięli poważnie nawet w Wielkanoc. KPINA, ZERO TROSKI, BEZDUSZNOŚĆ, BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI I WYKLUCZENIE SPOŁECZNE! Właśnie mnie przekonali, żeby nie iść na wybory a już zmieniałam zdanie, nie chcąc słuchać Tuska
America f*****g first yeah!2020.05.11 20:42
Chyży rój wyraźnie twierdził, że w formie tradycyjnej nie można zorganizować wyborów wcześniej niż za dwa lata. Będzie dymisja?
ktoś tam2020.05.11 20:33
https://www.salon24.pl/u/brixen/1044239,przelozenie-sprawdzianu-sukcesem
matis892020.05.11 20:21
PIS jest zobaczył że wielu ludzi nie chce ich POPISowskiego korepondencyjnego lewackiego sondażu zamiast wyborów. Teraz zostawiają sobie część korespondencyjną do ewentualnego korygowania. Skoro będzie przy urnach można to po co POPISowi część korespondencyjna ??? Żeby przy okazji jeszcze bardziej podzielić Polaków. I którzy wyborcy będą bardziej zarażać innych, ci co pójdą do urny czy ci co zagłosują korespondencyjnie ?
ktoś tam2020.05.11 20:39
A Ty co, jak POKO? Oni najpierw, że PiS chce "zabójczymi kopertami" zniszczyć Polaków a teraz, że PiS walczy z demokracją bo nie zrobił wyborów. A Wy (Konfederacja) najpierw wrzeszczycie, że spisek bo nie ma żadnego koronawirusa a teraz spisek, że PiS chce pozarażać. Może ustalcie jakąś jedną narrację... Chociaż kandydat na króla i ołtarze Grzesio Braun jest przeciwko LGBT dopóki nie połączy go z nimi wspólnota interesów jak Konfę i POKO. Ale oczywiście Grzesio "Szczęść Boże" Braun niezłomny jest... Niezłomnie stoi na straży przyjaźni polsko-radzieckiej...
matis892020.05.11 21:11
do ktoś tam No i POPIS osiągnął przecież swój cel. Wybory odwołane. POPIS gadał że wyborów być nie może że strony PO, że muszą być ze strony PIS. I efekt osiągnięty przez POPIS. Teraz dalej tylko do kamer będą udawać że się okładają gównami. Ale widać że w POPISie ważniejszy jest głos PO, którego PIS się słucha.
stan2020.05.12 13:15
Na Bosaka nigdy nie zagłosuję, dopóki będzie w konfederacji z korwinowskimi masonami. Ich program ekonomiczny ("Korwin" jest od ekonomii masońskiej) jest zabójczy dla narodu. Niby narodowcy a z masonami? Narodowcy powinni być patriotami wyznającymi tradycyjne wartości.
interia.pl i inne wyniki2020.05.11 20:18
Pani Premier Emilewicz: Czy chęć glosowania korespondencyjnego można będzie zgłosić w urzędzie gminy drogą internetową? I czy pakiet wyborczy dotrze do adresata listem poleconym za potwierdzeniem odbioru?
Agnieszka2020.05.11 22:42
A babcie, co do kościoła i sklepu przestały chodzić mają internet i wiedzą jak go obsłużyć? Albo ci, którym oszczędności się kończą jako najważniejsze to opłacą rachunki za internet albo kupią komputer i go założą jak ledwo na chleb zawsze mieli a teraz jeszcze gorzej mają?
Pytajniczek2020.05.11 23:54
Pytanie do znaffcuf tematu:A gdy ktos za babcię odda głos koresponedncyjnie, to oddany głos będzie ważny?Pesel Babci znam..a jej dowód osobisty schowam...A więc?
Agnieszka2020.05.12 0:35
Czyli lepiej, żeby babcia w wyborach nie uczestniczyła, bo z grupy ryzyka ufnie w sens siedzenia w domu wierzyła i grzecznie ograniczenia wypełnia, kościół w Wielkanoc omijała, przerażona ryzyka unika i w domu siedzi albo za słaba, żeby z niego wyjść? A co z tymi zakażonymi i w domu na kwarantannie? Mają po mieście i urzędach łazić albo do lokalu wyborczego?
interia.pl i inne wyniki2020.05.12 10:21
Niektóre mają wnuki. Nie wszystkie są bezdzietne jak Kaczyński albo Pawłowicz.
