17.11.19, 10:47

Lewicowe brednie, czyli o micie żydowskich zębów ze złota

We wrześniu 1939 narodowo socjalistyczne Niemcy i komunistyczna Rosja napadły na Polskę. Polacy znaleźli się pod okupacją nazistów i komunistów. Niemcy i Rosjanie od pierwszych dni okupacji mordowali Polaków. Okupantów różnił stosunek do Żydów zamieszkujących Polskę. Od pierwszych dni okupacji ludność żydowska tworzyła na terenach sowieckiej okupacji sowiecki aparat terroru i administracje, tym samym zaangażowała się w mordowanie polskich patriotów.

 

Żydzi chcieli też kolaborować z Niemcami, Niemcy z tej oferty skorzystali, ale żydowskich kolaborantów wykorzystali gównie do eksterminacji innych Żydów i Polaków pomagających Żydom (żydowscy konfidenci niemieckiemu okupantowi wydawali Polaków pomagających Żydom – niemiecki okupant karał śmiercią wszystkich Polaków, ich rodziny i sąsiadów, którzy pomogli Żydowi – Polacy byli karani za to, że np. dali Żydowi jedzenie, lub nie donieśli na Żyda Niemcom).

Dziś Żydzi z USA, którzy lekceważyli podczas II wojny światowej eksterminacje Żydów w Europie Wschodniej, by przejąc majątek Polaków warty 300.000.000.000 dolarów, szerzą brednie o polskiej odpowiedzialności za holocaust. W ramach kreowania negatywnego wizerunku Polaków kolportowane są brednie o tym, że fetyszem dla Polaków były złote zęby pomordowanych Żydów.

Odnosząc się do tej antypolskiej bzdurnej historii rodem z horrorów, warto przypomnieć kilka spraw. Ludność żydowska w II RP wbrew opowieściom Żydów nie była bogata i wykształcona tylko była żyła w nędzy i ciemnocie (nędza ludności żydowskiej wynikała z po pierwsze z powszechnej nędzy będącej owocem zaborów i I wojny światowej, a potem sanacyjnej dyktatury, a po drugie z ciemnoty ortodoksyjnego judaizmu, który uniemożliwiał masom żydowskim zdobywanie edukacji i podejmowanie pracy). Zdecydowana większość Żydów w 1939 roku żadnych złotych zębów nie miała – większości Żydów nie było stać na opłacanie podatków, nie wspominając o wizytach u dentysty i wstawianie sobie złotych zębów.

Ci Żydzi, którzy mieli jakiś majątek, szybko go tracili. Po pierwsze rabowali go Niemcy, a po drugie koszty utrzymania w getcie były gigantyczne, zasoby pozwalające na życie w czasie pokoju, w czasie wojny szybko traciły swoją realną wartość, nawet złoto nie wiele było warte.

Ostatecznie zwłoki mordowanych Żydów były przez Niemców dokładnie przeszukiwane. W obozach przed zamordowanie Niemcy (wykorzystując żydowskich kapo) ścinali włosy Żydom i wyrywali trupom wszelkie złote zęby. Zwłoki pomordowanych Żydów był przez Niemców palone.

Na lewicowym portalu „Krytyka Polityczna” ukazał się artykuł „Polscy poszukiwacze żydowskiego złota” autorstwa Pawła Reszki (będący fragmentem książki „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota” wydanej przez Wydawnictwo Agora). Paweł Reszka to „laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego” (Kapuściński był współpracownikiem SB i w swoich tekstach szerzył prokomunistyczną propagandę) oraz autor książki, w której „zbiera głosy układające się w przerażającą opowieść o zobojętnieniu, które pozwala traktować masowe mogiły jak złotonośne pola” i o tym, jak „po Zagładzie mogła przyjść ''gorączka złota''”.

Według lewicowego publicysty „to nie były incydenty, ale proceder, który, niemal na masową skalę, trwał przez lata. Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar, mieszkańcy pobliskich wsi i przyjezdni prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”. „Na Icki” chodzili ojcowie i synowie, sąsiedzi, mężczyźni, kobiety i dzieci. Prochy zmieszane z ziemią przepłukiwali w rzece lub specjalnie wykopanych dołach, tzw. płuczkach”.

Rzekome indywidualne historie przedstawione w artykule na lewicowym portalu zdają się mieć na celu wytworzenie w czytelnikach przekonania, że rzekome incydenty były norma, i świadczą o powszechnym polskim antysemityzmie i polskiej odpowiedzialności za holocaust – w artykule przedstawiona jest historia, jak polscy chłopi wydali Niemcom żydowskiego uciekiniera z obozu koncentracyjnego i odarli jego trupa z łachmanów obozowych – bieda na polskiej wsi podczas II wojny światowej niewątpliwie była, ale trudno uwierzyć, że cuchnące, przepocone i obesrane łachy z obozu (Niemcy uniemożliwili więźniom dbanie o higienę) mogły być atrakcyjne dla polskich wieśniaków.

Według opowieści zamieszczonych w artykule na lewicowym portalu tysiące Polaków przez lata wykopków w miejscach obozów zyskało złoto i brylanty. Znając realia II RP i II wojny światowej teza o tym, że Żydzi w obozach byli tak majętni, że wśród ich prochów przetrwało złoto i diamenty jest niedorzeczna. Niedorzeczne jest też przekonanie, że władze komunistyczne po II wojnie światowej, które zakazały Polakom posiadania złota, tolerowaliby tysiące ludzi zdobywających złoto – gdyby była możliwość zyskania złota i brylantów z prochów pomordowanych Żydów komunistyczny okupant sam by takie wykopki przeprowadził, a nie zostawił takie dochodowe zajęcie inicjatywie prywatnej, w sytuacji, gdy komuniści uniemożliwiali Polakom nawet prowadzenie sklepów czy warsztatów rzemieślniczych.

Jan Bodakowski

Komentarze

Skrzypek na dachu2019.11.18 0:20
Brawo Pan Jan Bodakowski
Max Fiend2019.11.18 0:00
Bodakowski powinien się zapoznać z materiałami IPN. Przestałby pisać brednie.
Mirek2019.11.17 23:57
do Moshe Goldstein . Jeżeli chodzi o Jedwabne to mam pewną wiedzę ze nie było to tak jak Żydzi twierdzą . W 1939 roku zaraz jak sowieci razem z Niemcami napadli na Polskę jedwabieńscy Żydzi , ale też okoliczni, masowo przechodzili na służbę sowiecką . To Żydzi sporządzali do NKWD listy polskich rodzin na wysyłkę na Syberię . To Żydzi szydzili z wiary katolickiej . Dochodziło nawet do tego że Żydzi chodzili pod kościół katolicki załatwiać swoje potrzeby a podczas mszy w kościele palili papierosy .
Słuchacz RM2019.11.17 23:51
Czytałem ten artykuł. O jego wiarygodności świadczy wzmianka o pierścionku z brylantem, znalezionym w prochach po spalonych ofiarach. Autor nie wiedział, że brylant spaliłby się z tymi ofiarami!
Jan Radziszewski2019.11.17 21:33
A wiesz duraku żydowski -i że żydzi trzymały kasę żydowską nie Niemcy ot żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Trzeba pamiętać, że zagłada żydów przez hitlerowski reżim nie obejmowała żydowskiej arystokracji, która - przeciwnie - była jej gwarantem, Np. żydowscy, niemieccy bankierzy Oppenheimowie udzielali cały czas wydatnej pomocy Hitlerowi, który zrewanżował się im, mianując ich honorowymi aryjczykami. Nie tylko mieli oni do swej dyspozycji dwa gabinety w gmachu Reichbanku, którego prezesem był mason Hjalmar H. Greeley Schach, i agent Rockefellerów, ale jak wynika z akt procesu norymberskiego, trzymali w latach wojny pieczę nad depozytem srebra i biżuterii skonfiskowanej Żydom po 1937 r. Na najwyższych szczytach dowództwa wojskowego i administracji widzimy wielu żydów, jak: Heydrich, gen. Luftwaffe Milch, admirał Canaris, Eichmann, Streicher czy dr Mengele. W Wermachcie służyło 130 generałów pochodzenia żydowskiego i 150 tysięcy żołnierzy. Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności
Mirek2019.11.18 0:02
Psychiatryk czeka . Pośpiesz się chłopie póki nie jest za późno .
Gryfita2019.11.18 10:16
na ciebie, nieuku, na pewno
Walter2019.11.17 19:17
W każdym narodzie w okupowanej Europie były osoby ratujące Żydów, jak również ich wydające, a nawet zabijające. W dniu 17 sierpnia 1944 r. w Lesie Siekierzyńskim (Świętokrzyskie) oddział AK "Barwy Białe" dokonał egzekucji kilkudziesięciu ukrywających się Żydów. Ciała pomordowanych zostały okradzione i zakopane. Sprawcy egzekucji po wojnie stanęli przed sadem, przyznali się do winy i nie potrafili określić motywów zbrodni. Główny winowajca, który wydał stosowny rozkaz porucznik Kazimierz Olchowik ps "Zawisza" został przez AK ukarany odebraniem dowodzenia, nie był sądzony. W okresie powojennym uciekł do Australii, gdzie zmarł w 1979 r. Oddziały Gwardii Ludowej pod rozkazami Grzegorza Korczyńskiego na Lubelszczyźnie dokonywały zbrodni często połączonych z grabieżami na ukrywających się Żydach w jeszcze większej skali. Jeśli chodzi o pogrom kielecki z 1946 r., to nie ma żadnych dowodów, że była to prowokacja ówczesnych polskich władz.
Lennon2019.11.17 17:55
>>gdyby była możliwość zyskania złota i brylantów z prochów pomordowanych Żydów komunistyczny okupant sam by takie wykopki przeprowadził A ten "komunistyczny okupant" to nie przypadkiem Polacy? Skoro oni mogli, to i szarzy ludzie mogli. Władza zakazała kraść - a kradło się na potęgę - i nie kradł "komunistyczny okupant" tylko Polacy.
Gryfita2019.11.18 3:32
Komunistyczny okupant to żadni Polacy, tylko komuniści żydowskiego pochodzenia, przysłani do Polski przez Stalina. Ich władzę i wpływy ograniczono dopiero w 68.
arbiter elegancji2019.11.17 16:14
Milicja wiedziała wszystko? Odpłynąłeś dziadku w tym momencie. Gdzieś ty wtedy żył? W Australii?
Gryfita2019.11.17 16:22
W PRLu ty mądrallo. Teraz wiemy że jesteś popłuczynami po PZPR. Tylko półdebil albo PZPRak może bełkotać, że takie kwestie jak pozyskiwanie waluty czy złota pozostawały poza ścisłą kontrolą UB i MO.
arbiter elegancji2019.11.17 16:39
No nie wiem. Pamiętam czasy stanu wojennego, mieliśmy w domu i bibułę i dolary. Wszechwiedząca milicja? Wszechwiedząca SB?
Gryfita2019.11.17 16:47
Nie bełkocz o "bibule w domu", bo "złota" nie wykopywałeś w domu z doniczek, tylko na polu i na widoku i potem to złoto musiałeś upłynnić w sieci cinkciarzy będących w 100% kapusiami UB. PS. Bezpieka miała rozpracowane 99,9% drukarni.
arbiter elegancji2019.11.17 16:59
A po co od razu upłynniać? Nie, ty chyba jednak spędziłeś tamte czasy w Australii, doktorku. A obóz w Bełżcu był otoczony lasem, przypominam również że kopanie trwało aż do lat 80.
Gryfita2019.11.18 3:15
To są komunistyczne bajki takie same jak brednie nienawistnika Grossa
bezlitosny internauta2019.11.18 17:42
Zawsze możesz sprawdzić w Google, muchos dineros. Albo w drukowanym wydawnictwie na temat obozu w Bełżcu.
Nauka głupcze2019.11.17 15:54
"Skrupulatnie oczyszczani z wszelkiej majętności" https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_w_Sobiborze
Gryfita2019.11.17 15:39
To jest katofobiczny bełkot adresowany do młodocianych durniów, nieznających realiów PRL nawet z opowieści rodziców. Za PRL mowy nie było aby ktoś uskuteczniał masowe albo i niemasowe prace w ziemi. To było państwo totalitarne i milicja wiedziała właściwie wszystko. Po takich publikacjach widzimy, jaką zwierzęcą, podłą nienawiść i rasistowską pogardę mają dla Polaków i katolików tak zwani lewacy - w prostej linii potomstwo ideowe masowych ludobójców XX wieku. PS. Młodociane durnie nie wiedzą, że żydzi byli skrupulatnie oczyszczani ze wszelkiej majętności i istniały nawet wyspecjalizowane przedsiębiorstwa niemieckie tym się zajmujące na skalę przemysłową. Zachowały się ich księgi dokumentujące ile i czego wyrwano z trupów.
Jarek2019.11.17 14:18
Bodakowski - z dzisiejszych czytań 2 Tes 3 "... Albowiem gdy byliśmy u was, nakazywaliśmy wam tak: Kto nie chce pracować, niech też nie je! Słyszymy bowiem, że niektórzy wśród was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują, lecz zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracując ze spokojem, własny chleb jedli. ..." Weźmiesz się za uczciwą pracę?
czarne też jest złe2019.11.17 13:11
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25404103,bohaterowie-mojej-ksiazki-znajdowali-sie-tak-blisko-epicentrum.html
ignacy2019.11.17 12:53
Tam gdzie żyd tam zawsze wcześniej czy później jest problem . Kto finansował Hitlera !!!!!!!!!!!! Ilu żydów służyło w wojsku Hitlera
stan2019.11.17 12:48
