Nauka zdalna odchodzi do przeszłości. Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, w myśl którego wszyscy uczniowie wrócą do tradycyjnej nauki. Rozporządzenie przewiduje jednocześnie możliwość nauki zdalnej bądź mieszanej w konkretnych placówkach, jeżeli będzie wymagać tego sytuacja epidemiczna.

Już w najbliższy poniedziałek w życie wejdzie nowe rozporządzenie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, w myśl którego wygasają dotychczasowe przepisy ograniczające naukę stacjonarną w szkołach dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Od poniedziałku więc wszystkie polskie szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym, a wszyscy uczniowie wrócą do rzeczywistości sprzed pandemii.

Jednocześnie rozporządzenie ministra przewiduje do końca roku możliwość wprowadzenia nauczania zdalnego bądź hybrydowego w konkretnej placówce, jeżeli będzie tego wymagała sytuacja epidemiczna. Decyzję w takich przypadkach będzie podejmował organ prowadzący, za zgodą sanepidu.

kak/PAP