01.04.19, 13:58Zdj. screen TVN24

Magdalena Adamowicz o ataku nożownika na Wojciecha Kudelskiego

Magdalena Adamowicz, wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska, skomentowała dzisiejszy atak nożownika na byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego. 

Samorządowiec z PiS został zaatakowany nożem przez 38-letniego Dajana Apastasi S., mieszkańca Siedlec. Były prezydent Siedlec trafił do szpitala. 

Na ten temat wypowiedziała się żona śp. Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, że prezydent Gdańska w styczniu tego roku został zaatakowany przez nożownika, który wtargnął na scenę podczas gdańskiego finału WOŚP. Polityk zmarł w szpitalu następnego dnia. 

"Jestem myślami z zaatakowanym byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim. Modlę się za jego powrót do zdrowia, do rodziny. Zatrzymajmy wreszcie tę spiralę nienawiści!"-napisała na Twitterze Magdalena Adamowicz. 

W poniedziałek rano przed swoim domem Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem i z ranami brzucha trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego stan lekarze oceniają jako stabilny. Minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński poinformował natomiast, że policja zatrzymała już podejrzanego o dokonanie ataku. To 38-letni Dajan Apastasi S., mieszkaniec powiatu siedleckiego.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

An, on i my2019.04.1 20:53
JR 1.4.19 17:35 ona pisze trzy zdania, zaledwie! ( dla porównania zob, jak inni piszą). Co wskazuje na obcesowe podejście do osoby pokrzywdzonej........ To jest jak notka do wykorzystania na swoje potrzeby....... Tekst zbudowany zgodnie z pewnymi zasadami. To jak limeryk, który trzymając się ścisłej zasady daje przyjemny obraz i osiąga swój cel propagandowy, połączony z prześmiewczym tonem. CZYLI tekst z pierwszej linijki - wskazanie osoby, drugi rozwinięcie połączone z czymś tkliwym- rzekoma religijność gdyż odbiorca taki będzie. I zdanie trzecie to już ten żart- w ten sposób budując to zdanie wzywa do nienawiści - WRESZCZIE..... pisze, namawiając do działania. To jej może pozwolić zaistnieć nie tylko na Karaibach ale i w Brukseli.
man.of.Stagira2019.04.1 18:31
. zachowała się prawidłowo i dlatego...'chwała jej za to'? . robi karierę polityczną jako politycznie niekompetentna niemerytoryczna zatłuszczona miernota siedząca okrakiem na t r u m n i e swojego szlachetnie zaszlachtowanego męża i dlatego...chwała jej za to, że tak okrakiem cwałuje do Kasi Misiu Kasi w Strasbourgu? Podziękujcie jej jeszcze, że nie splunęła zawiesiście. . O, żesz plebejska Wasza logika towarzysze z Gdańska! Pajace ponure i nieudacznice. . Tyle
JR2019.04.1 15:35
To jakieś niepolskie nazwisko. Za mało informacji żeby cokolwiek komentować. Np. od kiedy mieszka w Polsce, co aktualnie robi itd. Myślę, że wraz z toczącym się śledztwem tych informacji będzie więcej. Co do wypowiedzi Pani Adamowicz. Niezależnie od sympatii, czy jej brak postąpiła jak najbardziej prawidłowo. I chwała jej za to.