stan do Moshe Chyba nie piszesz o Polsce. Jesteś niemieckim żydem? Żadnych gett ławkowych nie było w szkołach, tylko na uczelniach, ponieważ żydzi słabo znali język polski (sami tworzyli sobie getta izolując się od Polaków - mieli swój samorząd, uczyli się w swoim języku i nim się posługiwali. Mało było żydów zasymilowanych). Profesor na uczelni musiał wiedzieć, gdzie siedzą osoby słabo rozumiejący to, co do nich mówił, dlatego zwracał się do nich. Pisał o tym sam żyd, który przeżył Auschwitz. A czy wiesz, że przed wojną żydzi niszczyli polską konkurencję w handlu. Panowała zmowa, tj solidarność żydowska, która doprowadzała do krachu polskich rzemieślników i biedy rolników, którzy musieli sprzedawać swoje produkty za bezcen. Stąd pojawiło się hasło nacjonalistów: "Nie kupuj u żyda". Moshe, nie znasz historii Polski, ale pamiętasz gettta ławkowe? Ze starości chyba zapomniałeś, gdzie mieszkałeś przed przyjazdem do Polski. To tacy ludzie jak Ty są siewcami antysemityzmu. We Francji, ponieważ było spokojnie kilka lat temu, syn rabina zdewastował zydowski cmentarz i podniosło się larum na cały świat o prześladowaniu żydów. W konsekwencji teraz naprawdę prześladują zydow na zachodzie. Uważaj na siebie w Polsce, byś nie wywołał takiego samego oddźwięku, bo gdzież się wtedy schronisz?
anonim2019.11.17 12:24
Dlaczego diaspora żydowska nie pomagała wyjechać biedocie żydowskiej z Polski, tak jak pomagała wyjeciechać zamożnym Żydom? Ponieważ widome było, że powstanie państwo Izrael, gdzie prawo zamieszkania ma każdy Żyd. Po co rządowi biedny Żyd?......
Ponik2019.11.18 12:35
Pare la temu polski historyk opublikowal list G.Meir w ktorym to zadala od rzadu Polski przysylanie TYLKO zdrowych i mlodych Zydow do mlodego panstwa Izrael . Chorzy , starcy etc. mieli zostac w Polsce ...
anonim2019.11.17 12:18
Usiłowano kopać nawet na terenie KL Lublin, pomimo że w pierwszych latach powojennych funkcjonował tam najpierw obóz dla jeńców a później polski komunistyczny obóz koncentracyjny dla "elementu niepewnego". A wy Bodakowski pamiętajcie o ósmym przykazaniu. I o tym, że jutro jest poniedziałek, a więc macie okazję poszukać pracy. Czuwaj!
stan2019.11.17 13:03
Więc kto tam kopał? Więźniowie (których później zabijano) na rozkaz Niemców, a po wojnie nie był to polski obóz komunistyczny, tylko żydokomunistyczny. Nie wiesz, kto wówczas sprawował władzę w Polsce?
anonim2019.11.17 15:44
Kto sprawował?
Gryfita2019.11.17 16:54
Komuniści żydowskiej narodowości, z nadania Stalina. Proste?
Zbyszko2019.11.17 12:11
Autorowi tego tekstu i czytelnikom polecam tekst z Tygodnika Powszechnego: https://www.tygodnikpowszechny.pl/goraczka-zlota-w-oswiecimiu-142297 Moje podsumowanie to: Nienawiść rodzi nienawiść, wojna jest eskalacją wszelkiej nienawiści.
stan2019.11.17 12:59
Tygodnik Powszechny? To taka sama prawda jak w GW Michnika! Doprawdy, ktoś jeszcze z Polaków to czyta? Przecież to gazeta nie katolicka, ale żydowska, włącznie z redaktorem przebranym za katolickiego księdza.
Grizzly2019.11.17 11:52
Czy te skończone tumany z krytyki politycznej nie wiedzą, że w obozach były specjalne komanda pod nadzorem esesmanów przeszukujące zwłoki mordowanych więźniów? Jeśli Niemcom przydawały się ubrania więźniów, włosy, buty i okulary to złoto zignorowali? Jak po spaleniu zwłok w krematorium złoto i diamenty mogły pozostawać w popiołach to fizyka już nie odpowie na takie wyzwania. Lewaki to tumany, sabotażyści, kolaboranci i złodzieje dlatego wypisują takie brednie!
Nauka głupcze2019.11.17 12:30