Glaudiusman2020.05.11 20:13
Wydaje się że ordynacja mieszana jest najlepszym rozwiązaniem na dzisiaj i na zawsze. A więc brawo za taki projekt. A zdanie sprzedawczyków i zdrajców mnie kompletnie nie obchodzi. Muszą teraz to żałosne babsko schować pod dywan i wyciągnąć z kapelusza jakiegoś nowego niepoważnego królika, który znowu poleci w dół po bandzie. Cała ich nadzieja w fircyku hołotni lub w tygrysie, ale to są również żałosne pionki.
Agnieszka2020.05.11 22:57
W czasie epidemii taka ordynacja z niemal totalną blokadą dla tych, co chcą głosować korespondencyjnie, bo nie chcą czy nie mogą iść do lokalu (czyli też urzędu) to KATASTROFA I PODŁE DRAŃSTWO MORDERCÓW I CWANIAKÓW, którzy chcą wykluczyć bardzo określoną grupę elektoratu! Ci co na kwarantannie i chorzy, czy zamknięci w domach, bo niepełnosprawni albo z największej grupy ryzyka i przerażeni, to mają w czasie epidemii po urzędach się szlajać i ryzykować, żeby ryzyka w lokalu uniknąć? Kto z tej grupy to zrobi? Dopiero beczeli, że nie wolno do sejmu przyjechać i obrady mają być zdalnie, bo życie narażają i to morderstwo niemal jest a dziś, co ludziom robią? Nie mordują? Gosiewska już nie beczy, że życie ludzkie najważniejsze i przegłosuje, że ludzie z grupy ryzyka do kościoła to nie pójdą, ale na wybory powinni albo do urzędu błagać o przyniesienie listy do głosowania? Podłość i fałsz!!! A może przez internet mają to zgłosić ludzie z grupy ryzyka, bo babcie, co do kościoła i sklepu przestały chodzić na pewno mają i wiedzą jak go obsłużyć? Albo ci, którym oszczędności się kończą jako najważniejsze to opłacą rachunki za internet albo kupią komputer i go założą jak ledwo na chleb zawsze mieli a teraz jeszcze gorzej mają? Łajdaki załgane!!!!
Sonia2020.05.12 7:42
Przeczytaj jeszcze raz artykuł,masz problem ze zrozumieniem.
Zdradziecka i Chybiona Lewacka Kretynizacja Polski2020.05.11 20:11
Lewacy w rodzaju "katolicka kretynizacja Polski" judzą ile wlezie. Są wybory - źle. Nie ma wyborów - jeszcze gorzej. Ale chodzi tylko o jedno. Cała ta opozycja nie ma wśród swoich ANI JEDNEGO W MIARĘ SENSOWNEGO kandydata. I wiedzą, że te wybory, to będzie jak mecz Anglia-Grenlandia. I szlag ich trafia.
OLI2020.05.11 20:07
Co teraz zrobi opozycja , o co będzie wrzeszczeć? Przecież nic innego robić nie potrafi...
ktoś tam2020.05.11 20:10
To jest bardzo interesujące pytanie bo im się pomysły kończą... Już tylko k....mi rzucać potrafią. Zdaje się, że to oznaka słabości...
