27.07.21, 08:15Fot. screenshot YouTube (Telewizja Republika)

Model francuski w Polsce? Rząd tego nie wyklucza

- To decyzja, która byłaby daleko idąca, natomiast na ten moment w pełni wykluczyć takiego wariantu nie mogę - powiedział rzecznik rządu Piotr Muller na antenie Polsat News, odnosząc się do francuskiego modelu segregacji sanitarnej.

- Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Medycznej odbyła się "dłuższa dyskusja" dotyczącą "potencjalnych obostrzeń", czyli ograniczeń praw obywatelskich i swobody prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzanych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował Muller. Dodał, że posiedzenie miało roboczy charakter i trwało około 90 minut.

W sprawie nie zapadły jednak żadne ostateczne decyzje.

Muller stwierdził ponadto, że obecnie w Polsce funkcjonuje model hybrydowy.

- Jeżeli obniżamy czy zwiększamy limity, to one nie obejmują zaszczepionych. Ten model na pewno zachowamy - stwierdził.

- Jeżeli limity zmniejszałyby się w niektórych miejscach, to osoby, które są zaszczepione, tymi limitami co do zasady nie będą objęte - dodał.

Rzecznik rządu poinformował także, że tzw model francuski nie był dyskutowany na wczorajszym posiedzeniu Rady Medycznej.

- (...) oczywiście zastanawialiśmy się, w jaki sposób zwiększyć liczbę osób zaszczepionych, bo to jest w tej chwili najważniejsza rzecz - dodał.

Stwierdził także, że przy podejmowaniu ewentualnych decyzji należy uwzględnić całokształt sytuacji, na który składa się aspekt społeczny, prawny i medyczny.

- W Polsce, gdy wprowadzaliśmy ograniczenia chociażby co do zgromadzeń publicznych, to później się okazywało, że chociażby nasi oponenci z opozycji twierdzili, że to ograniczenia, które nie powinny mieć miejsca, które są bezprawne itd. Bierzmy pod uwagę, że ci, którzy niektóre rzeczy doradzają, nawet z opozycji, kilka tygodni później będą je krytykować zależnie od tego, jak będzie wyglądała sytuacja polityczna. Musimy wziąć pod uwagę cały aspekt społeczny, prawny i medyczny, te wszystkie rzeczy są brane pod uwagę - przekonywał.

jkg/polsat news

Komentarze

koniec i kropka2021.07.29 8:09
Często ci piszę Muller że z twojej pustej gadaniny mąki nie będzie i chleba się nie upiecze.Model francuski to też dziesiątki tysięcy ludzi na ulicach ,ciekawe czy to wytrzymacie bo patrząc na protesty "macic"nie bardzo to wygląda.To też nie zapomnij niemal pewny proces 'Makarona"i pewny również was a to właściwie dla wielu z was oznacza sądy a nie politykę.Uważacie że was straszę przecież możecie się sami przekonać
niebezpieczny zawod2021.07.28 8:34
napewno coraz wiecej ludzi sie zastanawia czy jeszcze dalej pracowac w sluzbie zdrowia kiedy trzeba tak swoje zycie narazac za miske ryzu
LL2021.07.27 18:54
czyli ograniczeń praw obywatelskich i swobody prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzanych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował Muller--- czy wy bandyckie hitlerki macie naszykowane miejsca w Argentynie ? bo jak lud się wkurzy to będziecie speird...ć plandemckie zyeby.
Skrzypek na dachu2021.07.27 17:48
Czyzby Rzad PiS wykonuje rozkazy Pana Klausa Schwaba z World Economic Forum , bo to jest paskudny bezbozny globalista z New World Order Covid 19 The Great Reset . Mozna zobaczyc as darmo na Amazon jego paskudne obrzydliwe klamstwa . Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka .
Gall2021.07.27 16:38
Przynajmniej niektórzy przedstawiciele władzy odsłonili swoje prawdziwe oblicze. Tak oto spełniają się słowa św. Jana Pawła II, że demokracja bez wartości to jawny albo zakamuflowany totalitaryzm.
matis892021.07.27 16:20
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.27 14:44
Ludobóstwo odbywa się na naszych oczach,zastraszanie społeczeństwa dalej trwa,pojawiają się w oczach matołów rządzących nowe odmiany covidu 2szczepionki to za mało trzeba przyjąć 3szprycę i tak bez końca bo rządzący są poddani firmom szczepionkowym aż do całkowitego wyniszczenia populacji ludności Polskiej,Polsko obudż się i pogoń lucyferiansko satanistyczczne zapędy i dalej się nie szczep.
popieram2021.07.27 18:58
Tak jest ! obudź się Polsko i przegoń to plugawe tatałajstwo ,antychrystów,sztaństwo spod ciemnej gwiazdy
bolek2021.07.27 11:30
Zastraszania ciąg dalszy, to nie jest Polski Rząd, to ludzie nie będący Polakami. Zamknęli służbę zdrowia, nie chcą leczyć. Słyszymy tylko wyszczepiać i wyszczepiać nie szczepić! Można mieszać te śmiercionki ekonometra Niedzielski tak sam stwierdził. Tu chodzi tylko i wyłącznie o ludobójstwo.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.27 11:21
30-ty( część dziękczynna) dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Anonim2021.07.27 10:53
PIS nie pozwoli narazac swojego wymierajacego elektoratu, ktory szczepic sie nie chce. Restrykcje beda tak zrobione by dotykaly wyborcow innych partii. Znowu najgorzej po kosciach oberwa przedsiebiorcy i dzieci. Czego to nie nie zrobi dla dziadkow z Wafen PiSS.
katolik2021.07.27 11:26
Elektorat SSPIS sie szczepi i nieelektorat się szczepi. Dawno przeciwnicy PIS- żrą im z łapy jak psy hitlera. Episkopat jest takim samym mordercą Polaków- wiernych i Księży jak naziści SSPIS.Teraz jest tylko podział na Polaków mądrych i głupich. Mądrzy wiedzą, ze SSPIS naziści i wszyscy posłowie to mordercy, którzy biora udział w depopulacji Polaków!!
Anonim2021.07.27 11:36
Chodzi o grupy ryzyka. Zdecydowanie za malo jest, a na terytoriach pisowskich szczegolnie. Oni chca tylko lockdownów. Sondaze z wiosny nie pozostawialy zludzen, czyj elektorat to najwieksi zamordysci.
katolik2021.07.27 12:35
Rozumiem. Dla mnie jednak nie ma grup ryzyka, to medialne określenia, aby było grożnie.
Anonim2021.07.27 10:51
Ludzie , zrozumcie jedno . Jakakolwiek ingerencja w Wasze ciało bez Waszej zgody jest GWAŁTEM zadanym Wam gwałtem , czynem kryminalnym . Przed dokonaniem operacji czy prześwietleniu ( też ingerencja falami ) musicie podpisać na to zgodę . A w przypadku tak niebezpiecznej szczepionki Was do tego zmuszają . Pamiętajcie o tym , że Cowid to nie bakteria a wirus . Niczym się go nie zabije . Trzeba go wydalić lub też pozostanie przyczajony w Waszych organizmach i znów się odezwie w sprzyjających dla siebie okolicznościach . Poczytajcie sobie o tym czym jest bakteria a czym wirus . Zdobywajcie wiedzę zamiast ślepo ufać . A zwłaszcza wtedy gdy ktoś usilnie Was do czegoś przekonuje .