Żydzi przetrzymywani dłużej w obozach, którzy zdawali sobie sprawę że czeka ich śmierć, wyrzucali przeszmuglowane do obozu kosztowności do dołów kloacznych mając nadzieję, że w ten sposób nie dostaną się one w ręce Niemców. I to te miejsca przede wszystkim rozkopywano po wojnie. Z kolei poszukiwania złotych mostków przez obozowych "dentystów" nigdy nie były w stu procentach skuteczne. Złoto jest metalem, który paruje w temperaturze 2700 stopni Celsjusza. W piecach krematoryjnych temperatura nie przekraczała 1200 stopni. A czym są diamenty sam sobie sprawdź w Wikipedii.
Grizzly2019.11.17 12:49
Wiedza głupcze! 1200 stopni to dobra temperatura żeby wytopić złoto z każdych zwłok! Skąd ty to wiesz, że przeszukiwacze z komand obozowych mogli nie być w stu procentach skuteczni? Ryzykowali śmiercią! Nie naukę a infantylne brednie tu pokazałeś! Kosztowności szmuglowane do obozu? Wchodzili do obozu nago pod okiem esesmanów, psów i obsługi obozowej!
anonim2019.11.17 15:48
Wytopić, nie odparować. Nie, nie wchodzili nago. Wchodzenie nago zaczęło się w ramach "Akcji Reinhard" i proszę rozróżnić obozy zagłady (gdzie Żydów zabijano w ciągu jednego dnia) od obozów koncentracyjnych. Skąd wiesz, że byli w 100% skuteczni? Tak, szmuglowane.
Grizzly2019.11.17 17:51
Więc wytopione złoto przedostawało się na dno pieca i pewnie było stamtąd odbierane, trudno sobie wyobrazić esesmanów nie pilnujących tego "procesu". Złoto żydom - ale nie tylko im - było w jakiś sposób odbierane i częściowo nawet przeznaczane w postaci złotych dwudziestodolarówek przez esesmanów na prostytutki. W łaźniach więźniowie musieli być nago, gdzie odbierano im całą własność włącznie z ubraniami i bagażami. W KL tak samo odbierano wszelkie wartościowe przedmioty. Musieli być skuteczni bo inaczej groziła im śmierć na wypadek takich przeoczeń. Niemcy odbierali więźniom nawet włosy to i zmarłych "nie puściliby" ze złotem! Mentalność niemiecka i realia obozowe!
observer 2019.11.17 11:40
Polacy uratowali dziesiątki tys Żydów pomimo kary śmierci grożącej całej rodzinie. I pomimo tego, że specjalnie podstawiano takich którzy udawali potrzebujących pomocy i donosili skazując na śmierć ratującego i jego rodzinę. Na Kresach w latach 39-41 Żydzi uratowali kilku Polaków. A z całym szacunkiem dla szlachetnego czynu to ostrzeżenie (bo na tym polegała pomoc) to nie było to samo co przetrzymywanie dzień po dniu, czasem przez całe lata. Żydom nie groziły aż tak drastyczne kary a możliwości z uwagi na masowe zaangażowanie w aparat sowiecki mieli olbrzymie. Dziś zarówno część z nich jak i ich pachoły oskarżają Polaków bez cienia umiaru czy choćby przyzwoitości ...
stan2019.11.17 12:56
Znasz przypadek uratowania Polaków? Napisz, bo to ciekawe. Czy napisałeś po prostu, by pokazać skalę? Ja nie znam takiego przypadku, a chętnie poznam, bo cenię obiektywność.
observer 2019.11.17 13:53
Słyszałem tylko o trzech do tego niezweryfikowanych przekazach ustnych jakoby ostrzegli Polaków. Natomiast prof JR Nowak w książce pt "Przemilczane zbrodnie" opisał wiele przypadków mordowania Polaków ...
T2019.11.17 11:33
Trzeba odróżnić Żydów prawdziwych, starotestamentowych, od sekciarsko-masońskio-kabalistycznych typu Chabad Lubawicz od Żydów ateistycznych czy wręcz satanistycznych. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Polecam film https://www.youtube.com/watch?v=b4VkOXqxbqw Rabin Cohen wyjaśnia w czym rzecz mniej więcej.
stan2019.11.17 12:53
Po wojnie Polskę opanowali przeważnie chazarzy i litwaki, czyli ci, o których piszesz. Natomiast jeśli chodzi o zydów amerykańskich, czy są lepsi (ustawa 447)?
