15.09.20, 07:40

Kasta basta! Nie było krzyku - nie było gwałtu. Szokujący wyrok sądu

Przerażający wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Uznano, że 14-latka nie została zgwałcona, ponieważ… nie krzyczała.

Sprawa miała miejsce w grudniu 2016 roku. Dziewczynka przebywała z rodziną u krewnych we Wrocławiu u nocowała w mieszkaniu, gdzie przebywało wiele osób, które spały po kilka w jednym łóżku. 14-latka przeniosła się do pustego pokoju, gdzie spać miał jej krewny, który wyszedł na dyskotekę. Ten zaś w nocy wrócił i zaczął ją obmacywać oraz całować i w końcu zgwałcił.

Dziewczynka nie potrafiła przez kilka miesięcy opowiedzieć rodzinie o całym zdarzeniu, ale gdy to w końcu zrobiła – jej matka zgłosiła sprawę policji. Mężczyzna wszystkiego się oczywiście wypierał. Dowodem jego winy miała być jednak zapisana w komunikatorze rozmowa. Ostatecznie został oskarżony o współżycie z nieletnią, jednak po interwencji Sadu Okręgowego kwalifikacja czynu zmieniona została na gwałt. Sąd uznał mężczyznę winnym,

Teraz jednak Sąd Apelacyjny zmienił znów kwalifikację na współżycie nieletnim i zdecydował się na nadzwyczajne złagodzenie kary. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” pełnomocniczka dziewczynki powiedziała:

Słyszałam uzasadnienie. Sąd ocenił, że nie było gwałtu, bo moja klientka nie krzyczała a to znaczy, że sprawca nie używał przemocy”.

