16.06.21, 17:16Fot. screenshot - YouTube (RMF24, Janusz Jaskółka)

Lewica, niczym ,,Strajk Kobiet’’, stawia ultimatum rządowi. Odpowiada minister Cieszyński

Totalna opozycja nawet posiedzenie Sejmu poświęcone cyberatakom wymierzonym w polskie państwo próbuje wykorzystać do swojej gry politycznej. Lewica, najwyraźniej ucząc się od Marty Lempart, stawia rządowi ultimatum, domagając się ujawnienia informacji o potencjalnych zagrożeniach.

W Sejmie odbyło się dziś niejawne posiedzenie poświęcone ostatnim cyberatakom, których ofiarami stali się polscy politycy. Jak przekazał po posiedzeniu rzecznik rządu Piotr Müller, w najbliższym czasie Polska stanie się celem bezprecedensowej akcji dezinformacyjnej, która na celu będzie miała wywołanie sporów w polskim społeczeństwie.

Nawet tak poważne kwestie, jaką jest cyberbezpieczeństwo państwa, totalna opozycja postanowiła wykorzystać do własnej gry politycznej i atakowania rządzących. Niezadowolenie z dzisiejszych obrad wyraził m.in. szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

- „Dzisiejsze tajne posiedzenie Sejmu to kpina. Kpina z instytucji tajnego posiedzenia, a przede wszystkim brak jakiejkolwiek informacji, o których moglibyśmy powiedzieć, że mają charakter tajny. Chcieliśmy dzisiaj usłyszeć, jak rzeczywiście wygląda postępowanie rządu w sprawie cyberbezpieczeństwa, nie usłyszeliśmy nic, co miałoby kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski”

- mówił poseł dziennikarzom.

Zamiast tych informacji, jak przekonywał, posiedzenie poświęcono wyjaśnieniom, w jaki sposób parlamentarzyści powinni korzystać z technologii, aby robić to bezpiecznie.

Lewica postanowiła w tej sprawie postawić ultimatum premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

- „Wzywamy Mateusza Morawieckiego i dajemy polskiemu premierowi, jako Lewica, 12 godzin na to żeby zostały poinformowane wszystkie posłanki i posłowie, jeżeli jest jakakolwiek wiedza wśród służ, że konta jakiegokolwiek posła albo posłanki zostały przejęte. Że jest zagrożenie bezpieczeństwa jakiegokolwiek parlamentarzysty”

- oświadczył Gawkowski.

Dodał, że jeśli żądania te nie zostaną spełnione, Lewica złoży wniosek o specjalne posiedzenie komisji ds. specsłużb i wspólne posiedzenie komisji cyfryzacji i spraw wewnętrznych. Wówczas klub będzie domagał się publicznej informacji na temat zagrożeń.

Posiedzenie Sejmu krytykowali też politycy innych ugrupowań opozycyjnych. Odpowiedział im sekretarz stanu w KPRM ds. informatyzacji i pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Zapewnił, że rząd w czasie posiedzenie przedstawił „kompleksową informację”.

- „To, że część sali zbyła ją śmiechem i kpinami, to już niech każdy sobie oceni, jak do tego podejść”

- stwierdził.

kak/PAP

Komentarze

man.of.Stagira2021.06.16 21:15
Teraz! WSZYSCY! ROZSIEWAJ Sars-cov-2! HEIL Lempart! SIEG Heil!...ŻRYJ Covida! Zostaw Ślad! Zostaw Ślad! Zdejm KAGANIEC ludobójco! WY*******AJ na PROTEST! NA Protest Trzaskowski! Zostaw Ślad! SIEG Braun!...Na Czerską Go! Pod Respirator z Nim!...Na Czerską Jego Mać!.. // BRAWO Konfederacja i PO-Platfusy! Kij WAM w RYJ!..b a r a n y Brauna-Clowna!..Teraz!..Rozsiewaj Sars-cov-2! ..bo.. Zakończą lock-down! Wszyscy!...Wy Imbecyle od Brauna, Michnika i Trzaskowskiego…Wy Durnie Tanajny!..
jle_ffm2021.06.16 20:14
Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Cieszyński zamiast wymądrzać się na temat używania prywatnych skrzynek emailowych, niech lepiej odpowie na pytanie, kiedy nastąpi zwrot kasy za niedostarczone respiratory.
o tym nie dowiesz się od kaka2021.06.16 17:28
Dziś sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji nakazujący zapłacenie 20 000 zł na rzecz Polska Akcja Humanitarna (PAH) w ramach kary za obrzydliwą okładkę z lipca 2017 roku. ("Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby") Przyznam, że osobiście dużo bardziej podoba mi się druga część wyroku, która będzie bardziej uciążliwa i być może będzie miała charakter prewencyjny dla ksenofobów tworzących tą skrajnie hejterską gazetkę. Owa druga część wyroku nakazuje Gazecie Polskiej wydrukowanie dużej białej ramki z przeprosinami na swojej okładce. Przynajmniej jeden numer gazety będzie bez tanich, nienawistnych fotomontaży. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie solidna praca radcy prawnego Tomasza Ejtminowicza.
Ala2021.06.16 17:56
PRZECIEZ TE SADY NIE SA POLSKIE PRZYWLECZONE JE DO POLSKI NA CZOLGACH BOLSZEWICKICH.
Obok "ali" to ty staruchu2021.06.16 18:48
Na "Rudym 102" ?