10.09.14, 14:22

Jezuici w akcji Ice Bucket Challenge. Zobacz FILM!

Philo/YouTube

Komentarze

anonim2014.09.10 14:25
BRAWO :)
anonim2014.09.10 14:37
1. W Polsce zaoszczędzimy wodę, bo w Afryce nie mają. To taki sposób myślenia jak: "nie wyrzucaj jedzenia bo w Bangladeszu głodują". Na pewno dzieci Bangladeskie się z tego cieszą, bardzo im to pomogło. 2. Nie przygotowali się do wystąpienia, szczególnie Ochojska. 3. Gdyby nie wylewanie wody, to nikt by o tej akcji nie słyszał, bo właśnie to było sednem sprawy. 4. Bardzo fajnie wystąpienie mimo wszystko :)
anonim2014.09.10 14:42
Nie podoba się! - przykro, że zakonnicy ulegają celebryckim idiotyzmom (nawet zmodyfikowanym), zamiast zajmować swoja misją...nie wiedza co do nich należy? nie mają czym się zająć, zadań do realizacji wynikających choćby z ich reguły?
anonim2014.09.10 15:01
@Nabi To prawda, ale z drugiej strony poświęcili na tą akcję dosłownie kilka chwil, więc raczej nie odbiło się to na jakości ich misji.
anonim2014.09.10 15:07
@Nabi Wstyd mi za Ciebie! Tak prostota przekazu dla cię nie zrozumiała?!
anonim2014.09.10 15:08
#AnitaF Masz jednak ptasi odwodniony móżdżek!
anonim2014.09.10 15:12
@Nabi Proponuję wyjąć kołek z dolnej części ciała :) Chłopaki humorystycznie podeszli do tematu, zasugerowali inny sposób pomocy. Czy na tym nie polega ich misja? Na pomocy?
anonim2014.09.10 15:17
Matt Damon zrobił już wcześniej coś podobnego. Wykorzystał wodę z toalety i apelował, żeby nie marnować wody :)
anonim2014.09.10 15:32
#maria.lu "To w koncy fronda popiera te akcje czy nie?" Masz problemy ze zrozumieniem prostego przekazu braciszków i Ochojskiej a co dopiero Niesioła czy moich ?! Oj brak ci podstaw logiki podobnie jak Mniemanej logii!'
anonim2014.09.10 15:38
W Polsce też brakuje wody. Zeszły rok był wyjątkowy suchy, zima bezśnieżna. A u nas oczywiście panuje kult ładnej pogody. No tak, rolnicy u nas już wymarli.
anonim2014.09.10 16:04
#maria.lu Nie psia koopa a rzep psiego ogona!! Al-e- boli nie roznoszę.Bardziej twoi gambijscy przydoopasy.
anonim2014.09.10 17:27
@center Logika doprawdy porażająca... :DD 1. Z pewnością tak, jeśli każdy myślałby dokładnie tak samo jak Ty... Teraz pomyśl chwilę i zastanów się, co mogłoby się zmienić, jeśli każdy przyjąłby model myślenia jezuitów i rzeczywiście zaczął oszczędzać wodę... Podobnie do absurdu można sprowadzić całość tej akcji i wszelkich innych charytatywnych. Po cóż WOŚP, po cóż przekazywanie funduszy na walkę ze stwardnieniem, z wszelkiego typu innymi chorobami, jeśli i tak wszystkim nie będziemy w stanie pomóc?? Jeśli każdy wpłaciłby przysłowiowy grosz, złotówkę... Jeśli każdy zaoszczędziłby choćby takie wiaderko wody dziennie... Wówczas można coś zmienić. 2. Przygotowali się do wystąpienia, przedsięwzięcie fenomenalnie zorganizowane i dopracowane. Pani Ochojska, zważywszy na uraz z jakim potrzeba jej się borykać, wypadła aż nazbyt dobrze. 3. Od kiedy trzeba "słyszeć", iż warto pomagać, iż warto czynić dobro?? Uważasz, że jeśli np. Bush wylał na siebie wiaderko wody to sprawi to, iż w jednym momencie mieszkańcy globu niemalże "rzucą" się do pomocy innym?? Kto chce pomagać, może, ten pomaga. Kto nie chce i nie może... Cóż... Tego naprawdę nie zmieni głupie wiadro napełnione wodą...
anonim2014.09.10 17:40
Idiotyzm amerykański zostaje idiotyzmem;)Los,los Polaczki(Nie mylić z Polakami)małpować durny zachód!Co tam prawdziwe problemy,najważniejsze tani browar,kiełbaska z grilla w szabasowy podwieczór .
anonim2014.09.10 18:26
#Dato Jak jezuita jest w koloratce albo koszuli, to krzyk - gdzie jego habit. Jak ubierze habit to też krzyż, że przebieraniec... Zresztą, kto powiedział, że to kapłani? Nie widzisz, że młode chłopaki, studiują w Krakowie, czekają na święcenia. U jezuitów przed 30. święceń nie dostąpisz.
anonim2014.09.10 18:32
