25.10.19, 10:45

Kard. Gerhard Müller ostro o wprowadzeniu do kościoła pogańskich bożków

Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie dla stacji telewizyjnej EWTN, ostro skrytykował umieszczenie bożków w kościele Rzymu w trakcie synodu amazońskiego. W rozmowie z Raymondem Arroyo kard. Müller zauważył, że „wprowadzenie tych bożków do Kościoła było grzechem ciężkim”.

Figurki przedstawiające pogańską boginkę Pachamamę 21 października zostały przez kogoś zabrane z kościoła Santa Maria del Traspontina i wrzucone do Tybru, co uwieczniono na filmie. Sprawcy spotkali się z pochwałą wielu katolików, ale byli też tacy (np. o. James Martin SJ), którzy krytykowali ich działanie i „kradzież” figurek.

Kardynał Müller skomentował ten fakt stwierdzeniem, że wyrzucenie figurki boginki „może być przeciwko prawu ludzkiemu, ale wprowadzenie bożków do Kościoła było grzechem ciężkim, przestępstwem przeciwko prawu Bożemu”, a „to duża różnica”.

Hierarcha podkreślił też, że „wielkim błędem było wprowadzenie bożków do kościoła, a nie usunięcie ich z niego. Ponieważ zgodnie z prawem samego Boga – z pierwszym przykazaniem – idolatria jest grzechem ciężkim i nie [wolno] jej mieszać z liturgią chrześcijańską”.

Kard. Müller już wcześniej, wypowiadając się na temat synodu i tzw. Instrumentum laboris, czyli dokumentu roboczego synodu, przestrzegał przed możliwością rozkwitu „starego pogaństwa” w czasie zgromadzenia odbywającego się obecnie w Rzymie. Zdaniem kardynała „tylko z pomocą Ewangelii i łaski Chrystusa może kultura rozwijać swój pozytywny wpływ i uwolnić się od władzy zła”. Nie zapewnią tego idolatria i zabobon, które są „grzechem przeciwko Bogu”, a nie prawdziwym wyzwoleniem, myląc „Stwórcę z Jego stworzeniem”.

