18.06.19, 10:42(fot. flickr/Arno Mikkor)

Lichocka: Tusk uważa, że w kwestii VAT nic się nie stało

- Jesienne wybory zadecydują czy będzie kontynuowana polityka realizowana od 2015 roku. Ich znaczenie polityczne i historyczne będzie porównywalne z tymi z 1989 roku. A za rok o tej porze będziemy rozmawiać o tym, że Andrzejowi Dudzie udało się wygrać wybory prezydenckie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Lichocka, poseł PiS.

- Dziś jest dzień urodzin braci Kaczyńskich. To bolesny moment, bo przypomina nam, że pod Smoleńskiem straciliśmy Lecha Kaczyńskiego, wybitnego polskiego polityka, najlepszego prezydenta, jaki nam się zdarzył - stwierdziła

- Lech Kaczyński reprezentował polską inteligencję i niósł jej spuściznę, jej zadanie, czyli służenie wspólnocie, a jednocześnie dbanie o to, żeby ta wspólnota mogła w swojej tożsamości, polskim sposobie bycia, istnieć i iść dalej. (…) Był intelektualistą, profesorem prawa, wielkim erudytą. O tym, przez przemysł pogardy, który uruchomiła postkomuna, wielu Polaków nie wie do dziś - dodała.

Polityk odniosła się również do wczorajszego przesłuchania Donalda Tuska przed Komisją ds. VAT:

-  Były premier uważa, że w kwestii VAT nic się nie stało. Tak samo w przypadku Amber Gold i afery hazardowej. (…) Najbardziej widoczne w tym przesłuchaniu było to, że Donald Tusk za bardzo nie przejmował się sprawą VAT —wskazała.

- Mam nadzieję, że Donald Tusk nie wróci skutecznie do polskiej polityki, mimo że ma takie ambicje - dodała

tag/polskieradio24.pl

Komentarze

Donek2019.06.18 19:03
Oj tam oj tam przecież wyparowało tylko marne 250 miliardów zł :D
retro2019.06.18 11:59
Sąd Najwyższy zapewnia mu bezkarność. Oni wszyscy mieli zagwarantowana bezkarność, bez niej tak zuchwale by nie okradali Polski.
Sprytny ninja 2019.06.18 11:12
1. to bolesny moment - nie potrafi pani poseł inaczej budować zdań ? 2. Tusk ma ambicje skutecznie wrócić do PL polityki?? Od kiedy to na serio chce się zając tym niechcianym tematem, którego dźwigać nie ma siły, do tej nienormalności. Woli fuchę na zachodzie i tyle. Czasem tu przyjedzie, ale tylko namieszać aby pis nie wyrósł na tyle aby go wsadzić za Smoleńsk. On wie i czuje co zrobił. Do Polski na stałe nie wróci.
Sprytny ninja 2019.06.18 11:05
Miał wjechać na białym koniu, zerwać kajdany,... a tu wychodzi człeczyna i duka: - nie znam się na podatkach, bo jest historykiem (a tak mądrze patrzył, jak Ostaszewska) - o luce Vat powszechnie wiedziano (jakby to miało usprawiedliwić brak działań) - nie byłem odbiorcą raportu, który wskazywałaby, że potrzebna jest moja interwencja (tzn. nikt z podwładnych w moim rządzie nie prosił o moją pomoc, więc miałem to w …) - Kto polecił byłemu premierowi ministra? ODP: Moja intuicja. :) :) :) - szybka reakcja na wezwanie tej czy innej izby przemysłowej,.., byłaby czymś karygodnym Koniec, bo mi się nie chce cytować tego politycznego pajaca. /
JR2019.06.18 14:16
Jaki z niego historyk? To co się kiedyś nauczył to już zapomniał. Jestem pewien, że pojedynek na znajomość wiedzy historycznej przegrałby z wieloma uczniami szkoły podstawowej, którzy przygotowywali się do egzaminu 8-klasisty. Ponadto polityka zrobiła z niego pajaca, jak to Pan określił.
2019.06.18 11:04
Widzę, że post-Inkwizytorzy pouczają pot-komunistów.