23.12.19, 08:20

Narodzenie Jana Chrzciciela

PIERWSZE CZYTANIE

Ml 3, 1-4. 23-24

Eliasz poprzedzi przyjście Pana

Czytanie z Księgi proroka Malachiasza

Tak mówi Pan Bóg:
«Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i anioł Przymierza, którego pragniecie. oto nadejdzie, mówi Pan zastępów. ale kto przetrwa dzień Jego nadejścia i kto się ostoi, gdy on się ukaże? Albowiem on jest jak ogień złotnika i jak ług farbiarzy. Usiądzie więc, jakby miał przetapiać i oczyszczać srebro, i oczyści synów Lewiego, i przecedzi ich jak złoto i srebro, a wtedy będą składać Panu ofiary sprawiedliwe. Wtedy będzie miła Panu ofiara Judy i Jeruzalem jak za minionych dni i pradawnych lat.

Oto Ja poślę wam proroka Eliasza przed nadejściem dnia Pańskiego, dnia wielkiego i strasznego. i skłoni on serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym nie przyszedł i nie poraził ziemi klątwą».

 

EWANGELIA

Łk 1, 57-66

Narodzenie Jana Chrzciciela

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna.

Gdy jej sąsiedzi i krewni usłyszeli, że Pan okazał jej tak wielkie miłosierdzie, cieszyli się z nią razem. Ósmego dnia przyszli, aby obrzezać dziecię, i chcieli mu dać imię ojca jego, Zachariasza. ale matka jego odpowiedziała: «Nie, natomiast ma otrzymać imię Jan». Odrzekli jej: «Nie ma nikogo w twoim rodzie, kto by nosił to imię».

Pytali więc na migi jego ojca, jak by chciał go nazwać. On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I zdumieli się wszyscy.

A natychmiast otworzyły się jego usta i rozwiązał się jego język, i mówił, błogosławiąc Boga. Wtedy strach padł na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. a wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kimże będzie to dziecię?» Bo istotnie ręka Pańska była z nim.

Komentarze

kop2019.12.24 10:09
Bajki dla ciemnego luda.
Mikołaj 2019.12.24 7:30
O Janie sam Jezus gdy schodził z góry Tabor z uczniami powiedział i użył czasu przyszłego : " Przyjdzie i naprawi wszystko " . Zaznaczam , że Jan już wtedy był ścięty , więc jak miał " przyjść " ? . Oj , pogubiliście się z doktryną co do wędrówki dusz , " wylewając dziecko z kąpielą " przy okazji walki z wiarą w błędną zresztą reinkarnację .
Tak do zobaczenia. 2019.12.23 16:00
@stalker Ty nie jesteś "osobą" - jesteś worem wypełnionym goownem. Wesołych, ty qrwo pełna nienawiści, "świąt" i ostatniego nowego roku.
andrzejhahn32019.12.23 15:58
kto jak nie przyboczny Belzebuba ..JAM..............otworzy wam katolom oczy
b 522019.12.23 15:52
I znowu moskiewski troll czyli andrzejhahn3 zabrał głos .
andrzejhahn32019.12.23 16:03
moe jestem trollem jeno robakiem co was katoli bedzie zzerac
widziane wprost2019.12.23 15:11
Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
andrzejhahn32019.12.23 15:59
JA MIESZKAM W JASKINII MEGO WODZA.................LUCYFERA
andrzejhahn32019.12.23 15:09
UWAGA...........JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI..........wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej