13.03.20, 14:30

Minister Dworczyk: Zamknięcie Warszawy? To bzdura

 – W tej chwili nie mamy takich ognisk choroby, które wymagałyby wprowadzenia strefowej kwarantanny – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odnosząc się do sytuacji w Polsce związanej z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

Szef KPRM uspokoił, że rząd nie rozważa zamknięcia stolicy, by odizolować ją od reszty kraju. – W przestrzeni publicznej pojawia się bardzo dużo fake newsów. Wczoraj przez cały dzień wszystkich emocjonalnie rozgrzewała informacja o tym, że Warszawa rzekomo ma zostać miastem odciętym. To bzdura – zaznaczył gość "Salonu politycznego Trójki".

- Analizujemy różne możliwości, weryfikujemy decyzje, które podejmowane są za granicą. Jednak przede wszystkim pierwszeństwo mają naukowcy i lekarze, bo to oni mają tutaj największą wiedzę i wydają najlepsze rekomendacje – podkreślił Michał Dworczyk.

bsw/Polskie Radio

Komentarze

dyzio752020.03.13 16:25
Warszawę należało zamknąć już tydzień temu.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.13 15:21
A ja nic, tylko zadzieram kiece i lece ... Właśnie wydalam ostatnie szare komórki i przygotowuje odbytnice. ░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░ ░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░ ░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░ ░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░ ░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░ ░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░ ░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░ ░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░ ░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░ ░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░ ░░▐█▐▄░░░░░░░░░▐░█▄▄░░░ ░░░▀▀▄░░░░░░░░▄▐▄▄▄▀░░░ Mam HIV, koronawirus może skróci moją samotność.