09.08.19, 09:58(fot.youtube)

Joachim Brudziński: W PiS nie ma świętych krów

– W pierwszej kolejności szanujemy tych, którym zawdzięczamy mandaty. Jeśli czasami zostaje przekroczona granica zaufania, Jarosław Kaczyński mówi: przeproś. Czasami: podaj się do dymisji. W Prawie i Sprawiedliwości nie ma świętych krów – powiedział europoseł PiS Joachim Brudziński w TVP Info. Polityk odniósł się do sprawy dymisji marszałka Marka Kuchcińskiego.

– Prosimy, by zastosować pewną miarę. Czy kiedykolwiek zdarzyło się, by w przypadku np. byłego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, kiedy leciał helikopterem do Budy Ruskiej, gdzie ma swój dom letniskowy, by była taka reakcja opinii publicznej? Nie, nie zdarzyło się. Czy ktoś zapytał, czy Donald Tusk zapłacił za swojego przyszłego zięcia, którego wziął na pokład samolotu? Te pytania czasami ze strony niektórych padały, trzeba to uczciwie przyznać, ale reakcji społecznej ani oczekiwania, jakie zostało zastosowane wobec marszałka Kuchcińskiego, nie było – powiedział Brudziński. 

Jak zadeklarował, politycy PiS realizują program. 

– Program, którego nasi oponenci, ci faryzeusze w ornatach (...) nie mają. I dla nich jedyną szansą na to, by odwrócić uwagę opinii publicznej, również w okresie wakacyjnym, jest wywoływanie tego typu burz – stwierdził

Według niego, „Jarosław Kaczyński po raz kolejny postawił jasno sprawę: Do polityki nie idzie się ani dla pieniędzy, ani dla przywilejów płynących z piastowanych stanowisk”.

– Opozycja żyje w swego rodzaju bańce medialnej. Ma poczucie swego rodzaju bezczelnej bezkarności. Bezczelnej, bo ci, którzy stawiają te zarzuty i dziś najgłośniej krzyczą, zapominają, że byli asystentami pani premier Kopacz, że towarzyszyli jej, kiedy wąchała kotlety albo zaglądała ludziom do jajecznicy, a za ich plecami podążał pusty samolot, za który podatnicy płacili, a którym często wracali do Warszawy – mówił polityk PiS.

– Nie było polityka, który zrobiłby tyle dla swojej małej ojczyzny, dla Ziemi Przemyskiej, dla Podkarpacia, dla współpracy transgranicznej. (...) Jet atakowany, że latał helikopterami wzdłuż granicy. Nie dodaje się, że latał tam z ambasadorem USA, z przewodniczącym Bundestagu, z innymi politykami z UE, by pokazać im wschodnią granicę Unii – zaznaczył


– W pierwszej kolejności szanujemy tych, którym zawdzięczamy mandaty. Jeśli czasami zostaje przekroczona granica zaufania, Jarosław Kaczyński mówi: przeproś, czasami podaj się do dymisji. W Prawie i Sprawiedliwości nie ma świętych krów – podsumował Brudziński. 

 

bz/tvp.info

Komentarze

Foster2019.08.9 17:56
Są panie Brudziński: Rozpoczął bym od Prezesa.
tadeusz2019.08.9 15:02
Panie europośle. Czy bez podpowiedzi Pana Prezesa nie można uczynić nic samemu? Nie przekraczać granicy zaufania wyborców i pokora na każdym kroku, tylko tyle potrzeba aby być szanowanym i przyzwoitym człowiekiem.
Azazel2019.08.9 14:06
"W PiS nie ma świętych krów" - faktycznie, krów tam nie ma - są za to w tej jaczejce obrzydliwe krówska. A święte są byki i woły, z wołem naczelnym na przedzie (choć z tyłu).
Agnieszka2019.08.9 13:23
Jak to nie ma "świętych krów" - są i dostają awanse. Kim niby jest w PiS pan Brudziński, co pochwalał policję za to co powinien kontrolować i karać? Zamiast dymisji z MSWiA to awans do PE. A jego następca minister Witek, co takimi samymi pochwałami zachęca policje do nadużywania środków przymusu bezpośredniego wobec "niepoprawnych politycznie" patriotów i konkurentów władzy, zapewniania bezpieczeństwa tylko jednemu środowisku LGBT i używania narzędzi państwowych dla przeprowadzenie ich szkodliwej propagandy w postaci marszów, co muszą zawsze przejść mimo zagrożenia życia ludzi (w tym dzieci i starców)? A jej pochwalanie tych działań mimo używania helikoptera nad tłumem ludzi i możliwości doprowadzenia do masakry? Toż zamiast dymisji i sądu za karygodny bark kompetencji, brak odpowiedzialności i szkodliwe działania, którymi zagraża ludzkiemu zdrowiu i życiu, to podobno awans na miejsce drugiej osoby w państwie! Polacy nie są głupi i ślepi, więc widzą, że jak ktoś podpadnie wierchuszce PiS to choćby nie wiem jak był wysoko, jakie miał zasługi i jak nijakie winy, to ląduje na dnie a ci co nie podpadną naczelnikowi, to choćby do zbrodni mogli się przyczynić swoimi skandalicznymi działaniami, to zawsze będą świętymi krowami i w nagrodę jeszcze awans dostaną.
Murem za Kuchcińskim2019.08.9 12:27
A dwie wieże, to nie jest przykład świętokrowizmu?
Polak2019.08.9 10:52
W PiS nie ma świętych krów, są tylko drobne cwaniaczki, złodzieje i pedofile.
czarymary2019.08.9 10:27
Może w PIS nie ma świętych krów (w co akurat wątpię), ale za to roi się od idiotów: natemat.pl/281207,szwedzki-minister-sprawiedliwosci-odpowiada-na-fake-newsy-beaty-mazurek
szcze na PiS i rydzyka2019.08.9 10:08
kwik świń odrywanych od koryta!