10.08.17, 16:42zdj. Twitter/MON_GOV_PL

Macierewicz: Żołnierz ma bronić całego narodu

Szef MON, Antoni Macierewicz mianował dziś absolwentów warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej na pierwszy stopień oficerski. 

"Oficerowie wpłyną na to, jak żołnierze będą patrzyli na Polaków, tych wszystkich, którzy ponieśli śmierć za ojczyznę, ale także tych, którzy za nią cierpieli przez dziesiątki lat, zepchnięci na margines, poniewierani, wyśmiewani, nazywani „Polaczkami”, nazywani ludźmi, którzy mogą tylko i wyłącznie pomóc innym – tym ważniejszym, tym lepszym, tym bogatszym. Naród nie zna takich rozróżnień, armia polska nie zna takich rozróżnień"- mówił minister podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Jak podkreślił szef MON, polska armia staje dziś przed nowymi wyzwaniami, dlatego potrzebuje "najodważniejszych z odważnych i najmądrzejszych z mądrych, takich jak wy" – zwrócił się minister do absolwentów WAT, mianowanych na stopień podporucznika.

"Stajecie się elitą armii polskiej, będziecie ją współkształtowali i odradzali, będziecie ją na nowo tworzyli"- podkreślił Macierewicz.

Szef resortu obrony akcentował wpływ oficerów na kształt Sił Zbrojnych. Zaznaczył również, że ogromne znaczenie ma bliskość kolejnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jak wskazał, nowo mianowani oficerowie stają się dziedzicami zwycięzców tej bitwy.

"(...)Przejmujecie od nich nie tylko tamtą tradycję, ale też tamtą wolę zwycięstwa – powiedział minister. - Armia jest największym i jedynym gwarantem bezpieczeństwem narodu polskiego"- mówił na Placu Piłsudskiego Antoni Macierewicz.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl