01.03.21, 12:30

Ks. Tomasz Kancelarczyk: Dziś gatunek ginącej małpy chroni się bardziej niż dzieci

Żyjemy w cywilizacji śmierci. Współczesny świat coraz mocniej odrzuca wartość ludzkiego życia, stawiając na głowie najbardziej podstawowe wartości. Nienarodzone dzieci stają się płodami, lekarze zabijają zamiast leczyć, a ważniejsze od ochrony istot ludzkich są… prawa zwierząt.

Na szczęście wciąż są ludzie, którzy absolutnie nie godzą się na taki stan rzeczy. Jednym z nich jest ks. Tomasz Kancelarczyk – kapłan, który bezkompromisowo staje w obronie ludzkiego życia, od lat walcząc o przetrwanie nienarodzonych dzieci i ich matek. Przeczytaj fragment odważnego wywiadu “Chodzi mi o życie”, w którym nazywa po imieniu grzechy i absurdy naszej rzeczywistości.

Małgorzata Terlikowska: Wielu ginekologów-położników ciągle ma krew na rękach. Niewielu jest takich, którzy nie splamili honoru aborcją, nie przepisują antykoncepcji…

Ks. Tomasz Kancelarczyk: Strata tych lekarzy jest wielka. Tracą możliwość bycia dawcą życia. Przytoczę historię zasłyszaną kilka dni temu. Opowiadała mi ją jedna pani, która często przebywa u swoich córek za granicą. Chwaliła się, pokazywała zdjęcia, gdzie z nimi była, jakie one są kochane i w ogóle. Pokazując mi zdjęcie pięknej blondynki z mężem i z dziećmi, powiedziała: „A wie ksiądz, jej miało nie być”. Mówiła to, nie wiedząc wcale, że pracuję w tym temacie. Mama wraz ze swoją przyjaciółką namówiły tę kobietę na aborcję, w zasadzie ją zmusiły, zaprowadziły ją do ginekologa. To było jakieś trzydzieści lat temu. Ona pamięta, że to był starszy lekarz, miał tracheotomię, mówił przez rurkę. Tym chrypiącym głosem powiedział: „Dziewczyno, nie rób tego, bo przez całe życie będziesz to pamiętała, a jak się wyda, trafię za kratki”. Wtedy wbrew matce podjęła decyzję, że dziecko urodzi. Dziś, mówi, jej córka bardzo kocha babcię.

Podobne historie opowiada Wanda Półtawska, która też ma na swoim koncie bardzo wiele dzieci uratowanych od aborcji. I niesamowicie pisze o miłości, która pojawia się, kiedy dziecko jest już na świecie.

Tak jest, to jest jej bogactwo. Wielką głupotą lekarzy jest zamiana doświadczenia piękna uratowanego przez nich życia na srebrniki. Wielu ma na swoim koncie śmierć dziecka. Nie mówię już w kategoriach życia wiecznego; jestem przekonany, że nie będzie to dla nich niczym dobrym też w życiu doczesnym. To będzie ciężar, przez który nie będą w stanie z czystym sumieniem patrzeć na ten świat.

WIĘCEJ O BEZKOMPROMISOWEJ WALCE O KAŻDE ŻYCIE PRZECZYTASZ TUTAJ

Pewne symptomy zmiany już są, to też warto zaznaczyć. Na sali porodowej coraz częściej z ust lekarzy słyszymy: „przyjąłem poród”, a nie „odebrałem poród”. Akcent jest postawiony gdzie indziej.

Język jest niezwykle istotny. Jeżeli nie używamy właściwego nazewnictwa, sprowadzamy wszystko na nieludzki poziom. A wtedy możemy robić dużo złego. Ciągle jesteśmy świadkami jakiegoś pomieszania w języku. To, co nieludzkie, nazywa się ludzkim – i odwrotnie. Ostatnio rzuciła mi się w oczy kampania reklamowa. Na plakatach widniały hasła: „Zwierzę też człowiek”. Ja rozumiem intencję ochrony zwierząt i tak dalej, ale zwierzę to zwierzę. Mówi się, że są nienarodzone słoniki, nienarodzone dziki, ale nienarodzonych ludzi nie ma.