Jerzy2021.07.27 10:43
przygłup z poniemieckim nazwiskiem, zapewne potomek jakiegoś folksdojcza, będzie mi życie utrudniał.... niedoczekanie, szczylu, za chwilę ten uśmieszek zniknie ci z pedalskiego ryja - sanitaryzm nie przejdzie!
hehehe2021.07.27 10:48
Też mnie jakoś tak dziwnie piącha swędzi :-)
Lucyfer2021.07.27 10:42
Potrzebujesz pieniędzy lub/i medialnego rozgłosu? Jesteś sfrustrowany/a wiekiem, marnym zdrowiem, problemami małżeńskimi itp.? Nie bardzo już Ci się chce pracować? Więc mam dla Ciebie atrakcyjną propozycję. Otóż upatrz sobie jakiegoś znanego duchownego, najlepiej biskupa lub kardynała. Koniecznie powinien być starszy. Idealny będzie taki, który już nie bardzo kontaktuje z otoczeniem, z uwagi na wiek i choroby. Taki nie będzie mógł się bronić. Teraz najlepsze. „Przypomnij sobie”, że jakieś 20–30 lat temu duchowny ten brutalnie molestował Cię. To nic trudnego, po prostu puść wodze fantazji: były prezenty, zaproszenia do pustego mieszkania, obmacywanie, schadzki, wielokrotne sprawy łóżkowe. To, że nigdy go nie spotkałeś/aś nie ma żadnego znaczenia. Do czorta z prawdą; ważny jest tylko piorunujący efekt. Kolejny krok. Najpierw idziesz z tym do kurii. (Nie na policję; policja zbada sprawę i umorzy z braku dowodów.) Zaraz potem idziesz z tymi rewelacjami do redakcji Gazety Wyborczej. Tam powitają Cię z otwartymi rękami. Marcin Wójcik lub inny grafoman wysmaży poruszający tekst w Dużym Formacie. Ubarwi co trzeba, doda pikantnych szczegółów. Powieje grozą. On już umie konfabulować i stopniować napięcie. A na drugi dzień – trzęsienie ziemi! TVN i Onet oszaleją z radości, Sekielscy w euforii, lewaccy politycy pijani ze szczęścia. Anonim i Spółka zaczną grzmieć, wyleją obłudnie krokodyle łzy nad Twoim losem. Kilku młodych wściekłych zrobi kocią muzykę pod kurią i dokona apostazji. Wyjące maciory i obleśne pedały LGBT wylezą z nor z tęczowymi szmatami. Jakiś wariat zbezcześci kaplicę, poturbuje proboszcza. Metropolita, na wszelki wypadek, usunie tego duchownego wrobionego w pedofilię, bo nie będzie chciał pogarszać sprawy. Watykan rozpocznie dochodzenie, które potrwa rok z hakiem. Potem pewnie przyjdzie uniewinnienie, ale nikt już w to nie uwierzy. Fajnie to obmyśliłem, co? Aha, Goebbels mi tu mówi, żeby pozdrowić Anonima i Spółkę, szczególnie JPIII i Po 11…; czeka na nich wszystkich niecierpliwie. Ja też zapraszam do siebie! (Na dłużej…)
Taro2021.07.27 10:15
Model francuski w Polsce,tzn tylko tylko tyle,ze gilotyny beda staly na ulicach i oszusci, klamcy rzadzacy i z roznych partii,jak i falszywi lekarze beda ich glowy ladowac w koszach wiklinowych.
pytam2021.07.27 10:14
czy rada nie/medyczna obradowała w jarmułkach, przy siedmioramiennym świeczniku, z talmudem na pulpicie okrągłego stołu ?
AAAtomek2021.07.27 10:20
A może obradowała pod krzyżem z Żydem?
.2021.07.27 10:42
Jeszcze dziś zapłacisz za to bluźnierstwo.
katolik2021.07.27 9:55
naziści nIE mają prawa rzadzić!
Frec2021.07.27 9:11
Wlazł na świecznik i udaje świeczkę. Protokoły z tych dłuższych dyskusji są?
Jacuś2021.07.27 9:04
Panie rzeczniku 2/3 Polaków nie chce się szczepić więc proszę zweryfikować swoje wypowiedzi bo ten suweren może pokazać wam miejsce w szeregu.
ateusz2021.07.27 8:54
"Jeżeli obniżamy czy zwiększamy limity, to one nie obejmują zaszczepionych" Fajnie a kto ma to sprawdzać? :D Kelner w knajpie?
robaczek2021.07.27 8:54
HAHAHAHH ............................................... JAREK!! ........................ JAK ŻYĆ MA TERA PISIOR??? ......................... toż połowa to foliarze!!!! ;D ;D ............................ CYRK Z MAŁPAMI ;]
Anonim2021.07.27 8:51
Biedne antyszczepy, no prawie mi ich szkoda.
Anonim2021.07.27 9:25
I znów napiszę " nie chwal dnia przed zachodem słońca " . Poczekaj kilka miesięcy , góra parę lat .I naprawdę nie będzie chodziło o Twoje zdrowie fizyczne w obecnym rozumieniu .