26.06.14, 09:54fot. sxc hu

Joe Biden: prawa LGBT to prawa człowieka

We wtorek w Białym Domu gościła organizacja LGBT Human Rights Forum, zajmująca się „prawami człowieka” w kontekście osób homoseksualnych. Joe Biden zapewnił przy tej okazji, że gejowskie prawa muszą zostać zaakceptowane we wszystkich kulturach i tradycjach społecznych świata.

„Nie interesuje mnie, jaka jest twoja kultura. Nieludzkość to nie ludzkość; to nie ludzkość! Przesąd to przesąd; to przesąd!” – mówił Joe Biden podczas spotkania.

Wiceprezydent wypowiedział te słowa w kontekście tych krajów świata, które uchodzą za wyjątkowo wrogie wobec osób homoseksualnych. Najprawdopodobniej wypowiedź ta dotyczyła zwłaszcza Ugandy, gdzie weszło w życie prawo penalizujące homoseksualizm.

Joe Biden ostrzegł, że dla krajów, które dyskryminują środowisko LGBT „jest cena do zapłacenia”.

Z kolei Susan Rice, doradca Obamy ds. bezpieczeństwa, powiedziała: „Prawa gejów są w pełnym tego słowa znaczeniu prawami człowieka”.

Jak na razie Stany Zjednoczone zwracają się jedynie przeciwko tym państwom, które chcą wtrącać osoby homoseksualne do więzienia. Niewykluczone jednak, że ich polityka w tym zakresie będzie się coraz bardziej radykalizować, a sankcje będą spadać nawet na tych, którzy nie akceptują homoseksualnych związków. Do tego jeszcze, miejmy nadzieję, bardzo daleko.

pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.06.26 10:02
Życzę Stanom jak najwięcej huraganów i innych oczyszczających fenomenów.
anonim2014.06.26 10:21
gejów trzeba leczyć w zamkniętych zakładach a nie ich promować
anonim2014.06.26 10:25
"Joe Biden zapewnił przy tej okazji, że gejowskie prawa muszą zostać zaakceptowane we wszystkich kulturach i tradycjach społecznych świata." Pospolity totalitarny bydlak, jak większość lewaków którzy dorwali się do władzy. Każde społeczeństwo, każdy naród ma prawo do swojej tradycji, kultury i systemu wartości i osobników którzy chcą je tego prawa pozbawić powinno się natychmiast odstrzelić. " Najprawdopodobniej wypowiedź ta dotyczyła zwłaszcza Ugandy, gdzie weszło w życie prawo penalizujące homoseksualizm." Jak widać w przyrodzie wszystko dąży do równowagi. Skoro w jednych krajach otumanieni chorą ideologią szaleńcy chcą osobnikom o skłonnościach homoseksualnych udzielać ślubu i powierzać na wychowanie dzieci to szaleńcy w innych krajach chcą za skłonności seksualne zamykać w więzieniach.
anonim2014.06.26 10:30
Przyjadą do Ugandy US meny i zrobią porządek jak w Afganistanie, Iraku czy Libii ... macie wprawdzie gorzej , mordują was i prześladują ale jest "DEMOKRACJA" ...
anonim2014.06.26 10:30
Przyjadą do Ugandy US meny i zrobią porządek jak w Afganistanie, Iraku czy Libii ... macie wprawdzie gorzej , mordują was i prześladują ale jest "DEMOKRACJA" ...
anonim2014.06.26 12:12
niech lepiej staną w obronie tych kobiet w Chinach zmuszanych do aborcji, nawet późnych, w ramach polityki jednego dziecka !!!
anonim2014.06.26 15:28
„Prawa gejów są w pełnym tego słowa znaczeniu prawami człowieka” Po pierwsze - czym są te "prawa gejów"? Po drugie - jeżeli Biden stawia w równości prawa jednych i drugich to tym samym daje do zrozumienia, że geje ludźmi nie są? Bo tylko ich "prawa" są równe?
anonim2014.06.26 15:44
@Solidarny2014 ... "Geje mają takie same prawa jak nie-geje." Ale jakie prawa? Do czego?
anonim2014.06.26 16:26
@Existenz ... "Prawo do spełniania się w związku z kochaną osobą." Ktoś im tego prawnie zabrania?
anonim2014.06.26 16:42
@Existenz ... Ale to rząd Ugandy. Ja im tego nie zabraniam. Niech się ze sobą kochają. Grzeszą na własny rachunek. A jak nie mają poczucia grzechu w tym, co robią, to łatwo się o tym dowiedzieć.
anonim2014.06.27 12:35
No nie! To brak homoadopcji jest pogwałceniem praw człowieka?! Bez jaj! Jeszcze trochę, a homofobię będą uznawać z zbrodnię przeciw ludzkości. Tym z LGBT we łbach się już kompletnie poprzewracało!