Agnieszka2020.05.11 23:28
A to ślepy jesteś, że zablokowano wybory dla tych, co chcieli ich korespondencyjnie, żeby z domu nie wychodzić, bo wiadomo, że do urzędu tym bardziej nie pójdą taką chęć zgłosić, gdy słabi, chorzy, niepełnosprawni, zakażeni koronowirusem i jest epidemia, która im zagraża i się jej boją? Jak mogą być wybory legalne, gdy choćby dziś jest zakażonych czyli wykluczonych kwarantanną 16 tysięcy Polaków (a będzie dużo więcej, bo zwlekają jak mogą) i okaże się, że ułamki procenta zdecydowały o zwyciestwie? Ale opozycja oczywiście się za nimi nie ujmie, bo ci WYKLUCZENI starsi, niepełnosprawni, przerażeni i ślepo wypełniający, wierzący w nieomylność, sens każdego zarządzenia rządu to gównie elektorat Dudy
delegalizacja GW, brat stefana do Stefana2020.05.11 19:56
jestem POplatfusem - w głowie od pięciu lat ktoś mnie miesza
katolicka kretynizacja polski2020.05.11 19:34
Kombinują bolszewiki jak koń pod górę! Najwyraźniej rządzenie państwem przerasta psychoprawicę. A to burdel wyborczy, a to burdel z szefem NIK, a to mafia wyłudzająca VAT w Ministerstwie Finansów albo ferma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dramat i gnój!
Jacek2020.05.11 19:46
Ile Ci płacą za to, co piszesz ? [czy to warte Twojej duszy?]
ktoś tam2020.05.11 19:47
Ech... Wygląda na to, że urodziłeś się po 2015 r... No chyba, że przed 2016 r. to był to land niemiecki... Ale to dziwne, że wtedy był taki bajzel bo Niemcy to podobno uporządkowany naród...
www2020.05.11 20:43
Dziwne. Same mafie i burdele, a budżet PiS wyższy o ponad sto miliardów od budżetu PO. Wasze UB-eckie problemy jakoś dziwnie nie pasują do dobrych finansów PiS :)
Urszula2020.05.11 21:23
To zapytaj się skąd te dodatkowe miliardy. Tylko stwierdzasz, że są, ale skąd się wzięły to już cię nie obchodzi. Spokojnie, będziesz spłacał nie tylko te dodatkowe 100 mld. aż ci bokiem wyjdzie. I długo będziesz spłacał.
stan2020.05.12 12:56
Otóż to, wyjaśnij: wyższy budżet, mniejsze zadłużenie niż za rządów PO-PSL/. Tusk, by uzyskać kolejne kredyty musiał wykonać skok na OFE. Wiesz, to wyjaśnij jak to jest.
anonim2020.05.11 21:13
NIE ROZUMIEM CIĘ jak można powiedzieć o PiS - BOLSZEWIKI - przecież TO NAJZAGORZALSZA ANTY ROSYJSKA-BOLSZEWICKA PARTIA - coś ci się POplątało albo JESTEŚ RUSKIM TROLLEM
Michał Jan2020.05.11 22:22
Bolszewiki, bo mają bolszewicką mentalność: sekciarstwo, nieustanne wynajdywania "wraga naroda", napuszczanie pracowników na pracodawców (jak na "kułaków"), "nieważne co mówi, ważne z jakich pozycji", walka z religią (przy okazji epidemii).
stan2020.05.12 13:05
Bardzo niewiele wiesz o bolszewikach, ale możesz poobserwować działania Putina, bolszewickiego pułkownika GRU. To co on robi, to zaledwie promilek bolszewii. Mentalność bolszewicką przejawiają właśnie "totalni" - to jest bolszewicka ideologia. A kto walczy z religia? Też przyjrzyj się bliżej- skąd wypływają inspiracje. Czy to PiS napadał na księży, czy PiS demolował kościoły i wyśmiewał wierzących, czy jednak neokomuna, czyli spadkobiercy bolszewii?
ASTOM2020.05.11 23:31
Uważaj bo ci komsomolsko- leninowski jęzor sparszywieje za nazywanie porządnych ludzi bolszewikami.
Michał Jan2020.05.12 7:40
A co, to są mieńszewicy?
Sonia2020.05.12 7:39
Sytuacja jest trudna z uwagi na pandemię.Rząd proponuje dobre rozwiązanie,jest wybór.Cierpisz na brak argumentów,operujesz ogólnikami,szukasz dziury w całym a to jest oznaka słabości.Najlepiej daruj sobie,ośmieszasz się.
stan2020.05.12 12:53
Największy dramat zwolenników totalnych, że nie potrafią myśleć i zawsze są totalni. Doskonale umieją bić się w czyjeś piersi i przypisywać innym własne winy. Właśnie wymieniłeś te winy "totalnych', ale jeszcze nie wszystkie.