05.02.19, 14:42Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Wikimedia Commons

Kukiz burzy mit 'świeżości' Biedronia

Czy Robert Biedroń rzeczywiście jest politykiem ponadpartyjnym, który może wnieść świeżość do polskiego życia publicznego? Zdaniem Pawła Kukiza- niekoniecznie. 

W wywiadzie dla RMF FM lider Kukiz'15 wskazał, że były prezydent Słupska, wbrew temu, co głosi, nie jest wcale tak "świeżą" postacią sceny politycznej w naszym kraju. 

"Gdyby pan Biedroń był rzeczywiście osobą świeżą, a nie przeszedł wcześniej przez SLD i Ruch Palikota, to wtedy bardzo bym się zainteresował współpracą w pewnych w kwestiach, np. namawiać go do sprawy wzmocnienia demokracji bezpośredniej"- stwierdził Kukiz, pytany o ewentualną współpracę z Biedroniem. 

"Na wiosnę trzeba poczekać. Trzeba będzie poczekać aż do momentu, gdy ludzie nie zrozumieją, że te wszystkie zdarzenia, z którymi mamy do czynienia, wynikają z konstrukcji ustrojowej. Stąd się rodzi frustracja, mowa nienawiści, uprzywilejowana pozycja mediów i polityków"- w taki sposób lider Kukiz'15 skomentował obecną sytuację w polityce.

W rozmowie z RMF FM polityk był pytany, czy zamierza wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie z narodowcami i korwinistami.

"Z pewnością pójdziemy do wyborów sami. Próbowaliśmy rozmów z innymi podmiotami, ale one nie idą najlepiej. Na pewno nie jest nam po drodze z ruchami polexitowców"- podkreślił. 

"Tak egzotyczna koalicja, gdzie Liroy występuje obok Kai Godek, to już lekka schizofrenia"- dodał Paweł Kukiz.

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze

Ksiądz Robak2019.02.5 15:31
Wy Kukiz to raz tak, raz tak. Nawet nie umiecie się samookreślić. Zapraszam na zadumę do kościoła. Potem spowiedź i pokuta.
Kraken2019.02.5 15:21
Silność moralna partii Biedronia, według moich wyliczeń, wynosi -4,11 ! Nie będę na nich głosować!