21.04.19, 10:49(fot. shutterstock)

Ks. Ćwiek o dowodach na Zmartwychwstanie Chrystusa!

Czy istnieją dowody na to, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu i Zmartwychwstał?

 - Obraz spójny to wiara w Chrystusa Zmartwychwstałego. Jeżeli chodzi o badania, to warto się zapytać, na ile respondenci rozumieją pytania – podkreślał ks. Ćwiek

- Wszystko zależy od tego, jakie znaczenie przyjmiemy do terminu, kategorii „dowód”. Mamy szereg argumentów, nie tylko Tradycja Kościoła, ale także źródła poza chrześcijańskie. Najpełniejszy opis tego, jak wyglądała Męka Chrystusa i ostatnie chwile, mamy w Piśmie Świętym – zaznaczył duchowny

Zdaniem ks. Przemysława Ćwieka, „krytyka historyczna jest cały czas zaawansowana”.

- Niewielu jest historyków, którzy negowaliby historyczność samego Jezusa Chrystusa. (…) Nie sposób jest udowodnić zmartwychwstania. Pierwsi chrześcijanie nie kładli akcentu na racjonalne dowodzenie, oni świadczyli o zmartwychwstaniu, przedstawiali argumenty ze swojego doświadczenia – mówił

- Gdyby nie było zmartwychwstania, to byłaby jedna wielka iluzja – dodawał - Słowa Jezusa, nawet jeśli są czasami traktowane również symbolicznie, to mają praktyczne odniesienie. Jezus bardzo konkretnie zapowiada swoje zmartwychwstanie – stwierdził ks. Ćwiek

Komentarze

polak dumny gej jest oszustem2019.04.22 7:09
Weronika Dębowska 06.04.2019 23:44 Szanowni Państwo, świadoma odpowiedzialności prawnej za treść niniejszej wiadomości oświadczam, że posiadam dowody mogące wykazać iż piszę prawdę, pragnę Państwu uświadomić iż ta zbiórka jest oszustwem. Pani która założyła te zbiórkę tydzień temu założyła podobną, w momencie gdy Mikołaj dostał dom. Jego nowy pokój został wyposażony moim i mojej partnerki kosztem, ale za zakupione rzeczy nic do nas (ani do Mikołaja nie trafiło). Mikołaj znalazł awaryjny dom, dostał wikt i opierunek, korepetycje i wsparcie psychologiczne oraz psychiatryczne. Ale zrezygnował z niego i teraz znów szuka 'wsparcia'. Dodatkowo Mikołaj nie został wyrzucony z domu przez rodziców katolików - jego matka i ojciec są protestantami, a on sam wyprowadził się z domu w lutym tego roku, po tym jak w styczniu ukończył 18 lat i uznał, że będzie sobie radził sam. W niemal każdym zdaniu jest nieprawdą. Przykro mi patrzeć, że wpłacacie Państwo pieniądze na konto kobiety, która wyzyskuje Mikołaja.
aaa_kotki_dwa2019.04.22 6:50
Wasza wiara jest cieniuteńka jak opłatek skoro wymagacie dowodów. Na gruncie weryfikowalnych faktów religia usycha jak zapomniana dracena skitrana gdzieś w domu.
andrzejhahn32019.04.21 23:02
cwiek z ciebie rzeczywiscie jest cwiek
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.21 17:09
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
lhdc2019.04.21 21:34
znowu dumna ciota wiesz już co masz zrobić? skocz na swoje stronki i się wybryndzluj i ci przejdzie....
Kolin2019.04.21 23:50
NIE SŁUCHAJCIE JEGO, TA ZBIÓRKA TO OSZUSTWO! ZADAJA "DUMNEMU" ODPOWIEDNIE PYTANIA NA TEN TEMAT, ALE ON NIE CHCE ODPOWIADAĆ! PISZE SIĘ, ŻE FRONDA TĘ JEGO ZBIÓRKĘ ZGŁOSIŁA DO PROKURATURY! Nie zgłosił, nie zarejestrował jej! Przecież to publiczna zbiórka i taką zbiórkę obowiązują przepisy! Ps. A ten Mikołaj nie umie pisać i czytać!? Jego prośby nie widać!
MordaJakDowódNaObżarstwoPasożytnicze2019.04.21 14:08
Typowo klesza morda, szeroko rozlana na skalę Trójmorza, widocznie od morzenia się postami. Do tego rozumowanie dobitnie świadczące, że tłuszcz mordy dostał się do wnętrza czaszki i połączenia neuronowe zachodzą z prędkością karalucha grzęznącego w smalcu.
Kaczyński był fajny, ten od oper2019.04.21 11:11
A teraz na chwile poważnie. Pomyślcie że wywodami na tym poziomie są karmione nasze dzieci w szkołach od małego. Ja rozumiem że dorośli katolicy chcą sobie poczytać coś, co wzmocni ich wiarę, co nie koniecznie musi być prawdą. Ale dzieciom do głów takie rzeczy wbijać, dodatkowo wmawiając że samo kwestionowanie istnienia boga to grzech, to zbrodnia na rozumie.
Witek2019.04.21 11:10
Wspaniały wywód ks Ćwieka , na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej .
ldpif2019.04.21 21:51
odezwał się naczelny cenzor, profesor od wszystkiego a najbardziej to od teologii... żal, żal i jeszcze raz żal mi twego nędznego położenia, nie zrozumienia, bidy duchowej i całej twojej nędzy...
Cipak2019.04.21 11:01
Jest jeden wystarczający dowód logiczny: "INACZEJ BYĆ NIE MOGŁO".
Witek2019.04.21 11:08
Wymordowano wielu ludzi niosąc wiarę . INACZEJ BYĆ NIE MOGŁO ?
Cipak2019.04.21 11:46
Wituś - przyjąłeś mój wpis "na poważnie"?? - To szyderstwo, nawiązujące do uzasadnienia "prawdy" o przeniesieniu "Maryi" żywcem do nieba. Tak właśnie brzmiało.
Witek2019.04.21 12:11
OK
lhdc2019.04.21 21:46
no cóż obaj szydercy najwyższych lotów... obyście nie zawyli z bólu jak spadniecie z tej wysokości waszego pseudo-intelektu tam na dół gdzie wasze jestestwo nie będzie warte nawet zaschniętego łajna (mokre można jeszcze jakoś wykorzystać a zeschłe tylko spalić)... a może już nie jest? odpowiedzcie sobie sami...
Gnostyk2019.04.21 10:57
Nie było żadnego zmartwychwstania, a nawet jeśli było to nie miało znaczenia dla zbawienia. Koścół więzi swoich wiernych głęboko w jaskini!
artur2019.04.21 16:51
Coś cię bardzo męczy.Jakbyś był rzeczywiście tym za kogo się podajesz to byś tu nie siedział.Tak jak ja nie siedzę na stronach zwolenników płaskiej Ziemi.