06.05.20, 07:25Screenshot Youtube - Andrzej Duda / Kancelaria Premiera / Fot. Kancelaria Premiera via Flickr, CC 0

Minister Szumowski z największym zaufaniem Polaków. Dalej prezydent Duda i premier Morawiecki. Gowin bardzo źle

Minister zdrowia Łukasz Szumowski cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków – informuje Onet prezentując wyniki najnowszego sondażu IBRiS.

Choć minister wciąż pozostaje liderem zaufania, jego notowania spadły aż o 7,2 punktu procentowego. Obecnie zaufanie ma do niego 43,9 proc. Polaków.

Drugie miejsce przypadło prezydentowi Andrzejowi Dudzie, któremu ufa 43,7 proc. badanych. W sondażu IBRiS trzecie miejsce zajął premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 40,9 proc.

Poza podium kolejność jest następująca: Władysław Kosiniak-Kamysz (37,2 proc.), Jarosław Kaczyńki (34,8 proc.), Szymon Hołownia (32,7 proc.), Donald Tusk (32,4 proc.), Tomasz Grodzki (31,8 proc.), Zbigniew Ziobro (28,2 proc.), Borys Budka (27,7 proc.), Robert Biedroń (27,5 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (27,3 proc.), Adrian Zandberg (26,9 proc.)”.

Włodzimierz Czarzasty, Paweł Kukiz, a także Krzysztof Bosak czy Jarosław Gowin nie przekroczyli progu 20 proc. Januszowi Korwin-Mikkemu z kolei ufa tylko 4,8 proc. Polaków.

Jeśli chodzi o brak zaufania, bardzo źle wypada lider Porozumienia Jarosław Gowin, który uzyskał tu wynik aż 56,8 proc. Gorzej od niego wypadł tylko Janusz Korwin-Mikke, do którego brak zaufania deklaruje aż 75,4 proc. uczestników badania.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

