25.07.19, 07:45fot. Paolono Napolitano, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Lewica przyznaje:Przemoc imigrantów bezkarna na Wyspach

W Wielkiej Brytanii bezkarnością cieszą się muzułmańscy i hinduscy oprawcy kobiet - donosi lewicowa "Gazeta Wyborcza". Muzułmanki są na Wyspach obrzezywane, gwałcone i zmuszane do małżeństwa. Ofiary zgłaszają niekiedy przestępstwa policji, ale sprawcy ich cierpień nie są karani.

W 2018 roku na specjalny telefon zaufania dla imigranckich kobiet zadzwoniło ponad 13 tysięcy ofiar. Choć kobiety mają większą świadomość niewoli, w jakiej tkwią, państwo brytyjskie się tym nie zajmuje. W latach 2013-14 prokuratura wszczęła 123 postępowania w sprawach o tzw. przestępstwa honorowe, a w latach 2017-18 już jedynie 71.

Według organizacji Karma Nirvana, która zajmuje się ochroną imigranckich kobiet, brytyjscy policjanci często nie chcą zajmować się sprawami motywowanej kulturowo przemocy wśród imigrantów, bo nie chcą wyjść "na rasistów". "akże prokuratorzy nie do końca rozumieją naturę tej formy przemocy. W efekcie ofiary zbrodni honorowych nie mają takich samych praw jak reszta Brytyjczyków. Nie mają poczucia, że mogą zaufać władzom, boją się, że służby staną po stronie sprawców" - tłumaczy szefowa organizacji.
Na Wyspach dopiero w marcu tego roku pierwszy raz skazano na 11 lat więzienia kobietę, która obrzezała 3-letnią córkę, co jest popularną praktyką wśród imigrantów.

Podobnie jedynie kilka wyroków zapadło w sprawie zmuszania dziewczynek do małżeństwa.

bsw/wyborcza.pl

Komentarze

Andrzej2019.07.26 15:50
Tzw opozycja tym flirtuje z Niemcami starą Unią że po zdobyciu władzy napuszczą do Polski średniowiecznych Popaprańców . A za to stanowiska profity w Brukseli jak Tusk
Reytan2019.07.25 13:15
Artykul wyraznie mowi,ze policja i sady maja trudnosci kulturowe ze zrozumieniem przestepstw wynikajacych z odmiennego tla kulturowego i ze skutecznoscia ich zwalczania. Ale Prawica w Polsce j cierpi na skleroze TAK SAMO jak Lewica,i twierdzi,ze oni swiadomie takie przestepstwa TOLERUJA,chocna to zadnych dowodow nie ma,wrecz przeciwnie.
rebeliant2019.07.25 11:30
Ale jeszcze wcześniej była bezkarna przemoc lewicy. Tylko odwet i rozgromienie lewackich organizacji otwiera drogę do zrobienia porządku z przybyszami.
Zerr02019.07.25 10:37
Kocham żydów i LGBT, szanuje obie te grupy społeczne, dlatego ja nie mam żadnych problemów. :)
Zerr02019.07.25 11:23
dalej bóldupisz?
Zerr02019.07.25 13:58
Czyli nie kocham żydów ani LGBT? Nie szanuję innych ludzi? Ale śmieć z tego Zerr0.
Zerr02019.07.25 10:14
W Niemczech całkowita liczba gwałtów wzrosła w ciagu tych kilku lat sześciokrotnie. Oczywiście postpacy będa kłamać, że nic się nie zmieniło i podobne głupoty, ale u nich to normalne. Jakby nie kłamali to by popatrzec w lusterko nie potrafili.
Maria Blaszczyk2019.07.25 12:43
Tak 6 milionów razy. A te dane to z? Otóż rzeczywiście, zapewne z różnych powodów, także większej zgłaszalności tych przestępstw w przypadku imigrantów. Przypominam, że mówimy o przestępstwie, którego zgłaszalność w Niemczech wynosi poniżej 10%. Ale bez przesady. liczba podejrzanych o dokonanie przestępstw seksualnych mężczyzn-imigrantów wynosi od 0,15 do 0,2 proc. Chciażby się zawzięli, nie zdołaja zwiększyć liczby zgwałceń (bo to nie o gwałty chodzi, jeśli dobrze rozumiem Twoje intencje) sześciokrotnie.
anonim2019.07.25 10:08
Dobrze że w Polsce nikt nikogo nie atakuje ,nie gwałci ani nie morduje! Osoby prześladowane za swoją wiarę, orientacje seksualną itp. zapraszamy do naszego kraju! miłosierni katolicy Was przyjmą...
Zerr02019.07.25 10:20
W Polsce przemoc wobec kobiet jest ZDECYDOWANIE najmniejsza - przynajmniej wg badań Unii Europejskiej. Generalnie w krajach kultury katolickiej przemoc jest dramatycznie niska i postępowe bydło mało co się nie spaskudzi w majty na ten widok ze złości. To jak jest z tobą? Wchodzisz w to?
edi2019.07.25 10:24
no to WYJEDŹ Z POLSKI JAK CI SIĘ NIE POdoba - ruski trollu - codziennie plujesz na Polskę więc nie nazywaj Polski swoim krajem !!!!!!!!
rozbawiony2019.07.25 13:29
I spuszczą wpi>>>>>>eldol
precz z komuną2019.07.25 10:05
Ja cie nie mogę . wyborcza po 30llatach napisał jakąś prawdziwą informację!
Tomek2019.07.25 9:10
To jest właśnie ta słynna równość, tak wychwalana przez potomków morderców Rewolucji Francuskiej.
Mirek2019.07.25 8:23
Cieszmy się że w Polsce nie ma problemu z muzułmanami bo gdyby rządziła koalicja PO - PSL to mielibyśmy już ze 200 tysięcy ciapatych . Tusk na głowie stawał aby nam na siłę wcisnąć muzułmanów . Dziwi mnie że nasze feministki nic nie mówią na temat traktowania kobiet w islamie gdzie kobieta jest mniej warta od wielbłąda . Te rozdarte baby wrzeszczą na Kościół katolicki ale przeciwko islamowi żadna japy nie otworzy . Z ich zachowania wynikałoby że kobiety należy traktować tak jak nakazuje islam .
Matka Polka2019.07.25 10:27
Może feministki marzą takim traktowaniu? Tylko czemu chcą narzucać to innym? Czy ktoś je o to pytał? Jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy.
Maria Blaszczyk2019.07.25 12:33
Przeczytałaś tekst? To nie jest o feministkach. I nie o narzucaniu, tylko wręcz przeciwnie - przeciwdziałaniu. Niby komu narzucają cokolwiek? Więc nie. O ile mi wiadomo - żadna feministka o tym nie marzy. Ja na pewno nie.
Maria Blaszczyk2019.07.25 12:30
Że co? Pan Tusk w ogóle nie wypowiadał się na temat religii. Chodziło o uchodźców, niezależnie od wyznania. W tekście nie chodzi też specyficznie o muzułmanów, co akurat Fronda grzecznie napisała, a Ty pomijasz. Mowa jest też o Hindusach, jesli nie zwróciłeś uwagi. Natomiast jeśli chodzi o Polskę pod rządami PiS - to obecnie Polska jest jednym z największych importerów muzułmanów w Europie. Z tym, że nie są to uchodźcy, ludzie ratujący życie, tylko po prostu imigranci zarobkowi. Nic w tym złego, niech nam budują dobrobyt - ale oskarżanie o to pana Tuska jest kompletnym absurdem. Co do kościoła i islamu... No przecież tu nie ma żadnej różnicy. Róznica leży w tym, że w Oświeceniu, które miało miejsce w Europie, a nie miało w krajach muzułmańskich, pojawiła się refleksja, czym naprawdę jest religia. I nasze państwa wzięły kościół za pysk,Jedne skuteczniej - jak Francja, inne mniej skutecznie - jak Polska. Ale każde w jakimś stopnbiu ukróciło to barbarzyństwo. Przypominam Ci - Watykan prawo zezwalające na żenienie się z 12-latkami zniósł 6 lat temu. SZEŚĆ!!! Kobiece obrzezanie, o którym mowa w tekście, które w warunkach europejskich za namową kościoła praktykowano często także metodą wypalania łechtaczki rozpalonym żelazem, zniesiono dopiero po tym Żydzie-ateiście Freudzie (po czym za obrzezanie kobiet wzięli się Amerykanie). Nie mam pojęcia, gdzie usłyszałeś że feministki zalecają traktowanie kobiet tak, jak nakazuje islam (co zresztą, tak jak w przypadku kościoła, nie jest przecież spójną narracją; w Polsce wypalanie łechtaczek nigdy na dużą skalę nie stosowano, a w innych krajach - leczono w ten sposób nawet bół pleców po wysiłku czy zapalenie płuc). Islam to nie jest coś, co nakazuje cokolwiek. To dziesiątki bardzo różniących się od siebie kultur, jednych bardziej represyjnych dla kobiet, innych mniej, w ramach których funkcjonuje ponad półtora miliarda ludzi, z których każdy jest inny. Nie wiem też, skąd Ci się wyrażony wulgarnie pogląd o japie - Ty myslisz, że w organizacjach typu Karma Nirvana to kto pracuje??? No chyba - właśnie - feministki, nie sądzisz?
Reytan2019.07.25 13:08
Dzieki Kaczynskiemu i Morawieckiemu mamy juz setki tysiecy muzulmanow,i to z najbardziej fundamentalistycznych krajow. Z Afganistanu,z Pakistanu,z Bangladeszu,z Uzbekistanu. PO chcialo przyjac tylko kilka tysiecy.