Bo są płody.

Dziś bardziej ceni się ochronę ginącego gatunku małpy, której pod żadnym pozorem nie można zabijać, niż ochronę nienarodzonych ludzi. Dlaczego? Bo nie są gatunkiem ginącym? Czy to jest warunek wartości naszego życia: że nas jest mniej czy więcej? Jak będzie nas mało, będziemy bardziej wartościowi? To się kupy nie trzyma.

Nie ma ksiądz czasami wrażenia, że pro-life to dziś walka z wiatrakami? Czarne marsze, coraz więcej zwolenników aborcji czy tak zwanego wyboru kobiet… Dziesiątki celebrytów, autorytetów młodych, przekonują do aborcji. Czy miał ksiądz momenty, w których był przekonany, że ta robota nie ma sensu?

To, co robię w ramach fundacji, z fundacją, z darczyńcami, to kropla w kropli morza potrzeb. Ale ta kropeleczka jest tak cenna, że warto dla niej żyć i warto dla niej walczyć. Mimo że wokół nas będzie wiele pogardy dla życia, ludzie będą odrzucali jego wartość, my sami mamy zachowywać się jak trzeba.

Nie żyjemy tylko tu i teraz. Patrzymy na wartość życia w perspektywie życia wiecznego; w Bogu jesteśmy na zawsze. Miejmy tę świadomość. Choćbyśmy uratowali jedno życie – warto. Z podniesioną głową idę do następnego życia, bo to zrobiłem. Tak, po drodze było wiele błędów, różnych spraw, których się wstydzę i które były niedobre. Ale działalność pro-life jest tak piękna, że to wszystko przykrywa. Dlatego też mamy w swoim życiu robić wszystko, aby było tego dobra jak najwięcej. Jedno życie uratujemy, a tysiąc pójdzie na śmierć, czy to ma sens? To ma sens.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WALCE PRO-LIFE W NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE KS. TOMASZA KANCELARCZYKA I MAŁGORZATY TERLIKOWSKIEJ “CHODZI MI O ŻYCIE”, WYDAWNICTWO ESPRIT

Fragment pochodzi z książki ks. Tomasza Kancelarczyka i Małgorzaty Terlikowskiej “Chodzi mi o życie”, Wydawnictwo Esprit

Komentarze

XD2021.03.9 17:02
Bez ginących gatunków wasze g_wniaki nie będą miały co jeść XD
***2021.03.9 19:34
Przestań bełkotać!
Anonim2021.03.9 2:08
Podniecony ksiądz z dzieckiem na ręku? To ciekawe.
***2021.03.9 19:35
Nie oceniaj innych według siebie.
Anonim2021.03.8 5:27
Neomarksiści twierdzą, że pochodzą od małp, więc bronią swych przodków.
Amongus2021.03.7 21:30
MONKEEEYYYYYYY :DDDDDDDDDDDDDDDD
Anonim2021.03.7 20:51
Może dlatego, że jest to gatunek GINĄCY? Czyli może w ogóle zniknąć z powierzchni planety.
boy2021.03.6 10:33
Religia katolicka jest chyba na świecie najbardziej zbrodnicza biorąc pod uwagę ile wymordowano narodów dla uzyskania złota i innych bogactw ..
***2021.03.7 12:40
Wracaj debilu z powrotem pod ten kamień, spod którego wylazłeś.
Amongus2021.03.7 21:33
We do a little trolling here
***2021.03.8 20:49
Twierdzisz że nie mam racji?
Anonim2021.03.6 9:29
e, klesza propaganda
Filip2021.03.5 3:57
Równowaga ekologiczna jest zachowywana przez łańcuch pokarmowy. Możemy mieć za dużo komarów i much gdy za mało mamy żab. Żab możemy mieć za dużo gdy za mało mamy bocianów, itd. Inaczej mówiąc – każdy każdego zjada i ekologiczna równowaga jest zachowana. A dlaczego mamy na Ziemi za dużo ludzi, bo nas nikt nie zjada. No i robi się trochę ciasno. Również i z tego powodu skrobanie jest wskazane. A wielebny, jeśli ma skrupuły ze skrobaniem, to honorowo może się powiesić i tym sposobem będziemy mieli miejsce dla nowo narodzonych polskich bezmózgowców.
Cezet2021.03.4 11:27
To ciekawe, że ksiądz w jednym zdaniu posługuje się tematem małp oraz dzieci. Pewnie dlatego, że nie zgadza się z teorią ewolucji i wierzy w kreacjonizm. Zatem aby wytłumaczyć czym jest płód posłużę się tym przykładem. Obecny człowiek (homo sapiens) wyewoluował z innych rodzajów ludzkich jakim były neandertalczyk -> homo erectus -> homo habilis i wreszcie australopitek, który był biologicznie prawie małpą. Skoro małpy są naszymi przodkami, na co jest masę dowodów, to należy zadać kluczowe pytanie: Czy małpa to człowiek czy jeszcze małpa? Czy jajko to jajko czy kura poczęta? Płód może ewoluować w ciele matki i stać się dzieckiem ludzkim, ale dopóki płód jest płodem, to matka powinna decydować o swoim ciele i o tym czy chce ten płód wydać na świat. A kiedy płód staje się człowiekiem zapytacie? A kiedy małpa stała się człowiekiem? Czy lód to woda czy już lód? Tutaj już zawsze będą rozbieżności i każdy będzie miał swoją prawdę, bo ostatecznie nikt nie zna odpowiedzi na pytanie: Czy szklanka jest w połowie pełna czy w połowie pusta?
kibic2021.03.9 11:48
gwoli ścisłości: nie pochodzimy od małpy a mamy z nią wspólnego przodka, od którego wyewoluowały różne odnogi, m.in. homo sapiens sapiens, którym jesteśmy my. homo sapiens neandertalis nie był naszym przodkiem, przez pewien czas żyliśmy równolegle. dzisiejsze badania dowodzą, że Neandertalczycy wcale nie byli dzikusami jak to się zwykle przedstawia. mieli wysoko rozwiniętą kulturę, opiekowali się starszymi, prawdopodobnie posługiwali się mową, może nawet mieli religię - grzebali zmarłych. co do rozmowy z księdzem są dwie sprawy: aborcja na życzenie - "bo tak" co jest złem i aborcja eugeniczna, która powinna być dopuszczona jak dotychczas. poczytajcie sobie o zespole odwróconej perfuzji tętniczej. w takich przypadkach powstrzymanie się od zabiegu zazwyczaj skazuje na śmierć zdrowe dziecko. doprowadzenie ciąży do końca, bez ingerencji, skazuje na śmierć oba płody. drugi bezsercowiec i tak umiera po narodzinach. zaśniad groniasty - zlepek komórek powstały w wyniku nieprawidłowego zapłodnienia. nieleczony może doprowadzić do raka. są też inne przypadki, nic nie jest czarno-białe, nie ma łatwych decyzji chyba, że sedno tkwi w wypowiedzi J. Kaczyńskiego: żeby można było ochrzcić i pochować...
Cool2021.03.4 9:23
Lewak to już nie człowiek! ... lewak to małpa i kornik w jednym
A czy2021.03.3 21:36
ksiądz wychował jakieś dziecko i nie skrzywdził go? A co ksiądz na to, że koledzy krzywdzą już narodzone dzieci i są bezkarni?
Cool2021.03.4 9:13
On chyba nie koleguje sie z gejami.
enrykavonklops2021.03.3 16:43
pięknie...... chory policyjny kraj
Anonim2021.03.3 13:57
Ksiądz staje w obronie dzieci? No tak, bo małpy r*chać się nie da.
Cool2021.03.4 9:16
Bez wątpienia w LGBT jest już taka tożsamość seksualna ... nie wiem tylko jaka to literka ale chyba "Z"(?)
Mar2021.03.2 21:01
Jeśli ginąca małpa zamieszka u pana księdza w brzuchu - czy w ogóle w jakiejkolwiek innej części ciała - to obiecuję, że będę walczyć o prawo księdza do samostanowienia. Póki co, tak się chyba nie stało. A swoją drogą, człowiek dążący do eliminacji sporej mniejszości z życia metodą szerzenia nienawiści, może nie powinien się kreować na obrońcą kogokolwiek. No chyba, że kolegów po fachu gwałcących dzieci, wtedy to co innego.
Cool2021.03.4 9:17
Jeśli zamieszka na twoje zaproszenie to masz gówno do gadania!
Anonim2021.03.5 17:34
Wow. Dżentelmen się nam tu trafił. Do tego - chyba żyjący w alternatywnej rzeczywistości. Niby dlaczego zaproszenie miałoby uniemożliwiać późniejszą zmianę zdania? Istnieje altmedowy sposób leczenia otyłości. Połykasz jajo tasiemca, on się wylęga, Ty chudniesz. Rozumiem, że w tej sytuacji nie masz prawa się odrobaczyć, nie dość, że "zaprosiłeś", to nawet słono zapłaciłeś... No a co do ciąży; jak nie chcesz być w ciąży, to nie ma mowy o "zaproszeniu". Raczej o przełamaniu zabezpieczeń. Natomiast w przypadku orzeczenia TK mamy do czynienia być może z "zaproszeniem" - ale okazuje się, że zapraszaliśmy kogoś innego. Tak czy siak - zawsze masz prawo "zaproszenie" unieważnić, tak samo jak w przypadku osoby, którą "zaprosiłeś" do siebie do domu.
Cool2021.03.7 18:10
Skoro człowieka traktujesz jak zwierze ok! ... tylko dlaczego oczekujesz, żeby ciebie traktować jak człowieka?
Anonim2021.03.8 17:08
Człowiek to zwierzę. Ale szczególne. Z tym, że to nie ja jestem autorką tego porównania. Nie ja pisałam o małpach i ich zapraszaniu. Wręcz przeciwnie, uważam, że ksiądz - czy ktokolwiek inny - ma prawo zabić małpę czy tasiemca w samoobronie. Do tego to nie ja robię z kobiet zwierzęta, a nawet bezduszne rzeczy, których człowieczeństwo przestaje się liczyć w momencie, gdy plemnik wniknie do komórki jajowej.
BP2021.03.2 19:25
Ale szczęśliwy na tej okładce z tym bobaskiem... ciekawe dlaczego : )
Ela2021.03.2 14:25
Co za obrzydliwa okładka. Kojarzy mi się z tym kawałem w którym pedofil mówi do św. Piotra "Ja tylko do dzieciątka, stary dziadu"
katolicka deratyzacja Polski2021.03.2 14:12
Malpy z Konfederacji sa chronione przez PIS,bo juz dawno powinny byc zdelegalizowane.
Ziomal2021.03.2 13:26
To nawet nie jest śmieszne, że przedstawiciel organizacji uwikłanej w ochronę pedofilów mówi o ochronie dzieci. Hipokryzja to mało.
małpka2021.03.2 12:37
A to wszystko dlategoż, że z tej małpy większy pożytek będzie niźli z kolejnych bękarcich ludzkich pomiotów.
mp2021.03.2 12:04
Płody są mniej chronione od matek tych płodów. Dzieci natomiast są całkiem mocno chronione. Chyba, że ksiądz mówi o tym, co Kościół katolicki zrobił np. w Irlandii - zabijając tysiące dzieci i ich matek. Ale wydaje się, że era Jana Pawła II się już skończyła.
A Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.1 20:32
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
Monika2021.03.1 19:57
Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło w wyjątkowej, wręcz magicznej atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://panieonline.pl/monia26
Hue2021.03.1 19:12
Dziś księdza pedofila bardziej się chroni niż dziecko.
Cool2021.03.2 8:39
Ksiadz pedofil ma ochronkę bo jest gejem!
Hue2021.03.2 10:30
Naucz sie co oznacza slowo pedofil.
Cool2021.03.4 9:27
Pedofil gwałcący ministranta to zboczony gej.
Anonim2021.03.1 18:27
Jestem za wyskrobaniem wszystkich potencjalnych pisiorów.
ala2021.03.1 18:10
Lempart-wulgarna, prymitywna i agresywna, Suchanow, Scheuring-Wielgus czy Pichowicz dawno POwinny siedzieć! Najwyższy czas przestać udawać i zamiast używać eufemistycznego określenia "aborcja" nazywać morderstwo morderstwem.
Anonim2021.03.1 17:33
https://kkpp.info/2014/06/18/ksieza-zabijali-i-gwalcili-rwanda-20-lat-temu/
Anonim2021.03.1 17:36
Księża zabijają i gwałcą, ale skrobać nie pozwalają.
Darek2021.03.1 18:18
Logiczne - nie mieliby kogo gwałcić.
Dziennikarz TV Niepokalanów2021.03.1 17:32
Za dwa lata będzie 8 mld ludzi na Planecie, a goryli górskich jest tylko kilkadziesiąt osobników.
Felek2021.03.1 16:20
Na ziemi jest ponad 7 i pół miliarda ludzi, a szacunki wskazują na to, że niedługo przekroczymy liczbę 8 miliardów. Ziemia jest przeludniona, a głód, bieda, choroby i dewastacja środowiska naturalnego wynika głównie z tego, że jest nas po prostu za dużo. Kościół głośno krzyczy o ochronie życia, ale już mało się interesuję losem tych co na ten padół przyszli. Nie tylko tych co dotknęły choroby, ale tych co urodzili się w rodzinach patologicznych, wielorodzinnej biedocie bez szans na lepszy, czy chociażby równy start. Nie każdy jest w rodzinie pisowskiej i może dostać pracę w spółce skarbu państwa lub pójść na księdza.
cal.502021.03.1 16:46
Dobry lekarz i leczenie ofensywne dla ciebie i twoich mocodawców.
Feluś ty żydku, czytaj więcej..2021.03.1 16:47
Ziemia jest w stanie wyżywić drugie tyle. Samo USA i Kanada może wyżywić dzisiaj świat! A ty? Nie marnuj wody, nie kupuj wody w butelkach, kupuj tylko tyle ile zjesz, zmień ogrzewanie, zezłomuj tego poniemieckiego diesla, itp. itd. Kapujesz ośle? Zacznij o siebie, szanuj otoczenie. OD SIEBIE ZACZNIJ - ZDECHNIJ ! Moje dzieci potrzebują tlen a ty go marnujesz!
Anonim2021.03.1 17:01