dam/onet.pl,Fronda.pl

Komentarze

panMarek2020.05.9 18:47
Jak bronić się? Korwin Mikke mówił, że "zabić kur... tych ludzi". Tu łącze: https://www.youtube.com/watch?v=B2WTJxdpPoQ
O TAK2020.05.9 13:40
Choć minister wciąż pozostaje liderem zaufania, jego notowania spadły aż o 7,2 punktu procentowego. Obecnie zaufanie ma do niego 43,9 proc. Polaków.---- IDIOTOW
Jan Radziszewski 2020.05.6 20:32
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
Marek2020.05.6 15:09
Jak możecie takie kłamstwa powielać poparcie i Onet czy Bóg was opuścił
Jam2020.05.6 13:15
U mnie, za "wyszczepianie wszystkich Polaków" ma ZERO. I zasiał GIGA wątpliwości, w dobre intencje PiS dla POLAKÓW. Głosuję na nich????!
Jolanta2020.05.6 11:59
Na początku miał moje zaufanie. W DRUGIM ETAPIE - PO WDROŻENIU "AKCJI" UWIARYGADNIANIA GO ZA POMOCĄ ZDJĘCIA Z WIELKĄ ŚWIĘTĄ - MATKĄ TERESĄ Z KALKUTY - ZACZĘŁAM BYĆ CZUJNA. TERAZ SUKCESYWNIE TO ZAUFANIE MALAŁO. OBECNIE JEST RÓWNE ZERU. WPISUJE SIĘ W MASOŃSKI PLAN DEPOPULACJI WHO, ONZ, BILLA GATES'A I INNYCH OSZOŁOMÓW. PROSZĘ ZAPYTAĆ P. MINISTRA O PROCEDURĘ, KTÓRA BĘDZIE ZASTOSOWANA WOBEC OBYWATELI RP - PO WYNALEZIENIU I ZAKUPIE SZCZEPIONKI. POD PRZYMUSEM - JAK WOBEC WIĘŹNIÓW W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. SHALOM!
Stanisław2020.05.6 10:29
Chyba tych "Polaków" u ulicy Nowogrodzkiej?
sad2020.05.6 9:58
Taaa.150% Po co te bzdury.Chcecie się mu przypodobać?
Glaudiusman2020.05.6 8:48
Straciłem do niego zaufanie jak wspomniał o szczepieniu przeciwko temu wirusowi. Musimy pamiętać, że wszystkie szczepionki na grypę były bardzo szkodliwe i toksyczne. Nigdy nie stosowałem żadnych szczepionek na grypę i tym razem nie chcę widzieć tego na oczy. Tym bardziej, że za tym wszystkim stoi ktoś taki jak gates.
F232020.05.6 8:10
To zwykłe pisowskie popychadło. Ludzie widzą w nim zwykłego dorobkiewicza i członka Pis (nazwa członek Pis jest wystarczająco obraźliwa).
heinrich2020.05.6 8:10
Tak, epidemia histerii, głupoty , manipulacji , kłamstwa, rujnowanie gospodarki, łamanie praw obywatelskich zawarowanych w Konstytucji itp.......? Czy to świadczy o zaufaniu , jakim raczej negatywnym. Osądźcie Sami !
katolicka kretynizacja polski2020.05.6 8:03
Szumowina na prezydenta! A Dudzie uj w dudę!
Czes\2aw2020.05.9 16:25
"katolicka kretynizacja polski "; kto to wydala?, ano ten który uciekł z Wronek...,to t
Szwedzka taktyka lepsza2020.05.6 7:58
Skąd wy bierzecie te sondaże? hehehehe Owszem, na tle reszty pisowskich aparatczyków p. Łukasz wydawał się być rozsądnym facetem. Wydawał się.... To grzbiet zwykły jak reszta pisowców. Maseczki nie chronią absolutnie a za 2 tygodnie przymus noszenia, przy czym sam nie nosi bo nie ma symptomów nosiciela hehehehe. Lasy zamknięte, sklepy otwarte, w kościele 5 osób w sklepie 50 normalnie bęcwał już sam nie wie co gada. Wygląda na to że zadawanie się z wierchuszką PiS zryło mu dekiel. Czy z hersztów PiS jest chociaż jeden normalny, uczciwy, rozsądny? Czy wszyscy z nich to banda krętaczy?
Iza2020.05.6 8:36
Sklepy (tylko spożywcze i ze środkami higieny) muszą być dostępne bo wszyscy muszą jeść, pić i się myć,codziennie, inaczej są cyrki, szturm na sklepy, wykupowanie wszystkiego itd.Reszta maksymalnie ograniczona, dzięki temu mamy kilka zgonów dziennie a nie kilkaset. W sprawie maseczek minister wielokrotnie tłumaczył dlaczego na początku nie było sensu aby wszyscy je nosili a obecnie jest. No ale puste głowy nie są w stanie pojąć tylko powtarzają bzdury zasłyszane w tvn. Najłatwiej uznać ministra głupim, nic to że jest doktorem medycyny i przyzwoitym człowiekiem
Szwedzka taktyka lepsza2020.05.6 10:05
I przyzwoity człowiek będzie kazał każdemu nosić maseczkę dopóki nie pozwoli się zaszczepić? A on sam szmaty na twarzy nie nosi bo akurat on nie musi?:) No wybacz, doktorem to on jest bo nie wątpię że bardzo inteligentny, ale szkodnik z niego zrobił się mega! jeden z większych w PiS a konkurencja bandytów tam spora!
taro2020.05.6 10:06
sondaze przeprowadzone na zlecenie WHO i Billusia G.
anonim2020.05.6 7:57
Pan Minister Szumowski ma największe zaufanie Polaków ? Możena początku miał ,teraz po tych bredniach co wygaduje nie ma ,ludziom oczy się otwierają na szczęście. . . https://www.youtube.com/watch?v=EkzkM2Twv1M