11.09.19, 16:00(fot. wikipedia/Domena publiczna/flickr)

Matka Kurka: POKO rzeczywiście jest na dnie

POKO rzeczywiście jest na dnie, ale przegrana z „Lewicą” to brednie amatorów, o czym zawiadamiam na samy wstępnie, żeby nie było żadnych złudzeń. Trudno uwierzyć, ale nawet nie w środku kampanii, tylko w finale, bo do 13 października pozostał miesiąc, ciężko znaleźć temat, który nie zanudziłaby Czytelników i piszącego. Nie, wcale nie zaklinam rzeczywistości, tak to naprawdę widzę. Wprawdzie mamy od dwóch dni rytualną szarpaninę pomiędzy „liberałami” i „socjalistami”, w sprawie kolonializmu zwanego „wolnym rynkiem”, ale o tym napisałem już wszystko i z sektami polemizować nie zamierzam. Cóż pozostaje robić, w tak trudnym dla publicysty czasie? W desperacji pobiegłem poczytać, co tam słychać u konkurencji i po pierwszym strzale znalazłem temat - pisze na portalu kontrowersje.net bloger Matka Kurka

Najwyraźniej konkurencji nudzi się bardziej niż mnie i jest bardziej zdesperowana, bo oto pojawiała się „błyskotliwa” teza zwana „mijanką”. W Internecie mam wyciszoną lewą i liberalną stronę, dla higieny ciała i ducha, to nie jestem w stanie powiedzieć czy to jest jakieś nowe modne słówko w stylu „symetryści”, czy też prywatna inicjatywa Kolanko z „Rzepy”, w każdym razie rzecz dotyczy rzekomej zmiany na drugim miejscu politycznego wyścigu. Teza „mijankowa”, nie mając nic wspólnego z trzeźwą oceną sytuacji politycznej, głosi, że „Lewica” jest coraz bliżej wyprzedzenia POKO. Takich sensacyjnych doniesień mieliśmy w polskiej polityce setki, ale jakoś nigdy się nie ziściły. Najśmieszniejszą „mijanką” był chyba awans Nowoczesnej, bodaj trzy miesiące po wyborach, z 8% na 30 parę, co pozwoliło wyprzedzić PiS. Jaki był końcowy efekt chyba wszyscy pamiętają.

Szkoda czasu na poważna traktowanie podobnych bzdur, ale z prawie każdej bzdury można wydobyć jakiś wątek nadający się do rozsądnych rozważań. Co jest faktem? Ciężko powiedzieć, ale załóżmy, że sondaże oddają obecny stan preferencji wyborczych, co samo w sobie jest nieco szalone. Przy takim założenie faktem jest też to, że POKO traci, a „Lewica” zyskuje. W najkorzystniejszym sondażu różnica wynosi „tylko” 9,6%, ale w liczbach wygląda to tak: „Lewica” 13,1%, POKO 22,7%. Proponuję zacząć od „rekordowego” wyniku „Lewicy”, całe 13% i przypomnę, że to wynik na miesiąc przed wyborami. Druga istotna obserwacja odnosi się do struktury „Lewicy”, gdzie mamy dwie skrajne partyjki „Wiosna” i „Razem”, które z natury rzeczy nie są w stanie wyjść po za kilka procent.

 

Największą zdolność gromadzenia elektoratu ciągle ma SLD, z tym, że w znacznej mierze jest to elektorat wędrujący i pójść może wszędzie, do POKO i do PiS. Żelazny elektorat SLD to nie tylko esbecja i byli członkowie PZPR, którzy płaczą za wyprowadzonym sztandarem, ale też sieroty po PRL-u, którym „za PRL-u żyło się lepiej”. Pierwsza grupa lawiruje, w zależności od tego, kto ma większy potencjał, wszak i Urban z obrzydzeniem zagłosował na PO, druga grupa idzie za obietnicami socjalnymi. Innymi słowy cała „Lewica” jest jednocześnie silna i słaba SLD i to od elektoratu tej partii zależy wynik powyżej lub poniżej 10%.

Hipoteza „mijankowa” miałaby jakiekolwiek szanse na realizację, gdyby SLD był zdolny do odebrania PiS socjalnego elektoratu, a to jak wiemy jest fikcją, szczególnie po ostatnim hat tricku. Tymczasem dużo bardziej prawdopodobne jest, że SLD straci parę punktów na rzecz PiS. W tej sytuacji pozostaje ocenić wyniki POKO i tutaj mam dobre informacje dla Schetyny. Szansa, że POKO spadnie poniżej 20% są równe może nie zeru, ale tak gdzieś 8 na 100. Każda partia ma swoich zwolenników, którzy są ślepi na wszystko i zawsze będą kibicować swoim. Potencjał POKO w tym zakresie spokojnie mieści się w 20%, wystarczy sobie uświadomić, że to raptem jakieś 4 miliony wyborców, którzy szczerze nienawidzą PiS i „Kaczora”. Oni zawsze będą z POKO, czyli najsilniejszym wrogiem PiS i tutaj kończy się zabawa w „mijankę”. W tej chwili jest nudnawo, ale emocje z całą pewnością będą podkręcane do czerwoności, a w takich warunkach zawsze działa zasada, że gdzie dwóch dużych się bije, tam trzeci i mniejszy przegrywa.

