30.11.21, 13:06Fot. Screenshot You Tube Superstacja

Kropiwnicki o sędziach oklaskujących Tuska: Każdy sędzia sam uznaje kiedy jest niezawisły, a kiedy nie

„Na politycznej imprezie KOD-u sędziowie oklaskują Tuska. Co by pan powiedział, gdyby oklaskiwali Kaczyńskiego?” – pytał posła Platformy Obywatelskiej Roberta Kropiwnickiego, dziennikarz Robert Mazurek na antenie Radia RMF FM.

Prominentny działacz PO nie miał najmniejszego problemu z faktem, że zobligowani prawnie do niezawisłości politycznej sędziowie udają się na spotkanie organizacji politycznej i oklaskują na niej przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

Robert Mazurek próbował dopytywać Kropiwnickiego, czy jeśli sędziowie oklaskują Tuska i skandują polityczne hasła na cześć opozycji to świadczy o ich niezawisłości, a gdyby oklaskiwali Kaczyńskiego, świadczyłoby to o jej braku. W odpowiedzi Robert Kropiwnicki usiłował tłumaczyć, że „każdy sędzia sam uznaje, kiedy jest niezawisły a kiedy nie” oraz „sam podejmuje decyzję” czy uczestniczyć w spotkaniach politycznych czy też nie.

Kropiwnicki bardzo umiejętnie ubarwiał rozmowę żartami, próbując przekonywać, że KOD nie jest organizacją polityczną, lecz „społeczną”, „broniącą demokracji”. Taka to platformerska dialektyka stosowana w pełnej krasie, prawda, że przeurocza?

 

