03.07.20, 14:11fot. Screenshot/ youtube/KPRM

Morawiecki o V4: Stanowimy ogromną siłę w Europie

Zakończyło się spotkanie państw Grupy Wyszehradzkiej. Udział wzięli w nim premierzy: Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Przewodnictwo w grupie objęła Polska, a głównym tematem spotkania było omówienie projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy.

Premier Morawiecki podziękował Andrejowi Babiszowi, swojemu czeskiemu odpowiednikowi za prowadzenie grupy przez ostatni rok. Dziękował za skuteczną pomoc w sprawie wyjścia z kryzysu związanego z epidemią koronawirusa.

Szef RM odniósł się do hasła, jakie przewodzi polskiej prezydencji („Powrót na właściwe tory”). Powiedział: „Dyskutujemy o tym z wielką nadzieją, że Grupa Wyszehradzka, nasze państwa razem, mające bardzo solidne podstawy gospodarcze, a jednocześnie pokazując jak stabilnie potrafiliśmy przejść przez trudny kryzys COVID-19, chcemy jednocześnie pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach, w tym co będzie się wiązało z przyszłością UE, a w najbliższym czasie z negocjowanymi umowami międzynarodowymi i umowami dotyczącymi wieloletnich ram finansowych oraz Funduszu Odbudowy Europy”.

Morawiecki przypomniał, że kraje V$ nadal podtrzymują stanowisko o „braku możliwości przymusu państw, a jednocześnie konieczności ochrony zewnętrznych granic”. Wśród tematów rozmów były również sytuacja na zachodnich Bałkanach, Ukrainie i Białorusi.                                                 

ks/ PAP, Twitter

Komentarze

Mirek2020.08.3 11:11
V4 to bardzo dobry pomysł i oby tak dalej .
Natalja Siwiec2020.08.3 9:28
Trochę jak mrówka drepcząc obok słonia powiedziała: "ale tupiemy"
olo2020.07.5 9:00
Morawiecki to patriota tylko czemu nie chce ujawnić majątku przepisanego na żonę i jak się go dorobił ? Jak sądzicie dlaczego ?
Tę "siłę" było widać szczególnie wtedy2020.07.4 21:21
gdy wypięli się na was i pojechali we trzech - bez was - na szczyt do Izraela.
Małgorzata2020.07.3 23:36
„Powrót na właściwe tory”) To dobre hasło dla Rządu p. Morawieckiego , który kupuje i wpuszcza do Polski NIEBEZPIECZNE produkty / towary OBCYCH FIRM bez pytania POLAKÓW o zgodę i koniecznych CERTYFIKATÓW bezpiezpieczeństwa czego przykładem BRAK ZGODY MINISTERSTWA ZDROWIA dla instalowania sieci 5G { a może nie potrzeba takiej zgody bo najpierw u NAS PRZEPROWADZĄ EKSPERYMENT} i zapowiedź budowy elektrowni atomowej bez PUBLICZNEJ DEBATY .
Anonim2020.07.3 21:47
Morawiecki o V4: Stanowimy ogromną siłę w Europie. Tak, tak, przygniatającą siłę gospoarczą i wojskową. Wszyscy w Europie robię w gacie, jak słyszą Polska. Pinokio, lepiej zmień zioła, które bierzesz.
Przestroga2020.07.3 14:30
Żaby o króla proszące Po wolnych bagnach biegające żaby Z wrzaskiem Jowisza jęły prosić, aby Dał też i dla nich króla. – Pan nieba Rozśmiał się: ale, gdy tego im trzeba, Upuścił Belkę: ta spadłszy na wodę, Strasznym łoskotem tak lękliwą trzodę Spłoszyła, że się pokryją bez duszy, Ni się odezwie żadna, ni ruszy. Gdy grzęzło w błocie mocarstwo lipowe: Chcąc się tak złemu przypatrzyć lichu, Jedna z nich jakoś po cichu Wymknęła głowę: A nic strasznego tak zgoła Nie widząc, siostry przywoła. Złożywszy one strach niesłychany, Przepływają na przemiany: Aż tu i na wierzch miłościwej Belki Wskoczą zuchwałe obywatelki. Gdy ją tak zelży pływaczek swywola: Jowiszu! Wrzasną, inszego daj Króla, Coby swą mocą nas lepiej ukrucił: Gdyż ten nic nie wart, któregoś zrzucił. Wtedy im ześle wodnego Węża. Ten począł chwytać na ząb je srogi, Jedną po drugiej: darmo niebogi, Bez siły, i bez oręża, Od swojej zguby zmykały: I frunąć nawet nie śmiały. Tu się z Merkurym po kryjomu znoszą, I w poselstwie go do Jowisza proszą: Żeby pan niebios i ziemi Raczył mieć litość nad niemi. Ale Bóg na to: „Nie chciały dobrego, Niech znoszą złego!
Stefan2020.07.3 14:29
Po ewentualnym zwycięstwie zakłamanego sztabu PO, Trzaskowski z Komorowskim przypomnieliby nam jak należy klęczeć na salonach Europy.
Polak2020.07.3 15:34
Jakoś dziwnie to bratobójca Kaczyński z Macierewiczem i Fotygą pięć lat klęczeli w UE błagając o pomoc bo sa biedni, oderwani od koryta i nie mogą robić przekrętów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:28
Poznaj mnie, „A jako doktor filozofii,… Jestem gejem, a więc niczego nie muszę udowadniać!"
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:29
I pamiętaj katolu, ja Lech Keller-Krawczyk, jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 14:20
Wg dr. szMateusza nic wam nie grozi. Epidemia się skończyła. Idźcie i głosujcie na ukochany PiS. Koszty pochówku pokryje państwo...
Anonim2020.07.3 14:19
I zła wiadomość; w drugiej turze ilość głosujących zwykle spada znacząco. Co to oznacza? Katole, mohery, emeryci głosują zawsze, młodzi i średniaki zwykle drugą turę olewają. Ale mendo PRL-wska się nie martw, bo nawet ateistom cuda się zdarzają.