04.11.20, 17:10Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

KO uruchamia… ,,Sieć Obrony Protestujących’’

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wyciąganie konsekwencji wobec nauczycieli, którzy namawiali swoich uczniów do udziału w nielegalnych manifestacjach. Zapowiedź ta niesłychanie oburzyła posłanki Koalicji Obywatelskiej, które uruchomiły… „Sieć Obrony Protestujących’’.  

 - „Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem” – poinformowała wczoraj rzeczniczka MEN Anna Ostrowska.

Zapowiedzi tych konsekwencji oburzają polityków Koalicji Obywatelskiej.

- „Minister nie ma prawa ingerować w poglądy nauczycieli, nie ma prawa kontrolować nauczycieli, nie ma prawa ingerować w prywatny czas nauczycieli. Mnie to przypomina czasy PRL, kiedy wielu nauczycieli traciło pracę za wyrażanie swoich poglądów politycznych, za udział w protestach. Widać, że pan minister Czarnek bierze przykład z tamtego okresu” – stwierdziła posłanka Krystyna Szumilas.

Koalicja Obywatelska zdecydowała się nawet na uruchomienie… „Sieci Obrony Protestujących”. Za pośrednictwem specjalnej strony internetowej politycy będą przyjmować zgłoszenia „szykan” i „represji” ze strony władzy oraz podejmować interwencje poselskie.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

opty2020.11.5 8:59
Więcej wieców oświeconych nauczycieli.... sami sobie gotują ten los......
infor2020.11.4 19:15
to całe ko - to banda prymitywnych śmieci, którzy Polskę i Polaków mają głęboko w du..e, ale wykorzystują wszystkich, by tylko złapać jakiś stołek. Wystarczy popatrzeć na te prymitywne i zakłamane mordy budki, czy trzaskowskiego - nie wspomnę już o babskich debilach - i wystarczy
gumowa kaczka2020.11.4 18:42
ten minister nie powinien odchodzić ,tyle dobra dla przyszłej przegranej pisu nie zrobi żadna opozycja
D2020.11.4 17:53
BEDZIEMY BRONIC PRZED WAMI POLSKI #TOJESTWOJNA #CZARNEKDOGROBU
Jako2020.11.4 17:48
Wywalić takich nauczycieli dyscyplinarnie i niech ich KO przygarnie. Tam niedouków nie brakuje, więc się doskonale dopasują.
JoJo2020.11.4 17:28
Brawo dla KO! ***** ***
zdumiony2020.11.4 19:15
wydałeś bełkot godny debila
Anonim2020.11.4 17:23
Ich życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca, jak ładnie ujął to Szekspir