ren/RMF FM

Komentarze

Robin2021.12.1 9:06
Prawnik ktory swiernie popisuje sie swym dyletanctwem prawniczym.
robin2021.12.1 9:01
Jemu przez ta lysine rozum wyparowal!!!
Anonim2021.12.1 0:53
Napisze jak niejaki Stańczyk..."Czy ja dobrze widzę, że po wystąpieniu Kaczyńskiego sędziowie Nowak, Piotrowicz, Pawłowska i prokurator Ziobro na stojąco klaszczą i skandują "Jarosław"? 🧐"
TYLO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.11.30 22:54
Do młodych PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW PATRIOTÓW, spadkobierców PRZEDWOJENNYCH PRAWDZIWYCH POLSKICH PRAWNIKÓW, ZAMORDOWANYCH przez NIEMIECKICH SIEPACZY w obozach KONCENTRACYJNYCH, oraz KOMUNISTYCZNĄ BOLSZEWIĘ w KATYNIU. CZY nie czas na wysłanie STARUSZKÓW PIERDZIOSZKÓW na ZIELONO-CZERWONĄ EMERYTURKĘ??? Młodzi Polscy PRAWNICY, myśmy mieli po 25 lat i powołaliśmy SOLIDARNOŚĆ, Wy powołajcie "POLSKIE PATRIOTYCZNE UCZCIWE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH POLSKICH UCZCIWYCH NIEPRZEKUPNYCH PRAWNIKÓW". Choćby pod nazwą "KASTANIETA" (nie mylić z KASTĄ). Nie mówcie Młodzi, że nie POTRAFICIE powołać, przecież nie jesteście GŁUPSI od NAS ROBOCIARZY z 1980 roku. Zdaję sobie sprawę z tego, że może być to TRUDNE. Ale chociaż niech będzie JEDEN, no może DWÓCH, a może DZIESIĘCIU PRZYZWOITYCH na CAŁĄ POLSKĘ, to już WYSTARCZY, inni PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY, DOŁĄCZĄ się i BĘDZIE PIĘKNA, SPRAWIEDLIWA, UCZCIWA, POLSKA, NASZA MATKA KARMICIELKA, …. … za którą będzie w godzinie PRÓBY warto ODDAĆ nawet ŻYCIE, tak jak oddali życie PRAWDZIWI POLACY PRAWNICY w KATYNIU, na NIELUDZKIEJ ZIEMI-SYBIRZE oraz w NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH ( a przecież wystarczyło powiedzieć SIEPACZOM "TAK ZEŚWINIĘ SIĘ, możecie TOWARZYSZE z NKWD czy GESTAPO, na mnie LICZYĆ" i już ratowało się ŻYCIE, ale ZEŚWINIENIE ZOSTAJE na CAŁE ŻYCIE, swoje , dzieci i wnuków). "INKA" prosiła o przekazanie, "POWIEDZCIE MOJEJ BABCI, ŻE ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA". W chwili swojej ŚMIERCI WYKRZYCZAŁA. "NIECH ŻYJE POLSKA, NIECH ŻYJE 'ŁUPASZKA". Z kilku metrów nie dosięgnęła jej żadna kula z PLUTONU EGZEKUCYJNEGO, żołnierze Polacy z POBORU "ZACHOWALI SIĘ JAK TRZEBA", INKĘ skazali SĘDZIOWIE SOWIECIARZE, a potem DOBIŁA INKĘ SOWIECKA SWOŁOCZ, MORDERCA o znanym NAZWISKU .
TYLO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2021.11.30 22:51
Od czego zależy ta ich niezależność??? A cóż to za IMPULS ma taką MOC??? "Kiedy w komunizmie 3 lata więzienia dostał chłop za kradzież kopki siana, "inny" za kradzież 30 000zŁ z kasy PGR 3 lata w zawieszeniu na 3 lata. Młody pełen IDEAŁÓW dziennikarz zszokowany zapytał adwokata o logikę obu wyroków - ten odpowiedział "myślisz młody człowieku, że sędzia żywi się sianem"????----- Ot taki dowcip, oczywiście nieprawdziwy, to jakiś wróg STALINA rozsiewał takie wrogie imperialistyczne informacje, jak też te, że to nie WUJ SAM w nocy rozsiewał nad Polską STONKĘ, żeby podważyć ZDOBYCZE przywiezione na RADZIECKICH CZOŁGACH.
Anonim2021.11.30 21:04
Dla Filipa Kropiwnicki to jest inteligent, to właśnie są ci wykształceni PO ich elektorat taki sam poziom przedstawia.
turkuć podjadek2021.11.30 19:51
ta kropiwnicka szmatka , to wyjątkowy kretyn
Anonim2021.11.30 21:06
Nie taka wyjątkowa, tam 80% takich 'orłów" reszta nie wiele lepsza.
Anonim2021.12.1 0:51
Nie wyzywamy, to portal katolicki a nie twoja pijacka melina, lewaku.
turkuć podjadek2021.12.1 8:08
anonimku , to nie wyzwiska ,to są fakty !!!
Paweł2021.11.30 19:33
Sędziowie którzy chcą być niezawiśli zgodnie z zapisami w Konstytucji RP np. Igor Tuleya i Marcin Matczak są prześladowani. Prokuratorzy którzy chcą być niezawiśli np. Ewa Wrzosek są również prześladowani. Całe szczęście, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i rządzący nie mogą stosować metod białoruskich.
Wanda2021.11.30 15:48
Czyżby członkowie PO też sami uznawali czy mają rozum czy go im brak?
hassan2021.11.30 15:46
a ja myslalem ze sedzia to zawsze ma byc niezwisly
otiec Sholastyk2021.11.30 15:34
