06.04.20, 17:42

Matecki: Nie dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Gowin podał się dzisiaj do dymisji, rezygnując z funkcji premiera i ministra szkolnictwa wyższego. Jego decyzja jest związana z tym, że nie zgadza się z projektem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Sprawę skomentował dla portalu DoRzecz.pl szef Solidarnej Polski na Pomorzu, Dariusz Matecki.

-„Czas epidemii powinien jeszcze bardziej scalać nasz obóz. Razem powinniśmy walczyć z koronawirusem i jego skutkami społecznymi oraz gospodarczymi. Dzisiaj władza powinna się skupić, również opozycja, na tym, aby wspierać i pomagać Polakom rozwiązywać ich problemy” – mówi szczeciński radny.

Jak przyznał, liczył, że nieporozumienie między liderami Zjednoczonej Prawicy nie doprowadzi do dymisji Jarosława Gowina. Stwierdza jednak, że ta dymisja nie oznacza wyjścia Porozumienia z koalicji:

-„Dymisja ze stanowiska wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego nie oznacza wyjścia Porozumienia z koalicji rządowej. Całe szczęście to środowisko okazało odpowiedzialność za Polskę” – stwierdza polityk.

Matecki podkreśla, że Solidarna Polska „stoi murem za Jarosławem Kaczyńskim” w sprawie wyborów prezydenckich.

kak/ DoRzeczy.pl

Komentarze

Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.6 23:05
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać na bitcoinie, ropie, złocie itp. przez internet na stronie https://inwestcrypto.com.pl wystarczy laptop lub telefon, zarobki powyzej10.000zł, praca dla każdego od 18lat, otwórz teraz bezpłatne konto
Syf z MONIA utrzymuje się do końca życia! 2020.04.6 19:31
Chcesz zobaczyć MONIA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.paniedzis.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.paniedzis.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.paniedzis.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Sex portal2020.04.6 19:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
a co potem?2020.04.6 18:43
- "ZNAJDZIEMY" - tzn. towariszcz Ed?
Ed2020.04.6 18:28
Do koalicjantów PiS i do PiS. PAMIĘTAJCIE - JEŻELI DLA WŁASNYCH PARTYKULARNYCH INTERESÓW ZDRADZILIBYŚCIE POLAKÓW, TO WAS ZNAJDZIEMY....!!!! A póki co, to róbcie co robicie i przestańcie się przejmować tymi złodziejami i oszustami z POKO-PZPR. Nic gorszego wymyślić już na was nie mogą, to co się przyjmujecie jakimiś Budkami, Kamyszami i Bosakami, którzy was wyzywają od wariatów z szaleństwem w oczach?! Takie stwierdzenia świadczą, że opozycji wyczerpał się już repertuar obelg, kitów, fake newsów i konfabulacji. Reasumując, olać ich i robić swoje, bo trudny czas przed Polską
Senny2020.04.6 19:02
No dobra, dobrze gadasz - dać Ci wódki, ale pamiętaj i miej to na uwadze, że PiS i ta cała POKO to jedna sitwa, tylko upozorowanie trochę różni się.
Marek2020.04.6 18:07
Przyczyną veta P. Gowina nie jest korespodencyjny sposób wyborów i ich termin 10 V. Wybory takie są bezpieczne, 2/3 tańsze, absolutnie trudne do sfałszowania, w przyszłości będą tylko takie wybory.
Parodia2020.04.6 18:21
Czy Pan wie, Panie Marku, że pański głos jest już wydrukowany i wypełniony... Czeka na przeliczenie a liczył będzie urzędnik rządowy...
Dam2020.04.6 18:53
bezpieczne, bo listonosz nie przeniesie na kopercie wirusa? tańsze, bo listonosze pracują za darmo? trudne do sfałszowania, bo właśnie za łatwość fałszowania PIS był przeciw w 2018? Same pudła.
Reytan2020.04.6 18:04
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
pełna zgoda2020.04.6 18:16
Amen!
Piotrek2020.04.6 18:44
Dlatego wybory muszą się odbyć. Choćby po trupach, ale u władzy. Kiełbasa wyborcza w postaci 13tek dla emerytów też nie może być rozdana na próżno.
mordechaj2020.04.6 18:03
Teraz to już wszyscy Polacy widzą, jak przez kryzys małe robi się koryto, że nawet po trupach PiS chce zatrzymać dla siebie i swoich rodzin ten wysychający żłób. Bo wiadomo już, że tarcza PRO-kryzysowa to ŚCIEMA a kasa będzie tylko dla PiS-owców i ich rodzi, a inni idą na bruk i poniewierkę dla swoich dzieci i rodzin
Stalker2020.04.6 18:03
Mały człowiek i wielki patriota – Jarosław Kaczyński, samotny, bez bogactwa, z kotem przyjacielem ! Mały człowiek, a wielki strateg, równy Napoleonowi, mądry, przewidujący, podejmujący zawsze trafne decyzje i robiący z opozycją polityczną dosłownie to co chce. To nie jest proste za każdym razem wyprowadzić w pole, ośmieszyć, upodlić całą bandę lewackich ugrupowań politycznych. Do tego trzeba mieć charyzmę, umiejętność przewidywania i niesamowity zmysł organizacyjny. Pytam więc totalną opozycję i ich zwolenników: Czy jeszcze nie czujecie się upokorzeni, czy nie czujecie się debilami robionymi w „konia” przez jednego małego człowieka ?! Czy po tylu wylanych pomyjach, wściekłej i kłamliwej krytyki, pomówień, manipulacji, hejtu, nie wstyd wam, że taki mały człowiek doprowadził PIS do 50 procentowego poparcia i zdeptał was wszystkich do nieliczącej się najgłupszej opozycji na świecie ?! Taki mały człowiek udowodnił wam, że nie macie nam, normalnym ludziom, nic do powiedzenia, i nie powinniście zajmować się Polską ! Panie Jarosławie, Pan nie jesteś samotny, Pan ma miliony Polaków, którzy stoją za Panem murem w budowie naszej nowej Ojczyzny !
Irena2020.04.7 2:20
Stalker! BRAWO, BRAWO ! JAKŻE TO WSPANIALE UJĄŁEŚ! DZIĘKI CI, TEŻ TAK SAMO MYŚLĘ! Tylko takiego polotu w pisaniu nie mam jak ty, czy " ...Of Stagira". Ja mam raczej ścisły umysł matematyczny. Pozdrawiam was.
Elektor2020.04.6 17:58
Wspólnota koryta ich spaja.
Reytan2020.04.6 18:07
To prawda ! Natomiast totalna opozycja się żre !
ladychapel2020.04.6 17:55
Kiedy jest miedzy Zjednoczona Prawica wszystjko OK - nazywacie sie PiSem i nie ma w ogole mowy o zadnej zjednoczonej prawicy bo zjednoczeni to sa totalniacy - zjednoczona lewica. Ale kiedy zaczyna cos skrzypiec w trybach tej mizernej maszynki - o, wtedy jest zjednoczona prawica, nie PiS. PiSie syny
man.of.Stagira2020.04.6 17:51
"Ale rywalizacja na inwektywy i negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego że po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się w końcu, że świnia to lubi." -cytując Ulubionego Klasyka liberałów. O t ó ż, WYGLĄDA na to, że w g n o j u w którym tarzały się świnie z POKO p o j a w i ą się nasi ukochani chłopcy z Konfederacji, żeby r a t o w a ć upadającą PO KTO ma WYLĄDOWAĆ w tych PUSZCZACH -grzmiał dzisiaj Wielebny von B r a u n! .
Irena2020.04.7 2:13
......Of Stagira, Masz rację ! Ty jak napiszesz, "to miód na serce" ! Kto cię tak nauczył pięknie ripostować, w dodatku z wielkim intelektem ! Masz stocki spokój, mi się nie zawsze udaje zachować spokój !
ateusz2020.04.6 17:47
Świnie nie odejdą same od koryta. Proste, nie?
Jarek2020.04.6 18:01
Jakież to prawdziwe.
Reytan2020.04.6 18:05
Ni hu-ja !!!!! Bo koryto już na zawsze nie jest dla was zboczeńcy !!!
Dam2020.04.6 18:51
Bardzo się cieszysz z koryta dla ruskich pożytecznych idiotów. Czyżbyś chciał nam coś powiedzieć?
Senny2020.04.6 18:41
No, i tu masz rację. Świnie to świnie, od koryta nie odgonisz - trza po ryjach lać. A jak zostały w październiku '15 od koryta odgonione, to kwiczą do dzisiaj.