09.12.19, 13:37(fot. pixabay)

Merkel mówi, a robią swoje... Niemieckie media znów piszą o ,,polskim obozie''

Niemiecki magazyn "TV Direckt" użył sformułowania "polski obóz" w stosunku do niemieckiego obozu zagłady, gdzie zabijano ludzi z wykorzystaniem "Cyklonu B". Interwencję w tej sprawie podjął polski ambasador.

Magazyn "TV Direckt", streszczając film "Amen", w którym opisano życie i działalność niemieckiego chemika, członka NSDAP oraz Wafen-SS - Kurta Gersteina, napisał o szokujących procedurach przy zastosowaniu "Cyklonu B" w polskim obozie. Interwencję w tej sprawie podjęła Polska Ambasada w Berlinie. 

"Najbardziej przykre i karygodne w tej sprawie jest to, że te fałszywe określenia 'polskie obozy' czy też 'deportacja Żydów do Polski' niemiecki serwis medialny grupy 'Funke' zamieszcza dosłownie chwilę po wizycie kanclerz Angeli Merkel w muzeum byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Podczas wizyty pani kanclerz sama przyznała i wyraźnie podkreśliła, że 'Auschwitz był niemieckim i prowadzonym przez Niemców obozem zagłady. Ważne jest, aby wyraźnie nazywać sprawców. Niemcy są to winni ofiarom i sobie samym" - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem ambasador Andrzej Przyłębski.

W ostatnich miesiącach niemiecka prasa wielokrotnie używała fałszywego określenia o jakoby "polskich obozach śmierci i zagłady". Zrobił tak m.in "Welt am Sonntag", "Westdeutsche Zeitung", "Augsburger-Algemeine" czy też "Schwarzwaelder Bote".

 

 

 


bz/IAR

Komentarze

stan2019.12.9 23:53
No i tak, zamiast ustawy rozstrzygającej z urzędu, będą za każdym razem pisać pisma. Bnai Brit i Przedsiębiorstwo Holokaust mocno trzymają w ryzach Polskę. Cyniczni oszuści zakałą całego świata.
Beno2019.12.9 23:02
Dopóki nie będzie wysokich kar finansowych za kłamstwa - nic się nie zmieni. A do tego, ci co kłamią, nie powinni mieć prawa wjazdu na teren Polski.
Jazzz2019.12.9 21:25
Niemcy robią to celowo i nie przestaną. Z pewnością urzędnicy państwowi , nawet najwyższego szczebla akceptują takie praktyki. Gdyby nie życzyli sobie takiej formuły, wystarczyłoby jedno wystąpienie A. Merkel w Bundestagu i stanowczy zakaz stosowania takich manipulacji. I wszystko by się skończyło, jak nożem uciął. Ale Niemcy tak mówią a Merkel ich nie strofuje. Dla nich stawka jest wysoka - wybielanie i przerzucanie odpowiedzialności, ale dla nas jeszcze wyższa - dobre imię i honor.Trzeba znaleźć jakieś prawne rozwiązanie, trzeba ich pozywać przed trybunały i karać finansowo. Żadnego przepraszania. Tylko bardzo wysokie i nieuchronne kary finansowe mogą to zatrzymać.
KATON STARSZY2019.12.9 20:56
Ten dziennikarz na pewno jest żydem.Ich celem jest jątrzenie między narodami.
Jan Radziszewski2019.12.9 15:42
Kłamstwa żydowskie i Niemieckie wkrótce /tj. nie dłużej niż 8 lat / się skończą bezpowrotnie + Bo + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. Widzę, że tu nie rozumiesz, mój synu. Kiedyś nie miałeś problemów z tą wizją, lecz teraz odkąd wiesz, że po 3 dniach ciemności ma minąć 25- 30 lat (tylko) skąd i w jaki sposób wyrośnie puszcza. A jednak (wyrośnie). Francja mocno ucierpi i będzie zniszczona w znacznej części, część Włoch znajdzie się pod wodą i ucierpią wskutek rewolucji i prześladowania Kościoła. Irlandia ocaleje, a Anglia znajdzie się w znacznej części pod wodą. Pod wodą znajdzie się prawie cała Holandia, poza kilkoma bardzo małymi miejscami, które zostaną wyniesione nad powierzchnię wody. Austria prawie cała ocaleje. Zginą Czesi bo się nie nawrócili, a ziemia zostanie spustoszona i nie będą tam ludzie mieszkać. Częściowo zniszczone zostaną Węgry lecz naród ten ocaleje. Najmniej ucierpi Rumunia, nieco więcej Bułgaria. Teren dawnej Jugosławii ucierpi w różny sposób, lecz jak wiecie teren wokół Medjugorje i samo Medjugorje będą nietknięte. Kto tam zamieszka na ten czas kogo Ja tam zechcę ten ocali swe życie i duszę. Nikt tam nie zginie w czas ciemności. To miejsce będzie chronione szczególnie. I nikt nie będzie musiał się bać, kto tam będzie czy na pewno zdąży zamknąć się w domu z poświęconymi świecami. Boga, moje dzieci nie łapie się za nogi.. :)
anonim2019.12.9 19:51
Rumunia to się chyba ostanie cało, dzięki ofiarom tysięcy niechcianych, porzuconych dzieci, które biedne w nieopisany sposób cierpiały. Bezdomne na ulicach lub w sierocińcach, gdzie tylko może gorzej było w niemieckich obozach zagłady.
guess who2019.12.9 14:36
Na domiar złego Niemcy wczoraj znowu skakali lepiej od pisowców.
M.R.2019.12.9 23:12
Durniu, ! Włącz głową myślenie , a nie d............! A od kiedy to pisowcy skaczą na nartach w zawodach? Myślałem, że to są Polacy, tak jak nasi piłkarze, czy inni sportowcy ??? Marnie z toba pajacyku!
lewak2019.12.9 13:51
Dopóki nie ukarzę się wydawcy tej "pomyłki" potężną karą finansową, pomyłki się nie skończą!!
Cool2019.12.9 13:45
Przecież dajemy przyzwolenie! ... PiS tylko wyciera sobie mordę patriotyzmem i Chrześcijaństwem. Mówią jedno ... a robią drugie!.
SS2019.12.9 14:58
Jakie robia drugie, te dziady nic nie robia!
Cool2019.12.9 16:26
Robią, robią ... niestety!
Andrzej 2019.12.9 13:44
Pisza Niemcy w ten sposób z premedytacją. Trzeba z ich "pomyłkami" po prostu walczyć do upadłego. Aż im będzie wstyd ?!