Kropiwnicki jest prawnikiem. I sam również decyduje kiedy jest prawnikiem a kiedy gangsterem kupując za lewą kasę z pracy w samorządach platformy 9 mieszkań, w których mieszczą się agencje towarzyskie i inne rentowne przybytki. Można? Można. A sędzia by miał nie móc wybierać od której do której jest przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości, a po godzinach doradza szajce tuskoidów jak ten wymiar sprawiedliwości kiwać.
Dam2021.11.30 15:27
To, że polityk przychylny PISowi używa słów niezgodnie z przeznaczeniem, to małe piwo, on po prostu będzie miał z tego zysk. Główny problem jest taki, że wyborcy PIS nie wiedzą co oznacza "niezawisły". Nie oznacza to że sędzia nie ma własnych sympatii (bo może je mieć, dopóki nie przeszkadzają mu one w kompetentnym wykonywaniu obowiązków), tylko że nikt nie może mu nakazać wydawać konkretnego wyroku.
Meg2021.11.30 16:02
Otóż NIE jest tak jak piszesz. Jeżeli sędzia jest POSTRZEGANY jako sprzyjający jednej ze stron sporu -natychmiast PRZESZKADZA mu to w wydaniu właściwego wyroku. Dlaczego? Dlatego, że nie jest w stanie udowodnić tezy przeciwnej a istnieją przesłanki, że nie jest obiektywny. Proste jak cep. CO TO ZNACZY dla sędziego wydającego wyrok w imieniu RP? (nie mówimy o sędziach TK którzy nie wydają wyroków a jedynie orzeczenia -to nie to samo). To znaczy, że sędzia orzekający wyrok w imieniu Rzeczypospolitej nie może być NAWET postrzegany jako sympatyk którejkolwiek ze stron. W przeciwnym razie jest jedynie przebierańcem KOD i żadnym sędzią. I kto tutaj nie rozumie oraz czego Damerze?
Speed2021.11.30 16:16
Czyli niezawisłość nie jest cechą osobistą jedynie ale obiektywnie zależy od WIZERUNKU sędziego sądu wydającego wyrok (nie orzeczenie jak w TK). Nie chodzi zatem o 'poczucie niezawisłości' lub 'subiektywne przeszkadzanie' -bo tego nikt nie dowiedzie.
Dam2021.12.1 8:22
Jak to miło, że wyłączyłaś z wyliczanki sędziów TK, bo inaczej cały argument by się posypał. Ale spójrzmy na definicję: "Niezawisłość jest niezależnością sędziego w orzekaniu, nie oznacza natomiast braku podporządkowania służbowego. ... samodzielność sędziego wobec władz i innych organów sądowych, niezależność od wpływu czynników politycznych, zwłaszcza partii politycznych, wewnętrzna niezależność sędziego." Dziwne, nie ma nic o sympatiach. Ale o ile istnienie sympatii może sprawiać, że sędzia jest stronniczy, to możliwość wywalenia z pracy jeżeli wyda się wyrok nie po myśli na pewno sprawi, że sędzia będzie stronniczy. Wolę mniejsze zło. Jak działa to większe, widać na wschodzie, którego niby tak "prawica" nie lubi, ale z którego cały czas czerpią wzorce.
Anonim2021.11.30 15:20
Czy ja dobrze widzę, że po wystąpieniu Kaczyńskiego sędziowie Nowak, Piotrowicz, Pawłowska i prokurator Ziobro na stojąco klaszczą i skandują "Jarosław"? 🧐
Anonim2021.11.30 14:51
toż poko, kasta i kod to potomni czerwonej zarazy -- co to na tankach przybyła
POplatfa - partia POjebków2021.11.30 14:42
łysych lub łysiejących
przecież Bull Lewatywa dawno by mu dał Orła2021.11.30 14:42
przecie każdy w wynajmowanym mieszkaniu może prowadzić burdel - niezawisły
Wuhan2021.11.30 14:03
Tak trzymajcie. Zadyndacie na latarniach jak Adamowicz na ostrzu kozika obywatela.
Anonim2021.11.30 14:02
Sędzia Żurek w rządzie Tuska będzie prokuratorem generalnym.
Anonim2021.11.30 13:59
Julia przez rajcowanie z Jarkiem pokazała, że wszystko już teraz jest dozwolone.
Kukły KOD w sądach RP2021.11.30 13:17
Ulicznice KOD w togach, poprzebierane, załatwiają polityczne porachunki (na zlecenie polityczne) wydając idiotyczne tzw. "WYROKI". Kiedy opadnie kurz, po wymiarze sprawiedliwości pozostanie jedynie mafijne wspomnienie. Wyroki na zlecenie w sprawie Lempart i Suchanow, Czempińskiego i mafii warszawskiej w nieruchomościach. Zlecone wyroki uniewinniające osoby które napadają na księży katolickich i podpalają lub niszczą zabytki kultury religijnej. To jest wojna którą mafia sędziowska wraz z "adwokaturą", Giertych+ oraz towarzysze 'europejscy' wypowiedzieli narodowi. Na pohybel wam, "Panowie Sędziowie". Na pohybel sprzedajnym wyrokom sądowym. Na pohybel mordom sądowym w imię interesu kasty. Polski sędzia i prawnik to najwyraźniej sprzedajny politykier. Tak też należy rozumieć k a s t ę. To będzie długi marsz