18.01.22, 12:10fot. kremlin.ru

Putin udaje, że zaatakuje Ukrainę i symuluje ewakuację dyplomatów

DZIECI I ŻONY DYPLOMATÓW OPUŚCIŁY KRAJ JESZCZE NA POCZĄTKU STYCZNIA

Dyplomaci z rosyjskich konsulatów w Kijowie i Lwowie otrzymali rozkaz przygotowania się do wyjazdu, donosi The New York Times, powołując się na wysokiego rangą urzędnika Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Według niego dzieci i żony dyplomatów opuściły Ukrainę jeszcze na początku stycznia. W najbliższym czasie konsulaty w Kijowie i Lwowie opuści kolejne 30 osób – dodał.

Oficjalny przedstawiciel USA twierdzi, że Waszyngton wie o ewakuacji rosyjskich dyplomatów.

„Mamy informacje wskazujące, że rosyjski rząd przygotowywał się do ewakuacji członków ich rodzin z rosyjskiej ambasady na Ukrainie na przełomie grudnia i stycznia”
– czytamy w oświadczeniu.

Według niego jednak na tym etapie Putin nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie inwazji na Ukrainę.

Przypomnijmy, Departament Stanu zalecił Amerykanom powstrzymanie się od wyjazdów na Ukrainę ze względu na „zagrożenia ze strony Rosji”.

„Obywatele USA powinni mieć świadomość, że Rosja podobno planuje poważne działania wojskowe przeciwko Ukrainie” – czytamy w komunikacie na serwisie internetowym Departamentu Stanu USA.

Kanadyjskie MSZ również odradza swoim obywatelom wizyty na Ukrainie ze względu na groźbę zakrojonej na wielką skalę inwazji Rosji na Ukrainę. Co więcej, Kanada wysłała na Ukrainę elitarną grupę sił specjalnych (CSOR). Misją jednostki jest również pomoc w ewakuacji kanadyjskich dyplomatów w przypadku inwazji, podaje Global News, powołując się na swoje źródła.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia ubiegłego roku na polecenie Putina rosyjskie MSZ Rosji wystąpiło z aroganckimi i chamskimi żądaniami wobec USA i NATO, by Sojusz Północnoatlantycki nie rozszerzał się na wschód, a pozostawił sąsiadów Rosji na pastwę Kremla i żadnym czynem nie popierał te kraje w obliczu rosyjskiej agresji w sprawie ochrony ich bezpieczeństwa, niepodległości i integralności. Co więcej, Moskwa domaga się też rozbrojenia państw członkowskich NATO, które przystąpiły do sojuszu po 1997 roku, to znaczy domaga się faktycznie pozostawienia krajów bałtyckich, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii bez parasola bezpieczeństwa NATO. Innymi słowy, Putin zażądał, aby USA i NATO podzieliły świat i przywróciły Kremlowi kontrolę nad stalinowską strefą wpływów w Europie.

Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła 14 tys. Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o przystąpienie do NATO, bo Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Chce, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma bezczelność otwarcie i bezwstydnie stawiać takie roszczenia i żądania!

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Kijowa zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Przypomnijmy, Rosja rozmieściła w pobliżu granicy z Ukrainą około 115 tys. żołnierzy – oświadczył Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, podaje portal programu „TSN” ukraińskiej telewizji 1+1. Według szefa MSZ Ukrainy, Rosja koncentruje swoją armię w pobliżu ukraińskich granic od wiosny bieżącego roku.

Ostatnio propagandyci i urzędnicy państwa-agresora wzniecają histerię i sieją kłamstwo przy pomocy zakrojonej na dużą skalę kampanii dezinformacyjnej, twierdząc, że Ukraina rzekomo planuje za pomocą środków wojskowych wyzwoliać okupowane przez Rosję terytoria Donbasu. Eksperci skłonni są sądzić, że w ten sposób Kreml szuka casus belli czyli pretekst do rozpętania zakrojonej na dużą skalę agresji przeciwko Ukrainie.

Niemal w tym samym czasie eksperci i dziennikarze zauważyli znaczny wzrost poziomu antyukraińskiej histerii w rosyjskich mediach.

Brytyjscy przywódcy wojskowi ostrzegają, że ryzyko konfliktu zbrojnego jest teraz większe niż podczas zimnej wojny.

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar powiedziała Financial Times, że zachodni wywiad ostrzegał przed wysokim prawdopodobieństwem destabilizacji przez Rosję już zimą. Według niej potwierdzają to również dane ukraińskich służb specjalnych.

Partnerzy Ukrainy wyciągnęli takie wnioski nie tylko na podstawie informacji o liczebności wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą, twierdzi Maliar. Oznacza to, że Waszyngton ma dodatkowe informacje o intencjach Władimira Putina.

Jak informowaliśmy wcześniej, na początku listopada szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem w celu ostrzeżenia Kremla przed konsekwencjami nowej ofensywy przeciwko Ukrainie.


Jagiellonia.org

Komentarze

Si vis pacem , para bellum !2022.01.18 14:07
Zbrojenia Polska musi czynić w trybie błyskawicznym bo wojna nie ograniczy się tylko do Ukrainy ale i nas dotknie boleśnie ! Lech Kaczyński wiedział co mówi o zarazie moskiewskiej, na wiecu w Tbilisi .
Bronek2022.01.18 22:02
Bronislawe i Bronislawa szybko zapisac w Konstytucji Nikomu nie wykreci rak do zakupu a odstrasz skutecznie
Taka prawda2022.01.18 13:18
I dobrze niech banderowców wymiotą WOŁYŃ pamiętamy ,żydokuraina chce naszych ziem nadal uważają Podole za ich.
III Tajemnica Fatimska2022.01.18 13:15
Powoli zaczynają się materializować warunki do wypełnienia tej przepowiedni . Dla armii chińskiej niebawem otworzą się możliwości aby przejąc obecnie okupowaną przez Rosję część kiedyś chińskiej Syberii . Chodzi o obszar ok. 1.5 mln km kw.
AAAtomek2022.01.18 13:45
c.d. ....Hmm, a potem zobaczymy 3000 rosyjskich głowic nuklearnych, które rozświetlają Niebo nad Chinami? Jak już piszesz takie bzdury, to chociaż dopisz, że głosowałeś na PiS?
WiaczeslawKraszennikow2022.01.19 4:01
pisal o tym niejaki prorok z Rosji -10 letni Wiaczeslaw Kraszennikow Nie mogl glosowac na PIS bo zmarl w – 17 marca 1993 roku, na 5 dni przed osiągnięciem 11-go roku życia "Wojna z Chinami W tamtym czasie powstanie konflikt Ameryki z Chinami i kiedy będą oni na krawędzi wojny, to Amerykanie w ostatniej chwili przestraszą się Chin i napuszczą je na Rosję. I zacznie się straszliwa wojna z Chinami. Wojna będzie taka, że niekiedy bez jednego wystrzału ogromne terytoria zostaną zajęte przez Chiny: wieczorem mieszkańcy zasną jako Rosjanie, a rano obudzą się jako Chińczycy. Ale w wielu miastach i wsiach będą krwawe walki. Sławik mówił, że Chińczycy będą zabijać naszych mężczyzn i chłopców, i sterylizować naszą ludność na podbitych terytoriach. Na podbitych ziemiach Chińczycy będą okrutni we wszystkim. Świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie meczety zdobywcy tylko trochę przerobią, zrobią dachy po chińsku, przed wejściem umieszczą smoka, który zamiast dzwonu będzie głuchym, przeciągłym dźwiękiem zwoływał naród do oddawania czci, natomiast ci, którzy nie pójdą, zostaną bezlitośnie zabici lub powieszeni. Chińczycy jak mur pójdą podbijać ziemie różnych narodów, ludzi, tam mieszkających, będą zabijać, i wtedy Amerykanie, po raz pierwszy w świecie na tak masową skalę zastosują na Chińczykach nową broń psychologiczną (psychotroniczną? – od tłum.), która oddziałuje tylko na tę rasę i pogonią ich z powrotem. Chińczycy, którzy znaleźli się pod działaniem tej broni, będą uciekać ze wszystkich podbitych ziem z powrotem do Chin, i tam będą chować się w ciemne miejsca i drżeć, jak ze strachu. Działanie tej broni psychologicznej jest takie, że nawet u siebie, w Chinach, oni już nigdy nie będą mogli być normalnymi ludźmi. Wszyscy Chińczycy, którzy trafią pod działanie tej broni, wymrą. " fragment ze straznica.net
Rosja - nieludzka ziemia2022.01.18 13:11
Ukraina dawno już powinna wywalić na przysłowiowy zbity pysk moskali z kraju .
Anonim2022.01.18 12:54
Myślę ,że w ciągu paru miesięcy od agresji Rosji na Ukrainę zobaczymy interwencję policyjną Chin w Rosji , jak w sile policyjnych oddziałów jednej prowincji zaprowadza porządek w całej Rosji.
1232022.01.18 13:19
ty policyjny w policyjnym kraju to ty żyjesz moze armia chińsko rosyjska wyzwoli nas od pisuarów i psiarni
AAAtomek2022.01.18 13:21
Hmm, a potem zobaczymy 3000 rosyjskich głowic nuklearnych, które rozświetlają Niebo nad Chinami? Jak już piszesz takie bzdury, to chociaż dopisz, że głosowałeś na PiS?
Olej2022.01.18 12:47
Mam nadzieję, że jak już się wpakuje to nie wylezie. Szkoda ludzi, którym dostarczy ogromu cierpienia. Nie został dobity po swoim upadku, Zachód i USA pozwoliły czerwonej bestii aby odrosła i ona zaatakuje. Pozbawi świat pokoju.Pozostaje nam modlić się za utrzymanie pokoju.
Viking2022.01.18 13:20
tak zydzie pedofilu tak bo chcecie zarabiać na wojnach dalej !!!
gieroj putin2022.01.18 12:34
postanowił z przyjaznych Rosji Ukraińców uczynić wrogów , i się gierojowi udało