28.03.20, 13:08Kard. Joseph Zen/YT/ Salt and Light Media

Kard. Joseph Zen Ze-kiun: Chińscy katolicy muszą zejść do katakumb

Chiński kardynał Joseph Zen od samego początku ich ukazania się krytykuje wskazówki duszpasterskie dla chińskich duchownych wydanych w zeszłym roku przez Watykan. Jego zdaniem wskazówki te zachęcają do jedności „ze złym kościołem, kościołem schizmatyckim”, tzn. Patriotycznym Stowarzyszeniem Katolików Chińskich, ponieważ faktycznymi władzami są w tym stowarzyszeniu komuniści, a nie Stolica Apostolska. Uważa on, że Stolica Apostolska powinna wydać nowe wytyczne. Jest on też za ujawnieniem treści tajnego porozumienia Watykanu z Chinami z roku 2018.

 

Kardynał uważa, że w obecnej sytuacji chińscy katolicy powinni zejść do katakumb, ponieważ walka z chińskimi władzami może wyrządzić katolikom dużo więcej szkód niż ukrycie się i odizolowanie.

 

Watykan broni wydanych wskazówek uważając, że mogą one doprowadzić do normalizacji relacji z komunistami w Chinach.

Natomiast według Edwarda Pentina, sytuacja katolików w Chinach po podpisaniu porozumienia Watykanu z tym krajem, pogorszyła się zamiast poprawić. Może świadczyć o tym fakt, że prześladowania chrześcijan w Chinach nie ustały nawet w czasie pandemii koronawirusa, a kościoły cały czas są burzone przez chińskie władze.

 

mp/ncregister.com

Komentarze

Stani2020.03.30 12:34
Chiny skutecznie odparły ofensywę Katolicyzmu wraz z całym balastem pedofilów i obłudników. Chwała im za to.
BARDZO DOBRZE, TAK TRZYMAĆ!2020.03.29 20:35
JAK WIDAĆ CHINY TO JESZCZE JEDYNY CYWILIZOWANY KRAJ NA ŚWIECIE W KTÓRYM NIE PANOSZĄ SIĘ TE KATOLSKO-PEDOFILNE I ZŁODZIEJSKIE MENDY W KOLORATKACH. LAĆ KATOLI PO DURNYCH OCZADZIAŁYCH ŁBACH ILE WLEZIE !!!!
anonim2020.03.28 19:05
Komuniści jacy są każdy widzi.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw 2020.03.28 13:26
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.paniedzis.pl
Pisowiec2020.03.28 13:23
Uważam że jako najważniejsze państwo katolickie na świecie powinniśmy natychmiast wprowadzić sankcje wobec Chin!!! I absolutnie nie wspierać reżimu w żaden sposób!!! Sprzęt do walki z epidemia natychmiast zwrócić!!!!!!! Tego wymaga polska racja stanu!!! Tego wymaga uczciwość!!!!!
katolik2020.03.28 13:22
muszą wiedzieć co ustalił Watykan i Chiny, jeżeli nie ma gwarancji wolności wiary Katolika,zostają katakumby