26.08.19, 13:38Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Neumann ma kłopoty? Sprawa jest w prokuraturze

Według nieoficjalnych informacji portalu tvp.info, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann miał przyjmować korzyści majątkowe w postaci mebli od firmy spod Starogardu- ich wartość może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak podaje portal, poseł miał również lobbować w PZU, by wypłacono 10-milionowe odszkodowanie wspomnianej firmie meblarskiej, której siedziba uległa spaleniu w 2015 r. Według źródła tvp.info, Neumann otrzymał gratyfikację za pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Sprawa ma swój początek w 2015 r., kiedy to parlamentarzysta zintensyfikował swoje relacje z przedsiębiorcą spod Starogardu Gdańskiego, który był wspólnikiem w jednej z firm meblarskich. Anonimowy informator podkreśla, że firma ta miała wówczas dostarczyć Neumannowi trzy skórzane sofy- każda o wartości ok. 8 tys. zł za każdą. Nie był to jedyny prezent dla posła... 

"W późniejszym czasie do nowego domu posła, zbudowanego na obrzeżach Starogardu Gdańskiego, firma dostarczyła pięć lub sześć kompletów mebli, każde o wartości kilku tysięcy zł"-ujawnił rozmówca tvp.info. W lipcu tego samego roku zakład meblarski uległ spaleniu, ponieważ, według źródła portalu, w firmie nie przestrzegano przepisów przeciwpożarowych, co mogło mieć wpływ na problemy z uzyskaniem odszkodowania. Ostatecznie jednak je otrzymała- "dzięki pomocy posła Neumanna"-podaje portal. 

"Wszystko szło w meblach, być może później poszło w gotówce. Jego mieszkanie było całkowicie umeblowane – dodał. Stwierdził też, że nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Neumanna, o jakich informowały media, a które ustalić miało CBA, mogą mieć związek z opisaną sprawą. – Po 2015 r. w oświadczeniach pojawiały się wątpliwe kwoty. To właśnie w tym czasie, kiedy nasilił się kontakt z firmą. Później było odszkodowanie od PZU – stwierdził"-czytamy na tvp.info. W maju ubiegłego roku do gdańskiej delegatury CBA wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przez szefa klubu PO-KO przestępstwa. Gdańska Prokuratura Okręgowa prowadzi nadzór nad tym postępowaniem. Zawiadomienie dotyczy podejrzenia przyjęcia korzyści materialnej przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Informację o tym, że takie zawiadomienie wpłynęło do prokuratury potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka gdańskiej prokuratury, prok. Grażyna Wawryniuk. Zapewniła, że śledztwo jest w toku, a zawiadomienie faktycznie dotyczy osoby Neumanna.

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

Asmo2019.08.26 22:28
Jeszcze prokuratura nie ostawiła zarzutów, jeszcze nie rozpoczął się przewód sądowy, a redakcja Frondy już wydała wyrok - winny!
Cela+2019.08.26 18:45
Czas ucieka ... Cela czeka ...
grimm2019.08.26 15:09
Wiadomo, dlaczego oni tak brną do polityki. A wydawałoby się , że każdy w poczuciu ciężaru i odpowiedzialności raczej miałby duże obawy podjąć się państwowych wyzwań.
ja2019.08.26 14:41
Jegomość redaktor nie odrobił lekcji Neumann ma faktury.... Sprawdzać, sprawdzać... No ale ja wiem, ze to poniżej godności Redaktora Poświęconego Portalu
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse2019.08.26 14:40
Kim jest ten: 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲- 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳. 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; oficer LWP, dzielnicowy, JPIII, Agnieszka Dz. - to Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara, dobra szkoła leningradzka, towariszcz Nowaka-robaka
wuj2019.08.26 14:40
PO kradnie jak oddycha
edi2019.08.26 14:37
TVPiS i wszystko jasne! przedwyborcza s r a c z k a kurVision! ciemny lud wszystko kupi...
CIPAK2019.08.26 14:57
Sprawa ma początek w 2015 roku i wypływa dopiero przed wyborami w 2019???? Na etapie wszczynania śledztwa??? Usprawniona przez Ziobrę prokuratura - 4 lata się zastanawiała??? Nie lubię Neumana - ale ta sprawa jest szyta dratwą. Gdyby była prawdą - Neuman byłby już po odbyciu kary.
Cogito ergo sum2019.08.26 14:27
Zegarki, meble, to wszystko pikuś wobec afery VAT. Tym niemniej wpadł na malignie a taki Nieprzekupny Zelota był z niego. Ludzie Platformy to mistrzowie poruszania się z belką w oku po politycznym salonie. I jeszcze drzazgę wypatrzą. Gdyby wrócili do władzy, to w swej nienażartości razwaliliby koryto w drzazgi.
edi2019.08.26 14:20
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga...