31.08.21, 18:19fot. yt/vatican media/screen

Kard. Parolin: Stolica Apostolska wspiera zjednoczenie Półwyspu Koreańskiego

Jak informuje watykański portal Vaticannews, podczas Światowego Forum na rzecz Pokoju, odbywającego się właśnie w Korei Południowej, watykański Sekretarz Stanu zapewnił o stałym zaangażowaniu Kościoła i Stolicy Apostolskiej na rzecz zjednoczenia Półwyspu Koreańskiego. „Popieramy wszelkie wysiłki zmierzające do przekształcenia obecnej konfrontacji we współpracę” – powiedział kard. Pietro Parolin.

W konferencji biorą udział naukowcy, eksperci i politycy z ponad 20 krajów.

W swoim przemówieniu kard. Parolin przypomniał słowa papieża Jana XXIII, który powtarzał, że „warto szukać tego, co nas łączy, a nie tego, co dzieli”. Podkreślił, że bez zastosowania tej zasady trudno będzie osiągnąć porozumienie na Półwyspie Koreańskim. Zaznaczył, że niezbędne jest promowanie wszelkich inicjatyw zdolnych do poszerzania horyzontów i budowania wspólnych więzi pomiędzy oboma państwami.

Pokój nie jest dany raz na zawsze

- „Prawdziwy pokój wzrasta w sercach i sumieniach jednostek. Nigdy nie może być oddzielony od sprawiedliwości. Zawsze wspierany jest przez osobistą ofiarę, miłosierdzie i miłość – powiedział kard. Pietro Parolin. – Pokój pozwala odnaleźć wszystkim spełnienie, ponieważ zawsze jest zakotwiczony w konkretnych potrzebach i aspiracjach ludzi. W związku z tym pokój nie może być osiągnięty raz na zawsze, ale musi być budowany nieustannie. Wymaga zatem szczerej współpracy wszystkich, gotowości do odłożenia na bok rywalizacji na rzecz wspólnego dobra.“

Z kolei ekspert od polityki międzynarodowej, Nunziante Mastrolia, zaznacza, że pojawiły się sygnały świadczące o możliwości ponownego otwarcia dialogu pomiędzy zwaśnionymi państwami.

- „Fakt, że obie Koree wznowiły rozmowy, jest pocieszający, ponieważ sytuacja na Północy jest bardzo niepokojąca, zarówno, jeśli chodzi o kwestie gospodarcze, jak i sytuację pandemiczną. Jednak mam wątpliwości, czy te rozmowy mogą rzeczywiście doprowadzić do rozwiązania kwestii podziału między dwoma krajami, ponieważ sprawą kluczową jest rozbrojenie nuklearne – powiedział w rozmowie z rozgłośnią papieską Nunziante Mastrolia. – Moim zdaniem nie ma szans na zjednoczenie Korei, dopóki Północ będzie przeprowadzać próby jądrowe i utrzymywać swój program atomowy. Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Korea Północna ponownie uruchomiła elektrownię zdolną do produkcji plutonu. Problemem jest także rosnące napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami oraz negatywny wpływ, jaki wycofanie się z Afganistanu może mieć na Półwysep.“

 

mp/vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze

Han-Din2021.08.31 21:38
Niech stolica apostolska odczepi się od Płd. Koreańczyków, bo ich załatwi i sprzeda Kimowi jak KOŚCIÓŁ podziemny w Chinach partii komunistycznej !!!
Samo gęste2021.08.31 21:01
Niestety Półwysep koreański nie wspiera stolicy apostolskiej. W żadnej sprawie.
Padre Canalio2021.08.31 20:34
Nie kapuję... To niby aż tak bardzo katole w cuda wierzą??? to już jakiś obłed
Od rana do nocy żydek Po 11...2021.08.31 20:31
I jakikolwiek by nie był temat, wiadomość to on w kółko p i e r doli: pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... pedofilia w KK, prezes, PIS, Rydzyk, .... Smoleńsk, Obajtek, Obajtek, Smoleńsk ... produkuje unikalne gówna na użytek Loży Polin. . . . . . Sick jew motherfucker!
Po 11 ... Krakus żydek z Radomia pisze CYT.:2021.08.31 20:30
".: "katolizację (Polski) na poziomie talibskim" - - - - - - - - - - - - - - - - -Niestety, znowu... co prawda to prawda! - - - - - Rodzinom każdy lokalny proboszcz bez względu czy są wierzący, czy tylko zwykłe k urwy pożydowskie może m.in.: 1) po cichu, wyświeconą kredą na drzwiach napisać; K-M-B 2) wystawić warte tych z Opus Dei z halabardami przy wejściu do kina i sprawdzać IQ tych z biletami 3) itp., itd.
Krakus2021.08.31 20:41
:D :D :D Uwielbiam twoje wpisy, szczególnie jak obnażasz swoją kołtunerię, ciemniactwo, gminność i parafianizm, nijakość i podstawowy brak wiedzy (skryptów nie dostarczyli? :P) Np. pisze się K+M+B. Plusuje się (jak klęski pisu). Plusuje, żałosny starcze :D :D :D
Skrzypek szkoda, że nie w Dachau2021.08.31 20:50
Skoro o obnażaniu żydku .... Twoja OBNAŻONA NIENAWIŚĆ daje tylko świadectwo skąd ty pochodzisz, ale co w tym jest najprzyjemniejsze; JESTEŚ KOMPLETNIE BEZSILNY! Stary trumnąc cuchnący!
Krakus2021.08.31 22:41
Skszypku, Skszypku :) Zażyj Relanium :) Bo ci żyłka peknie, a w twoim wieku to groźne :) PS: skąd wyciągnałeś tego "żydka"? Jestem niezbyt czystym, bo zbyt czarnym jak na Słowianina, ale urodzonym wychowanym i zyjącym w Grodzie Kraka krakusem :)
zdumiony2021.08.31 20:10
zjednoczenie Półwyspu Koreańskiego? Trzeba być debilem w tej dziedzinie, żeby taki bełkot wydać
Antychryst2021.08.31 21:25
Watykan wraz ze hierarchią swoich rycerzy w garniturach i podwładnymi im syjonistami rządzą światem - słowa tego pedała to była ewidentna groźba sugerująca słabość - ale nie tylko Korei Północnej ale Chin z ich sojusznikami azjatyckimi i częściowo Rosji. Podświadomy przekaz był taki; Nie podskakujcie USA I Europie bo was zmiażdżymy - nie podskakujcie feminizmowi.
Krakus2021.08.31 19:32
Ja też wspieram. I myślę, że to jest tak samo ważne dla Korańczyków jak wsparcie Stolicy Apostolskiej. Oboje zrobilismy tyle samo. WSPIERAMY.
Anonim2021.08.31 19:19
A jakie on ma pojęcie o sytuacji na półwyspie koreańskim? Da pieniądze na takie "połączenie"?
Po 11 ...2021.08.31 18:31
Podobno Kaczyński dzwonił do Kima z pytaniem jak najlepiej uszczelnić granice. Co by nie mówić, ale Kim ma to dopracowane. Warto uczyć się od najlepszych.