04.01.19, 15:41Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Komitet Żydów Amerykańskich zabiera głos w sprawie nominacji Andruszkiewicza

Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej wyraził "zaniepokojenie" w związku z nominacją Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji. Wydano w tej sprawie oficjalne oświadczenie. 

"Decyzja o powołaniu byłego prezesa organizacji nacjonalistycznej na wiceministra do spraw cyfryzacji zaskakuje, szczególnie w świetle ostatnich sondaży, które pokazują, że antysemityzm w cyberprzestrzeni jest dla Europy rosnącym zagrożeniem"- napisano w komunikacie warszawskiego biura Komitetu. 

Jak głosi oficjalnej pismo, Komitet Żydów Amerykańskich w Europie Środkowej "z zaniepokojeniem" przyjął decyzję o powołaniu polityka, który w przeszłości był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej na stanowisko wiceministra cyfryzacji. To właśnie wcześniejsza działalność Andruszkiewicza jest powodem zaniepokojenia wyrażonego w oświadczeniu. 

"Polityczne dziedzictwo ruchu, który otwarcie głosił idee rasistowskie i propagował dyskryminację na tle etnicznym na uniwersytetach - jak to czyniła Młodzież Wszechpolska w latach trzydziestych - rodzi poważne pytania dotyczące jego dzisiejszej obecności w sferze publicznej"- podają władze Komitetu. 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl