18.06.19, 07:18

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr dla Frondy: Nowi bolszewicy niosą nam szatańską rewolucję gender

"Kolejne granicę zostają przekroczone [...] Przeraża ta armia bezmyślnie działających ludzi, często młodych, niosących słowa "wolność", "godność", "prawa człowieka" na sztandarach w pochodzie niewolników [...] Chodzi tu o przebudowę całego porządku świata [...] To projekt nowego ładu społecznego- nie budowanego na rodzinie, ale na popędzie seksualnym [...] Trzeba zlikwidować gender w szkołach i na uniwersytetach"- ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, TChR dla portalu Fronda.pl. 
 
Fronda.pl: Profanacja wizerunku Najświętszej Maryi Panny w Płocku, profanacja Najświętszego Sakramentu w Gdańsku, profanacja mszy świętej podczas ostatniego tęczowego marszu w Warszawie, profanacja ołtarza podczas mszy świętej w Rypinie, prowokacje demonstrantów LGBT na Jasnej Górze, atak nożownika na księdza udającego się na modlitwę we Wrocławiu- to wydarzenia z kilku ostatnich tygodni. Czy są to wydarzenia przypadkowe, nie związane ze sobą?
 
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, TChR: Trudno tu mówić o przypadku. Tak, jak w całej strategii LGBT, w tej neobolszewickiej rewolucji nie chodzi o przypadek. Zauważmy, że ten ciąg zdarzeń tworzy pewną spójną i konsekwentną całość. Jest atak na symbol i Osobę Maryi, jest atak na żywą obecność Boga, jest atak na osobę człowieka - kapłana. Kolejne granicę zostają przekroczone. To jest budowanie nowej cywilizacji - pogardy dla Boga i człowieka, cywilizacji nienawiści i agresji.
 
Kto może być inspiratorem i promotorem tego typu działań i zachowań?
 
To jest oczywiście bardzo logiczne i fundamentalne pytanie. Ale to nie znaczy, że ma ono prostą odpowiedź. Żyjemy w czasach ponowoczesności, a jedną z jej cech jest decentralizacja agend. To znaczy nie da się wskazać, że za wszystkim stoi jakiś Komietet Centralny, jakiś Sekretarz Generalny. Za dzisiejszymi działaniami stoją różne agendy i instytucje, które dawno straciły swój realny autorytet. Mam na myśli takie instytucje, jak WHO, czy agendy ONZ. Stoją też konkretne osoby. Ostatnio media często przywołują w kontekście tej destrukcji świata zachodniego nazwisko George'a Sorosa. 
 
Zarówno jednak agendy, jak i wodzowie potrzebują ludzi. I to, co mnie najbardziej może zdumiewa i przeraża, to ta armia bezmyślnie działających ludzi, często młodych, nie potrafiących zważyć ciężaru słów "wolność", "godność", "prawa człowieka", a niosących te słowa na sztandarach w pochodzie niewolników, depczących autentyczną godność osoby ludzkiej. Przyznam się, że sądzę, iż nie da się dotrzeć do tych przywódców i inspiratorów. To ludzie zapętleni w złowrogiej ideologii, ludzie zamkniętych umysłów. Może jednak warto próbować wyzwalać że zniewolenia nienawiści i pogardy ludzi z szeregów tych bojówek...
 
W jakim kierunku zmierzają działania organizacji lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT)? Jakie reakcje czy zmiany społeczne mają za zadanie wywołać?
 
Widzimy coraz bardziej wyraźnie, że chodzi tu o przebudowę całego porządku świata. Taki zresztą był od zawsze cel rewolucji bolszewickiej. Wprowadzić nową religię (zamiast Boga miłości - bożek bezmyślnej tolerancji). Dalej - wprowadzić nową metafizykę (w miejsce realnego świata wyrażonego w binarnym układzie płci - chaos bezzasadnych orientacji seksualnych). Dalej - wprowadzić nową etykę - w miejsce etyki szacunku dla człowieka, etyka nienawistnej walki z każdym, komu odmawia się słuszności poglądów). To także projekt nowego ładu społecznego - nie budowanego już na rodzinie, ale na popędzie seksualnym. Ideologia LGBT chce stworzyć po raz kolejny nowy ład i nowy świat. Ale każdy taki projekt ma znamiona, nie waham się powiedzieć, szatańskiej destrukcji. Bo jest opozycją i to radykalną wobec Boga.
 
