21.03.20, 13:19Fot. via. Pixabay - thedigitalartist

Na koronawirusa umierają również zdrowi

Według włoskiego raportu, 1,2 proc. osób z wybranej do analizy grupy kilkuset zmarłych we Włoszech z powodu zakażenia koronawirusem nie miało żadnej dodatkowej choroby. Pozostali cierpieli na dodatkowe schorzenia.

U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 proc. dwie, a u 48 proc. dodatkowych schorzeń było trzy lub więcej.

Dotychczas we Włoszech zmarły 4032 osoby zakażone, a u 47 tysięcy potwierdzono obecność koronawirusa.

W Polsce dotychczas potwierdzono 439 przypadków zakażenia a zmarło 5 osób. Na terenie kraju wprowadzono stan epidemii.

 

kak/ Forsal.pl

Komentarze

anonim2020.03.22 9:06
KURIOZUM! „Rozmawiałem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim o powrocie do domu ukraińskich obywateli. Porozumieliśmy się w sprawie utworzenia tzw. humanitarnego korytarza dla Ukraińców. Którzy będą mogli od granicy Niemiec tranzytem przez Polskę wrócić do ojczyzny” – napisał Szmyhal na swym koncie w serwisie Telegram. Wyraził również wdzięczność polskiej stronie za włączenie Ukraińców do programu „Lot do Domu”. „Dzięki niej Ukraińcy, którzy przebywają w innych krajach, będą mogli wykorzystać rejsy linii lotniczych LOT do przylotu do Polski” – dodał. Źródło: nczas.com/2020/03/21/w-polsce-powstanie-korytarz-humanitarny-dla-ukraincow-chodzi-o-koronawirusa/ Korytarz humanitarny? A co to w Niemczech wybuchła wojna? Giną na ulicach ludzie? Skoro jest tak, jak to media podały (TVP Info), że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, to jest i tak, że od dnia 19 marca br. na kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągną obywatele Ukrainy z Niemiec i innych krajów, których stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości, i którzy stanowią zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla. Ukraińcy są wyrzucani z terenu Niemiec przez niemieckie władze. Ukraińcy nie mają badań testem na obecność koronowirusa i wpuszcza się ich do Polski i pozwala się na swobodne przemieszczanie się po terenie Polski. Natomiast polskich obywateli powracających do kraju obejmuje się kwarantanną (!). Ostatnio TVP Info informowało, że do Przemyśla ściągnęło 300 obywateli Ukrainy i korzystając z pociągu relacji Przemyśl-Kijów opuściło Polskę. TVP manipuluje i ukrywa prawdę przed opinią publiczną. Dlaczego TVP nie ostrzega mieszkańców Przemyśla przed bezpośrednimi kontaktami z Ukraińcami z pobytem w krajach o szalejącym wirusie i możliwym zakażeniu koronawirusem? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków? Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie się, to Polska otwiera zachodnią granicę (południową) i otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów? Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Czy Ukraina nie posiada swoich autobusów i swoich linii lotniczych, aby zabezpieczyć powrót swoich obywateli? Min. Łukasz Szumowski stwierdził, że: "mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla?
The day of reckoning is coming!2020.03.21 14:30