Schetyna, co by o nim nie mówić, w całej tej śmiesznej opozycji na polityce zna się najlepiej. Dla niego idealna sytuacja, to delikatna paropunktowa strata POKO po zmianie wizerunku na Kidawę-Błońską i tak najprawdopodobniej się stanie. Wtedy Grzesiek wyjdzie i otworzy swój notes, którym machał na konwencji i przypomni, co towarzysze partyjni mówili. Chcieliście mnie odsunąć, bo się nie podobam ludziom, no to się odsunąłem, ty, ty i wy, co macie teraz do powiedzenia? Chcieliście nowej, ładnej i łagodnej twarzy, no to sobie wybraliście, ty, ty i wy, co macie teraz do powiedzenia. Tak i tylko tak należy patrzeć na ruchy wewnątrz POKO i rywalizację z „Lewicą”. Akurat w tej grze nie Schetyna jest rozgrywany, ale to Schetyna rozgrywa całą resztę i naprawdę wystarczy odrobina rozumu z lekką nutą życiowego doświadczenia, aby to dostrzec.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze

katolik2019.09.11 22:12
SZATAN OBJAWIA SIE W POKO, SLD WIOSNIE, SLD WIOSNA ZNIEWALA,WIĘC CI KTORZY SĄ ZA POKO SA SŁABYMI ZNIEWOLONYMI LUDZMI
Spoko2019.09.11 18:56
Ludzie, toż to już widać gołym okiem, że lewactwo (lewizna czy lwica) – głównie z PO to żadni Polacy. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, co jest dowodem na to, że nie są Polakami. Oni prowadzą otwartą wojnę hybrydową przeciwko Polsce ! To nie jest wojna przeciwko PIS, jak mógłby ktoś sobie pomyśleć, ale wojna przeciwko Polsce, bo obojętnie kto będzie przy wąadzy, to będzie musiał się z tą wojną zmierzyć. Wojna hybrydowa na Ukrainie różni się od tej w Polsce. Tam ruskie „zielone ludziki” okupują część terytorium Ukrainy (Krym, Donbas). W Polsce zaś „czerwone i tęczowe ludziki” dążą do okupacji całego kraju. Najpierw była i toczy się nadal ogłupiająca propaganda, polegająca głównie na kłamstwach i manipulacjach. Następnie walka o „wolne miasto” Gdańsk (może być niemiecki byleby nie polski). I w końcu chcą likwidacji CBA i urzędów wojewodów, a tym samym odcięcia wpływu rządu i kontroli na samorządy, tworząc terytorialnie odrębne federacje. Początkowo w dużych miastach gdzie prezydentami są ludzie PO, a potem niżej. Polacy, bądźmy czujni ! Jeśli rząd zlekceważy to towarzastwo to będziemy mieli problem !
katolik2019.09.11 17:50
ODP DO TFU - POKO TO DNO ,ZŁODZIEJE,TAKA PRAWDA,ALE TRZEBA BYĆ ŚLEPYM ,ABY TEGO NIE WIDZIEĆ,A NIE WIDZI TEN KOMU NIE ZALEZY NA POLSCE
Tfu2019.09.11 18:47
Przestań pier*olić. Morawiecki i Kaczyński obiecują przed wyborami gruszki na wierzbie tylko dlatego żeby tacy głupcy jak ty na nich zagłosowali. Rozdawnictwo doprowadzi nas do zguby. Służba zdrowia pada na ryj, ale dla was najważniejsze jest 500+ debile. Tylko może być tak, że jak zachorujesz to nie doczekasz do badań, zresztą już tak jest. Ślepy to jesteś ty i tobie podobni, łykacie wszystkie obiecanki bez pokrycia jak pelikany. Wszystkim obiecują, ale na to co najważniejsze nie ma pieniędzy. Tylko w Polsce masa potrzebnych leków nie jest refundowana, gdzie dookoła w każdym kraju europejskim są. tylko w Polsce zamyka się oddziały onkologiczne, tylko w Polsce czeka się po pół roku na badania, dlatego ludzie wyjeżdżają do Czech i na Słowację gdzie czekają 2 tyg. PIS to DNO i doprowadzi ten kraj do ruiny a ty jesteś ślepy baran jak nie potrafisz tego zauważyć. Morawiecki jest banksterem, dla niego się nie liczy Polska tylko interesy.
katolik2019.09.11 20:22
oczywiście tchórze POKO rozgrabią Polskę i pójdą z pokłonem na zach od,jak mają w modzie
ciekawy2019.09.11 17:31
Kampania wyborcza to idealny czas aby wypromować kandydata , może być kandydata na prezydenta. Raczej jest pewne, że Schetyna nie odmówi i zgodzi się aby to była pani niedoszła premiera Kidawa. W końcu niezależnie kto zostanie prezydentem, to i tak wygramy MY, raczej nie jest tajemnicą, kim są ci "MY".
