02.04.19, 14:30

Joanna Scheuring-Wielgus zapowiada wojnę z Kościołem

Na lewicowym portalu „Krytyka Polityczna ukazał się wywiad z Joanną Scheuring-Wielgus „Scheuring-Wielgus: Gdyby ktoś coś zrobił mojemu dziecku, tobym gnoja rozszarpała” przeprowadzony przez Michała Sutowskiego.

 

W wywiadzie tym Joanna Scheuring-Wielgus oświadczyła, że wsparła Wiosnę Biedronia, bo to „to jedyna postępowa formacja, która liczy się na krajowej scenie politycznej i ma szansę tworzyć rząd wraz z PO po wyborach jesiennych”. Według posłanki Wiosna adresowano jest do elektoratu postępowego, liberalnego i lewicowych demokratów (do których adresowana jest też oferta Koalicji Europejskiej). Zaletą Wiosny mają być nowi i młodzi ludzie. W Wiośnie posłance nie przeszkadza sytuacja oceniana przez niektórych jako nepotyzm (start Krzysztofa Śmiszka partnera Biedronia i Sylwii Spurek partnerki drugiego z liderów Wiosny), bo szefem jej kampanii był jej mąż.

Według posłanki kobiety w Wiośnie są lepiej traktowane niż w innych partiach. Posłanka docenia też Ryszarda Petru, który „jako pierwszy postawił na kobiety i wprowadził ich jak dotąd najwięcej do parlamentu” oraz zapewnił kobietom większość w prezydium i zarządzie partii. W opinii posłanki zaletą Wiosny jest ogromna popularność wśród młodych (mają swoją młodzieżówkę Przedwiośnie) oraz to, że działacze Wiosny są młodsi i bardziej kompetentni niż działacze PO czy Nowoczesnej.

Z wywiadu można się dowiedzieć, że do Koalicji Europejskiej posłanka nie weszła ze względu na swój antyklerykalizm. Według posłanki w Koalicji Europejskiej „tarcia widać na każdym kroku. [...] sposób realizacji i efekt, jaki powstał, pozostawia wiele do życzenia i nie wróży dobrze na przyszłość. […] Grzegorz Schetyna sprawnie to rozegrał […] wewnątrz Koalicji ludzie mają takie samo zdanie jak moje, ale wolą nie mówić tego głośno”.

W opinii posłanki Koalicja Europejska nie chciała jej, bo boi się Kościoła i utraty „konserwatywnego elektoratu”. Według posłanki „liderzy Koalicji są bardzo zaściankowi w swoim myśleniu o relacji państwo–Kościół, oczywiście nie w tym sensie, że seksu przed ślubem nie uprawiają, tylko że zawsze się boją biskupa i proboszcza. Od lat się z tym spotykam, uważają, że z Kościołem nie warto zadzierać, bo zaszkodzi, a w ogóle to zawsze może się przydać do tego czy tamtego”.

Dla posłanki niewiarygodne są obietnice Schetyny co do walki z pedofilią i obrony praw kobiet. Dodatkowo Schetyna zamiast na młodych stawia na starych polityków. Posłanka stwierdziła też w wywiadzie, że Barbara Nowacka straciła „poparcie środowisk obywatelskich i kobiecych”, i przekreśliło jej dorobek proaborcyjny, Katarzyna Lubnauer jest niezdolna „do odczytywania zjawisk i przełomowych momentów społecznych – ona po prostu nie czuje, kiedy one się dzieją” (była to przyczyna odejścia posłanki z Nowoczesnej). Brak dyplomacji w ocenie polityków Koalicji Europejskiej nie przeszkadza w snuciu planów co do wspólnego rządu.

Według posłanki „Europa stoi dziś przed zadaniem wymyślenia siebie na nowo, ustalenia, co się w jej wartościach mieści, a co nie. Podoba mi się koncepcja Macrona. Większa integracja”. Przeciwko tej bliskiej sercu posłanki lewicowej Europie jest „Agenda for Europe, czyli koalicja organizacji z Ordo Iuris w składzie, która lobbuje w różnych instytucjach europejskich za innym kształtem Unii. Tak, toczy się wojna o Europę, która albo będzie jednością, albo się wewnętrznie skłóci. Albo będzie wspólnotą państw […] albo staniemy się samotnym krajem wyznaniowym, z autorytarną władzą i niskimi standardami”.

W opinii posłanki brak homo małżeństw w Polsce „stawia nas w jednym szeregu z Azją i Afryką”. Według posłanki „to jest przecież wina PO, bo gdyby ta partia nie była tak zaściankowa, to mielibyśmy temat dawno temu załatwiony. Mnóstwo badań pokazuje zresztą, że politycy w Polsce są bardziej konserwatywni niż ogół społeczeństwa, a nawet niż ich własne szeregi partyjne”.

Posłanka zadeklarowała, że „Wiosna popiera postulaty nauczycieli”, roszczenia socjalne są winą propagandy sukcesu PiS, według posłanki obietnice PiS uruchomiły „falę zupełnie nowych oczekiwań”.

Posłanka uważa, że „500+ na pewno trzeba będzie zmodyfikować, wprowadzając kryterium dochodowe. To potężne oszczędności. Poza tym jest mnóstwo niepotrzebnych wydatków, z których powinniśmy zrezygnować: dotowanie wydobycia węgla, niepotrzebne (stworzone przez PiS) narodowe instytucje czy wydatki na Kościół”.

Posłanka chce „poprzez Parlament Europejski – pokazywać skalę problemu [pedofilii], a potem pociągać sprawców [Kościół katolicki] do odpowiedzialności”. Posłanka na forum euro parlamentu nie chce tylko walczyć z Kościołem, ale też działać w polityce kulturalne „od kwestii wolności ekspresji po sprawy socjalne jak np. świadczenia i w ogóle traktowanie artysty”. Posłanka deklaruje też, że „niewierzącą byłam od bardzo dawna”.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

lucjanhenryk2019.04.3 9:44
Na wojnie jak na wojnie, markietanki również są POtrzebne....
igor2019.04.2 22:07
pani asiuniu, czy może się pani inaczej czesać bo nie wiem czy to pani czy stefek niesiołowski
igor2019.04.2 21:21
hitler też był za zabijaniem nienarodzonych
igor2019.04.2 21:09
coś mi tu zalatuje kurą rosołową...
Grizzly2019.04.2 20:49
Łoj, niewiasto! Z Kościołem próbowali walczyć Cezary, cesarze, hitlery, staliny i leniny i "nasze" POmniejsze łajdaki i Kościół po 2 tysiącach lat jest ciągle ważny dla wiernych!
Tomek 3.202019.04.2 20:24
Walcz Asia walcz, aż się zesrasz podła faszystko!!!
anonim2019.04.2 20:41
Tomuś, matole a ty się zesrałeś, bo coś guw.nem je.biesz.
asia2019.04.2 20:20
Tylko czemu chce ścigać tylko pedofilów księży , gdzie procent w skali ogólnej jest mały MAMY ROZUMIEĆ , ŻE INNI MOGĄ BEZKARNIE WYKORZYSTYWAĆ DZIECI, cytat " a potem pociągać sprawców [Kościół katolicki] do odpowiedzialności” Może lepiej lecz się kobieto i nie denerwuj ludzi swoją inteligencją Znamienne jest , ze największy procent pedofili jest wśród środowiska LGBT "Ze statystyk policyjnych, sądowych i więziennych wynika, że wśród homoseksualistów jest dużo więcej pedofilów niż wśród reszty ludzi." jeszcze inny cytat "Szkocka policja rozbiła grupę pedofilów. Działacz gejowski, który żądał prawa do adopcji, dostał dożywocie To była jedna z największych siatek pedofilskich rozpracowanych na Wyspach. Tworzyło ją około 70 Brytyjczyków i 140 mężczyzn w innych krajach. Komunikowali się przez Internet, wymieniając zrobione przez siebie filmy i zdjęcia. W sumie 125 tysięcy fotografii gwałtów na małych dzieciach.[wyimek]Podczas operacji „Algebra” policjanci przejęli ponad 125 tysięcy zdjęć z pornografią dziecięcą
wiesław2019.04.2 18:54
Oj durna kobieto,od dwóch tysięcy lat walczą z kościołem i to nie takie miernoty jak Ty.
KTOSIA.2019.04.2 18:25
Sieroto!!! Kościół to 92%polskiej ludności ,ty chcesz walczyć? zaopatrz się w zasoby mózgu ,to może wymyślisz coś nowego.
Marcel 2019.04.2 18:15
Tak ją Kościół razi? Dlaczego nie razi zabijanie dzieci nienarodzonych?
anonim2019.04.2 17:32
Ta wariatka to co najwyżej sama może zrobić krzywdę swoim dzieciom.
anna2019.04.2 17:22
ta pani aż zieje nienawiścią do kościoła , tylko kobieto jak będziesz na łożu śmierci to bądź łaskawa nie proś o przebaczenie i księdza.
tr2019.04.2 17:01
Będzie musiała rozszarpać seskedukatorów bo skrzywdzą
OBROŃCA DEMOKRACJI2019.04.2 16:40
Bez tego świat sobie nie poradzi: https://www.dailymotion.com/video/x74an8b Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach. Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej. Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie. Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie. Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania. Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologi bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy o tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.
Reytan2019.04.2 16:36
Komunisci zamordowali kika milionow Polakow,i obecnie chca zakonczyc ta rzez mordujac ich do konca.
Urszula2019.04.2 17:42
No! I mojego kota tez zamordowali. Brzydale
anonim2019.04.2 20:07
Oj,oj, jakaś ty głupia, starsza oborowa.
słowiczek poznański2019.04.2 16:22
Poliamorysta, jak wiadomo nie mają rozwiniętych organów płciowych, więc niejednokrotnie zrozpaczeni rodzice usuwali im resztki tych organów. Dzięki takiemu zabiegowi poliamorysta nie przechodzi mutacji głosu, ale i też nie ma "okresu". Ale poliamorysta się przepoczwarza, przynajmniej na blogach, przykładowo w polyszpatryjot, andrzejhahn a także w tasiemcowe pseudonimy, zwykle idiotyczne, ale to jest nikt inny jak poliamorysta lesiu keller-krawczyk, sierpem obrzezane dziecię.
Maria2019.04.2 16:12
Ludzie, my na DZIEWIE płacimy ze swoich podatków!!!! Tak nie może być dalej! Jej zawód jak sama podała w Sądzie to "posłanka" mówi wszystko o niej!
obserwator2019.04.2 16:11
Podoba się jej koncepcja Macrona większa integracja, tyle ze ta koncepcja nie ma żadnego poparcia ani we Francji ani w Europie również u Merkel, o jej podejściu do kościoła nie ma co dywagować, zagorzała ślepa nienawiść, mówi, cytat: Gdyby ktoś coś zrobił mojemu dziecku, to bym gnoja rozszarpała, o dziwo przecież ona jest za aborcją, czyli mordowaniem dzieci, jest fanatyczką gender, związków homoseksualnych i wszystkiego co upadłe moralnie i zgniłe, LGBT, i ktoś taki chce być w PE i "szczekać" na wszystko co związane z Kościołem, polską tradycją, moralnością, wiarą, itd. takie coś w ogóle nie nadaje się do polityki, to reprezentantka rynsztoka.
michu2019.04.2 15:50
Jeśli ktoś chce z kimś walczyć to musi się spodziewać, że ten ktoś będzie się bronił i też będzie walczył ;).
LOT2019.04.2 15:43
I niech walczy. Nie znam takiego, który by wygrał, natomiast znam wielu, którzy przegrali.
zenio2019.04.2 16:08
Czasy się zmieniają, a głupków wierzących w kościelne czary mary jest coraz mniej.
jpt2019.04.3 9:05
współczuje intelektu
Hrabia Dracula2019.04.2 15:41
Brawo z odwagę pani Joanno! Normalni ludzie trzymają za panią kciuki! Ale walka z tą mafijną korporacją będzie naprawdę trudna!
Reytan2019.04.2 16:33
Typowa tuskowa zboczona normalnosc pedofilow !
JR2019.04.2 15:36
Co to straszydło wygaduje? To, że Biedroń jest pedałem to ma być postępowe, to ona też jest zboczona. O urodzie nie piszę bo jaka jest można zobaczyć. Rozumu też w głowie niewiele. Czy ktoś tego cudaka zmusza do chodzenie do kościoła? Czy Kościół traci coś na tym? Do psychiatry z tą wariatką.
zenio2019.04.2 16:07
Nie no, postępowe to pedofilia w kościele, nie?
Urszula2019.04.2 17:40
Kpisz czy o droge pytasz. Do kościoła nie trzeba chodzić, kościół sam pcha sie do każdej dziedziny naszego zycia. Sa wszędzie. I zgarniają wielkimi łapskami m.in. z moich podatków Byłam w szpitalu, codziennie przyłaził ksiądz, często podczas zmiany opatrunków, zabiegów. No szarańcza. Jedna osoba z sali przyjmowała komunię. Ksiądz oblatywał wszystkie sale, podawał komunię i ani myslał żeby choc raz umyc ręce. Potem zdziwienie, że ludzie zarażają się bakteriami.
anonim2019.04.2 20:14
Jad po szpitalu roznosiłaś, to co się dziwisz że ludzi pozarażałaś, wściekła starucho.
anonim2019.04.2 20:17
Ale ty o tym, że w psychiatryku byłaś? Ulka tobie to już nic nie zaszkodzi, jesteś opętana, stąd twoja durnota i problemy.
słowiczek poznański2019.04.2 15:33
Stachu, Co za kariera? The ass wiper! Takich tylko znajdują pośród zdesperowanych, niewykształconych, bez ambicji z Trzeciego Świata, Polski, Ukrainy, etc.
Stachu2019.04.2 15:15
Aha, zamykanie księży pedofili to "wojna z kościołem". Ale czegóż się spodziewać po błyskotliwym Bodakowskim.
Reytan2019.04.2 16:30
Gdzie twoj mozg,biedaku ?
anonim2019.04.2 20:57
Stachu ..
polak2019.04.2 14:50
kto szablą wojuje ten od szabli ginie--pamiętaj ty szczycie intelektu.
anonim2019.04.2 14:47
To i tak jeszcze nic. W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
Urszula2019.04.2 17:34
Co wy, pisbolszewicy ciągle o tych majtach, masturbacji, rozkwicie pedofilii,. seksie. Masz chłopie ciągoty i szpetne myśli to sobie ulżyj, rozładuj to napięcie.
anonim2019.04.2 20:12
Oborowa, ty znowu w akcji, wnuk cię do ''interneta'' dopuścił. Apel mam do twojego wnuka, dla twojego dobra niech cie odizoluje od frnody.