17.09.19, 17:10(fot. screen/Wyborcza)

Miałeś Ujazdowski złoty róg - dziś nie chcą go nawet w POKO

Kazimierz Michał Ujazdowski, były polityk Prawa i Sprawiedliwości, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu wystąpił na konferencji prasowej obok Kamili Gasiuk-Pihowicz. Główny temat? Oczywiście straszenie PiS-em. W końcu były polityk ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego musi się uwiarygodnić w oczach elektoratu Platformy.

Politycy zorganizowali konferencję, by odnieść się do jednego z punktów programu Prawa i Sprawiedliwości, który przewiduje włączenie Sądu Najwyższego do procedury pociągnięcia posła lub senatora do odpowiedzialności karnej. Ponadto zapisano zniesienie immunitetu sędziów i prokuratorów z zastrzeżeniem specjalnego trybu postępowania karnego wobec nich. Według Gasiuk-Pihowicz pomysł ten „śmierdzi dyktaturą”.

- Ostatnie pomysły PiS mające na celu likwidację immunitetu sędziowskiego, prokuratorskiego, poselskiego, mówiąc wprost śmierdzą dyktaturą - stwierdziła była posłanka .Nowoczesnej.

Z kolei zdaniem Ujazdowskiego z pomysłu PiS „na tamtym świecie cieszy się Robespierre i Stalin”.

- Bylibyśmy jedynym krajem w Europie, w którym można aresztować posła bez zgody parlamentu. Chcę przypomnieć, że współczesny parlamentaryzm zaczął się od walki parlamentu przeciwko monarchii, która miała prawo arbitralnego aresztowania parlamentarzysty. (…) To jest prawo parlamentarne posła. To instrument ochrony parlamentu przed władzą wykonawcza. Pomysł, aby immunitet mógł być odebrany przez kontrolowany Sejm i Sąd Najwyższy bez debaty parlamentarnej, to jest pomysł azjatycki. (…) Na tamtym świecie cieszy się Robespierre i Stalin — powiedział Ujazdowski.

Start w wyborach z list POKO Kazimierza Michała Ujazdowskiego budzi szereg komentarzy. Przeciwko jego kandydaturze protestują m.in. Obywatele RP. Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak domaga się debaty z Ujazdowskim, wspierają go w tym m.in. Agnieszka Holland i Jan Hartman. 

tg/wpolityce.pl

Komentarze

kalikst2019.09.17 23:10
Ujazdowski im starszy tym więcej mu rozumu ubywa. Taki doświadczony polityk a zachowuje się jak mały Kazio. Co mogło byc przyczyną takiego upadku i kompromitacji? Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem może być nałogowe oglądanie tvn . Od tego już tylko krok do altzheimera.
PePe2019.09.17 20:57
Jest taki gatunek polityka, który nie pasuje do żadnej partii i gdzie się nie pojawi sprawia więcej problemów niż pożytku. A jeśli usiłuje zaistnieć ze swoim ugrupowaniem nigdy nie wyrasta ponad poziom "kanapy". Ujazdowski jest tego sztandarowym przykładem. Dla równowagi po prawej stronie taki jest przypadek Gowina, tyle że Kaczyński umiejętnie go asymiluje i neutralizuje. Ale problemy z nim są.
JS2019.09.17 17:33
Politycy są jak chorągiewki. Wszystko idzie z wiatrem, nie pod wiatr. Co my mamy jeszcze rdzennie Polskiego ? Wyprzedali kraj ! Żadna prawica nie odzyska już majątku narodowego, chyba że zaczęłaby tworzyć w komputerze pieniądz a to tylko mogą Niemcy. Niestety, mimo wielkiej pracy prawicy żyjemy nadal w państwie teoretycznym i Bogu dzięki że jeszcze ziemia i lasy są Polskie ale ile tak naprawdę ? W sklepach mamy fałszowaną żywność, z dodatkami paskudnych substancji. Leczeni jesteśmy chemią, ziemia skażona chemią, uprawy skażone, produkty żywnościowe skażone, chów nakładczy chorej trzody chlewnej z zachodnich krajów kwitnie, w dodatku jeszcze wejdzie 5G z mocą zapewne wielokrotnie większą niż to co na zachodzie. BŁOGOSŁAWCIE SZCZERZE WSZYSTKO CO JECIE I PIJECIE ! Miałeś chamie złoty róg. Jak zobaczymy, że wszystko stracone, wiedzmy że Jezus chce nas ratować. Tu i jedynie tu mamy szukać ratunku, w Jezusie Królu Polski. Pozdr.
polak2019.09.17 17:24
tak traktuje się zawsze ZDRAJCÓW