13.11.15, 10:25

Michnik - autorytetem czerwonego dziennikarstwa

Kontrowersyjna decyzja studentów dziennikarstwa, którzy głosowali w ramach 9. edycji Plebiscytu MediaTory. Zdecydowali oni, że w kategorii „AuTORytet” wygrał... Adam Michnik. Po ogłoszeniu tej jakże kontrowersyjnej decyzji posypały się gromy od użytkowników portali społecznościowych. 

W komunikacie mediatory.pl możemy przeczytać o decyzji studentów: "Decyzją studentów dziennikarstwa z całej Polski statuetkę w kategorii AuTORytet w 9. edycji Plebiscytu MediaTory otrzyma Adam Michnik. Studenci docenili wieloletnie doświadczenie dziennikarskie Adama Michnika, nagradzając go za całokształt jego pracy w zawodzie. Od 2010 roku tytuł AuTORytetu przyznawany jest w zmienionej formule - nagradzane w nim są nie osiągnięcia w danym roku, a całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar. W poprzednich edycjach Plebiscytu statuetki w tej kategorii zdobyli m.in. Wojciech Mann, Monika Olejnik, Marek Niedźwiecki i Wojciech Jagielski. Studenci nagradzają w niej za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy – czytamy na stronie mediatory.pl.

Decyzję czerwonego dziennikarstwa od razu skomentowali użytkownicy internetu. Napisali m.in. 

- Widać skąd stażyści w Wyborczej  - pisał jeden z internautów.

- To wstyd, że studenci uczelni mieniącej się, jak się do tej pory wydawało,takimi tradycjami i polskimi wartościami, dokonują takich wyborów. Poza tym, ja rozumiem że ktoś jest pozbawiony pozytywnych odczuć wobec naszego udręczonego kraju, ale na Boga, nagroda za "rzetelność dziennikarską" i "profesjonalizm"? xD Dla brukowca który tak mocno reprezentuje jedną opcje polityczną...  - pisał inny użytkownik Facebooka.

- Wy się chyba gruuuuubo źle czujecie...  - podsumował kolejny.

Cóż, trzeba przyznać, że Michnik wyszkolił wielu studentów dziennikarstwa na swoją modłę. Ale miejmy nadzieję, że czas jaki zaczął się w momencie zwycięstwa Prezydenta Dudy i Beaty Szydło będzie czasem normalizacji również w świecie dziennikarstwa. 

mod

Komentarze

anonim2015.11.13 10:53
Wielu młodych adeptów dziennikarstwa to są zwykli oportuniści i karierowicze, którzy liczą na ustawienie się przy dotychczasowych "właścicielach polski ludowej" i ich "mediodajni". Przeciwwagą dla nich jest wielu utalentowanych internautów (np.bloger "Matka Kurka"), których pióro jest jak brzytwa. Zatem co studenci ? - potraficie jedynie małpować "mistrza" Adama, bynajmniej nie Mickiewicza ?
anonim2015.11.13 11:49
Jeszcze atakują polskość synami i córkami...Na szczęście dobiega końca niszczenie Polski przez czwartą władzę. Nadchodzi nowe pokolenie, pokolenie młodych, którzy szybko dojrzeli do patriotyzmu; prawdziwy Polak to wyznawca Chrystusa, człowiek, który kocha miejsce, w którym żyje i pomaga żyć wspólnocie. Nadchodzą nowi dziennikarze.
anonim2015.11.13 15:12
@Treenighetsläran Wooow!! Sam na to wpadłeś, czy pomogli wyimaginowani "studenci"?? Dobrze, że wypowiedziałeś ten jakże tajemny sekret, w przeciwnym razie nikt by na to nie wpadł... :D :D :D
anonim2015.11.14 8:26
@Barbara2013+Krzysiek123 Mówiąc wprost studenci dają dowód jawnej głupoty żeby polakożerce nominować do nagrody. Bliski jest koniec Doktrynerów rodzaju A Michnika . Tej mamony z kłamstwa nie zabierze z sobą do piekła, ale tam będą mu diabły wypłacały z zgromadzonego w Skarbu Największego Biznesmena i Bankiera świata - prowadzącego Największy INTERES - wieczne odsetki