Lewackie pierdulety, widzicie tylko kościół do pomocy a co z waszymi lewackimi "kapłanami" typu Gates, Soros, Zuckerber itd. Oni mają miliardy którymi mogą wyżywić Afrykę i pół Azji dlaczego ich lewacka "wrażliwość" nie nakarmi tych głodnych, dlaczego im nie wytykacie? Na świecie jest dość żywności.. tysiące ton żywności się niszczy codziennie.
Torchwood2021.03.1 16:16
Bardzo słusznie. Wyginięcie tej małpy to niepowetowana strata, której nie da się odtworzyć, podczas gdy tych płodów, o których mowe, nie brakuje.
Grizzly - mam traume bo,2021.03.1 15:57
Zaglądałem mojej mame w pisde bo miała pisde w poprzek i musiałem głowę przekręcić.
olo2021.03.1 16:28
kultury koszerny czerwony buraku
Grizzly2021.03.1 18:07
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowa ....!
Grizzly2021.03.1 15:56
Ponieważ jestem bez jaj, ale to mam dobry głos i śpiewam w chórze dziewczęcym w synagodze pod wezwaniem Nożykdokütasa.
Grizzly2021.03.1 18:08
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowa ....!
Grizzly2021.03.1 15:56
Chciałbym się onanizować, ale mi nie stoi bo mi rabin przy obrzezaniu jaja wyciął.
Grizzly2021.03.1 18:08
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowa ....!
Grizzly2021.03.1 15:53
No tak, księżulo biadoli, bo małpy nie wyrucha a dziecko by mógł
Grizzly2021.03.1 15:55
Jeśli mówimy o tak zdemoralizowanych jednostkach jak księża, to co do tego niewyruchania małpy wcale bym nie był taki pewien.
Grizzly2021.03.1 18:09
Won złodziejskie mendy bolszewickie od mojego nicka! Won tęczowe ....!
Iydor2021.03.1 15:47
Trafne porównanie księży do małp. Ich się broni bardziej niż wykorzystywanych przez nich dzieci.
Anonim2021.03.1 14:51
No i po co to porównywanie? Ja naprawdę bardzo cenię działalność tego księdza, ale czy nie da się robić swego bez krytykowania pracy innych? Przecież ci, którzy chronią ginące gatunki, też wykonują kawał dobrej roboty.
anonim2021.03.1 15:28
Na czym owa działalność polega? Na zbieraniu datków "co łaska" i "Bóg zapłać" i przesyłaniu ich do centrali?
Anonim2021.03.1 19:13
Oho! Widzę, że nie tylko księdza boli, że inni robią coś dobrego. Bez obaw. Dobro z dobrem się nie pogryzie i nie da się tak, żeby wszyscy koncentrowali się tylko na jednym.
Jerzy2021.03.1 14:35
Ja tez bym bardziej sie przejmowal gatunkiem ginacej malpy, niz niemowlakiem homo sapiens. Gdybym mial wybierac kogo ratowac, to na pewno w pierwszej kolejnosci ratowalbym wymierajacy gatunek malpy niz jednego z wielu przedstawicieli gatunku, ktory doprowadzil owe unikalne malpy na skraj przepasci i ostatecznego wyginiecia. Bo czym w istocie rozni sie czlowiek od innych zwierzat, zeby roscic sobie pretensje do dominacji i decydowania o zyciu i smierci osobnikow nalezacych do innych gatunkow? Mity, ktore stworzyl by siebie dowartosciowac i uswiecic? Kazdy gatunek na tej zemi ma takie samo prawo do istnienia jak ludzie.
Do Jerzego Małpy Ginacej2021.03.1 15:04
Jeśli wszystko to tylko zwierzęta to patrz i podziwiaj zwierzu jak gatunek homo sapiens walczy o przerwanie w czysto naturalistyczny, darwinowski sposób. Natura dała nam rozum abyśmy nie wyginęli i chronili swoje płody a nie jak inne małpy kierowały się tylko popędami. Jeśli ktoś tego nie rozumie nie jest wart aby nazywać go człowiekiem. Po za tym to winni są ci sami co ci wciskają te kity o ginących gatunkach. Jeśli tego nie zważasz to widać że jeszcze z drzewa nie zlazłeś.
Anonim2021.03.1 15:10
Z tym rozumem to w przypadku większości ludzi bym tak nie szarżował.
Filip2021.03.1 15:23
Gadasz kompletne głupstwa. W całym zwierzęcym świecie równowaga jest zachowana przez wzajemne zjadanie się (sarna zjada trawę, lew zjada sarnę, a lwa zjedzą hieny, itd.), a nie przez wstrzymywanie się od uprawiania seksu. My, homo sapiens, dzisiaj jesteśmy na topie, i nas nie ma kto zjadać. Zatem musimy sami znaleźć sposób na kontrolowanie narodzin, albo czeka nas brutalna walka o przetrwanie.
taka prawda2021.03.1 14:08
"Opowiadała mi ją jedna pani, która często przebywa u swoich córek za granicą." a opowiadała coś że córki wyjechały do cywilizowanego kraju gdzie aborcja jest dostępna? Może coś wspominała ile w tym kraju osób chodzi do kościoła? Może jeszcze wspomniała że tu się żyć nie da przez tych czarnych pasożytów? NIE? a szkoda.
prawdą jest żeś dureń2021.03.1 14:21
następny PO....ny ,skąd tutaj się nabrało takich pomyleńców ,to głowa mała !,co jeden to większy idiota
JM2021.03.1 15:10
Ty też jesteś wśród tych pomyleńców!
Podatnik2021.03.1 14:05
Chyba księdzu coś na głowę spadło. Jaki budżet ma ministerstwo zdrowia a ile pieniędzy przeznaczamy na opiekę nad zwierzętami? to idiota a nie ksiądz
Jm2021.03.1 15:16
Podatnik, który innych nazywa idiotami, w tym księdza nie wie, że po znaku zapytania pisze się wielką literą, a przed "a" stawia się przecinek? Skończyłeś nie idioto szkołę podstawową? Możesz mieć inne zdanie, ale ubliżać komuś kto ma inne zdnie to może tylko taki cham jak ty!
Anonim2021.03.1 15:21
Nie dość że sam ubliżasz, to jeszcze nie odnosisz się do meritum, a jedynie krytykujesz formę wypowiedzi. Słabizna.
Podatnik2021.03.1 15:31
Miałem więcej lekcji religii w szkole niż języka polskiego - czego zatem oczekujesz? A teraz muszę pracować bo mam na utrzymaniu takiego "księdza", który zna się na wszystkim i doi kasę z moich podatków. Najbardziej zna się na dzieciach i chętnie wypowiada się o macierzyństwie.
olo2021.03.1 16:32
to w synagogach macie tyle godzin religi
ala2021.03.1 18:04
Czemu kłamiesz?
Kancelarzyk? Ten ulubieniec Dzięgi i Dymera?2021.03.1 13:33
A zdjęcie obrzydliwe, budzące najgorsze skojarzenia!
Filip2021.03.1 13:14
"Ks. Tomasz Kancelarczyk: Dziś gatunek ginącej małpy chroni się bardziej niż dzieci”. No tak, zgadza się panie ksiądz, gatunek ginącej małpy się chroni, bo ten gatunek ginie – raczej proste. Gdyby małp było tak dużo, że musielibyśmy walczyć z nimi o przetrwanie to nie wahalibyśmy się z ładnej małpy zrobić ciepłe kapcie. Natomiast ludzi na Ziemi jest za dużo (co kilka sekund gdzieś na świecie jakieś dziecko umiera z głodu). Dlatego: 1) Albo nauczycie się do ciąży nie dopuszczać (np. zapobiegać przez seksualną edukację), 2) albo nauczycie się skrobania, 3) albo pogodzicie się z wojnami o przetrwanie. Mamy tylko trzy opcje do wyboru, zapytajcie swojego bożka co on/ona woli.
wyskoczyłeś jak Filip z konopi2021.03.1 14:18
Albo nauczycie się do ciąży nie dopuszczać- no wpis idioty !!!.... a może tak nauczycie się ,wy mordercy dzieci odpowiedzialnie się seksować ??? Czy noże jesteś małpą ? i nie masz rozumu ?