katolik2019.09.11 17:17
JAK CI Z POKO MOGĄ STAWAĆ DO WYBORÓW, PRZECIEZ TO SA PUŚCI LUDZIE,BEZ HONORU,ROZSĄDKU I WPROWADZAJĄ CHAOS DALEJ CHCĄ KRAŚĆ,NIE MOŻNA SIĘ JUŻ DOCZEKAC,KIEDY ZA PROFANACJE I ZACHOWANIE DNO WRESZCIE UPADNĄ. POLAKÓW MAJĄ ZA GŁUPKÓW.CHCĄ UTOPIĆ POLSKĘ W SZAMBIE ZACHODU I DEMORALIZACJI. CIEKAWE ILU POLAKÓW MA TAKIE MYSLENIE DNO JAK POKO
Tfu2019.09.11 17:26
Polacy są tak głupi, ze to działa - M. Morawiecki. To on kłamie, kręci i kradnie, a wy głupcy im wierzycie. Poza tym każdy katolik powinien miłować bliźniego swego jak siebie samego, a ty wyzywasz i obrażasz. Co za hipokryta z ciebie. Wstyd!!!
POKO spoko2019.09.11 17:15
Skoro jesteście tak pewni, że wybory już są rozstrzygnięte to po co je chcecie organizować? Nie lepiej zaoszczędzone środki przeznaczyć na modernizację armii?
Spoko2019.09.11 16:56
Typowy komentarz debila !
wio2019.09.11 17:22
Debil to ty jesteś pisowski hejterze.
0542019.09.11 17:39
Typowa reakcja trola Spoko.
anonim2019.09.11 18:34
Pis zrealizował program z NAWIĘZKĄ panie spoko
Spoko2019.09.11 16:53
W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
Olej2019.09.11 17:06
Jestem za ! Powinni mieć 50 % poparcie ! Życzyłbym sobie aby zmietli nomenklaturę w sądach i przywrócili prawo. Życzyłbym sobie zwiększenie stanu osobowego armii do minimum 350 tys. żołnierzy. Życzyłbym sobie aby wdrożono program nuklearny dla Polski i prace nad pozyskaniem bomby atomowej. Życzyłbym sobie aby powstał ośrodek badawczo-produkcyjny rakiet dalekiego zasięgu.
Tfu2019.09.11 17:33
Jesteście poyebani, po prostu debile, które ślepo wierzą w te obiecanki przedwyborcze.Boże dlaczego ten naród jest tak głupi ??
katolik2019.09.11 20:33
człowieku zejdż na ziemię,bo ten szatańki POKO cię zniewolił.zmow Zdrowś Maryjo i ci się polepszy,spojrzysz optymistycznie,bo ci z PO cie wykończą
Jacek Placek2019.09.11 18:23
W 2015 roku wcale nie staliśmy na żadnej krawędzi katastrofy państwa. Światowy kryzys finansowy poobijał nas ale w 2015 roku pod koniec rządów PO-PSL dla każdego trochę myślącego człowieka było jasne, że kryzys w Polsce mija i że idą znacznie lepsze czasy, sytuacja na świecie poprawiała się, wszystkie prognozy wskazywały, że czeka nas znaczny spadek bezrobocia i wzrost PKB. PiS nie miał z tym nic wspólnego. Podobnie jak nie ma nic wspólnego z tym, że obecnie Polska jedzie na fali jeszcze dobrej światowej koniunktury.
wio2019.09.11 16:38
Matka kurka psycho hejter na usługach PISu
Moderator2019.09.11 18:54
Typowy komentarz debila !
wio2019.09.11 19:18
sam jesteś debil pomiocie pisowski
anonim2019.09.11 16:30
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Olej2019.09.11 16:15
Zbyt szybkie wieszczenie triumfu. Należy docenić ilość i jakość polskiego przedziału - idiotyzmu, kłamstwa i złodziejstwa. Skala i proporcje kombinatorstwa są tak wielkie, że przekładają się na istniejący podział społeczeństwa. Można by rzec; iż dzielimy się na zdroworozsądkowych i wariatów z czerwonym podbarwieniem, którym nie dość było 50 lat budowania socjalizmu ze skutkiem jaki Polska wieńczyła w 1989 r.. Z tym że ci wariaci w swoim wariactwie mają przemyślność tzw. wolności od wszystkiego, z prawem włącznie. Oni postulują pod osłoną haseł równości i wolności, darwinizm w czystej postaci, w którym zwycięzcą i wygranym jest łajdak, cynik, złodziej i kombinator. Taką też prezentację widać wśród chcących odzyskać to co im w 2015 odebrano. Doceniajmy ich gdyż stanowią sporą grupę zamieszkującą nasz kraj. Historycznie ujmując, nie raz bywało gdy głupota ogarniała wszystkich ze skutkiem tragicznym dla Polski. I wtedy trzeba było się odbijać, od dna również.
lolek kremowka2019.09.11 16:09
Odwolanie brad sejmu bo koliduja z kampania wyborcza - brawo PiS