05.02.20, 11:45

Juszczyszyn jednak nie orzeka. Powód? Zaskakujący

Sędzia Paweł Juszczyszyn jednak nie będzie orzekać. We wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zawiesiła go w sprawowaniu funkcji sędziowskich.

 

Mimo wszystko Juszczyszyn zapowiedział, że orzekać będzie - i w środę stawił się w Sądzie Okręgowym w Olsztyni, gdzie miał prowadzić sprawę. Jak mówił zgromadzonym przed sądem mediom, będzie orzekać, bo Izba Dyscyplinarna nie jest sądem, więc jej orzeczenia nie mają jakoby żadnej mocy prawnej.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, ogłosił jednak, że Juszczyszyn orzekać nie będzie. Rozwiązanie iście salomonowe: "z powodu choroby jednego z sędziów" z dzisiejszej wokandy zdjęto siedem spraw. Wśród nich także tę, którą prowadzić miał Juszczyszyn.

Dąbrowski-Żegalski dodał zarazem, że olsztyński Sąd Okręgowy "przyjał do wiadomości" decyzję prezesa Sądu Rejonowego z Olsztyna, którego pracownikiem jest sędzia Juszczyszyn; a prezes ów postanowił stosować się do orzeczenia Izby Dyscyplinarnej.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

Andrzej z Poznania2020.02.15 20:42
Pawełka powinno się usunąć z sądownictwa. Nie na żadną emeryturę, a tylko na bruczek. Jest młody, silny - do łopaty takich trzeba. I jako dziecko resortowe niech wdraża sobie bolszewickie ideologie. Byle tylko narodowi nie przeszkadzał.
Leon zawodowiec2020.02.6 9:36
Ta me n da do góry to POmiot sowiecki zobaczcie jego nazwisko typowo rosyjskie Juszczyszyn
asesor2020.02.5 22:06
Pytanie do rzadu : czemu ci wszyscy sedziowie, cala kasta skoro lamia prawo sa ciagle na wolnoci ? To tu nawala praworzadnosc - bo jak jest praworzadnosc to ci co ja lamia sa poza prawem, wiec ... za kratki.
BiBiJET2020.02.5 22:03
No i nie jest ta cholerna unia prawdziwa postkomunistyczna zaraza ? A zabawa z tymi lamiacymi prawo sedziami kosztuje nas miliony. Cale dotacje sie marnuja. I po co nam ta unia? Szanowni Panowie z wiekszosci parlamentarnej - przyjmijcie do wiadomosci, ze Polexit moze URATOWAC Polske. Bo juz widac, ze Francja boi sie, ze im sie wymkniemy i nie bedzie z kogo doic.
A2020.02.5 17:02
Sędziowie są podzieleni, ale nie są głupi. Tych którzy popierają SN jest mniej ale dzięki lewicowym mediom są głośniejsi. Zwykli sędziowie nie pchają się w te przepychanki, bo wiedzą, że nic z tych protestów "w obronie niezawisłości sądów" nie będzie. Po pierwsze; o żadną niezawisłość tu nie chodzi, a po drugie uczciwi sędziowie, których jest większość, nie będą nadstawiać tyłka za ludzi którzy dopuścili się mniejszych lub większych wykroczeń, a nawet przestępstw. Mam znajomego asesora z jednego z sądów w Poznaniu, gdzie wydawałoby się Ziobro to wróg number one, ale on mówi że środowisko, choć podzielone i mające raczej niechęć do obecnej władzy, myśli pragmatycznie i za 'Gersdorfowych' karier poświęcać nie będą, tym bardziej że na najbliższe 4 lata PiS ma mocną pozycje
Rozbawiony2020.02.5 14:39
Mamy powrót do czasów STALINA nawet za Gierka starali się zachowywać pozory
Tylko prawda sie liczy.2020.02.6 0:30
Rozbawiony to ty mozesz byc, gdyz to sa wasze ostatnie odruchy, debilu lewacki.Niestety jestes glupszy od Walesy, och te lewaki--ciemniaki.
Andrzej z Poznania2020.02.15 20:45
10% IQ - tylko
gosc2020.02.5 12:46
Dobrze,- lepiej poźno niż wcale. 20 lat temu powinny być zmiany sędziów. Inne kraje to uczyniły tylko nie Polska. No ale jak Bolek rządził to nie ma sie co dziwić, Polska staje się krajem dominującym w świecie. I tak zostanie zobaczycie jak będzie dalej. Nasz kraj nasza Ojczyzna dozna wiele dobrego. Bedzie wzorem dla innych krajów!!! Pozdrawiam wszystkich Polaków.
Dam2020.02.5 13:42
Tylko skąd ich wziąć? Obecnie brakuje ok 1000 sędziów (po części dlatego, że PAD przestał ich zaprzysięgać). Jeżeli prawie 1000 zostało zaprzysiężonych w PRL (w tym obecna prezes TK) i ich natychmiast wywalimy, to skąd weźmiemy 2000 nowych sędziów? Nie zapominajmy jeszcze o ich "spadkobiercach", no bo przecież stare komuchy w sądach wychowywały nowych komuchów w sądach (fun fact. Komunistyczny sędzia Andrzej Kryże był w latach 2005-2007 mentorem Ziobry i Dudy w kierownictwie resortu sprawiedliwości). Biorąc pod uwagę, że już teraz na wyrok czeka się latami, czy kiedy wywalimy ok 30% sędziów, stan ten się poprawi?
gość2020.02.5 13:59
Jeśli tak dużo sędziów brakuje to dlaczego Gerstdorf zawiesiła 300 sędziów?
bogdan2020.02.6 15:28
a ty nie wyczytałeś że sąd najwyższy blokuje 600 wakatów sędziowskich?
ktoś tam2020.02.5 12:01
Jak tam Panie Juszczyszyn? To teraz będziemy jeździć 200 km/h w terenie zabudowanym? Staruszki na pasach czekają na Pana jakby co. W tej sprawie proponuję konsultować się z p. Piotrem N... Najsztubem oczywiście, bo niewinny. No i oczywiście jeszcze parę gospodarstw rolnych jest do przejęcia... Mniemam, że jest Pan zwolennikiem eutanazji...
ktoś tam2020.02.5 11:57
Jak tzw. Europejczycy stwierdzą w końcu, że w UE Polska ma takie same prawa jak "stare demokracje" to wtedy będą mogli mi mówić o praworządności. Jak na razie mamy tylko europejski b..del równych i równiejszych, z którego uciekła Anglia uzasadniając to m.in stwierdzeniem wypowiedzianym przez jednego z polityków brytyjskich, że dość płacenia, dość TSUE, dość Guy'a.
Dam2020.02.5 12:39
A Nigel Farage zaraz po referendum uciekł do Francji, która z UE nie wychodzi. Wychodzi, że co innego kłamać dla polityki, a co innego brać odpowiedzialność za swoje kłamstwa.