Seksualizacja dzieci od wieku przedszkolnego jest promowana nie tyle przez jakieś niszowe stowarzyszenia ale przez WHO, czyli Organizację Narodów Zjednoczonych. Czy ludzie zasiadający w tych gremiach nie zdają sobie sprawy ze skutków upowszechniania praktyk seksualnych opartych na karcie Standardów edukacji seksualnej w Europie wśród dzieci?
 
Warto byłoby może sprawdzić, czy ci decydenci mają normalne rodziny, czy mają dzieci... A jeśli nawet tak (co nie jest dla mnie takie oczywiste, patrząc choćby na relacje rodzinne czołowych przywódców Europy zachodniej), to czy są to ludzie znający pojęcie dobra wspólnego? Dziś niestety bardzo wiele osób życia publicznego owładniętych jest egoizmem.
 
W jaki sposób katolicy powinni reagować na te prowokacje i próby zmian norm społecznych poprzez narzucanie regulacji prawnych?
 
Na pewno modlitwa nigdy nie może być przeceniona. Ona ma swoją moc i skuteczność. Musimy w to naprawdę wierzyć. Modlitwa jest w stanie powstrzymać inwazję i pochody ideologii gender. Ale jako obywatele, uczestnicy życia publicznego mamy obowiązek sięgać po te środki, które są domeną tego życia. To znaczy środki prawne. Myślę, że jest najwyższy czas, by w sposób zorganizowany, korzystając z doświadczenia i kompetencji różnych instytucji i stowarzyszeń podjąć działania. I to nie na zasadzie interwencyjnej, ale prewencyjnej. 
 
Trzeba zlikwidować gender w szkołach i na uniwersytetach, zabronić szerzenia ideologii wrogiej narodowi polskiemu itp. Wiem, że ktoś może w tym momencie odwołać się do najnowszego dokumentu watykańskiego, który piętnując ideologię gender dopuszcza dialog na poziomie studiów. Tylko, niech ten ktoś się dowiedzieć, że te studia nie są tożsame z ideologią. Nie, tu nie może być miejsca na kompromis.
 
Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Michal2019.06.19 22:17
Oni ciągle mają rewolucję jąder.
ciekawski2019.06.19 12:04
ten artykul to majstersztyk, w samo sendo, wywola duzo agresji u pomiotow szatana
ada2019.06.19 8:55
To nie nowi .Ksieze-to starzy,tylko zmieniaja szaty.Wykonczyc rodzine,zatrzec granice miedzy tym,co normalne a skrzywienie nazywac normalnoscia... Ogolnie-KLAMSTWO...A kto jest ojcem klamstwa?Zmienia ten pan tylko swoich emisariuszy
Wojciech2019.06.18 21:26
Należy zakazać wszelkich form propagandy homoseksualnej, tak jak to jest w Rosji i na Litwie, Nie dla promocji zboczeń. Homoseksualizm to szkodliwa społecznie dewiacja.
ojojoj2019.06.18 20:29
Za seksualizacja w who stoi lobby pedofilskie jednego nawet złapali ostatnio poczytajcie o Peterze Newellu To właśnie tacy tworzą te programy
Polak2019.06.18 19:53
Uwaga, gender radykalizuje się do poziomu organizacji terrorystycznej. Czym to grozi, wiemy wszyscy. Rząd powinien zabronić marszy równości bo to są marsze destrukcji i zamętu tak naprawdę.
JanP2019.06.18 19:31
Każdy duchowny jest nosicielem gender. Kto to widział, aby dorosłe chłopy w sukienkach paradowały.
Marek2019.06.18 18:42
Prawda jest gorzka ,bardzo. Była skutecznie ukrywana nawet w socjalizmie. Targowica jest bezpośrednią reakcją biskupów na uchwalanie Konstytucji 3 Maja. Na skutek działań nuncjusza papieskiego Ferdynanda Saluzzo , papież Pius VI wydaje przyzwolenie biskupom na rokosz,jadą oni do Katarzyny II (7 biskupów) i by odzyskać swoje przywileje ,wzywają Rosję do interwencji ,następuje II rozbiór Rzeczypospolitej. Dlatego tak krwawe było rozliczenie z biskupami i Kościołem w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej
T2019.06.18 18:01
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od wrogów Kościoła Katolickiego i nie wracajcie więcej!
Beno2019.06.18 15:20
świnie kwiczą, to znaczy, że ks. Profesor ma rację. Jest dobrze, niech kwiczą.
Agnieszka2019.06.18 15:33
I co z tego, że w słowach ma rację. Co po słowach jak czynów potrzeba a księża w seminariach są pozbawiani męskich odruchów obrony wiary czy słabszych właśnie czynami - jak Jezus. Napakowuje się im głowy teoriami o oddaniu życia za Oblubienicę-Kosciół a jak któryś wychodzi przed szereg, żeby w takie działania się zaangażować, to jest podcinanie skrzydeł, żeby się nie wychylał, bo kłopotu narobi. przełożonym. To też jest GENDER- ale w praktyce.
Hi, hi ...2019.06.18 14:41
Powiedz no Agnieszka, co ty tak naprawde wiesz o seminariach? No poloz ta swoja mala raczke na to duze jehowe serduszko i odpowiedz. Goowno wiesz, goowno wiedziec bedziesz... Zyjesz "literaturka" dla imbecylic. Podaj, z ciekawosci, tytul ksiazki jaka przeczytalas, czytasz w AD 2019? No sama widzisz dlaczego wielkie goowno wiesz a jeszcze wieksze "piszesz">
Agnieszka2019.06.18 15:17
A co ty bredzisz poza tematem, żeby tylko zaczepić? Nie muszę nic wiedzieć o seminariach - wystarczy oglądanie owoców formacji tam. Widzę efekty wychowania w seminariach czyli normalnych chłopaków przed wstąpieniem do nich - podobnych a często dojrzalszych, lepszych od swoich rówieśników. I przedziwnych ludzi wychodzących stamtąd - podobno płci męskiej - którzy swoim zachowaniem w takich momentach jak ten w Częstochowie i wiele innych zaprzeczają nie tylko godności bycia kapłanem, nie tylko godności bycia człowiekiem wierzącym, ale także godności bycia mężczyzną. To więc oczywiste, że problemu należny szukać w seminariach, skoro ci "dojrzalsi" po formacji tam cofają się w rozwoju, gdy ich "gorsi"(mniej dojrzali) rówieśnicy przez ten czas przebywają drogę dojrzewania, po której osiągają naturalną dojrzałość męską wyższą od tych księży chowających się po kątach, gdy trzeba stanąć twarzą w twarz z przeciwnikiem i może "aż" gazem po oczach dostać od policji walczącej razem z LGBT o możliwość sprofanowania Jasnej Góry. Jak potem można spokojnie słuchać kazań takich tchórzy, gdy np. o męczennikach za wiarę mówią.
Albert2019.06.18 16:31
Nie musisz odpowiadać temu czemuś, szkoda fatygi. Ona i tak nie zrozumie ani słowa - przecież to typowy katoliban jest. Nie oczekuj cudów.
Agnieszka2019.06.18 14:15
