28.10.15, 07:35Fot., telewizjarepublika.pl

Miller: Brak mi słów, by opisać tę porażkę

Były premier skomentował wyborczą klęskę Zjednoczonej Lewicy. Wyrażał rozgoryczenie, ale też stwierdzał, jak niewielka była granica między porażką, a sukcesem.

"Inaczej bym się czuł gdyby to było 6 procent, a inaczej się czuję kiedy to jest 7,6 procent. Zjednoczona Lewica otrzymała milion sto tysięcy głosów, ci ludzie nie znikną" - powiedział niegdysiejszy lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wyrażając nadzieję, że elektorat lewicy nie odejdzie od tego projektu, mimo niedostania się do sejmu.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, koalicja partii lewicowych Zjednoczona Lewica zdobyła w niedzielnych wyborach 7,55 proc. poparcia, co nie pozwala jej na przekroczenie 8-proc. progu wyborczego i oznacza, że ZL nie weszła do Sejmu.

Komentując ten informacje dzisiaj w poranku radia TOK FM, szef SLD Leszek Miller podkreślała, ze ZL nie otrzymała złego wyniku i była bliska przekroczenia progu wyborczego. – "Zabrakło tylko pół punktu procentowego" – dodał Miller.

"Jak słucham komentarzy, to myślę, że gdyby to było te pół punktu więcej, to dzisiaj słyszałbym, jak wspaniały sukces odnieśliśmy. Otarliśmy się o włos o wejście do sejmu i dla jednych to jest ostateczne świadectwo braku zapotrzebowania na lewicę, a dla innych to oznacza potrzebę kontynuowania tego projektu" - podkreślił Miller. 

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.10.28 7:41
do lewaków :) i jak tam samopoczucie z rana ?
anonim2015.10.28 7:44
No cóż, papciu, nie łączymy się w bUlu.
anonim2015.10.28 8:05
Leszku jesteś lewakiem ale cię lubię. Masz odwagę i mówisz jak jest. Żenujące jest oglądanie spektaklu zapłakanych polityków i dziennikarzy, że zostali odrzuceni przez obywateli i że nie sprawdziły się ich proroctwa. Niektórzy już winą obarczają Kaczyńskiego za podzielił opozycję dlatego przegrali. Takie stwierdzenie jest nielogiczne bo PIS był w opozycji. Przegraliście bo oszukiwaliście społeczeństwo, popieraliście ustawy godzące w rodzinę, naród. W sposób namacalny Polacy odczuwają pogorszenie poziomu życia. Doszukujecie się przyczyny gdzie popełniliście błędy. Gdy społeczeństwo przekazuje informacje przez strajki, petycje, zbieranie podpisów wy ich ignorujecie. Jest to jeden z możliwych języków wypowiadania się narodu wobec władzy. Czy wy politycy i niektórzy dziennikarze jesteście tacy tępi, że nie rozumiecie tych społecznych niuansów.
anonim2015.10.28 8:09
Dziwne to czasy, nie pomyślałem że to powiem o komuniście, ale za Leszkiem Millerem w polityce jeszcze zatęsknimy. W sprawach gospodarczych był na lewo od Platformy, ale na przykład jeśli chodzi o rozmaite genderowe dziwactwa, wydawał się być mocno na prawo od nich. W porównaniu do jego następców - tak platformianych jak i zandbergowców, Leszek Miller reprezentował nurt który można nazwać "starą, dobrą" lewicą. Oczywiście, lewica zawsze w ostatecznym rozrachunku jest zła, ale...
anonim2015.10.28 8:14
Panie Leszku. Bardzo mi Pan ulżył swoją decyzją. Proszę jeszcze zrobić wszystko aby za Panem odeszły ciocia Senyszyn i cioteczka Środa bo już nie mogę ich słuchać. To w dużej mierze im lewica zawdzięcza porażkę a nie Panu.
anonim2015.10.28 8:19
Wojna w Iraku, oddanie Amerykanom więzień/obozów wyłączonych spod polskiej jurysdykcji, ciągotki do podatku liniowego, dawanie kościołowi co chciał i jak chciał, Stary, SLD to była parodia lewicy, wszystko, o co wam chodziło, to TKM; kiepsko zacząłeś i kiepsko kończysz.
anonim2015.10.28 8:34
Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna
anonim2015.10.28 8:41
Jak się popiera GENDER i lidera tej doktryny J Palikotem wystawia na posła to nie należy dziwić się, że Bóg dał im czas do zastanowienia się nad swą wiecznością
anonim2015.10.28 8:58
Może wreszcie powstanie w Polsce nowoczesna lewica a nie ten relikt ze słusznie minionej epoki
anonim2015.10.28 10:26
Formacja, która jest spadkobiercą tych co mordowali o świcie, nie zasługuje na współczucie, ani też na przebaczenie...Nie jest to w naszej mocy. I nie wiem, czy ustrzegę się od oschłości serca...Nie wiem.
anonim2015.10.28 13:17
@Norek9 + już wkrótce oczyszczenie świata w potopie ognia a jak się mówi ani marnego centa do piekła nie zabierze się z sobą
anonim2015.10.28 20:09
Jak się słucha liderów poszczególnych partii to każda z nich odniosła sukces w wyborach. Więc gratuluję Millerowi sukcesu
anonim2015.10.28 21:54
Dla mnie to oznacza koniec kasy dla lewackich trolli w necie. Odetchnę z ulgą.
anonim2015.10.28 21:54
Dostęp do koryta się skończył nareszcie.