dam/gazetawroclawska.pl,Fronda.pl

Komentarze

Hanys GórnoŚląski2020.09.16 4:46
PiSiorki już przespały 5 lat i nie wywaliły gnoju z "wymiaru niesprawiedliwości". Dalej się bawcie w zoofilię ustawową, to za 3 lata do sejmu wybierzemy innych posłów - tym razem z prawdziwej prawicy.
swert2020.09.15 21:02
gratuluję Tomaszowi Komendzie wolności...jednak sobie pozmyślam...Tomasz miał cichy romans z nieletnią Małgosią, pokłócili się o seks...pojechał więc na udrę na sylwestra do Wrocławia, tam się upił i udał, że położył się spać...wsiadł w pociąg bo to tylko 22 km jazdy (30-40 minut) i przyjechał do Miłocina na dyskotekę...zobaczył, że Małgosia zdradza go z Krzysztofem...dostał szału...przy pomocy innego znajomego odbił dziewczynę a ponieważ uważał ją za "Q", która będzie go zdradzać..to nie wytrzymał....piszę tę zmyśloną historię bo tak układa mi się w całość, Tomasz ma dziwne emocje i zachowuje się zbyt teatralnie...ale życzę mu wolności...żal mi rodziców a zwłaszcza Małgosi
Torchwood2020.09.15 12:43
Czy to przypadkiem nie jest biblijna interpretacja - fronda powinna ją zatem popierać: "Jeśli dziewica została zaślubiona mężowi, a spotkał ją inny jakiś mężczyzna w mieście i spał z nią, oboje wyprowadzicie do bramy miasta i kamienować ich będziecie, aż umrą: młodą kobietę za to, że nie krzyczała będąc w mieście, a tego mężczyznę za to, że zadał gwałt żonie bliźniego. Usuniesz zło spośród siebie." Księga Powtórzonego Prawa, 22
Clint2020.09.15 21:58
Obowiązuje Nowy testament. Doucz się.
Torchwood2020.09.16 6:25
Doucz się ty. Jezus potwierdził, że prawo ze Starego Testamentu nadal obowiązuje: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni." Mt 5 17-18
Elektor2020.09.15 11:39
Zaraz tam gwałt. Sprawa rodzinna! Pomocnik PiS od przekrętów i kryciu rozmaitych szwindli i w tym przypadku nie zawiedzie! Ułaskawienie!:)
Robcio2020.09.18 6:52
Jakim trzeba byc tumanem bez podstawowej wiedzy,zeby pieprzyc takie glupoty jak ty jestem pewien ze dzieciom w bielizne zagladasz POpaprancu
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 10:56
Muszę wyznać, że ponowne zalewanie warszafki gównami bardzo mnie zmartwiło. Przypomniało mi o mojej zboczonej orientacji, jako pedofila. Trzeba to jakoś zwalić na PIS. Trochę ulgi przynosi mi obsesyjne wypominanie pedofilii księżom. Ale jest ich tylko 0.6 promila. Nie szkodzi. Metodą Gazety Koszer-nej Michnika zrobimy z tego 100%. Goebbels w piekle się ucieszy. W końcu to jego szkoła.
jarek2020.09.15 10:03
PiS ma szczególną słabość do gwałcicieli dzieci. A już zupełnie jak gwałci ksiądz albo ktoś z rodziny.
Jahu🐟2020.09.15 11:19
Przecież to lewusy totalne bronią takich sądów. Donoszą na Polskę, żeby tylko nie dotykać nadzwyczajnej kasty.
Jan2020.09.15 9:42
Może należałoby zgwałcić sędziego? A wcześniej zakneblować mu usta.
AD2020.09.15 10:49
Żołnierze Wyklęci mordowaliby za kolaborację z PiS, a ty chciałbyś gwałcić za przestrzegania prawa narzuconego przez PiS?
kretyńska chybiona kretynizacja kretyna2020.09.15 8:55
Patrzcie tylko, jaki to ja jestem zdolny (w końcu jestem żyd, nie göj) - oto nauczyłem się szkopskich umlautów: "kürwy, chüjë, göwnö". Z „ä” jeszcze mi słabo idzie, nie mówiąc już o „ÿ”, ale pracuję nad tym, bo jestem üpärtÿ żyd. Ale nie wiem jeszcze gdzie wstawić " ï ". Bo cïpä albo pïzdä to nie dla mnie. Jestem przecież dumny zboczony pedał - ätëïstä.
Prawy2020.09.15 8:54
Ale on wspolzyl z nieletnia, wiec to pedofil (jak kiedys Polanski) to za to powiniem pozadnie beknac, nawet nie mowiac juz o gwalcie. Gdzie dobra zmiana skoro nadal sa takie sady propedofilskie w Polsce ? A sejm zajmuja sie kotami i mrowkami - skandal.
jula2020.09.15 8:53
Ten gwałciciel to czyjś pociot czy sąd taki durny?
Dam2020.09.15 8:53
Słowo przeciwko słowu, żadnych świadków, brak śladów obrony, nie sposób udowodnić faktycznego przebiegu wypadków, więc sąd musiał w świetle prawa podjąć taką decyzję. Niedawno płakaliście, że ksiądz w Australii został skazany na podstawie jedynie świadectwa ofiary po latach (taka sama sytuacja), ale jak można dowalić "kaście" to już wtedy byłoby ok?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 8:52
Tępe PiSdowate oszołomy zapominają że sąd skazuje na podstawie dowodów, a w tym przypadku nie ma ANI JEDNEGO dowodu na gwałt. Mieszkanie pełne ludzi i nie krzyczała ? Po gwałcie nie pobiegła po pomoc ? Brak obdukcji lekarskiej ? Zawiadomienie o przestępstwie kilka miesięcy później ? Na podstawie czego sąd miał uznać, że to był gwałt ? Sąd skazał za seks z nieletnią, bo tylko na to były dowody, I nawet prokuratura to akceptuje.
BieS2020.09.16 15:41
Wiesz jakie to były dowody tylko na ten "seks z nieletnią"?
zuzia2020.09.15 8:43
Sąd Apelacyjny moim zdaniem logicznie się zachował. Jak się komuś krzywda dzieje to to się jakoś broni krzycząc drapiąc itp. A tu nic z tych rzeczy ani oznak przemocy tj np. sinaków.
Po 11....2020.09.15 8:01
Ale ona nocowała w mieszkaniu, gdzie przebywało wiele osób. Osób z jej rodziny, które spały w pokoju obok. To chyba naturalne, że jakby nie chciała to by krzyknęła? Zresztą po co lazła do innego pokoju do łóżka jakiegoś rozrywkowego kolesia? Powiem tak. Zdarza się, że dziewczyny wchodzą same do łóżka, a potem mają kaca i oskarżają o gwałt. Dobrze, że sądy zachowują rozsądek.