Gender to najlepiej rozwija się w polskich seminariach. Od pierwszego roku tak skutecznie przeprowadza się na młodych, normalnych chłopakach kastrację z wszelkich cech męskich, że jak wychodzą z nich jako księża, to już nie ma w nich nawet w śladowych odruchów normalnego mężczyzny, który zrywa się i biegnie bronić kobiet, dzieci, słabszych, ojczyzny czy wiary, gdy jest realne zagrożenie ataku. Potem adorowani przez pobożne kobiety nabierają takiego przekonania o swej wyjątkowości i wzorcowym zbiorze zalet chrześcijanina, że resztę normalnych mężczyzn chodzących do Kościoła usiłują wykastrować na swój obraz i podobieństwo. Efekt jest taki, że jak przychodzi do konfrontacji - np. żeby prowokatorów z LGBT wraz z pomagającą im w tym (np. gazowaniem modlących) policję nie dopuścić na Jasną Górę, by ją profanowali i gorszyli, prowokowali modlące się tam dzieci - to na wysokości zadania stają kibice i oni a nie księża karku na policyjne pały, gaz i prześladowania nadstawiają. Hańba wam kapłani od gadania - TCHÓRZE i ZAPATRZENI W SIEBIE EGOIŚCI!!!
violencja2019.06.18 21:22
Kiedy ostatnio byłaś u Spowiedzi i Komunii?
andrzejhahn32019.06.18 13:49
bortkiewicz .jestes nierobem i pasozytem spolecznym i dlatego lepiej nie otwieraj swojego ryja
marianl2019.06.18 12:00
Żadne argumenty nie trafią do kogoś kto nie chce słuchać.Bóg zwycięży czy tego chcą czy nie wszelkiej maści mądrzy inaczej i pogardzający innymi ludźmi .Rodzina mama,tata jest podstawą nowego życia bytu i wychowania dzieci na dobrych ludzi potrafiących kochać i szanować każdego człowieka .
Prosto z mostu2019.06.18 8:01
Poczytajcie komentarze! Wystarczy napisać prawdę, żeby komuniści, złodzieje i zboczeńcy zaczęli wyłazić ze skóry, żeby dokuczyć, obrazić, sprofanować. Mikroskopowe móżdżki, zero argumentów. Lewactwo w czystej postaci.
obserwer2019.06.18 8:00
Przykre jest to że rząd PIS walkę z narastającą w polskich szkołach i uczelniach homo-indoktrynacja jakby zostawial na barkach rodziców.i innych czynnych obywateli.A przecież rodzice sa bezsilni wobec prowadzonych w szkołach pod przykrywka zajęć tzw. równościowym homo-imprez czy jawnej homo-seksualizacji dzieci.A rodzice sa bezsilni bo obecny rząd nawet nie próbuje ograniczyc wplywów zadekowanych w MEN,Kuratoriach,Dyrekcjach Szkół środowisk lewackich a nawet jawnie lgbt.
UpasionyModlitwamiBortkiewiczApelujeOZłotyŻłób2019.06.18 7:43
Spasły jak wieprzek klero-pasożyt tumani i straszy kato-ciemnotę. Widokiem oblężonej przez dżędra twierdzy biskupiego pałacu, a w niej arcy-pierdzioch figlujący na złotym łożu z klerykami łaknącymi kariery w Watykanie.
Toefila Bapka w spoczynku2019.06.18 7:43
Ten pan w koloratce jest nieobiektywny, reprezentuje organizację, która wsławiła się szeregiem zbrodni
Stanislaw2019.06.19 5:54
Nie uprawiaj tu podłego hitlerowskiego prawa o odpowiedzialności i karalności zbiorowej! Nie zniesławiaj, aby swoje sprawy zasłonić!!
+++2019.06.18 7:42
"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli." - cytat z Pisma Świętego. Niestety to są nowi bolszewicy, ale także potomkowie prehistorycznych koczowników tureckich, zwanych chazarami, którzy żyli na Zakaukaziu i znani byli z najobrzydliwszych perwersji w czczeniu fallusa, potem przeszli na judaizm i przejęli żydowską kabałę i wierzenia. Zostali pokonani przez ruskiego księcia Światosława i rozproszyli się po świecie. Niestety, potomkowie tego barbarzyńskiego plemienia w dużej liczbie przybywali przez wieki do Polski, nawet po II wojnie światowej, często udając żydów z Izraela.
2019.06.18 8:36
Zaprotestować zwaleniem Żyda z krzyża.
moher2019.06.18 11:31
Ale pie[…]dolisz.
ebi2019.06.18 22:59
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
edi2019.06.18 7:39
LGBT (GENDER) - JAKO IDEOLOGIA NEOMARKSISTOWSKA powinna być ZWALCZANA Z URZĘDU TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!!
Stara Reperecka 2019.06.18 8:29
Największym wrogiem Polski i Polaków jest nieuctwo , tumaneria , kołtuństwo.
edi2019.06.18 7:38