StanPio2019.11.17 18:38
Niemcy w Wielkopolsce przyłączonej do Deutsche Reich przy pomocy więźniów z zakładów karnych rozkopywali żydowskie cmentarze i groby bogatych Żydów dla grabienia złota i biżuterii. Tak zeznają żydowscy świadkowie! Po wojnie żydokomunistyczna hołota, która dorwała się do władzy robiła to samo na cmentarzach i w miejscach masowych egzekucji pod pozorem badań.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.17 11:25
Bodakowski, weź się za coś, ty nierobie!
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.17 11:17
Polacy kochali żydów i nieśli im pomoc podczas II wojny św. tak jak teraz pomagają i przyjmują pod swoje dachy uchodźców z Syrii! Bodakowski przestań bredzić i kłamać!
kapo zydowska policja w gettcie2019.11.17 11:45
zydzie dlaczego klamiesz bog was za to rozliczy
stan2019.11.17 12:51
Nie wypisuj bzdur. Ucz się chłopaczku. Polacy pomogli stworzyć państwo Izrael, a żydzi jakoś o tym nie pamiętają. Z pewnością o tym nie wiesz?
des2019.11.17 16:16
No a jak już Żydów nie można było wydawać za pieniądze Niemcom to zaciągnęli się do umacniania władzy ludowej i tym co pomagali Żydom strzelali na UB w tył głowy a w międzyczasie płodzili takie "zdradzieckie mordy" jak TY.
Gryfita2019.11.17 16:53
Polacy nie kochali Żydów, bo i nie było za co kochać, ale jako naród łagodny i chrześcijański tolerowali ich wybryki i żyli z nimi w zgodzie, a gdy przyszli Niemcy, pozapominali o żydowskich grzeszkach i pomagali im jak mogli. Chrzanisz jak typowy sekciarz. Jeśli nie kochamy Żydów to znaczy że jesteśmy mordercami i zwierzętami do wymordowania. To chcesz wszem i wobec powiedzieć. Tylko dla antypolskiej tłuszczy przemawia RASISTOWSKI bełkot oskarżający Polaków o cudze zbrodnie.
Karrol2019.11.17 22:32
Przed wojną do urzędu stanu cywilnego przychodzi facet i w te słowa odzywa się do urzędnika: proszę pana, nazywam się Potocki, a chciałbym zmienić nazwisko na Lubomirski. Urzędnik na to: panie Potocki takie piękne nazwisko i chce pan zmieniać? No tak, no bo co mam powiedzieć, jak ktoś mnie zapyta, jak nazywałem się wcześniej, że Schwartz? A tak będzie, że Potocki.
Morales Don Diego2019.11.17 11:13
Mamo, czemu ten paskudny pan nosi stale starą spraną chińską bluzę? Bo go nie stać synku, to patologia, oni tak już mają.
eunoroom2019.11.18 14:00
Startował z list Konfederacji i nie załapał się to musi dodzierać. Poza tym jest bezrobotny i nie stać Go na nową.
wolne media2019.11.17 11:11
Największymi antysemitami na tym świecie są sami żydzi
Moshe Goldstein2019.11.17 10:56
W POLSCE NIE MA ANTYSEMITYZMU... A potem taki czopek swoje wylewa. Pamiętamy Getta ławkowe, Jedwabne, prześladowania i wystąpienia przedwojennych nacjonalistów cieszących się z przejęcia władzy przez Hitlera i jego poczynania z mniejszością.
Grizzly2019.11.17 11:54
Sam jesteś czopek ze świńskiego ogona!
Morales Don Diego2019.11.17 12:21
No weź, popatrz na tego 40+ letniego czopa w starej spranej bluzie dla 15 latka. Przecież ten gość wygląda jak koszmar.
stan2019.11.17 12:47
Chyba nie piszesz o Polsce. Jesteś niemieckim żydem? Żadnych gett ławkowych nie było w szkołach, tylko na uczelniach, ponieważ żydzi słabo znali język polski (sami tworzyli sobie getta izolując się od Polaków - mieli swój samorząd, uczyli się w swoim języku i nim się posługiwali. Mało było żydów zasymilowanych). Profesor na uczelni musiał wiedzieć, gdzie siedzą osoby słabo rozumiejący to, co do nich mówił, dlatego zwracał się do nich. Pisał o tym sam żyd, który przeżył Auschwitz. A czy wiesz, że przed wojną żydzi niszczyli polską konkurencję w handlu. Panowała zmowa, tj solidarność żydowska, która doprowadzała do krachu polskich rzemieślników i biedy rolników, którzy musieli sprzedawać swoje produkty za bezcen. Stąd pojawiło się hasło nacjonalistów: "Nie kupuj u żyda". Moshe, nie znasz historii Polski, ale pamiętasz gettta ławkowe? Ze starości chyba zapomniałeś, gdzie mieszkałeś przed przyjazdem do Polski. To tacy ludzie jak Ty są siewcami antysemityzmu. We Francji, ponieważ było spokojnie kilka lat temu, syn rabina zdewastował zydowski cmentarz i podniosło się larum na cały świat o prześladowaniu żydów. W konsekwencji teraz naprawdę prześladują zydow na zachodzie. Uważaj na siebie w Polsce, byś nie wywołał takiego samego oddźwięku, bo gdzież się wtedy schronisz?
Urszula2019.11.17 16:16
Najlepiej porozmawiać z ludźmi, którzy mieli Żydów za sąsiadów. Od nich się można dowiedzieć całej prawdy. Oczywiście jeśli jeszcze żyją. Z opowiadań mojego ojca, który miał codzienny kontakt z Żydami wiem, że Polacy Żydów traktowali z pogardą, wyniośle. Żydzi, owszem, byli mistrzami w handlu, ale kto był mądry to nie pozwolił się Żydom oskubać. Co więcej - wielu potrafiło skutecznie oskubać Żyda. To ta pogarda i wywyższanie się Polaków powodowała, że Żydzi trzymali się osobno. Polacy powinni byli uczyć się od Żydów jak należy zarabiać na handlu. Tymczasem pisze sie o niszczeniu polskiej konkurencji. No co to za konkurencja, która nie umie konkurować. Jedynie co Polacy potrafią to narzekać bo znowu im się nie udało. I zawsze za tę nieudolność oskarżają innych.
Gryfita2019.11.17 16:58
Twój "ojciec" kłamał.
Maria Blaszczyk2019.11.17 20:11
Czy kłamał też pan prezydent Narutowicz, gdy padał zastrzelony przez antysemitę - choć sam nie był Żydem, to głosowali na niego Żydzi i Prawdziwi Polacy® nie mogli tego ścierpieć?
Gryfita2019.11.18 3:14
Eligiusz Niewiadomski nie był antysemita, tylko skrajnym wręcz filosemitą. Solidnie zafiksowanym, publicznie mówił, że chce zabić Piłsudskiego. Pochodził z rodziny utrzymywanej i wykształconej za pieniądze Natansonów. Jego ojciec, Wincenty Niewiadomski, opublikował pośmiertną laudację dla Jakuba Natansona. Cała legenda o Niewiadomskim to stek bzdur niemających potwierdzenia w ówczesnej prasie prawicowej i lewicowej, spreparowana jako kłamstwo służące łatwemu poniewieraniu prawicy i oskarżaniu o zbrodnie.
Joko2019.11.18 7:55
Pani wpis zaprzecza pani pogladom.
Marian2019.11.17 13:38
Pamietamy tez antypolska dzialalnosc zazydzonych do granic mozliwosci KPP,KPZB i KPZU.Ich uzbrojone przez sowietow bandy terroryzowaly Kresy, dokonujac aktow dywersji i zbrojnych napadow.Pamietamy ze to przez dzialalosc tych zydowskich band do lat 30-tych utrzymywano na Kresach stan wyjatkowy.
les2019.11.17 18:12
wal sie cwelu zydowski, boisz sie do dzisiaj,by w jedwabnym nie bylo wykopek i nie wyciagneli twego wuja, ostatniego komunistycznego aktywisty w tym rejonie na swiatlo dzienne.
Paul2019.11.17 19:23
Zanim zaczniesz oskarżać, w dodatku niesłusznie Polaków, proszę o odpowiedz na pytanie : czy Twoi przodkowie skazali na śmierć Jezus, którego chrześcijanie czczą jako Boga ?
Mieszaniec2019.11.18 10:11
A my nie pamiętamy Jedwabne, ale pamiętamy kolaborację z sowietami i wywózki na sybir.