Anonim2021.03.1 14:21
Na WDŻ w liceum uczy się, że kalendarzyk to jedna z metod antykoncepcji. Bardzo ciekawe podejście do "odpowiedzialnego" seksu.
Filip2021.03.1 14:58
" …wy mordercy dzieci...” ? Ha, ha. Wygląda na to, że jesteś w jakichś ‘moralnych’ dybach. Pamiętaj, homo sapiens, tak jak każde inne zwierzę, ma przede wszystkim zakodowane przetrwanie. I jeśli kiedyś dojdzie do ogólnej anarchii, bo ludzie będą walczyć o przetrwanie, to może się okazać, że nawet twój sąsiad zechce sobie zrobić fajne kapcie z twojej skóry. Bo to już będzie jedna gęba mniej do jedzenia.
do hipokryty filipka2021.03.1 15:20
A może tak hipokryto ciebie zamordować a majątek po tobie przeznaczyć na głodujące dzieci? Pomysł tak samo dobry jak aborcja. A nawet lepszy bo zweryfikowany. Po wpisie widać co możesz dać światu. Nic.
Anonim2021.03.1 15:23
Zamiast mordować i przeznaczać na głodujące dzieci cudzy majątek (nieładnie komuszku), warto by zrobić coś aby tych głodujących dzieci było mniej. Na przykład wprowadzić edukację seksualną, no ale przecież gumki nie podobają się papieżowi, więc już mamy klops.
Anonimie2021.03.1 17:46
To jedź do głodujących dzieci dzbanie i daj im edukacje seksualną i gumki. Mam nadzieję że będą mieć na tyle siły że pokażą ci co myślą o takich debilnych propozycjach. W sumie i tobie jak zachorujesz należałoby zaproponować edukację i eutanazję. Będzie taniej, miejsce się zwolni i cierpieć nie będziesz. Po co masz żyć? Bo się urodziłeś? A kogo to obchodzi? Braku jednej ateistycznej gnidy i jej mądrości nikt nie pożałuje jak ona sama nie żałuje nikogo.
Kretynizacja LGBT zbiera żniwo2021.03.1 17:57
Wiesz co jest warto podłoto? Podzielić się chlebem z głodującym a nie proponować hitlerowskie rozwiązania. Tobie też mamusia zamiast jedzenia gnoju powinna dać gumkę i edukacje.
leszczyna2021.03.1 21:23
Mniej głodujących dzieci to więcej dzieci sytych, a nie mniej dzieci w ogóle, pojmujesz?
Po 11 ...2021.03.1 13:09
Kłamcy, to dla KK płody stają się ludźmi, a odwrotnie. Np. św. Tomasz uważał, że chłopiec otrzymuje duszę po 40 dniach od zapłodnienia, a dziewczynka po 90. Twierdził, że dopiero od tego momentu embrion przestaje być częścią organizmu kobiety. Tak uważał KK przez prawie 2 tysiące lat, aż do XIX wieku. Więc kto tu zmienia zdanie???
Rabin by ci resztę jaj wyciął!2021.03.1 15:07
Gówno wiesz co napisał jakikolwiek katolicki święty!
Duda-Gracz2021.03.1 12:51
To ksiądz prawosławny ze swoim dzieckiem?
Anonim2021.03.1 12:47
Małpy są na wymarciu, a ludzi jest coraz więcej. No to kogo bardziej trzeba chronić?
Darek2021.03.1 12:41
Ksiądz z niemowlakiem - MOCNE! Na prawdę mocne. To jakaś kampania na rzecz pedofilii?
Dziennikarz TVN2021.03.1 12:42
Tak, kampania pedofili jak nasz wojewódzki...
AAAtomek2021.03.1 14:13
Jesteś dziennikarzem TVNiepokalanów?
Kretynie Darku2021.03.1 15:29
już dawno zauważyłem że nie różnicie się niczym od księży pedofili. Chodzi tylko o wpływy i o to że w KK są jeszcze ludzie którzy opierają się temu lewackiemu pedalsko pedofilskiemu obłędowi. W tych krajach gdzie już nie istnieje wiara w Boga a ateizm staje się normą pedofile wcale nie są zwalczani a wręcz promowani i wspierani przez LGBT.