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA ŚMIERCI - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ SZYKI - nasze dzieci muszą być świadome zagrożeń aby mogły stanąć do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy KRZYŻE W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki broń - MNÓSTWO ARGUMENTÓW - LEWACCY TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE NA TO PRZEZNACZANE - TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
lolek kremowka2019.06.18 8:57
Syndrom oblężonej twierdzy lub... schizofrenia paranoidalna
Polak2019.06.18 19:39
A może by jakiś konkretny argument? że predmówca nie ma racji. Tylko potrafisz obrażać? To "gratuluję".
ebi2019.06.18 22:57
WOJNA TRWA - to są jej kolejne edycje tej wojny. CYWILIZACJA KATO KLOZETU - jest dobrze zorganizowana, MY TEŻ MUSIMY ZEWRZEĆ ZWIERACZE - nasze dzieci muszą być nieświadome zagrożeń aby mogły dawać pedofilom w sutannach, do walki - tak jak lata temu ja i moi rówieśnicy przywróciliśmy PRZEMOC W SZKOŁACH, za komuny co groziło wywaleniem ze szkoły - ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI JUŻ TERAZ - i dać im do ręki CHARYZMAT RADOŚCI którym będzie ich dotykał kapłon. MNÓSTWO ARGUMENTÓW - BIEGUNKI TERRORYŚCI SIĘ NIE COFNĄ NIE LICZCIE NA TO, ŻE POMOŻE WAM LOPERAMID, TAM SĄ GRUBE PIENIĄDZE W PAPIERZE TOALETOWYM LEŻĄ NA STOLE TAK JAK UROBILI IRLANDIĘ GDZIE PEDOFILA W KOŚCIELE KWITŁA PIĘKNIE, TAK CHCĄ POLSKĘ SPACYFIKOWAĆ !
edi2019.06.19 16:14
ty masz cechy demona - diabeł zawsze KOPIUJE BOGA PRZEKRĘCAJĄC ZNACZENIE - ratuj się biedaku
Michal2019.06.19 17:41
Uważasz się za za Boga ? To głęboki stan psychozy maniakalnej.
Hubert2019.06.18 7:33
KOSCIOL KATOLICKI I LOBBY LGBT TO JEDNA MAFIA!
edi2019.06.19 16:21
masz kiepskie wnioski - TO DLACZEGO LGBT atakuje KK, PRAWDZIWYM CELEM LGBT JEST TOTALNA REWOLUCJA OBYCZAJOWA NA CZELE ZE ZNISZCZENIEM PAŃSTW NARODOWYCH, RODZINY I CZŁOWIEKA
mirek 2019.06.18 7:28
ciekawe czy te świnie wierza w to co pisza czy to przemysłana startegia?
robaczek 2019.06.18 7:26
super. tak sredniowieczem zalecialo ;] tam tez sie bronili przed renesansem ;] i co? karawana pojechala dalej ;] konserwatysci zawsze przegraja. taka natura ;] buziaczki ** i milego dnia PATOKATOLKI moje kochane ;]
Grzegorz2019.06.18 7:29
2000 lat wszyscy walczą Z Kościołem . Powodzenia
robaczek 2019.06.18 8:08
;] tylko czy to ten sam kosciol co 2000 lat temu. oj chiba misui nie ;] Franciszek tez wam nie odpowiada. ciekawe kto zostanie a kto pojedzie dalej. zastanawiajace ;]
ect2019.06.19 20:30
Dobrze , że chociaż wam robaczki żuczki gnojarze Franciszek odpowiada.
Wróbelek2019.06.18 7:33
Renesans też upadł ... a Chrześcijaństwo trwa od 2tyś lat! ... :-)
robaczek 2019.06.18 8:09
;] oj chyba kolega nie zrozumial. ani mnie, ani historii ;] trudna sprawa.
Agnieszka2019.06.18 20:21
Renesans upadł? Raczej się skończył, jak każda epoka. I zaczęła się kolejna,barok. Ale skąd to porównanie do chrześcijaństwa...
wróbelek2019.06.19 4:09
to chyba do robaczka a nie do mnie.
Danuta2019.06.18 7:46
Chodzenie z gołą d... po ulicach to ten renesans?
robaczek 2019.06.18 8:14
oczywiscie ze nie. pokazywanie skrajnosci jako przyklad ogółu to strasznie slaba technika manipulacji. cos w stylu: wszyscy ksieza to pedofile. no ale.... ;] wiemy jak jest, nie? trzeba pluc, klamac, kopac. bo TERA MY U KORYTA! ;] oj patusie moje kochane ;]
ja2019.06.18 8:18
Ciekawe że te "gołe d..." istnieją tylko w waszych wypranych katomóżdzkach :) Bo gdyby istniały to psycho-Bodakowski na pewno by im zrobił zdjęcia. Prawda? A była fotorelacja z Warszawy na frendzlu, a tam.... Wow! Szok! Zamiast gołych d..., ciipek i fiutow (na które na pewno liczyliście) szły.... rodziny z dziećmi...
Unrug2019.06.18 8:39
Jeśli sądisz, że "na zachodzie" też od razu paradowali z gołymi tyłkami to jesteś głupszy niż sądziłem!
Piotr2019.06.18 8:44
Rozdeptać robaczka !
eznio2019.06.19 6:47
Żebyś się tak przypadkiem nie zes.rał w pampersa.
trucker2019.06.18 21:07
Cichaj patogenie , zejjdz z muszli i idz spac zatruwasz powietrze lewacki pomiocie.
robaczek 2019.06.19 14:54
;] wiecej seksu albo mniej kawy polecam ;] a moze sie męski seksik marzy co? oj oj ! ;]
Olek2019.06.22 12:57
ale historii to ty nie znasz robaczku. Słyszałeś że dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele.