01.10.18, 15:00Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Neumann zaprosił Petru do PO. Jest odpowiedź

Jeśli Ryszard Petru myśli poważnie o polityce, to powinien dołączyć do Platformy Obywatelskiej” - mówił dziś Sławomir Neumann na antenie RMF FM. Na odpowiedź byłego szefa Nowoczesnej nie było trzeba długo czekać.

Petru jednak nie zadeklarował jasno, jakie jest jego stanowisko. Polityk, o którym wielu zdążyło już niemal zapomnieć po tym, jak z fotela lidera Nowoczesnej wygryzła go Katarzyna Lubnauer, odpowiedział:

Platforma Obywatelska nie reprezentuje dużej części elektoratu, dla którego praca, wolność gospodarcza i unikanie populizmu są fundamentalne”.

Jednocześnie przyznał też, że popiera kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych. Stwierdził, że według niego wielu Polaków nie ma na kogo głosować po ostatnich propozycjach PO i odrzuceniu pomysłów Barbary Nowackiej, w związku czym ów elektorat w przyszłych wyborach „trzeba zagospodarować”. Dodał:

Priorytetem jest pokonanie PiS. Jestem pewny, że z PiS może wygrać tylko szeroki front partii politycznych, które będą reprezentować różne środowiska”.

dam/PAP,Fronda.pl