Mendy blogowe, mendy na forach mam dla was tragiczna wiadomość: szczepionki się nie doczekacie! Za ileś tam m-cy, może za rok jak będziecie mieli "szczęście", forum opusztoszeje. - Menda Nowak-robaczek dowie czy "czy Go nie ma". - Menda "Leszek" Keller-Krawczyk ze swoją cukrzycą i otyłością pewnie bez wirusa padnie. - Menda Albert, jego strawi nienawiść, choć kto wie, może go wirus wcześniej dopadnie, - Menda Stachu nie zrobi żadnej "headway" w swojej "karierze zawodowej" - dead end, literally. - Żyd wyklęty znany też jako Klapafuckyousz, NIE BADZ blah, blah.. jeżeli go przysłowiony ch....(obrzezny) nie strzeli to przed wirusem nie ma ratunku w jego wieku. Też się dowie czy warto było być ch.... złamanym, niewychowanym robiąc ordynarne "uwagi" pod Jego adresem. - Pedał "dumny" od dawna nosi w sobie wyrok śmierci, ale kto wie, może będzie miał to szczęście i zanim go HIV nie powali, powali go "corona" i skończy się branie w koronkę. Ale to nie wszystko; inflacja pochłonie wasze emeryturki, zarobki nie pokryją wydatków, 20% bezrobocia, gangi na ulicach, brak lekarstw, braki w sklepach, brak wody, prądu, itp., ... A tak naprawdę, i tu nie trzeba być żadnym 'frojdem" by niezauważyć jak ze strachu rżniecie kupy w gacie, przez internet czuć. Ale póki co, nadrabiajcie minami. My katole mamy to czego wam brak, nadzieję, a ta zgodnie z powiedzeniem ostatnia umiera.
Durczykiewicz2020.03.21 14:20
A ja myślę, że Włosi to inny klimat, inna mentalność, więlszość ludzi to raczej ludzie drobni. Nie wiem, takie moje obserwacje. Tak, czy inaczej, trzeba uważać. A co do higieny, to Polacy też nie są superczyści...Dziwi mnie fakt, że w Polsce tak mało ludzi umiera w porównaniu do Włoch czy Hiszpanii. Myślę, że to też opieka Matki Bożej. Oby to się dało jak najszybciej opanować.
niezno\305\233na lekko\305\233\304\207 bytu 2020.03.21 13:52
Silni, zwarci, gotowi. Mamy jednak sygnały, że niektóre osoby poddane 14-dniowej kwarantannie z powodu pobytu za granicą, nie są kontrolowane. Jak to możliwe? Okazuje się, że stworzony ad hoc system „zakorkował się”. W ostatnich dniach przez zachodniopomorskie przejścia graniczne wjechały do Polski tysiące ludzi. Papierowe deklaracje, które wypełnili, są „ręcznie” wprowadzane do systemu (ma do niego wgląd policja i np. sanepid). Deklaracji jest tak dużo, że nie są wprowadzane na bieżąco. Niektórzy ludzie znaleźli się w systemie dopiero dwa dni po przekroczeniu granicy. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25809565,koronawirus-system-i-policja-nie-nadazaja-z-kontrola-poddanych.html
Marian2020.03.21 13:49
Tych 1,2% zmarlo ze strachu.Moze Fronde czytaja?
Jahiramać2020.03.21 14:43
raczej twoje komentarze
man.of.Stagira2020.03.21 13:39
ILU spośród 'zdrowych ogólnie' kiedy JUŻ zachorowali w y m a g a ł o RESPIRATORA? . 20%? . O! Czyli d l a t e g o NIE umarli! . mało pocieszające
J.P2020.03.21 13:32
Na HIV też się nie umiera.
Leo2020.03.21 13:30
To bardzo pocieszające. czyli ze wszystkich chorych 4% umiera, z czego 1% to są wcześniej zdrowi. Czyli 0,04*0,01=0,0004 (4 osoby zdrowe na 10 000 zachorowań umiera) to jest bardzo mało. To bardzo optymistyczne dane, panie autorze tego artykułu.
Army of the 12 Monkeys2020.03.21 13:30
Nie umiera się "na koronawirusa" tylko na zapalenie płuc nim wywołane.
janstan2020.03.21 13:38
akurat słowa Cz. Niemena z wywiadu udzielonego po wojażach włoskich/1970 r./ Na pytanie, co sądzi o Wlochach- powiedział; brudasy.
wypalacz węgla drzewnego w Bieszczadach2020.03.21 13:49
aleś ty mundry, na Czerskiej tez wiedzą!