Przestrzegając przed przekroczeniem granicy, za którą znajduje się stare pogaństwo, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zauważył: „Adoracja Boga jest prawdziwą teologią wyzwolenia z lęku, przerażenia i niepewności, które do nas przychodzą ze świata materialnego i naszych bliźnich”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Zatroskany2019.10.27 19:47
komentarz o Pelanowskiego - z 18.10 2019. !! -http://www.wydawnictwopaganini.pl/posluchaj-o-pelanowskiego/
andrzejhahn32019.10.25 20:22
katolicyzm to poganstwo..........................jeno poganscy sekciarze katoliccy unikaj prawdy albowiem to ciemna i zacofana jest masa
katolik2019.10.25 18:18
szkoda ze po Papiezu Benedykcie , Kard Muller nie został Papieżem .Nieodwracalna strata dla Kościoła!!!
Jarek2019.10.25 18:54
Głódź na papieża
htp2019.10.25 20:49
„Nie obnoś dalej zmyślonej pogłoski. Nie łącz się z przeniewiercą, stając się fałszywym świadkiem." (Wj 23,1) „Nie bądź bez powodu oskarżycielem swojego bliźniego i nie nakłaniaj swoich warg do fałszywych zeznań.” (Przyp 24,28) „Nie knujcie złego w swoim sercu jeden przeciwko drugiemu i nie lubujcie się w krzywoprzysięstwie, gdyż tego wszystkiego nienawidzę - mówi Pan.” (Zach 8,17) „Nie będziesz szerzył oszczerstw wśród ludu swojego i nie będziesz nastawał na życie swego bliźniego; Jam jest Pan.” (3 Moj19,6) „A Ja wam powiadam: W dniu sądu ludzie zdadzą sprawę z każdego niepotrzebnego słowa." (Mat 12:36)
nolens volens2019.10.25 16:22
dumny.....jest wszędzie ale tylko w necie pokaż sie i głos swoje poglądy na live zobaczymy ,czy jesteś tak odważny
GDZIE W POLSCE JESTES PEDALE ??? 2019.10.25 12:24
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
Jarek2019.10.25 12:09
Drogi kardynale - zmieniliście biblijny dekalog wg waszych potrzeb. Przypominam 1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 2. Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Dołożyliście 9-te, które jest tożsame z 6-tym Ale co tam - Biblia swoje, klechy swoje. Narobili dogmatów (ulepszyli po swojemu) Biblię znaczy.
Jarek2019.10.25 12:19
Errata, Rozdzieliliście 10-te biblijne na dwa 9. Nie pożądaj żony bliźniego swego. 10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. 10. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.
foks2019.10.25 20:07
Ośmieszasz się powielając internetowe, protestanckie herezje, albo celowo uderzasz w KK, bo aby sprawdzić zasadność tych zarzutów, wystarczy otworzyć którekolwiek z katolickich tłumaczeń Pisma świętego i zajrzeć do miejsc, w których zamieszczono Dekalog. Czy tekst przykazań został zafałszowany w katolickich wydaniach Biblii? Każdy musi uczciwie przyznać, że nic takiego się nie stało. A tak w ogóle, to o którą wersję Dekalogu ci chodzi – bo jest w ST w dwóch wersjach w Księdze Wyjścia i Księdze Powtórzonego Prawa? Może doprecyzuj swoje zarzuty! Pismo Święte nie zawiera ŻADNEJ numeracji przykazań. Tekst hebrajski zapisywany był ciągiem, bez odstępów miedzy wyrazami, bez dużych i małych liter. Przykazania dekalogu nie są w Biblii ponumerowane ! NIE pisze „pierwsze przykazanie, drugie itd.” W tekście biblijnym nigdzie nie ma również żadnych wskazówek jak podzielić tekst dekalogu na przykazania, wiadomo tylko, że było ich dziesięć. Podział na wersety, jaki znajdujemy w wydaniach Biblii, nie ma więc żadnego znaczenia dla rozstrzygnięcia, jaki powinien być podział na przykazania. Nie głoś herezji!!!
Kick2019.10.30 10:16
Niezaleznie od numeracji jest napisane nie bedziesz sobie robil zadnej rzezby ani obrazu, a ile jest swietych obrazow, ktorym oddaje sie czesc? Prosze nie wciskaj mi kitu, ze nie oddaje sie czci obrazom, ale Bogu, a obrazki maja pomagac. Jesli Bog zabronil czynienia obrazow, to nie powinno ich byc i tyle. To nie jest kwestia herezji protestanckiej, tylko omijanie Bozych przykazan, bo ktos nie ma jaj, by w koncu zrobic z tym porzadek.
anonim2019.10.25 11:01
Trzeba być całkowicie odwróconym od Boga, aby tego nie zauważyć!
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 11:00
"Uczniowie I LO w Toruniu nie dostali zgody na organizację "Tęczowego piątku". Młodzież obeszła zakaz: urządziła go przed budynkiem szkoły." https://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,25346615,teczowy-piatek-zakazany-wiec-mlodziez-zorganizowala-go-przed.html#s=BoxOpImg10 Brawo, polskiej młodzieży nie uda się zaknedlować!
Andrzej2019.10.25 11:14
Powinni młodzież ukarać z całą surowością
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 10:56
25 października młodzież szkolna świętuje Tęczowy Piątek – dzień, którego celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT. Wyzwiska, szarpanie i złośliwe żarty, to dla młodych osób LGBT codzienność. "Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie" - wyjaśnia Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii. Sposobów na wsparcie młodzieży świętującej 25 października Tęczowy Piątek jest cała masa. Oto kilka pomysłów na to, w jaki sposób dorośli mogą wesprzeć młodzież przygotowującą się do Tęczowego Piątku przy użyciu mediów społecznościowych: 1. Facebook: skorzystaj z nakładki #TęczowyPiątek na zdjęcie profilowe [nakładka dostępna TUTAJ http://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=1190093661178816 2. Twitter: opublikuj tweeta z hasztagiem #TęczowyPiątek 3. Instagram: opublikuj swoje zdjęcie z wydrukowaną ze strony KPH grafiką z hasztagiem akcji [pobierz ją TUTAJ https://kph.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/t%C4%99czowy_pi%C4%85tek_board.pdf]. Takie zdjęcie możesz też udostępnić również na Facebooku i Twitterze. 4. Instagram: zamieść na Instastory filmik, w którym mówisz, dlaczego stoisz po stronie młodzieży. Takie wideo możesz udostępnić również na Facebooku i Twitterze 5. Media społecznościowe: udostępnij na Facebooku, Twitterze lub Instagramie jedno lub więcej nagrań z serii „Stoję po stronie młodzieży” i napisz kilka słów wsparcia [kanał youtube KPH dostępny TUTAJ https://www.youtube.com/channel/UCojA1DLlDKWJOMYz487aQuQ Młodzież LGBT z pewnością odczyta te działania jako znak wsparcia. Nic jednak nie zastąpi rozmowy. Dlatego, jeżeli znasz jakiegoś nastolatka lub nastolatkę świętująca Tęczowy Piątek, powiedz jemu lub jej, że ją wspierasz i że jest OK.
Asia2019.10.25 11:19
Koleś widzę że się zacinasz i klepiesz te same formułki do wszystkich artykułów. Gej nie ma z czego być dumny. Ale nie martw się to można wyleczyć.
Sobota2019.10.25 17:18
Jak widzę, robisz wszędzie "kopiuj wklej"? Inwencji własnej najwyraźniej Ci brakuje. Jestes nudny, a nie dumny ;-)
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.25 10:56
Ambasadorka Kampanii Przeciw Homofobii aktorka Julia Kamińska tłumaczy dlaczego Tęczowy Piątek jest tak bardzo potrzebny --> https://www.youtube.com/watch?v=7bwLk5Bqem4
List do Rzymian 1, 26-272019.10.25 11:37
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie".
List do Rzymian 1\054 26-272019.10.25 11:38
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie".
Ala2019.10.25 12:32
Koleś widzę że się zacinasz i klepiesz te same formułki do wszystkich artykułów. Gej nie ma z czego być dumny. Ale nie martw się to można wyleczyć.
XXX2019.10.25 10:55
Wywalą figury JPII z kosciołów?