08.05.19, 06:05screenshot Youtube - Polskie Radio

Karczewski o profanacjach: Zapraszam te osoby na Jasną Górę! Niech zobaczą...

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w mocnych słowach odniósł się do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, do którego wielokrotnie doszło w ostatnich dniach. „Nie mieści mi się w głowie takie zachowanie i traktowanie wolności” - mówił polityk na antenie radiowej „Jedynki”.

Powiedział też:

Zapraszam te osoby na Jasną Górę, niech zobaczą, jak ludzie traktują tę ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej”.

Zauważył, że w Polsce każdy jest równy wobec prawa i prawo to należy respektować. „Mnie takie potraktowanie ikony mojej wiary bardzo uraziło” - podkreślił i zwrócił uwagę, że doszło do obrażenia uczuć religijnych większości Polaków.

dam/PR1,Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.05.8 6:55
Matko Boska Krółowo Polski przebacz sprawcą profanacji i oświeć ich bo nie wiedzą co czynią
lolek kremowka2019.05.8 14:17
OM - jak Jaroslaw - sprawcOM. Chyba jakis nisko zarabiajacy, wierny PiSowi nauczyciel miernota j.polskiego cie uczyl
Kinga2019.05.9 21:21
Powiedz Lolku, czym ty sie popisałeś! ? Byle co jesz i byle co piszesz ! P.s. Nie zdołasz nas obrazić, my jako Katolicy, jesteśmy twardzi ! Przez wieki atakowania nas i świętego KK tylko nas bardziej zjednoczyło! A pisz sobie Lolku,! To na darmo! Dla nas im gorzej, tym lepiej! Nic nam nie zrobicie, a sobie zaszkodzicie! Każdy odpowie za swoje czyny po śmierci i wy też!
lolek kremowka2019.05.8 6:18
Kiedyś naród z partią - partia z narodem, dzisiaj politycy z ambon przemawiają, kościół z partią - partia z kościołem. Ze skrajności w skrajność. Polska.
ZERO2019.05.8 6:15
BRACIA KATOLICY: Dlaczego tak was razi Matka Boska z tęczową aureolą, władza nasyła policje na biedną kobietę. Z drugiej strony próbujecie ignorować a nawet bagatelizować problem pedofilii wśród kleru, bronicie chory proceder przenoszenia gwałcicieli na inne parafie, i próbujecie zwalać winy na osoby postronne, mniejszości.
trijo2019.05.8 6:54
Dla katolików to matka boska a dla chrześcijan matka Jezusa, widzisz ta różnicę?
Duo2019.05.8 12:12
Ale ty gadasz "trzy po trzy, para piętnaście" trijo. Katolicy to są prawdziwi chrześcijanie, dla katolika Maryja jest Matką Boga, czyli Matką Jezusa. Więc nie ma tu różnicy.