No widzisz Ondraszku1, nie jestem doskonały, żeby pojąć musiałbym mieć lewy łebek i takąż lewą "inteligencję", "przenikliwość" i czekistowska czujność feministek typu Mniemanologii, tudzież Ochojskiej, a tego poziomu już nigdy nie osiągnę...(dzięki Bogu)
anonim2014.09.10 18:56
Dobrze mówią, zamiast wylewać na siebie wodę, przekazujmy ją pani Ochojskiej, niech ją zawozi do Afryki!
anonim2014.09.10 19:00
@Sylabariusz 1a. "1. Z pewnością tak, jeśli każdy myślałby dokładnie tak samo jak Ty... Teraz pomyśl chwilę i zastanów się, co mogłoby się zmienić, jeśli każdy przyjąłby model myślenia jezuitów i rzeczywiście zaczął oszczędzać wodę..." Generalnie nic, bo tak jak pisałem, ta woda i tak do oczyszczalni wraca a z oczyszczalni do rzek i z powrotem do kranów. Także jedynymi stratnymi są ludzie, którzy mają zwiększone rachunki za oczyszczanie ścieków. Każdy szkodzi sam sobie. Wody w przyrodzie nie ubędzie od tego, bo woda po wylaniu wyparuje, a potem spadnie deszcz i tak w kółko. Tak na marginesie mogli po prostu skorzystać z deszczówki zamiast opowiadać, że oszczędzają wodę. Wtedy nic by się nie zmarnowało, bo deszczówka by wyparowała i wróciła z powrotem jako deszcz. 1b. "Jeśli każdy zaoszczędziłby choćby takie wiaderko wody dziennie..." ... to tak jak napisałem - dzieci w Afryce będą się cieszyć, bo Polacy mają mniej deszczu. Krótko mówiąc - nic to nie da, chyba, że zrobimy akcję wysyłania wody do Afryki. Natomiast co do wpłacania pieniędzy na fundacje to się z Tobą zgadzam w 100 % - każdy grosz się liczy, bo te pieniądze idą do potrzebujących (o ile fundacja jest rzetelna). 2. To już subiektywne, może mam za wysokie standardy, możliwe, że masz rację. 3. "Od kiedy trzeba "słyszeć", iż warto pomagać, iż warto czynić dobro??" Sofizmat rozszerzenia. Ja nie powiedziałem, że trzeba słyszeć iż warto pomagać w ogólności tylko w odniesieniu do tej konkretnej akcji. Chodzi mi tylko o tą konkretną akcję, nie o pomaganie w ogóle. Gdyby nie ludzie, którzy wylewali na siebie wodę wcześniej, to Janina Ochojska nie miałaby okazji dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi, którzy obejrzą teraz jej wystąpienie. Wylewanie wody było ceną reklamy tej akcji. I teraz dzięki temu wcześniejszemu wylewaniu wody Janina Ochojska ma okazję zwiększyć grono osób wpłacających na fundację, która pomaga ludziom z problemami z dostępem do wody. Wylewanie wody jest silnikiem napędowym tej akcji. Można zatem wylewać deszczówkę jak ktoś się boi o inne rodzaje wody. Zatem podsumowując - mogli powiedzieć: "Jeśli chcecie to wylewajcie na siebie deszczówkę i wspomóżcie kampanię wodną PAH".
anonim2014.09.10 20:47
#center Cóś ci sie podoopcyło z wodą jak Boczkowi z kiełabasą wyborczą U nich wody święconej pod dostatkiem a tej deficytowej to Pani Ochojskiej, Tak że bzdurzysz bez żadnej refleksji żeby bez zastanowienia dopieprzać "czarnym"
anonim2014.09.10 22:52
lepsze niż franciszkanie :)
anonim2014.09.11 7:00
@center - dziwi cie to człowieku? Szacunek dla pożywienia, wody i innych darów Boga uważasz za śmieszne??? IBC jest tak głupie, że aż się płakać chce. Brawo dla Jezuitów!
anonim2014.09.11 12:33
@Kriss66 "Szacunek dla pożywienia, wody i innych darów Boga uważasz za śmieszne???" Nic takiego nie napisałem. Natomiast oszczędzanie pożywienia w Polsce, bo w Bangladeszu głodują jest bezsensowne. Można oszczędzać po prostu, ale nie dlatego, że na drugim końcu świata ktoś głoduje, bo to im nie pomoże. Poza tym z szacunkiem to nie ma nic wspólnego, bo wody w przyrodzie jest tyle samo - jeśli wyleją na siebie deszczówkę, to wyparuje i wróci z powrotem w postaci deszczu, dlatego zalecałem wylewanie deszczówki i skończą się argumenty o marnowaniu wody. Zatem wody w przyrodzie nie ubędzie.
anonim2014.09.11 12:44
#center Kula ziemska to nie bimbrownia! Napisz te swe bzdety nomadom lub kobietom z plemienia Himba.